Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod blueroot » čtv led 23, 2014 13:02

No tak to je fajn. Sry s tím tapatalkem, mám ho druhý den tak jsem to nestihl ještě prolézt.
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » čtv led 23, 2014 22:42

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod blueroot » pát led 24, 2014 23:23

Tak jsem si objednal ferrino nemesi 2, nasel jsem ho za 3,2tis.
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chmeld4 » stř bře 5, 2014 19:03

Mít nějaké místo ve stanu navíc se vždycky hodí :wink:
Fotka z přechodu Fagaraše co sem našel teď při přehrabování. (Jurek Bivak 1)

btw: Nejdřív sem si říkal že to dám do vlákna "Vtipy", ale pak sem si říkal že to sem padne lépe.
Přílohy
1233067_650627618282941_1168751049_o.jpg
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr stanu

Příspěvekod hlp3 » stř bře 5, 2014 19:42

Když koukám na ten poměr váha vs prostor, tak to je můj Jurek Nano zlatej...

Největší výhoda Jurka Nano je, že je dvouplášťový, částečně samonosný (k základnímu postavení stačí jen 2 kolíky) a člověk si v něm může i pohodlně sednout.

Navíc náhradní díly nejsou problém a jak jsem zjistil, tropiko od stanu se dá nouzově použít i jako pláštěnka pončo (dá se tím ušetřit minimálně 279g na ponču), i když opravdu jen nouzově.

Jurek Nano : https://www.youtube.com/watch?v=t2pew2vAGDo

P.S.: Stále se snažím svou výbavu odlehčovat, ale jak se zdá, Jurek Nano se mnou už asi zůstane. Výrazně lehčí stan se stejným komfortem jako mě poskytuje Jurek Nano, asi jen tak neseženu...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Výběr stanu

Příspěvekod martinnakole » stř bře 12, 2014 12:33

Tak jsem sepsal svoje zkušenosti s Jurkem AT 1.5. Třeba to někomu pomůže v rozhodování se - http://martinmajer.wordpress.com/2014/0 ... ek-at-1-5/ :)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr stanu

Příspěvekod lojzmen » čtv bře 13, 2014 0:16

Taky ho mám. S bagáží uvnitř to mám podobně.
V nouzi a bez bagáže jsme v něm spali dva cca 170cm, každý hlavu na druhém konci.
Zip v tropiku je se dvěma jezdci, lze pootevřít nahoře i dole

Má tyto chybky:
poutko na zachycení tropika při otevřeném vchodu je příliš vysoko,
Za deště nelze mít pootevřený zip v tropiku na větrání (ale to je z principu).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Stan vhodný od května do konce září

Příspěvekod jenda3 » čtv dub 3, 2014 10:02

Stan vhodný od května do konce září

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaký stan by byl vhodný na sezonu od začátku května do konce září.
Stanování tak na týden a po většinu času v kempu.
Dost často jezdíme na Vodu (Rakousko, Slovinsko, Italie, ČR, Slovensko).
Něco v cenové relaci max do 4000.

Prozatím jsem uvažoval o těchto stanech:
http://stany.heureka.cz/coleman-rock-springs-4/
http://stany.heureka.cz/coleman-alaska-titanium-3/
http://www.stany-coleman.com/turisticky ... ine-3.html

S Colemanem mám prozatím dobrou zkušenost (měl jsem ho půjčený a byl super), ale uvažoval jsem spíš jestli jsou i jiné stany v teto cenové kategorii a kvalitně lepší či stejné. Jestli třeba u Colemena neplatí zbytečně za zančku a dal by se třeba srovnat se stany od Primy, které jsou cca o 1000 až 2000 levnější.
Důležité je, aby se nejdříve dal postavit vnější plachta a pak vnitřek (po loňské zkušenosti, kdy jsme stavěli v hustém dešti a po postavení stanu, jsem ho museli "vykýblovat" a pak teprv spát, už nic jiného nechci).
Naposledy upravil vonkreuz dne čtv dub 3, 2014 11:24, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz. Je super zakládat vlastní egoisticky jedinečné vlákno, když to správné je hned na 6. místě v dané kategorii.
jenda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 1, 2014 21:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 3, 2014 11:26

Z tebou daných to splní jenom RockSprings, stačí si jen přečíst popis ke stanum. :twisted:
Na to, na co ho chceš ten stan s přehledem dostačuje.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod CABi88 » čtv dub 3, 2014 13:46

