Přístřešky a spol.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký vztah máte k severním Čechách??

Vůbec je neznám, nevím...
14
39%
Severní Čechy považuji za jednu velkou hnědouhelnou výsypku a ghetto...
5
14%
Severní Čechy znám, jezdím tam a líbí se mi tam...
10
28%
Je to ráj na zemi, chtěl bych tam bydlet, abych tam mohl jezdit na vandry každý víkend...
7
19%
 
Celkem hlasů : 36

Příspěvekod pripluv » pon čer 26, 2006 17:38

Rujir píše:to Pripluv: tu Bashu si uz zohnal alebo si sa na to nakoniec vykaslal? *

No vidíš sakra, já jsem to nakonec úplně vypustil. Ale teď mám kemoša v Anglii, tak bych ho k tomu mohl dokopat :(( . Každopádně dík, žes' mi to takto rafinovaně připomněl :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » pon čer 26, 2006 20:51

Ja som tiez celtar - zacinal som s kosostvorcom, potom som presiel na stvorec. Teraz uz asi 6 rokov pouzivam autoplachtu z Baumaxu (2x3m). Pripluv ma tusim podobnu plachtu. Ako prislusenstvo k plachte pouzivam Rep snuru a take klincove (AL) koliki od stareho stanu. Pre jedneho je to paradny komfort bivak. Veci mam vedla seba alebo za hlavou na klas. vojenskej celte resp. mam vlastnorucne usitu nepremokavu plastenku na batoh. Celtu vyuzivam, ked je chladnejsie (zaleziem do spacaku a zabalim sa do celty). Celta udrziava teplo a posobi ako ochrana proti vetru a zaroven je priedysna takze para unika von. Z autoplachty staviam pristresok podla pocasia a podla terenu (acko alebo zosikmena strecha). Zacinam vsak uvazovat o niecom vacsom, lebo mam rad vela volneho priestoru. Znamim som sil celty 4x3 m a je to paradne letisko pre 2 soby. Vyzera to ako taka polna kuchina a v nudzi sa tam vojde XY ludi. Skoda ze uz nemam material. Robili sme to tak, ze sme si nasli paradny lahky a odolny nepremokavy material a kupili sme priamo od vyrobcu 100 m. Rozpredalo sa to strasne rychlo (kazdy si bral 8-16m). Celty sa sili doma a oka sa davali urobit do rempa kde spevnovali aj rohy kozou, takze vznikli supercelty za cca 700 Sk. V priebehu roku by sme to chceli zopakovat lebo to malo uspech, no zatial to niekde viazne. :((

Tak a tu je ukazka mojho rozostavaneho pristresku
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

A co když je velký déšť?

Příspěvekod vladaman » ned črc 1, 2007 23:38

Zajímalo by mě, jak to řešíte když:mezi stromy natáhnete provaz,přes něj přehodíte celtu-uděláte A-čko, pak to zakolíkujete.To je jasny. Ale prší třeba celou noc, jak odvádíte vodu?Žlábky okolo celty a kolíků je asi málo nee?Uvažuji jestli si nemam koupit spíš rovnou nějaký stan od Jurka např. Solo. Vladaman
Uživatelský avatar
vladaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte čer 26, 2007 22:10
Bydliště: Pod Ještědem

Příspěvekod pripluv » pon črc 2, 2007 5:25

Odvod vody řeším až když prší fest. V lese je zem schopna hodně vypít, prší-li fakt moc, vezmu silnější kolík a dělám žlábky. Jako za starých skautských časů :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » pon črc 2, 2007 14:54

To ja odvod vody kolem celty resim az kdyz prestane prset a zacna fakt brutalne lit... Ale pokud clovek spi rozumne nasikmo, tak se to da dobre osmelit jen dvema drazkama
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Přístřešek kondor

Příspěvekod woncha » pon črc 2, 2007 15:06

Já si pořídíl přístřešek rouru od kondora. Výhoda je, že nemusíš řešit vlhko od země, velikost po sbalení a pokud ji rozepneš, schováš pod ní i pionýrskej tábor :-)
http://www.woncha.wz.cz/DSC01327.jpg
woncha
 

Příspěvekod Setrnet » sob pro 22, 2007 16:13

Chlapy, u jste někdo sehnal tu bashu? Ideálně v ČR? Dík
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod pripluv » sob pro 22, 2007 19:49

Bashu mám objednanou přes kámoše z anglie.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Přístřešky a spol.

Příspěvekod Davson12 » pát bře 13, 2015 14:09

Já preferuji stany. Pokud by byla krize nebo nějaký lehčí cyklo výlet tak pak volím nějaký z těchto stanových přístřešků --- reklama smazána --- . Protože se mě se stanem fakt nechce tahat, když jedu na kole. Kor když mám stan do - 20 C.
Davson12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 12, 2014 8:19

Re: Přístřešky a spol.

Příspěvekod scinkk » pát bře 13, 2015 19:23

ten stan do -20 ma flisovy nebo merino vnitrek?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Přístřešky a spol.

Příspěvekod mike » pát bře 13, 2015 19:33

Do -20 to musi byt perovy stan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přístřešky a spol.

Příspěvekod booze » sob bře 14, 2015 10:48

d
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Stany