Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 13:21

Tá stredná karimatka je podložená a v nohách užšia. Fakt si ho radšej pozri naživo, toľkoto priestoru (bez toho čierneho pásu podlahy napravo) mám aj v Scarpe. A hlavne mám ešte dve veľké predsienky, v každej sa dá variť a zmestí sa tam ruksak. (Čím ťa nepresviedčam, len popisujem rozdiely.)

Obrázek
(Scarp 2 - foto z webu výrobcu)

A nebolo by zlé, keby si pri editovaní príspevku dopisoval Edit, keď tam niečo zásadné dopisuješ. Myslím, že v tejto debate si editoval skoro všetky, a človek potom odpovedá na niečo trochu iné, ako tam pôvodne bolo :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 14:27

@wawrik: tak som nasiel dalsi stan, som editoval ten povodny prispevok...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 14:36

Ten MHW som videl v Káthmandu, mali ho tam ako jediný rozložený stan. Prečo myslíš, že bude dobre vetrať? Ak si dobre pamätám, nemal hore žiadny otvor.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 15:22

Ja som nenapisal nikde, ze bude "dobre" vetrat, ale podla konstrukcie a materialov, nebude podla mna horsi ako ten hilleberg, a naopak podla toho, co som v skratke cital, bude odolnejsi ako big agnes...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Výběr stanu

Příspěvekod deckardph » pát dub 11, 2014 15:39

Jestli chces maximalne eliminovat problem s kondenzaci behem hezkejch dnu, tak ber urcite stan se dvema vchody ;-)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chmeld4 » pát dub 11, 2014 20:19

Co třeba nějakou tunelovinu. Koukám že cenu neřešíš. Zatim tu asi nikdo nemá tenhle tak by si ho mohl koupit a říct jak je na tom :D For the Science! :mrgreen:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 21:56

Hmm, nemaju tam vobec rozmery stanu a 2.5kg je uz celkom dost...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod stevehood1 » pon kvě 5, 2014 23:43

Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Zdravim,mam precitane pomaly cele forum,a vela vela inych,prehladany rozne obchody,a napriek tomu neviem najst stan podla svojich predstav,zacinam sa obavat ze taky snad ani neexistuje.

Hladam stan s vnutornou sirkou asi 160-170cm(2 osoby plus dva ruksaky vnutri) ktory ma kupolovitu konstrukciu resp. bude stat aj na tvrdom povrchu bez zapichnutia,vysoku nepremokavost(1200mm mi asi na prietrz mracien ci silnu burku nestaci,ci?) a dobre odvetravanie,maximalne 2,5kg komplet zbaleny. Ziadne napadne farby,najlepsie odtiene zelenej.

Cestujeme stopom a minuly rok ma Vango Blade poriadne sklamal ked som sa kazde rano budil do mokreho stanu(vyzrazana para), v teplotach pod 10stupnov vonku spat asi nebudeme,skor v tropickom pocasi,cize potrebujem nieco v com sa nezadusime vnutri ani ked bude cely zavrety,nieco skladne co rychlo postavim a zlozim a supnem do ruksaku... cenovo tak do 400€ , idealne aj menej,pokukaval som po Jurek alebo Husky,ale nic sa mi akosi nepozdava,nova rada NX od MSR ma sice pekne farby,no v lese sa s tym asi neschovam. Zijem v UK,tak nakup zo zahranicia je samozrejost(vramci eu).


Mala podotazka: Je nutne pouzivat impregnacny sprej aj pri dobrej kvalite materialu? Moze mi zacat casom stan premokat ak ho nebudem dlhodobo pouzivat?

Dakujem za kazdy tip :)

sloučeno, sobb
stevehood1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 5, 2014 23:20

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 6:44

Tiez pozeram stany momentalne, nieco podobne ako ty (aj ked teraz sa skor priklanam uz len k 2 miestnemu). Myslim, ze sa budes musiet zmierit s tym, ze ak chces aby to bol "dome", pre 3 ludi a mal do 2.5kg, tak bude mat tych 1200-1500mm tropiko. Ja by som sa toho ale moc nebal, z toho tropika to stecie, vodny stlpec je dolezity len u podlazky.

Nejake tipy (niektore su tazsie, ale mozno ta vaha za to stoji):

MSR Mutha Hubba HP
MHW Archer 3
Big Agnes Jack Rabbit 3

Moj favorit bol najskor Mountain Hardwear Skyledge 3 DP, ma to 2.2kg aj s footprintom (ktory je v cene) a sirku 147cm (co pre 2 + bagle by malo stacit, 170-180cm mi uz pride zbytocne moc). Lenze nechapem preco, tak maju sev uprostred podlazky, asi setrili na materiale alebo co, co mi pride divne pri tak drahom stane, takze ma MHW nasrali a vyradil som ho. Teraz sa skor priklanam k 2 miestnym a momentalne "vedie" MSR Hubba Hubba HP.