Pokud to nemusíš tahat na hrbu tak ten rocksprings je za rozumnou cenu a splní tvé požadavky jen je to pěkně těžká potvora :D


Mimochodem pro majitele stanů od JURKA.. včera jsem poprvé postavil svůj novej TOP 2.5 a překvapila mě podlážka sešitá ze dvou kusů. Samozřejmě náležitě podlepená. Je to běžná záležitost? Nebo na mojí podlážku nezbylo tak se někde ustřihlo? :D
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 3, 2014 15:54

Myslím, že je to normál. Mám tak Hannah i Coleman. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod zdenki » čtv dub 3, 2014 20:11

Běžné... řada Alp to má taky...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Jabba » ned dub 6, 2014 11:53

Zdravím diskutující, mám stan Hannah Rover Thyme. Celkem jsem spokojen, ale má jednu zásadní nevýhodu - hmotnost. Váží cca 4.5kg a to je na nošení fakt peklo.

Tudíž jsem si vyhlídl levný, malý a lehký stan (no name) ve Sportisimu ( :roll: ). Co vy na něj? Má smysl o něm uvažovat? Použití jaro-podzim.

http://www.sportisimo.cz/crossroad/point-1/33073/
Chcu mít hlavně svatej pokoj
Jabba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob led 4, 2014 12:21
Bydliště: Brno, Jeseník

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sobb » ned dub 6, 2014 13:10

CABi88 píše:Mimochodem pro majitele stanů od JURKA.. včera jsem poprvé postavil svůj novej TOP 2.5 a překvapila mě podlážka sešitá ze dvou kusů. Samozřejmě náležitě podlepená. Je to běžná záležitost? Nebo na mojí podlážku nezbylo tak se někde ustřihlo? :D
Když jsme před pár lety koupili Alp, tak jsem se tu ptala na to samé. Odpovědi se různily, někdo měl podlážku sešitou, jiný vcelku. Každopádně neberu sešití jako dobrý kvalitativní znak, bylo to první místo, kde podlážka začala téct :evil: Kdybych kupovala Jurka teď, tak si pohlídám, aby byla z jednoho kusu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Chmeld4 » pon dub 7, 2014 10:27

Jabba píše:http://www.sportisimo.cz/crossroad/point-1/33073/



Když nebudeme mluvit o kvalitě, tak bych to nechtěl už kvůli těm 70cm na výšku :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mirek Wolf » pon dub 7, 2014 17:48

http://www.sportisimo.cz/crossroad/point-1/33073/[/quote]


To si raději připlatit a koupit kupř. lehké Ferrino nebo Coleman, jako třísezonní není
špatný Husky Sawaj Ultra; cena těchto je však od crossroadu velmi vzdálená; bezesporu
však i kvalita.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Paleccc » stř dub 9, 2014 15:04

Ahoj,

plánujem si zaobstarat stan. Mal by byt 3 sezónny, dostatocne priestranny (2-3) osoby, s vacsou predsienou.

Pouzivany by bol hlavne v lete, menej casto aj na jar a na jesen. Okrem klasickeho letneho stanovania na luke, by mal zvladnut hrebenovku nizkych tatier (ako zaloha, ked budu plne utulne), ako stan pri cykloturistike (vzhladom na to, som pozeral tunelove konstrukcie, kde sa zmestia do predsiene 2 bicykle - nieje to nutnost). Vaha pri vacsich stanoch do 4kg, pri mensich 3 - 3,5kg.

Mam 3 favoritov:

1. Husky Braver 3 - vychadza mi najlepsie v pomere cena/vykon
http://www.huskycz.cz/stan-outdoor-brav ... d2611.html
je tam k nemu aj video
2. Coleman cacasus 2
http://www.bergsport.sk/detail-tovaru/8 ... _cacasus_2
3. Robens voyager ex 2
http://www.bergsport.sk/detail-tovaru/8 ... yager_ex_2

Ake mate skusenosti s tunelovou konstrukciou? Hlavne co sa tyka stability pri vetre?

Rozmyslal som, ze ak sa neosvedci tunelova konstrukcia, tak vybrat nieco z rady Husky extreme...

Pokial mate pre mna dobru radu, rad si ju precitam :)

Vdaka
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 7:43

Zdar, vyberam klasicky 3-season stan, v ktorom sa v pohode vyspia dvaja ludia, takze trojmiestny :)

Mam zatial 3 favoritov, z ktorych neviem vybrat, tak by som bol rad, keby sa k nim niekto chcel vyjadrit, pripadne aj poradil nejaky iny. Ale rovno vravim, ziadny Jurek, Husky a spol...

