Jurek Vandr 2 Duo vs. Atak 2 Duo vs. Tramp 2 Duo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek Vandr 2 Duo vs. Atak 2 Duo vs. Tramp 2 Duo

Příspěvekod packy » úte dub 17, 2007 22:19

Ahoj vsem,
jelikoz mi uz doslouzil muj stary Coleman, tak na nadchazejici sezonu potrebuji koupit novy plateny pribytek. Volba padla na Jurka - jednak kvuli pozitivnim ohlasum ale take proto, ze jsem patriot a podporuji (snazim se podporovat) ceske vyrobce (ale boty mam Garmont a Lowa :) ).
Nasel jsem ty vyse vypsane Vandr, Atak a Tramp vsechny verze 2 Duo. Jsem na vazkach, ktery z nich vybrat - pouzivat ho budeme dva, v ceskych podminkach (Sumava, Krkonose), ale take nejake Norsko, mozna Rumunsko (spis vyhled do budoucna). Ne VHT (nikam nelezu, protoze se bojim vysek :) )
Nevidim moc rozdilu mezi Vandrem a Atakem, krom ceny, vahy, lepsich prutu a vyssiho vodniho sloupce. U Trampa se mi libi ta dalsi tycka u vchodu.
A ted babo rad ... kdyby meli jeden typ stanu, tak ho koupim ... takhle zase dumam a dumam.
Predem diky za nejaky tip.
Packy
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Hafi » úte dub 17, 2007 22:32

sem tedka rozebiral doma jaky jurek koupit (ikdyz ja sem shanel trochu jinou kategorii-lehky stany pro 1, max dva lidi) a taky jsem jim nadaval proc jich maj tolik....no ale nakonec sem vybral. Tak preju hodne stesti, moc ti neporadim, nemam ani jeden a sem plne spokojenej s pinguinem....
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Letec » úte dub 17, 2007 23:21

Už sem to tu psal. Mam Tramp 2 Duo temer 2 roky. Velikostí mi zcela vyhovuje. Sám ho zaberu celej i s oběma přesíněma :lol:
Ty apsidy sou totiž docela malý-tak bych řekl boty+malej batoh. Proto jsem bral s přesíní. Ty sou velký, na již mnohokrát kritizovanou tyč uprostřed jsem si zvykl. A 2 díry ve stanu perfektně větraj, to už tu bylo taky nespočetněkrát řečeno, ale ty vlastně uvažuješ jen o 2 vchodových...
Ale asi bych šel do vyšší verse-MIDI. I za cenu vyšší váhy. Podlážka je velmi tenká, i když loňské verse ji maji už krapet bytelnější, jaksem poznal u kamošova stanu (na ten samej sem ho loni navedl já)
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod packy » úte dub 17, 2007 23:33

A 2 díry ve stanu perfektně větraj, to už tu bylo taky nespočetněkrát řečeno, ale ty vlastně uvažuješ jen o 2 vchodových...

Tohle jsem nepochopil ... myslel jsem, ze vsechny ty stanymaji dva vchody ... ale nevim jaky je rozdil aby mely dve diry :)
A jaky je rozdil v tom MIDI a Tramp? Nejaky "znatelny" - jako kvalitnejsi material, lepsi tycky? Prijde mi, ze pro me pouziti by stacil vodni sloupec 3000 ... a klidne i mekci duralovy tycky ... nebudu stanovat nekde pod vrcholem ve vichrici (i kdyz, jeden nikdy nevi :) )
Packy
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Letec » úte dub 17, 2007 23:44

packy píše:
A 2 díry ve stanu perfektně větraj, to už tu bylo taky nespočetněkrát řečeno, ale ty vlastně uvažuješ jen o 2 vchodových...

Tohle jsem nepochopil ... myslel jsem, ze vsechny ty stanymaji dva vchody ... ale nevim jaky je rozdil aby mely dve diry :)

Dyt jo, ja vyzdvihoval 2 vchody...a pak sem si vsiml, ze vlastne vybiras jen ze dvouvchodových.
O těch MIDI-je to jen můj názor, příště se podle nej budu řídit
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 5:31

V případě dvou vchodů bych asi uvažoval o variantě s jednou apsidou a jednou předsíní. Dělá to vůbec Jurek/někdo?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 6:32

Přípluv píše:V případě dvou vchodů bych asi uvažoval o variantě s jednou apsidou a jednou předsíní. Dělá to vůbec Jurek/někdo?

