Přístřešky a spol.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký vztah máte k severním Čechách??

Vůbec je neznám, nevím...
14
39%
Severní Čechy považuji za jednu velkou hnědouhelnou výsypku a ghetto...
5
14%
Severní Čechy znám, jezdím tam a líbí se mi tam...
10
28%
Je to ráj na zemi, chtěl bych tam bydlet, abych tam mohl jezdit na vandry každý víkend...
7
19%
 
Celkem hlasů : 36

Přístřešky a spol.

Příspěvekod Reinhard » úte kvě 10, 2005 22:04

Ahoj všichni.

Docela rád bych tady rozpoutal debatu na téma přístřešků, které si člověk tahá sám - ponča, plachty, žďáráky, ... cokoliv co používáte, abyste se vyspali v suchu a netahali s sebou těžkou výbavu. Ale nevynechávejte ani stany, pokud se k nim chcete vyjádřit. Jde mi o to, aby se tu objevily i různé tipy, jak co dělat, každej, kdo jezdí nalehko, má svůj vlastní systém...

Mějte se a pište.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 0:34

Po čechách prakticky jenom s celtou, většinou s USkou. Když je hnusně, postavíme z celt x-hadr (za x doplňte libovolný sudý počet celt) a spíme v suchu, nebo jen klasický roveráky, poslední dobou. To je takový přístřešek kdy se celta upne hondou ke stromu asi tak metr, možná o něco méně, nad zemí a ostatní rohy se přikolíkují k zemi v okolí. Možno dodat ještě prut a nebo klacek jako výztuhu...v tomhle se v pohodě v suchu vyspíte i s batohem a botama.

Když jedu někam dál, většinou s oddílovou kopulí - stanem...nevím, jaký je výrobce a typ, ale je to nic moc stan...občas i proprší... :D , no zatím jen když se blbě postaví...což je pohříchu vždycky :( .

Pončo se taky hodí...když je potřeba, vždycky se něco postaví. Ale celta je klasika, zvl. když jedete s usárnou.

Žďárák nemám, ale uvažuju o něm...je na seznamu mch priorit hned za čelovkou (vyřešeno, díky Teoretiku), batohem (dá-li pán bůh, vyřeším zítra), karimatkou evazotkou nebo therm-a-restkou, spacákem...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » stř kvě 11, 2005 4:50

Jo, tak já zatím s sebou tahám autoplachtu 3 x 2 m s kovovejma (kdysi) okama po obvodu. Výhodu oproti celtě to má tu, že to je větší. Nevýhodu, že je z ní relativně rychle trhanina. Pomocí reepky z toho stavím buď áčko, nebo jenom takovou naklopeninu. V áčku se vyspíme dva půl lidi, v naklopenině až čtyři.
Teď si ale hodlám pořídit Bashu. To je v podstatě anglická celta, větší obdélník, s našitýma okama po obvodu a jedním uprostřed. To je velká vychytávka.
Jinak mám ještě žďárák, ale nedlouho, proto je ve fázi testování.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Plachta

Příspěvekod Peter » stř kvě 11, 2005 6:21

Mam dva stany od Colemana, starsi Aspen a novsi Kobru. Tady neni co psat. Loni v lete jsem v Aplisportu koupil plachtu znacky WXtex typ S2 s rozmery 259 x 320 cm, je z tenkeho ripstop materialu, slikonizovana hmotnost 754g. Po obvodu ma vyztuzena oka (jako na celte) a uprostred 4 ouska. Vzhledem ke stavu mych kolen sebou nosim dve teleskopicke hole a udelal jsem si vypinaci snurky jak na stanu, k tomu par stanovych koliku a je pristresek postaven za chvilku. V pohode se pod takovym ackem vyspi tri az ctyri lidi. Chodim s tim ven i s deckama (4 a 9 let) a je to v pohode. Pokud jsem sam tak si udelam "strechu" podle okolnosti a potreb. Nevyhodou slikonu je to ze kdyz se jenom zabalim do te plachty jako do zdaraku tak to "nedycha" a vlhkost kondenzuje na vnitrnim povrchu. To je proti klasicke celte nevyhoda, ale kdo nesl celtu nasaklou vodou tak radeji voli tuto nevyhodu. Takze pokud je mozne tak vzdy stavim pristresek at mam plachtu dale od spacaku. V pripade vetsiho deste je treba jeste resit problem s podtekanim vody (v zavislosti na terenu). Pro tyto pripady mam sebou kus obycejneho igelitu (trochu klouze). Pokud mate zajem tak se muzete na to mrknout zde http://www.pacoutdoor.com/2005/index.cfm?action=product&productID=64&groupID=15&familyID=2. Jinajk jsem cetl i o lidech co si koupili (zatim lze jenom nechat si poslat napriklad z UK, USA) plachtu a usili si sami podle gusta, ale cenove to vyjde nastejno.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Omluva - oprava

