Přístřešky a spol.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký vztah máte k severním Čechách??

Vůbec je neznám, nevím...
14
39%
Severní Čechy považuji za jednu velkou hnědouhelnou výsypku a ghetto...
5
14%
Severní Čechy znám, jezdím tam a líbí se mi tam...
10
28%
Je to ráj na zemi, chtěl bych tam bydlet, abych tam mohl jezdit na vandry každý víkend...
7
19%
 
Celkem hlasů : 36

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 13:05

NAE píše:No, je to vcelku slušně velká čtverhraná plachta, ne? Takže celkem cokoliv, jen je třeba dát pozor na otvor v kapuci a hondy a tak. například...mezi dva stromy natáhneš provaz, přehodíš pončo (dvě jsou lepší) a přikolíkuješ. Máš áčko bez podlážky. Jestli chceš stavět někde nahoře se stanovejma tyčema, nedoporučoval bych to...nedovedu si přestavit, jak postavit bez upnutí provazy pevnej přístřešek...ale samozřejmě jde třeba dát tyče do rohů a provazama upnout do čtyř stran...myslím ale, že áčko je na přenocování lepší.

Existuje spousta knížek s náčtrtky přístřešků z obdélníkový plachty...ještě mě napadá jednou stranou k zemi a jednou, pochopitelně po větru, nehoru...mám tu takový sešítek, jmenuje se Skautská praxe, je to od Dr. Velena Fanderlika a je to srandovní a celkem zajímavý...tak to zkusím naskenovat a pak to někdo můžete dát na internet...nebojte se, o skautingu tam není ani slovo a chlapeček v kroji je tam asi třikrát.

Jo jinak ten otvor pro hlavu většinou prostě stáhneme do středu provázkem a co nejvíc utáhneme, většinou je to v pohodě.


No to je jasný ze z toho prístresek jde nejak udelat vzdycky jenomze to ponco je obdélník a po delší stranách toho obdelníku jsou udělány tunely na stanové tyčky a na konci to má otvory na uchycení těch tyček stejně jako jsou třeba ve stanové podlážce, no a mě se zaboha nepodařilo vymyslet jak by to šlo smyslouplně využít. Jinak skautská praxe jo ale jenom bez těch skautíků :lol: Přiznám se naprosto dobrovolně, že když vidim skautíky v krojích tak dostávám kopřivku, ale to nepatří do tohodle threadu :lol:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod NAE » stř kvě 18, 2005 13:31

Jo, Vojtosi, te jsme dva...ale já jim bohužel ještě dělám toho šaška. :D Ani nevíš, jak mě štve ráno chodit na nástup a večer chodit na nástup a vypadat jak hitlerjugend...dělám to asi kvůli těm dětem...

A nešlo by ty tyče ohnout do oblouku? Že bys tím vytvořil prostě tropiko na tyčích...to bys pak dal, kam bys chtěl...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » stř kvě 18, 2005 13:34

vojtosi - možná máš pončo od jurka, v katalogu maj nakresleno i to, že se tam dá vrazit prut od stanu a použít jako přístřešek (kdybys sháněl ten prut - mam pocit, že jurek je prodává 80kč/segment)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 14:00

NAE píše:Jo, Vojtosi, te jsme dva...ale já jim bohužel ještě dělám toho šaška. :D Ani nevíš, jak mě štve ráno chodit na nástup a večer chodit na nástup a vypadat jak hitlerjugend...dělám to asi kvůli těm dětem...


Jojo mi co sme vyrostli v "dilentantckém" turisťáku sme si nikdy na skauty nějak nezvykli. Ale co vim od člověka co má oddíl vedený u skautů už 15 let dás se to dělat i bez těch vopičin vokolo, krojů a podobnejch ptákovin...hold přeci jen peníze z fondů jsou peníze z fondů a kde jinde brát pro děcka na vybavení apod.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 14:03

uplne jinej martin píše:vojtosi - možná máš pončo od jurka, v katalogu maj nakresleno i to, že se tam dá vrazit prut od stanu a použít jako přístřešek (kdybys sháněl ten prut - mam pocit, že jurek je prodává 80kč/segment)


Jo clovece to asi bude ono jenom nechápu jak drží ten prut v oblouku :((

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod NAE » stř kvě 18, 2005 14:04

To asi jo. Bohužel náš oddíl funguje teoreticky od roku 1914...tuším :D a založil ho Antonín Svojsík...sice se leccos měnilo, ale pořád jsme pražská jednička...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod NAE » stř kvě 18, 2005 14:05

Myslíš ten žlutej prut? Musíš ho zabodnout do země...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 14:25

NAE píše:Myslíš ten žlutej prut? Musíš ho zabodnout do země...