Tohle reseni by bylo idealni, ale myslim, ze jsem to v nabidce nevidel :(
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod valodja » stř dub 18, 2007 7:08

Přípluv píše:V případě dvou vchodů bych asi uvažoval o variantě s jednou apsidou a jednou předsíní. Dělá to vůbec Jurek/někdo?


No, jurek u těch dražších tříprutovejch stanů Dome 2Km má, myslím, jednu velkou předsíň a z druhý strany je druhej vchod - bez apsidy teda, ale je tam. 8)
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

pred koupi nutne videt a zkusit nazivo

Příspěvekod wertigo » stř dub 18, 2007 7:28

Loni jsem taky takto vybiral. Nastesti kamos ma Vandr, zkusil jsem ho postavit - ta apsida je strasne mala, jestli uvazujes mit velky batoh mimo stan , tak pod apsidu se nevejde.

Vzal jsem nakonec Midi 2 Duo - stredni trida, dle meho dostatecne parametry podlazky i tropika(videl jsem ho v 48hodinove prutrzi mracen - bez prusaku), 2 vchody urcite super vec, predsinky dostatecne velke na batoh, boty atp. Jen pri me vysce me obcas nastve ta mala svetla vyska vchodu, v podstate do stanu lezu po ctyrech, ale to asi i mensi lidi.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 7:39

packy píše:
Přípluv píše:V případě dvou vchodů bych asi uvažoval o variantě s jednou apsidou a jednou předsíní. Dělá to vůbec Jurek/někdo?

Tohle reseni by bylo idealni, ale myslim, ze jsem to v nabidce nevidel :(

Ale myslím, že by to bez větších problémů Jurek udělal.
Jinak, já jsem do apsidy v ATAKovi myslím narval padesítilitrovekj barel, nebo taky dva sedmdesátilitrový batohy (bez spacáků a stanu - logicky), to není malý, jen si člověk ty věci musí trochu uspořádat.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod wertigo » stř dub 18, 2007 7:42

Přípluv píše:Jinak, já jsem do apsidy v ATAKovi myslím narval padesítilitrovekj barel, nebo taky dva sedmdesátilitrový batohy


A byl ten Atak model z poslednich 2 let ? Videl jsem starsi modely Jurka a byly prostornejsi nez nejnovejsi verze...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod sobb » stř dub 18, 2007 7:45

Nevite proc Jurek nedela u tech mensich verzi stanu dva vchody? Laka me ATAK1, nebo asi spis ALP1, ale zaroven uprednostnuju dva vchody ... a ta dvojka, ve ktere se dva vchody delaj uz je zase hrozne velka .... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 7:54

No, me totiz prijde, ze jsou ty stany Tramp a Midi uplne stejny ... az na ty parametry vodniho sloupce ... nebo se mylim??
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod wertigo » stř dub 18, 2007 7:58

mrkni do odstavce MATERIÁL: na strankach jurek u danych stanu. rozmerove jsou ale stejne.
a jeste na zarucni dobu u kazde rady je jinak dlouha (lite, outdoor, extrem)
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 8:02

wertigo píše:
Přípluv píše:Jinak, já jsem do apsidy v ATAKovi myslím narval padesítilitrovekj barel, nebo taky dva sedmdesátilitrový batohy


A byl ten Atak model z poslednich 2 let ? Videl jsem starsi modely Jurka a byly prostornejsi nez nejnovejsi verze...


Cca 3 roky starý. Byla to verze s vchodem u noh. Ještě mám k dispozici jednoho z roku 1996 a velikost apsidy mi přijde podobná.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » stř dub 18, 2007 8:46

packy píše:No, me totiz prijde, ze jsou ty stany Tramp a Midi uplne stejny ... az na ty parametry vodniho sloupce ... nebo se mylim??

no Midi je asi vic do extremu. taky jsem vahal, a nakonec zvolil Midi a spokojenost...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 9:19

brhel píše:
packy píše:No, me totiz prijde, ze jsou ty stany Tramp a Midi uplne stejny ... az na ty parametry vodniho sloupce ... nebo se mylim??

no Midi je asi vic do extremu. taky jsem vahal, a nakonec zvolil Midi a spokojenost...