Příspěvekod Peter » stř kvě 11, 2005 6:24

Spravne Alpisport http://www.alpisport.cz/.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 9:38

Nemyslím že by byl nějaký problém v nasáklé celtě. Zase tak těžká není. Ale výhoda těchhle plachet je v tom, že jsou větší a při tom méně objemné a lehčí...přesto...mít žlutou usku... :D
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Zluta / zelena

Příspěvekod Peter » stř kvě 11, 2005 10:37

Maji varianty dve. Zluta a olivovozelena. Mam zelenou. MAm taky celtu, ktera slouzi jiz cca 20 let a nedam na ni dopustit. ale kdyz ji pouziju jako plastenku a prsi na ni nekolik hodin, sice nepropusti, ale je jak plech a vazi tak do tri kil. Zase ma vyhodu ze ji nejaka ta jiskra z ohne nevadi a taky je problem ji rozskubnout. Vsechny materialu maji sve pro a proti. Pokud budu delat nejakeho diverzanta, tak nebudu chtit ve vystroji zadnou umelinu.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř kvě 11, 2005 11:16

Ještě bych měl asi dodat, že když se cítím líně, tak si s sebou vezmu pár dvěstědvacítek hřebíků, abych nemusel v noci běhat po lese a dělat kolíky.
Al kolíky ke stanu nemají žádnou životnost. Nebo mají, ale ty nervy narvat to do tý země. :evil:

Když jedu někam jenom do lesa na weekend, tak mé zavazadlo má kolem 8-10 kilo, takže ty trochu těžší hřebíky nejsou žádná přítěž...

...stejně je většinou zapomenu doma, sakra...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 11, 2005 12:16

No když jedu na víkend tak většinou táhám plachtu 2x3 m z pevného zeleného Igelitu se čtyřma kovovejma okama na rozích - prodávaj tuším v OBI, Baumax apod cca za 200,- 4lověk z ní vždycky něco postaví případně jenom hodí přes sebe když neni extra slejvák.

Na delší akce vozim stan Coleman BOA. Zaujala mě na něm hlavně váha a pak to že se dá postavit najednou i s tropikem což jestli ste někdo stavěl stan při průtrži je neocenitelná výhoda. Zatim naprostá spokojenost :wink:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Koukám, že se to rozjelo

Příspěvekod Reinhard » stř kvě 11, 2005 14:10

Koukám, jak se to tady ohledně přístřešků rozjelo =D>

Tak jak jsem na tom já: Dříve - když jsem jezdil s partou, tak jsme si pořídili každej jeden stanovej dílec z amerických áčkových stanů... když se dva dílce spojily cvoky, vzniklo pěkné áčko bez podlážky. Výhoda: V partě se dva dělíte o náklad, každej si nese dílec ssebou. Nevýhoda: Byla to klasika - těžká zrůda, tlustá celtovina, která když nacucla, měli jste hned pár kilo navíc. Navíc se člověk nemohl nikdy v dešti dotknout stěny, pak to teklo...