Ked si v UK, tak by som vybral nieco tu http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/tents-shelters-c25/three-person-tents-c89
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod ametis » úte kvě 6, 2014 6:57

My jezdíme už celkem dlouho (tak čtyři roky) se stany Jurek Alp 2.5. Je pro "dva a půl člověka" :D ale spíme v něm čtyři a je OK. Vnitřní rozměry jsou 160x220 a má i předsíňku. Batohy by se vam tam vejit měly. Co se týče nepromokavosti, tak pokud jsme ho blbě nepostavili (tropiko se dotýkalo stanu) tak do něj ani nekáplo (píšou 10 000mm). Stoji cca 200€. Váží sice 2.9kg ale můžete doma nechat kolíky a dělat si vlastní na místě, jestli je ta váha tak důležitá. Stánů máme pět (všechny petrolejově zelené) a jsme s nimi naprosto spokojení :wink:
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 7:24

Jurek nebrat, ich predstava "ultralite" stanu, ktory ma sirku 120cm a 2kg!!! je uplne mimo... Neviem na co mi je 10000mm na tropiku, zbytocny overkill.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod Semo » úte kvě 6, 2014 8:01

@grco: Nechapem, preco by mal stevehood1 hodnotit vyrobcu podla stanu v kategorii, ktora sa vobec netyka nim hladaneho stanu.

Jurek Tramp 2.5 - o 250g nad limit, ale inak splna vsetko co chces. Mam ho uz 10 rokov a tropiko NIKDY nepremoklo, ani sa tomu neblizilo. Pokial je vaha no-go podmienka, tak Vandr 2.5, ale ta predsien namiesto len apsidy mi pride ako rozumne investovanych 250g. A nemusis k nim tahat footprint, ktory by sa mal rovno zapocitavat ku kazdemu stanu, kde je nutny. Zvysnych 250E mozes investovat do odlahcenia o 250g niekde inde.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 8:09

@Semo: Ten stal bol priklad toho ake stany Jurek robi. Jurek Tramp 2.5 Duo ma 3.15kg... Vandr 2.5 Duo ma 2.75kg ale nema ani predsienky...

Mne tropiko nikdy nepremoklo na stane, ktory mal 1500mm vodny stlpec, preto hovorim, ze jurkovych 10000mm je uplne zbytocny overkill a potom tie stany maju o 2kg viac jak konkurencia. Jurek prakticky stan pod 2.5kg ani nevyraba.

EDIT: Pozeram, ze tie trampy maju "len" 3000mm, ten ich ulli 2 ultralite ma 10000mm...

Midi 2.5 Duo 3.35kg, 5000mm tropiko...

A to ani nevravim jak maju vsetky tu vadnu tycku ktora drzi predsienku rovno pred vchodom, uzasna konstrukcia :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 11:49

grco: nevíš, jestli je to u toho Skyledge dáno střihem a šev mají ve středu podlážky všechny nebo to šijou jak jim to vyjde? Zajímala mě sice verze 2, ale předpokládám, že by to bylo stejné jak u trojky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 13:14

@sobb: neviem, chcelo by to tu 2ku vidiet nazivo, je mozne ze 2ka to ma cele, a na 3ku zobrali podlahu z 2ky a nasili tam kus :D

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod Semo » úte kvě 6, 2014 16:39

grco píše:@Semo: Ten stal bol priklad toho ake stany Jurek robi.

Ale on nekupuje priklad, on chce stan. Staci ak by Jurek vyrabal jeden pouzitelny stan a nie je podstatne, co vyraba okrem neho. Ja nemam potrebu trestat vyrobcov, ze okrem dobreho stanu robia aj zle (pricom u Jurka o takych neviem; pomer cena-vaha-velkost-odolnost-pouzitelnost je u nich velmi dobra).

grco píše:Jurek Tramp 2.5 Duo ma 3.15kg... Vandr 2.5 Duo ma 2.75kg ale nema ani predsienky...

Ak sa chces hadat o UL stanoch, tak sem netahaj DUO verzie. Tramp 2.5 ma 2.75kg, Vandr 2.5 ma 2.5kg. Pre dvoch ludi jeden vchod staci.

grco píše:Mne tropiko nikdy nepremoklo na stane, ktory mal 1500mm vodny stlpec, preto hovorim, ze jurkovych 10000mm je uplne zbytocny overkill a potom tie stany maju o 2kg viac jak konkurencia. Jurek prakticky stan pod 2.5kg ani nevyraba. EDIT: Pozeram, ze tie trampy maju "len" 3000mm, ten ich ulli 2 ultralite ma 10000mm...Midi 2.5 Duo 3.35kg, 5000mm tropiko...