Zabodnout od země? Nemyslim že by to tam extra drželo a když zafouká tak bude venku ze země raz dva nevim nějako se mi to nezdá :roll:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod NAE » stř kvě 18, 2005 14:30

To si nemyslím, vytvoří se tam páka...mohlo by to něco vydržet...ale když to budeš zkoušet na hřebeni Karpat, bude ti to k ničemu...stan to nenahradí...ale v českých lesích ano. Já ovšem dávám přednost celtě...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » stř kvě 18, 2005 16:01

Vojtos píše:
NAE píše:Myslíš ten žlutej prut? Musíš ho zabodnout do země...


Zabodnout od země? Nemyslim že by to tam extra drželo a když zafouká tak bude venku ze země raz dva nevim nějako se mi to nezdá :roll:


fígl: se veme provázek, dýlka tak akorát (tětiva napnutýho prutu), troška se přidá, na konci se udělaj malinký vůdcáky a je to (=drží to prohnutý a v nouzi to jde použít jako luk).

Tenhle fígl jde použít i pro stavění stanů s vnitřníma prutama, když se nechceš tahat s vnitřkem (a Jurek prodává fertig plochý popruhy i s kovovejma okama, jestli se něco od léta nezměnilo :-) )

Jinak možná něco víc vydrží repka, nebo popruhy a oka seženeš v galanterii/kutilovi (jsou to tuším něco jako "oka do plachty", 2 části, do sebe se to zarve kladivem).
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 16:06

uplne jinej martin píše:
Vojtos píše:
NAE píše:Myslíš ten žlutej prut? Musíš ho zabodnout do země...


Zabodnout od země? Nemyslim že by to tam extra drželo a když zafouká tak bude venku ze země raz dva nevim nějako se mi to nezdá :roll:


fígl: se veme provázek, dýlka tak akorát (tětiva napnutýho prutu), troška se přidá, na konci se udělaj malinký vůdcáky a je to (=drží to prohnutý a v nouzi to jde použít jako luk).

Tenhle fígl jde použít i pro stavění stanů s vnitřníma prutama, když se nechceš tahat s vnitřkem (a Jurek prodává fertig plochý popruhy i s kovovejma okama, jestli se něco od léta nezměnilo :-) )

Jinak možná něco víc vydrží repka, nebo popruhy a oka seženeš v galanterii/kutilovi (jsou to tuším něco jako "oka do plachty", 2 části, do sebe se to zarve kladivem).


Jo tka tohle reseni se mi pozdava mnohem vic to bude asi ono;) Skoda ze uz ponco moc nevozim ale nekdy to mozna prubnu. Ponco sem nakonec prachsporste vemenil za Pinguina Parkera po zkušenosti s oblíkání a chůzí v ponču při fujavici a dešti na hřebeni Roháčů :twisted:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Návštěvník » stř kvě 18, 2005 16:06

Mam dojem, že tu pláštěnku se dvěma tunely vyráběl Stanap, pokud se nepletu, bylo nutný koupit dvoje tyče (délky pláštěnky). Cílem byl tunel s oblouky po stranách. Napružení lze dosáhnout stažením tyčí - prodával Jurek a myslím, že ke své pláštěnce to prodává, lze to i udělat - dvě oka v pevné podložce (viz uši stanu) spojené šňůrou se stahovačkou (Jurek), já mám všitý popruh. vnitřní oka jsou na konstrukci, vnější na kolík. Zapíchnutí do země by asi nebylo ideální. Myslím, že tenhhle systém nebyl zrovna ideální, protože nahoře nejspíš vznikala louže, pláštěnka byla navíc docela úzká.
Návštěvník
 

Příspěvekod Lenka » čtv črc 21, 2005 22:29

Vojtos píše:No když jedu na víkend tak většinou táhám plachtu 2x3 m z pevného zeleného Igelitu se čtyřma kovovejma okama na rozích - prodávaj tuším v OBI, Baumax apod cca za 200,- 4lověk z ní vždycky něco postaví případně jenom hodí přes sebe když neni extra slejvák.

kolik se pod tu plachtu vleze lidí? dva? nemám naprosto predstavu, ale chtela bych si neco takovyho poridit...diky za odpověď :wink:
Lenka
 

Příspěvekod Vojtos » pát črc 22, 2005 7:51

Lenka píše:
Vojtos píše:No když jedu na víkend tak většinou táhám plachtu 2x3 m z pevného zeleného Igelitu se čtyřma kovovejma okama na rozích - prodávaj tuším v OBI, Baumax apod cca za 200,- 4lověk z ní vždycky něco postaví případně jenom hodí přes sebe když neni extra slejvák.

kolik se pod tu plachtu vleze lidí? dva? nemám naprosto predstavu, ale chtela bych si neco takovyho poridit...diky za odpověď :wink:


Dva se pod to vlezou akorád případně se daj pořídit ještě další dva větší rozměry
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tulak » pát črc 22, 2005 9:00

taky něco přidám, asi záleží na tom, kam jdu. do stěn jsem si kdysi udělal specialní skládací plošinu z Al trubek a potahového materiálu na obaly na přepravu křídel. fantasticky se na tom spí a v několika dení stěně má člověk trochu soukromí. na to se natahuje stan z nepromokavého materiálu, už nevím co to je, ale díky horním komínkúm, kterými procházejí závěsné šňúry a prodyšnosti podlážky se nijak zevnitř nepotí. dnes když vím, že budu někde na letišti spát venku, tak si hodím "plošinu" do auta a místo závěsu si ji podložím 4ma šutrama. místo stanu si beru žďárák, v tom většinou spím i na horách a kdekoli kde se pohybuji a nespím na jednom místě. tam kde vím, že budu trčet pár dní si beru stan Coleman BOA .... tak asi tak přespávám já já
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod teoretic » pon zář 19, 2005 14:50

otazecka pro celtare - na cem spite a na co davate veci? - jenom na karimatce a veci primo na zem, nebo s sebou vozite jeste druhou celtu na zem? nebo ponco?

dik

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » úte zář 20, 2005 6:12

zem - karimatka - spacak - ja - spacak - vzduch - igelitocelto. Bráno odspodu. Boty pod hlavou a batoh u noh. Na zemi. *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

řez spícím autdorákem

Příspěvekod Ryba » čtv zář 22, 2005 9:29

No, já zem ( nejlépe vrstva listí nebo jehličí), igelit (mám ušitou takovou "vaničku", prostě igelit, kterej má 5 cm okraje ohnutej nahoru a tak drží), karimáma, spacák, já, spacák, přístřešek (na repce mezi stromy nebo mezi trekhůlkama.)

Apropó, domácí výrobci a šiči! Poraďte zdroj šusťáku v metráži, nejlépe i nepromokavého. V mém oblíbeném brněnském KARSu mají jen občas a omezený výběr gramáží a barev. Díkec!
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » úte zář 27, 2005 20:05

Kdyz nekam jedu a nejsem v budove tak spim bud v oddilovym stanu nebo pod celtou na alumatce v hrobecku (prelozi se a zapne po stranach - mam klasickou ceskou obdelnikovou 1,8 x 1,8m jeste z razitkem z roku 52... :D ) Veci bud balim do celty vedle sebe nebo je nasockuju k tem, co spi ve stanech...

PS: Vek moji celty je uz na ni videt, navite, kde v okoli brna by se nedala koupit "nova" pripadne vic?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 27, 2005 20:51

Vilík píše:PS: Vek moji celty je uz na ni videt, navite, kde v okoli brna by se nedala koupit "nova" pripadne vic?

vim o jednom shopu, ale u tabora. dej si tu v diskuzich vyhledat hroby (psal jsem to naemu), 160Kc/ks/nova/1,8*1,8m.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Vilík » úte zář 27, 2005 21:07

uplne jinej martin píše:
Vilík píše:PS: Vek moji celty je uz na ni videt, navite, kde v okoli brna by se nedala koupit "nova" pripadne vic?

vim o jednom shopu, ale u tabora. dej si tu v diskuzich vyhledat hroby (psal jsem to naemu), 160Kc/ks/nova/1,8*1,8m.


To sem cetl, ale na me je to ponekuz z ruky...[/list]
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv zář 29, 2005 6:55

Vilík píše:Kdyz nekam jedu a nejsem v budove tak spim bud v oddilovym stanu nebo pod celtou na alumatce v hrobecku (prelozi se a zapne po stranach - mam klasickou ceskou obdelnikovou 1,8 x 1,8m jeste z razitkem z roku 52... :D ) Veci bud balim do celty vedle sebe nebo je nasockuju k tem, co spi ve stanech...

PS: Vek moji celty je uz na ni videt, navite, kde v okoli brna by se nedala koupit "nova" pripadne vic?


Nevím jak moc to je aktuální a zda-li to ještě platí, ale já jsem kdysi jezdil do jednoho Armyshopu, sakra ta ulice mi vypadla. Je to třetí zastávka šaliny na Veveří (nebo to už je Minská?), tam je poliklinika, za ní (pořád u tý hlavní ulice s kolejama) takovej plac jakoby na cirkus a na konci toho placu je unimobuňka (takovej malej komplet) a tam měli celty.
Jestli tam pudeš a jestli to najdeš tak se mi tam borca zeptej na český malý polní, ale MODRÝ. Dík
Pak asi budou i v Armáčích u Kukly nebo Žabáka (to jsou ty dva naproti sobě pod nádražím u viaduktu), ale ti maj všechno předražený (a zfalšovaný :| ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod moyko » čtv zář 29, 2005 7:54

Přípluv píše:Nevím jak moc to je aktuální a zda-li to ještě platí, ale já jsem kdysi jezdil do jednoho Armyshopu, sakra ta ulice mi vypadla. Je to třetí zastávka šaliny na Veveří (nebo to už je Minská?), tam je poliklinika, za ní (pořád u tý hlavní ulice s kolejama) takovej plac jakoby na cirkus a na konci toho placu je unimobuňka (takovej malej komplet) a tam měli celty.