Tak a z coho teda vyberam:

1. Big Agnes Copper Spur UL3
  • + 2 vchody
  • + ~1800g
  • + dlzka az 229cm (skoro o 10cm dlhsie ako ostatne)
  • + dobre vetranie (nizsie riziko kondenzacie)
  • - nizsia odolnost voci dazdu

2. MSR Mutha Hubba NX
  • + 2 vchody
  • - ~2200g (o dost tazsi ako big agnes)
  • ? kvoli vahe by som ocakaval vacsiu odolnost v porovnani s big agnes, ale este som nenasiel ziadny poriadny review (je to novinka)
  • ? neviem jak je na tom s vetranim, ale podla obrazkov by to malo byt podobne ako big agnes

3. Hilleberg Anjan 3
  • + ~1900g
  • + vysoka odolnost
  • - slabsie vetranie - ziadne venty, malo sietoviny (vacsie riziko kondenzacie)
  • - 1 vchod

Ta kondenzacia je pre mna najvacsi problem, pretoze neznasam, ked vobec neprsi, ale aj tak mam rano cely stan mokry zvnutra, takze sa priklanam k hodne vetranym stanom. Ale zas to nechcem prehnat, aby mi potom do toho tieklo, ked bude prsat nahodou :)

EDIT: Tak este mam dalsieho kandidata:

4. Mountain Hardwear Skyledge 3 DP
  • + 2 vchody
  • + vyssia odolnost
  • - ~2200g
Naposledy upravil grco dne pát dub 11, 2014 14:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » pát dub 11, 2014 7:52

Uživatel b2e má stan podobný MSR - Hubba Hubba NX, tak se ho zeptej na zkušenosti, ale co vím, tak mu stan nepřežil takový nenáročný výlet na zimní Island :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 7:53

Nepíšeš požiadavky, takýmto vágnym zodpovedá aj Scarp2, ktorý mám. Dá sa vidieť v BA.

Základná váha 1750 g, s dvoma prútmi do vetra a sneženia 2200 g (s nimi je aj samonosný). Vetraný je parádne (pokiaľ ho nepostavíš ako magor na mieste, kde sa nemá šancu dostať vzduch - tak, ako sa to podarilo mne :-)). Veľké predsienky, každý má vlastnú. Zmestí sa tam bágel plus sa dá variť. Nie je taký priestranný (na výšku, dĺžka je OK), ako tebou spomínané.
Naposledy upravil wawrik dne pát dub 11, 2014 7:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 7:57

@wawrik: poziadavky su 3 miestny stan na jar/leto/jesen a nech to neni ceske :) ok, zabudol som este povedat, ze to ma byt "light", ziadne tarpy nechcem, ale nechcem ani, aby to malo 4kg... tie 2.2-2.3kg je maximum, vsetko pod 2kg je vyborne...

ake chces este ine poziadavky? na farbe mi nezalezi :)

ten tarptent som kedysi obzeral, ked ste sa v nejakom inom vlakne o nich bavili, neprisiel mi zly, ale potom niekto (myslim, ze si to bol prave ty) pisal, ze tie novsie maju nekvalitne spracovanie...
Naposledy upravil grco dne pát dub 11, 2014 7:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 7:58

Priestor, odolnosť vetru, náročné/nenáročné podmienky...

Scarp2 nie je tarp, aj keď to má v názve :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 8:04

Priestor som napisal, 3 miestny, takze proste take tie 160-180cm na sirku, dlzka 220-230cm to je klasika, vyska ~100cm, tam sa to moc nelisi, mozes to odhadnut z tych 3 co som poslal :)

Co sa tyka 1-2 vchodov, ocividne sam neviem, ked mam vo vybere oba typy...

Na zimu to nechcem, ani do nejakych extremnych podmienok, takze ziadne himalaje a stanovanie v 7000mnm, pouzitie hlavne kempy v alpach (pisal som klasicky 3-season)

Raz som si kupil "odolny" stan (Jurek) a bolo to nahovno a daroval som ho, tak preto sa bojim, ze ci zas ten Hilleberg Anjan nie je overkill, aby mi to zbytocne kondenzovalo vnutri (aj ked zas 1900g je v pohode), ale bojim sa aj toho, aby som zas nekupil nejaky extremny ultralight, ktory mi premokne pri rannej rose :)

PS: Takze ten Scarp2 je maly, pisal som 3miestny, 132cm na sirku je 2miestny...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 8:11

No, to som asi urobil medvediu službu... To "nekvalitné spracovanie" u Momentu je skôr chyba kusu, možno nábeh výroby, kúpil som jeden z prvých kusov zimnej verzie. Navyše ľahko riešiteľná. Podobné "chyby" vídam u iných stanov celkom bežne. V každom prípade to neber tak, že Tarptenty sú nekvalitnejšie ako iné, osobne si myslím, že je to skôr naopak, najmä potom, čo oba moje Tarptenty prežili v Himalájach.