Vyraba, verim, ze ich zvladas najst. Rada Tramping ma 3000mm odolnost a zijem s nim uz 10 rokov. Znova opakujem, nevidim najmensiu logiku trestat vyrobcu (a seba) za to, ze ponuka aj odolnejsie stany tym, ktori ich potrebuju.

grco píše:A to ani nevravim jak maju vsetky tu vadnu tycku ktora drzi predsienku rovno pred vchodom, uzasna konstrukcia :)

Na DUO modeloch (ak by mal niekto tu potrebu) sa da ta tycka pouzit aj v strope a vtedy nijak neprekaza. Ak je kvoli vetru potrebna vacsia stabilita, tak sa pouzije zapichnutim do zeme po starom. Je fajn, ze je moznost volby.

U Jurka je super, ze vyrabaju vlastne vsetky kombinacie vznikle z niekolkych verzii tkaniny tropika, velksoti stanu, poctu vchodov, predsieni/apsid a materialu tyciek a mozes si zvolit co chces. U drvivej vacsiny inych vyrobcov musis brat presne tu kombinaciu, ktoru navrhol. Plus servis a tretinova az stvrtinova cena. Nevyrabaju vsetky kategorie stanov, ale tie ktore ano mi pridu ako velmi dobry konkurent.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod vonkreuz » úte kvě 6, 2014 17:03

Ty voe, kvuliva svu uprostřed podlážky vyřadit stan. :twisted: :smt082 Mám to na Hannahu(!!) z roku 2006 a drží to a neprotejká. To je jak kvuli tomu, že vyřadit jinak super auto proto, že nemá prostor na 1,5l PET láhev. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 17:23

@Semo: Vyradujem Jurky preto, lebo chcem 2 vchody a chcem predsienku, nie apsidu a iny vyrobcovia robia taketo stany s polovicnou vahou. Ked sa budeme bavit o 1 vchode, tak si kupim tunelovy stan a ten zas nebude jurek, pretoze iny vyrobcovia ho budu mat lahsi.

Ja ti tvoj stan neberu, ked si spokojny, tak si spokojny, ale ja som jurka mal a mal som aj ine znacky a jurek je proste nahovno (z mojho pohladu). Obrazne povedane, nepotrebujem tank na to aby som chodil do prace...

Napisal som tu preto, lebo takisto ako stevehood som hladal kopulovity stan pre 3, do 2.5kg! Moja poziadavka bola 2 vchody, lebo dome s 1 vchodom mi nedava vobec ziadny zmysel.

Jurek ziadny stan s 2 predsienkami do 2.5kg nerobi, dokonca ani do 3kg. Preto som napisal stevehoodovi, ze ak chce stan pod 2.5kg, tak bude musiet pocitat s tym ze tropiko bude mat "len" 1500mm, co ale podla mojho nazoru uplne staci.

Pre mna Jurek "trpi" klasickym ceskym pristupom k outdooru, "potrebujeme vsetko strasne odolne a nech to vydrzi 50 rokov a to ze to ma 10kg je druhorade". Ocividne niekto to tak chce, preto sa Jurek predava, ale ja osobne ho nikdy nebudem nikomu odporucat, ty mozes, a dotycny sa potom moze rozhodnut sam. :)
Naposledy upravil grco dne úte kvě 6, 2014 17:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod grco » úte kvě 6, 2014 17:24

@vonkreuz: co to je vole za vetu? som si to musel citat 3 krat :D

Inak na hannahu by mi to asi nevadilo, ale na stane za 12000 mi to vadi.

Inak to nebol jediny dovod, vadi mi este, ze to nema skrizene pruty a tym padom vonkajsi plast sa moze dotykat vnutorneho v tom mieste jak je okienko

Obrázek

Alebo to musim natiahnut snurami a to sa mi nechce.

Osobne sa mi najviac paci konstrukcia tohto typu

Obrázek

A sere ma ze 3miestna mutha hubba hp je uplne ina :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod stevehood1 » úte kvě 6, 2014 17:43

@semo teda Jurek je kvalita ktora ma nesklame uprostred Iranskej pusti? Ako to maju s vetranim a priedusnostou? Ak ho cely zavrem a necham len vetranie,nebude vnutri dusno? Resp. najviac sa obavam vyzrazanej pary z vnutornej strany pri stanoch. Na servise mi moc nezalezi kedze ak s nim budem v Azii na rok tak ho odtial tazko vyreklamujem,potrebujem nieco stopercentne spolahlive.

@grco na predsienke mi moc nezalezi,ta pre mna nie je dolezita. Ak na tropiko s 1500-2000mm nepremokavostou budem pouzivat impregnant,mozem tym zlepsit jeho nepremokavost?