Pak jsme se odlehčili - pořídili jsme si vojenská ponča. US pončo po delším používání začala protejkat, tak jsme koupili ponča německá...
Těžší, zato 101% nepromokavá. Spojením dvou vznikne klasická stříška, jen je nutno zajistit kapucy proti zatejkání. Rozměr tak akorát na to, aby se pod tim vyspali dva lidé s menšími bágly. V zimě s batohy cca 60 litrů už je to ale problém se tam napasovat.... Nevýhoda - když stavíte z ponča přístřešek v dešti, tak zmoknete stejně, pončo není na vás :mrgreen:

Tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit něco nového, už jen proto, že parta se rozpadla a já nemám parťáky na stavění přístřešků (pokud nepočítám manželku) - viděl jsem článek od jednoho trampa, kterej psal, že má bivakovací plachtu ušitou od Jurka (českej výrobce stanů pro outdoor) a že je naprosto spokojen. Tak jsem k Jurkovi napsal, poslal jsem náres s rozměry a údaji o očkách na kolíky...
Jurek byl naprosto k této jednorázové zakázce velmi vstřícný: Během asi měsíce mi domů přišla olivově zelená plachta přesně v takových rozměrech, jaké jsem požadoval, +++v místě, kde se plachta bude ohýbat jako vrchol stříšky mi Jurek všil na přání jako výztuhu ještě jeden pruh látky. K materiálu: Technologií rip-stop šitá polyesterová tkanina s polyuretanovým a silikonovým nátěrem, tuto látku Jurek používá na tropika stanů do náročných podmínek. Mělo by to mít odolnost 7000 - 10 000 mm vod. sloupce - alespoň podle toho, co uvádí výrobce u své řady stanů EXTREME - Výslovně jsem chtěl materiál používaný právě na tuto řadu stanů, aby byl odolný a vydržel (věřím výrobci, že mi také dodal přesně to, co jsem si objednal - já jsem to nikdy neměl v ruce, takže jsem se musel spolehnout na solidnost). Plachta má větší rozměry, aby se tam pohodlně vešli tak 3 lidé i s batohy, resp. 2 lidé a dítě nebo pes...
Jestliže Jurek podle mojí obědnávky použil to, co jsem chtěl, pak by tahle věcička měla sloužit pěkných pár roků v pohodě :rock: . Lehkost materiálu i relativní skladnost mne až neskutečně překvapila (holt to jsou ty nové moderní materiály, my odchovanci celt nestíháme čubrnět :shock: ), takže myslím, že nebudu litovat nákladů... vyšlo to na cca 1 300,- Kč.. ale ta plachta je fakt velká, vejde se tam v nouzi možná 4 lida :partyman: :smt021 . Jak se plachta osvědčí, to teprve uvidím po tomto jarním až podzimním období, zatím jsem neměl možnost ji ozkoušet v akci ](*,) , vsadil jsem na pozitivní reference od trampa, který si takovou věc nechal u Jurka vyrobit, stejně jako jsem vsadil na pozitivní reference na Jurkovo stany.

Jako kolíky mám jednu věc - staré lehké pletací jehlice - vždy asi 20 cm se špičkou, druhý konec ohnutý ve svěráku pro uchycení očka šňůry... jehlice v pevnějším podkladu hlíny vcelku vklidu drží ač je tenká... je jasné, že se sypkým matrošem by byl jako s podkladem problém, ale to je problém i u těch zde již zmiňovaných hřebíků... navíc většina těch jehlic je z nějaké slitiny hliníku, takže jsou lehčí, než ty hřebíky dvoustovky... *

Přístřešky jsme vždy napínali za pomoci šňůry. Osvědčila se trochu dražší, zato kvalitní, silonová hustě pletená tenká šňůra na prádlo. Kámoš vymyslel kdysi geniální věc - bez jakéhokoliv uzlování, pouze za pomoci oček na koncích 1 - 4 m dlouhých provázků - upevním přístřešek, že vydrží i prudký nápory větru, a ráno, třebas i po dešti stačí zatáhnout za jeden konec a provázek povolí, stačí ho pak jen smotat do kapsy. Škoda, že nevím, jak ten superjednoduchej a přitom účinnej systém popsat, to byste museli vidět. Podstatné je, že se člověk nerozčiluje s uzlíky, ani nemusí nic přeřezávat nožem a ztrácet cenný materiál z provázků... :ú

Zatim se mějte, kdo bude mít chuť, vyjádřete se. Třebas i k Jurkovým stanům. arm4

Ps.: Mimochodem, svou první zmínku o takovéto tulácké plachtě jsem četl jako úplně mladý ještě nejezdící nedochůdče v úžasné (zvláště pro mladého 12 - 60 letého kluka :lol: ) knize M. Zapletala Výpravy za dobrodružstvím z roku 1986. 8) Pokud se nepletu, nedávno to vyšlo znovu, ale za cenu mnohem, mnohem vyšší... :cry:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 16:31

Jo, ty nový Výpravy se moc nepodařily...ale jestli znáš takovou brožůrku Skautskou stezkou od bratra Břicháčka nebo koho, někdy z kdovíkdy za první republiky, tak to je teprv klasika :D

Ty klasický kosočtvercový celty mají spoustu výhod (například si na ní můžeš lehnout...sednout...a tak...)