Je to ještě Veveří :wink: a je to mezi právnickou a stavební fakultou. Teď za tím stojí cirkus :ú . Mám to kousek od kanclu, tak jestli si vzpomenu, tak vám tam mrknu a dám echo..
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 29, 2005 7:56

moyko píše:
Přípluv píše:Nevím jak moc to je aktuální a zda-li to ještě platí, ale já jsem kdysi jezdil do jednoho Armyshopu, sakra ta ulice mi vypadla. Je to třetí zastávka šaliny na Veveří (nebo to už je Minská?), tam je poliklinika, za ní (pořád u tý hlavní ulice s kolejama) takovej plac jakoby na cirkus a na konci toho placu je unimobuňka (takovej malej komplet) a tam měli celty.


Je to ještě Veveří :wink: a je to mezi právnickou a stavební fakultou. Teď za tím stojí cirkus :ú . Mám to kousek od kanclu, tak jestli si vzpomenu, tak vám tam mrknu a dám echo..

To by bylo super a napiš kolikátka šalina tam jede - možna brzo povalím do Brna tak bych se tam stavil...tak at moc nebloudím :wink:
dííííkkky :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » čtv zář 29, 2005 8:09

Je to armyshop u právnické fakulty (zastávka Rybkova). Jezdí tam šaliny 3 a 11 z ulice (zastávky) Česká, kam se z nádraží dostaneš šalinami 12 a 13. Před sebou po vystoupení uvidíš po pravé straně park a za ním hnědou budovu = právnická fakulta, hned vedle je přízemní dlouhý domek s armyshopem. Když bys jel tou 3 nebo 11 o dvě zastávky dál (zastávka Králova), tak je tam naproti zastávce přes cestu ještě lepší armyshop (v bílém domě-doufám že jej nepřebarvili :) )
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 29, 2005 8:13

mifr píše:Je to armyshop u právnické fakulty (zastávka Rybkova). Jezdí tam šaliny 3 a 11 z ulice Česká, kam se z nádraží dostaneš šalinami 12 a 13. Před sebou po vystoupení uvidíš po pravé straně park a za ním hnědou budovu = právnická fakulta, hned vedle je přízemní dlouhý domek s armyshopem. Jezdí tam šaliny 3 a 11 z ulice Česká, kam se z nádraží dostaneš šalinami 12 a 13. Když bys jel tou 3 nebo 11 o dvě zastávky dál (zastávka Králova), tak je tam naproti zastávce přes cestu ještě lepší armyshop (v bílém domě-doufám že jej nepřebarvili :) )

Díííkes.... tady ve Zlíně totiž žádný není :( - aspon o něm nevím... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » čtv zář 29, 2005 11:00

No, hlavně se podívejte na tu modrou malou polní :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod moyko » čtv zář 29, 2005 12:01

Přípluv píše:No, hlavně se podívejte na tu modrou malou polní :wink: ...


To Přípluv: Tak jsem to byl zkouknout po cestě z oběda - sorry, špatná zpráva. měli, už nemají. prý to bylo po milicionářích, prodával to za 35 kč a hned to bylo pryč (za ty prachy se není čemu divit..).

To all: celty tam mají. prý jich je dost, á 250 Kč. (180x180)
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv zář 29, 2005 12:33

moyko píše:
Přípluv píše:No, hlavně se podívejte na tu modrou malou polní :wink: ...


To Přípluv: Tak jsem to byl zkouknout po cestě z oběda - sorry, špatná zpráva. měli, už nemají. prý to bylo po milicionářích, prodával to za 35 kč a hned to bylo pryč (za ty prachy se není čemu divit..).

To all: celty tam mají. prý jich je dost, á 250 Kč. (180x180)


Škoda, ale díky. Já jsem to koupil snad před deseti lety v Náměšti nad Oslavou, v prodejně, co se jmenovala "Dekorka" :mrgreen: . Za bůra, myslím ... i těch 35,- bych do toho dal, sakra.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon čer 26, 2006 14:25

to Pripluv: tu Bashu si uz zohnal alebo si sa na to nakoniec vykaslal? *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

PředchozíDalší

Zpět na Stany