Bol by som aj ochotny vziat nieco do troch kil a usetrene peniaze dat na odlahcenie inej vybavy...len to musi byt aj skladne aby sa to zmestilo do 50-60l batohu.


Idem sa hlbsie ponorit do recenzii na Jurka.... diky kazdemu.
stevehood1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 5, 2014 23:20

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod deckardph » úte kvě 6, 2014 18:29

Uz se opakuju (doprd*le ja si asi taky zalozim samostatny vlakna na cepici,ponozky,boty,kalhoty,bundu,batoh, varic, stan, karimatku...... nebude to nikomu vadit ?)
A ted k tematu: jestli mas problem s kondenzaci vody zevnitr tak ber urcite stan se dvema vchody (jde odvetrat asi o 1000% lip nez stan s jednim)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod pickard » úte kvě 6, 2014 19:15

jsem přesvědčenej jurkista, ale teda taky souhlasim, že by to jako mohlo bejt lehčí :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod sobb » úte kvě 6, 2014 19:16

grco: dík za fotku, na tu jsem nikde nenarazila, zatím to s hledáním novýho stanu není úplně žhavý, ale tohle byla jedna z možností

vonkreuz píše:Ty voe, kvuliva svu uprostřed podlážky vyřadit stan. :twisted: :smt082
A proč ne? Pro mě by to důvod byl, blbou zkušenost už s tímto mám u Jurka.

stevehood1 píše:Ako to maju s vetranim a priedusnostou? Ak ho cely zavrem a necham len vetranie,nebude vnutri dusno?
V teple a za bezvětří bude. Ale to snad v každém zavřeném stanu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod Semo » úte kvě 6, 2014 21:14

stevehood1 píše:@semo teda Jurek je kvalita ktora ma nesklame uprostred Iranskej pusti? Ako to maju s vetranim a priedusnostou?

Zaujima ta moj nazor alebo chces sluzbu s garanciou? To prve si myslim, za to druhe si nechavam platit. Man Jurek nikdy nesklamal, ale v zime na snehu alebo studenych horach sa zdnuka rosil. Nejak si neviem predstavit u fyziku, ktora pri rozumnej hmotnosti a pevnosti bude dokonale nepremokava a zaroven sa nebude rosit.

stevehood1 píše:Ak ho cely zavrem a necham len vetranie,nebude vnutri dusno?

To bude aj v platenaku znacky Putak (Jiskra).

stevehood1 píše:Ak na tropiko s 1500-2000mm nepremokavostou budem pouzivat impregnant,mozem tym zlepsit jeho nepremokavost?

Na Jurkovske tropiko netreba pouzivat nic, ani na to "najhorsie" (3000mm). A uz vobec nie na Iranskej pusti.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod [b2e] » stř kvě 7, 2014 8:14

Nesrovnavejte tupe cisla bez ohledu na jejich vyznam. Nelze srovnavat 1200 mm vodni sloupec napr. u MSR (a jinych US znacek) a Jurkovych 10000 mm. Jsou to cisla zmerena za odlisnych podminek (ale sam bych se primlouval za to, aby vyrobci o tomto uvedli vic informaci, protoze jsou ta cisla v podstate nicnerikajici).
Pokud bychom merili 1200 mm u MSR za stejnych podminek jako Jurek, tak ma pak MSR taky 10000 mm sloupec. Cili v praxi by mela byt tato odolnost plusminus stejna.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod budo » stř kvě 7, 2014 8:35

@b2e: můžeš to objasnit podrobně? Třeba odkaz nebo nějak stručně...


(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod šíp » stř kvě 7, 2014 8:37

Nevím jak MSR, ale třeba Ferrino uvádí vodní sloupec ve švu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » stř kvě 7, 2014 8:48

Myslim, ze je to tak aj u MSR a u vacsiny zahranicnych vyrobcov..

For an MSR tent, waterproof means that all external fabric has been coated with our exceptional polyurethane coatings and the seams have been factory-taped, making that area of the tent impermeable to water. "mm” refers to millimeters and is paired with a number to represent a standardized measurement of how waterproof a coating is. For instance, a 1500mm coating will withstand a 1500mm (5') column of water for more than one minute before a single drop might appear through the fabric. That's strong enough to prevent rain from leaking into a tent in a hurricane-force storm.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber kvalitneho stanu - narocne poziadavky?

Příspěvekod sobb » stř kvě 7, 2014 8:52

deckardph píše:Uz se opakuju (doprd*le ja si asi taky zalozim samostatny vlakna na cepici,ponozky,boty,kalhoty,bundu,batoh, varic, stan, karimatku...... nebude to nikomu vadit ?)
místo doprdelování by bylo efektivnější sem hodit odkaz na vhodné vlákno ke sloučení :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Stany