Skautský oddíl z našeho střediska si nechal ušít přesně takové celty taky z nějakého moderního materiálu, ještě jsem to neviděl...a klasika mi vyhovuje...jsem na ní zvyklí, jezdím tak od třinácti :D

Celty mají jednu obrovskou výhodu - dá se z nich (když jsou olivky kde mají být) postavit stan velikosti odpovídající počtu lidí - každý si nese dílec sám. prostě složíte kosodélníky k sobě, sepnete, seženete klacek, vztyčíte...když máte třeba sto celt, dá se udělat božský tvar se zatáčkama...vážně legrace...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Reinhard » stř kvě 11, 2005 19:50

NAE píše:Jo, ty nový Výpravy se moc nepodařily...ale jestli znáš takovou brožůrku Skautskou stezkou od bratra Břicháčka nebo koho, někdy z kdovíkdy za první republiky, tak to je teprv klasika :D

Ty klasický kosočtvercový celty mají spoustu výhod (například si na ní můžeš lehnout...sednout...a tak...)

Skautský oddíl z našeho střediska si nechal ušít přesně takové celty taky z nějakého moderního materiálu, ještě jsem to neviděl...a klasika mi vyhovuje...jsem na ní zvyklí, jezdím tak od třinácti :D

Celty mají jednu obrovskou výhodu - dá se z nich (když jsou olivky kde mají být) postavit stan velikosti odpovídající počtu lidí - každý si nese dílec sám. prostě složíte kosodélníky k sobě, sepnete, seženete klacek, vztyčíte...když máte třeba sto celt, dá se udělat božský tvar se zatáčkama...vážně legrace...


Celtu tahám furt s sebou. Je pro mne jako stará známá milenka. Kupoval jsem si ji v patnácti, je to taková ta klasická česká flekatina, ze které jde udělat pláštěnka. A s těmi pár dkg jurkovic plachty ušité na zakázku už se vypořádám, celta mne balit bude stále, je to hodná holka. :wink:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Návštěvník » stř kvě 11, 2005 21:17

Moje řeč.
Návštěvník
 

Příspěvekod uplne jinej martin » stř kvě 11, 2005 22:16

btw,
českou celtu (taková ta kilovka) mají ve vojenskym výprodeji v hrobu - či hrobech, nevím (ňáká ves u tábora; známej tam má blízko chalupu) za 160.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod NAE » čtv kvě 12, 2005 0:08

Nevíš, kolik jich maj? Kdyby jich měli víc, tak třeba aspoň dvacet, to by bylo...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Celta

Příspěvekod Peter » čtv kvě 12, 2005 5:59

Ja chodim s celtou tak od roku 1981, mam ceskou klasickou plastenku. Ale jsou sitace kdy zvazuji kazdy gram a tam pak vyhraje moderni material.

Pokud chcete nejake koupit tak doporucuji prohledat na netu army shopy a zcela jiste najdete. Hodne z nich zasila i na dobirku.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 12, 2005 6:00

Reinhard píše:
NAE píše:Jo, ty nový Výpravy se moc nepodařily...ale jestli znáš takovou brožůrku Skautskou stezkou od bratra Břicháčka nebo koho, někdy z kdovíkdy za první republiky, tak to je teprv klasika :D

Ty klasický kosočtvercový celty mají spoustu výhod (například si na ní můžeš lehnout...sednout...a tak...)

Skautský oddíl z našeho střediska si nechal ušít přesně takové celty taky z nějakého moderního materiálu, ještě jsem to neviděl...a klasika mi vyhovuje...jsem na ní zvyklí, jezdím tak od třinácti :D

Celty mají jednu obrovskou výhodu - dá se z nich (když jsou olivky kde mají být) postavit stan velikosti odpovídající počtu lidí - každý si nese dílec sám. prostě složíte kosodélníky k sobě, sepnete, seženete klacek, vztyčíte...když máte třeba sto celt, dá se udělat božský tvar se zatáčkama...vážně legrace...