Scarp2 je starší a overený stan.

Bral som to tak, že chceš dvojmiestny plus priestor navyše. Pre troch dospelých naozaj pohodlný nie je. Inak sa tam zmestia tri 50-cm karimatky na šírku. Vyskúšané. Dvaja plus decko sa tam vyspíme kráľovsky, aj keď my sme teda trochu menší. Bežne tam spávame tak, že sú medzi nami bágle a veci.

No, však si vyberieš. Je možné, že keď bude to lezecké stretnutie v Súľove, budem akurát niekde v kotline, tak ho môžem zobrať a pokukáš, if záujem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 8:30

Inak ako priestranný rodinný stan je u Tarptentu Hogback.

Floor area 218×218 cm a váha 1,85 kg by ti mohli vyhovovať :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 8:32

@wawrik: pouzival som 2miestny stan pre dvoch, klasicky proste tych 120-130cm na sirku (jak scarp2), do takeho stanu by som siel jedine s priatelkou a nedas do neho uz ziadne veci, teraz hladam preto 3miestny stan, ktory chcem pouzivat pre 2 osoby a ta druha nemusi byt priatelka, chapes? :)

takze sice v tom budu spat len 2 ludia, ale chcem klasicky "3miestny" stan, aspon podla toho jak to oznacuju vyrobci, preto copper spur ul3 a nie ul2, preto msr mutha hubba, nie hubba hubba, preto anjan 3 a nie anjan 2 :) dnes tie 3miestne su rovnako tazke ako kedysi 2miestne a clovek ma viac pohodlia, a zas rozdiel medzi 2 a 3 miestnym, napariklad u hillebergu je len 200g, to uz radsej ponesiem, aby som mal potom viac miesta...

no a mohol by si sa aj vyjadrit k tomu, co som poslal keby si chcel, ktory by si si vybral ty, keby si vyberal len z nich?

PS: v sulove nebudem...

PS2: Kua, chces aby som ti napisal poziadavky a ked ti ich napisem 5 krat, tak ich aj tak necitas! :) TROJMIESTNY STAN, SIRKA 160-180CM! nechcem 5 miestny stan pre rodinu s detmi a 2 coklami :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 8:42

Takže tam nechceš robiť diskotéky?

No dobre, asi som už pochopil :lol: Z tých troch by som si nevybral, mám úplne iné požiadavky na stan, snáď okrem toho dobrého vetrania. A ten Hilleberg nevyhovuje zadaniu, on sa pri nohách dosť zužuje a traja sú tam sakra natlačení. Videl som ho minulý rok na Islande, dvaja chalani a jedna baba, všetci mojej postavy.

EOT :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 9:34

@wawrik: jo no, pri nohach to ma len 127cm, ale tolko ma ten scarp2 pri hlavach :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát dub 11, 2014 9:42

Do toho Scarpu natlačím tri karimatky, vďaka tomu, že má vestibuly po stranách, sa tam tí traja ľudia zmestia. Do Hillebergu nie, hneď za vnútorným stanom je už tropiko.

Inými slovami, keby sme šli traja, do Scarpu 2 sa zmestíme pohodlnejšie ako do Hillebergu. Skús si ho niekde pozrieť naživo, ten nakreslený pôdorys nesedí. On sa zužuje už od predsienky, v oblastí panvy je už natesno. Ak ozaj chceš taký pôdorysný priestor, aký píšeš, Anjan 3 nie je pre teba. Pár vecí by sa ti zmestilo vedľa trupu, ale zvyšok by si musel mať v predsienke a tá je potom zaprataná a nedá sa z nej poriadne vychádzať, je dosť malá.

Radšej vyberaj z tých prvých dvoch.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » pát dub 11, 2014 9:56

@wawrik: no konecne nieco konstruktivne po tej kope zbytocnych kecov :)

Tu to ale nevypada take male ako pises...

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Stany