Celtu tahám furt s sebou. Je pro mne jako stará známá milenka. Kupoval jsem si ji v patnácti, je to taková ta klasická česká flekatina, ze které jde udělat pláštěnka. A s těmi pár dkg jurkovic plachty ušité na zakázku už se vypořádám, celta mne balit bude stále, je to hodná holka. :wink:


Jo, pláštěnka. Jenom jsem nepochopil, proč to ocelový oko je zrovna v tom cípu, co je na hlavě, proč to neotočili o 180°.

Jinak, teď jsem spal pod plachtou šitou na zakázku nějakýho oddílu. Dělal to výrobce stanů Gemma, vypadalo to hodně solidně, sbalený by to člověk narval do kapsy a vyspí se pod tím tak šest, sedm lidí...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Reinhard » čtv kvě 12, 2005 8:07

NAE píše:Nevíš, kolik jich maj? Kdyby jich měli víc, tak třeba aspoň dvacet, to by bylo...


Chceš zabezpečit děcka z voddílu, co??
Ozvi se mi na mail, jak vlastně to vaše ježdění ven vypadá, s čím se dneska ty malý děcka tahaj... to co občas vidívám, to je strašný...
:mrgreen: :((
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 12, 2005 8:57

NAE píše:Nevíš, kolik jich maj? Kdyby jich měli víc, tak třeba aspoň dvacet, to by bylo...

zeptam se...
ale ne ze to pak budez prodavat za tech pet kil... :mrgreen:
jinak tam maj i komplet lekarnicky za 100 (i s analgetikama :smt023: ) apod.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Koukám, že se to rozjelo

Příspěvekod Horal Fanda » čtv kvě 12, 2005 9:29

Reinhard píše:Přístřešky jsme vždy napínali za pomoci šňůry. Osvědčila se trochu dražší, zato kvalitní, silonová hustě pletená tenká šňůra na prádlo. Kámoš vymyslel kdysi geniální věc - bez jakéhokoliv uzlování, pouze za pomoci oček na koncích 1 - 4 m dlouhých provázků - upevním přístřešek, že vydrží i prudký nápory větru, a ráno, třebas i po dešti stačí zatáhnout za jeden konec a provázek povolí, stačí ho pak jen smotat do kapsy. Škoda, že nevím, jak ten superjednoduchej a přitom účinnej systém popsat, to byste museli vidět. Podstatné je, že se člověk nerozčiluje s uzlíky, ani nemusí nic přeřezávat nožem a ztrácet cenný materiál z provázků... :ú


Jen poznámka, my co se občas šmodrcháme s lanem v horách, tak známe zadrhovací smyčku, která se používá, když si potřebuješ uvolnit ruce. Rozvážeš ji také jen tahem za volný konec lana. V kombinaci s poloviční lodní smyčku s ní ovážeš kdejaký strom, a ráno se nemusíš také s ničím šmodrchat.


jinak já osobně jezdím při akcích bez stanu se žďárákem Dry Cover od Schwarzkopfu s Gelanotsem. Batoh a boty dávám do bivakovacího pytle, který sice nepromokne, ale nedýchá.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod NAE » čtv kvě 12, 2005 11:17

uplne jinej martin píše:
NAE píše:Nevíš, kolik jich maj? Kdyby jich měli víc, tak třeba aspoň dvacet, to by bylo...

zeptam se...
ale ne ze to pak budez prodavat za tech pet kil... :mrgreen:
jinak tam maj i komplet lekarnicky za 100 (i s analgetikama :smt023: ) apod.


Ne, neboj, Reinhard má pravdu, chceme koupit celty pro oddíl...protože ty, co byly, se nějak poztrácely... :D ...však víte, skauti...jo, ještě...jsou kosodélníkový, nebo obdélníkový?

Co se provázků týká, taháme s sebou dvoumetrový uzlovačky ("lana" tak do čtyř milimetrů v průměru), já osobně raději dvě nebo tři, a funguje to nádherně.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 12, 2005 12:44

NAE píše:Ne, neboj, Reinhard má pravdu, chceme koupit celty pro oddíl...protože ty, co byly, se nějak poztrácely... :D ...však víte, skauti...jo, ještě...jsou kosodélníkový, nebo obdélníkový?

Co se provázků týká, taháme s sebou dvoumetrový uzlovačky ("lana" tak do čtyř milimetrů v průměru), já osobně raději dvě nebo tři, a funguje to nádherně.

je to čtverec cca 1,8*1,8m a ma to díru (zapínací) takže v nouzi z toho jde udělat i poncho :-)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod NAE » čtv kvě 12, 2005 13:32

Aha. A nevíš, jestli nemají takový ten vojenský hangár (velký stan)?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Návštěvník » čtv kvě 12, 2005 19:32

zeptat se muzu ale nevim jestli by to byl kamos ochotnej privezt (jestli myslis takovej ten balik 1x1x3/4 m + 4+2m tyc a 4m ?
Návštěvník
 

Příspěvekod NAE » čtv kvě 12, 2005 19:52

No, to by bylo v pohodě, dojeli bychom si tam.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 16, 2005 19:00

NAE píše:No, to by bylo v pohodě, dojeli bychom si tam.

Ahoj,
dam vedet, pojedu tento tyden kolem. Patrne bude lepsi sehnat kontaktni telefon, aby se domluvili.
73,
Martin

<@>
15.05.2005 17:58
Komu: @
Kopie:
Předmět: Hroby
Cau,
ohledne tech Hrobu - jestli budes mit nekdy cestu okolo, potreboval bych
se akorat zeptat, jestli by tam ty celty meli (20) a jestli tam nahodou
nemaj velkej stan - hangar...
Dik moc, Martin :-)
Naposledy upravil uplne jinej martin dne pát říj 4, 2013 23:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » úte kvě 17, 2005 15:39

Ahoj,

Mám to tu, celty i velké stany údajně mají. Je třeba se domluvit na odběru.

majitel: Miroslav Plzák 731 629303

prodejna: Pavel Čekal 731629304


Je to ves Hroby, kus od Tábora (jde to najít i na mapě na netu).
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod NAE » úte kvě 17, 2005 15:46

Jojo, dík, zpravím o tom vyšší instance v našem středisku, ještě jednou moc děkuju.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Přístřešek z ponča

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 18, 2005 8:22

Už ste někdo zkoušel stavět přístřešek z ponča? Mám doma takovej model co u něj jdou po stranách provlíknout stanové tyčky a dokonce to má voka na jejich uchycení a podle všeho jdou sepnout i dvě ponča najednou. Pončo mám asi 5 let, ale ještě sem to nezkoušel ani u toho nebyli nějaký názorný ukázky oc se z toho dá postavit :((
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod NAE » stř kvě 18, 2005 12:20

No, je to vcelku slušně velká čtverhraná plachta, ne? Takže celkem cokoliv, jen je třeba dát pozor na otvor v kapuci a hondy a tak. například...mezi dva stromy natáhneš provaz, přehodíš pončo (dvě jsou lepší) a přikolíkuješ. Máš áčko bez podlážky. Jestli chceš stavět někde nahoře se stanovejma tyčema, nedoporučoval bych to...nedovedu si přestavit, jak postavit bez upnutí provazy pevnej přístřešek...ale samozřejmě jde třeba dát tyče do rohů a provazama upnout do čtyř stran...myslím ale, že áčko je na přenocování lepší.

Existuje spousta knížek s náčtrtky přístřešků z obdélníkový plachty...ještě mě napadá jednou stranou k zemi a jednou, pochopitelně po větru, nehoru...mám tu takový sešítek, jmenuje se Skautská praxe, je to od Dr. Velena Fanderlika a je to srandovní a celkem zajímavý...tak to zkusím naskenovat a pak to někdo můžete dát na internet...nebojte se, o skautingu tam není ani slovo a chlapeček v kroji je tam asi třikrát.

Jo jinak ten otvor pro hlavu většinou prostě stáhneme do středu provázkem a co nejvíc utáhneme, většinou je to v pohodě.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Další

Zpět na Stany