No vypada to asi nakonec na nej :) A jsou ty presine fakt velky? :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod wertigo » stř dub 18, 2007 9:52

packy píše:No vypada to asi nakonec na nej :) A jsou ty presine fakt velky? :)


hele, jestli ten stan nemusis mit zitra rano doma, tak si ho zajdi nekde omrknout, kazdy si pod pojmem "velka predsin" predstavi kapku neco jineho... :D
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 10:11

No to nemusim :) Mozna si pockam az na vystavu stanu co bude v lete ... nevim kde si takovy stan v Bratislave prohlidnout. Dneska zkusim zajit do mesta ... tak uvidime
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 11:18

packy píše:nevim kde si takovy stan v Bratislave prohlidnout...


Jureka budu mat bud v Ahoj v prirode alebo nikde. Takze to mas jednoduche. A co sa tyka ochoty, tak zalezi na koho tam natrafis. Vseobecne su velmi ochotni, ale obcas niektora slecna mierne nevzdelana. Ale ak tam budu mat stany, o ktore mas zaujem, tak by nemal byt problem. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 11:31

Rujir píše:
packy píše:nevim kde si takovy stan v Bratislave prohlidnout...


Jureka budu mat bud v Ahoj v prirode alebo nikde. Takze to mas jednoduche. A co sa tyka ochoty, tak zalezi na koho tam natrafis. Vseobecne su velmi ochotni, ale obcas niektora slecna mierne nevzdelana. Ale ak tam budu mat stany, o ktore mas zaujem, tak by nemal byt problem. :wink:

Ahoj je kde??
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 11:32

packy píše:
Rujir píše:
packy píše:nevim kde si takovy stan v Bratislave prohlidnout...


Jureka budu mat bud v Ahoj v prirode alebo nikde. Takze to mas jednoduche. A co sa tyka ochoty, tak zalezi na koho tam natrafis. Vseobecne su velmi ochotni, ale obcas niektora slecna mierne nevzdelana. Ale ak tam budu mat stany, o ktore mas zaujem, tak by nemal byt problem. :wink:

Ahoj je kde??

Uz jsem to nasel http://beta.ahojvprirode.sk/ :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 11:37

packy píše:Uz jsem to nasel http://beta.ahojvprirode.sk/ :)


To je ono. Vystupit musis na Trnavskom myte, ale dalej sa cesta dost zle popisuje. Pozri mapu. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 11:53

Rujir píše:
packy píše:Uz jsem to nasel http://beta.ahojvprirode.sk/ :)


To je ono. Vystupit musis na Trnavskom myte, ale dalej sa cesta dost zle popisuje. Pozri mapu. :wink:

Kdyz jsme uz u tech TS v BA - budou tam mit nekde i lizardy sandale? :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 12:08

packy píše:Kdyz jsme uz u tech TS v BA - budou tam mit nekde i lizardy sandale? :)


Niekde urcite, ale kde... :-k Ak si dobre spominam, tak kedysi ich mali v Treklandoch, ale klamal by som, keby som povedal, ze si spominam, ze som ich tam videl aj naposledy. Kazdopadne to je miesto, kde som ich videl naposledy. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod packy » stř dub 18, 2007 19:33

Tak jsem se byl podivat - v Ahoji maji Vandr za 5800 Sk a Atak za 6700Sk...takze se mi nevyplati je kupovat tady ...
Ptal jsem se i po tech Lizardech ... maji je pry v novym obchode Mammut na Obchodni ... sakra ... sel jsem dneska kolem :(
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Celoroční stan od Jurka - pobyt

Příspěvekod Pooh » sob bře 6, 2010 23:36

Zdravím všechny,

po úmorném hledání jsem prošel řadu příspěvků o (především) Jurcích a stále nemám jasno, resp. nejsem si jistý. Sháním stan pro 4 roční období. Zimy u nás jsou cca od nuly do -15 (výj. i -20). Srážky jak kdy, někdy prší i celý den, ale to asi všude.. Tak a teď o co mi jde. Chodím do přírody nejen za přírodou, ale rád si tam beru i práci a školu. Zní to možná divně, ale opravdu se mi tak pracuje daleko lépe, rozhodně ve větším klidu. Z toho důvodu bych ocenil i výšku stanu, aby se v něm dalo pohodlně sedět (myslím že takových cca 100cm by mělo být ok, jsem střední výšky).

Co hledám, je stan do cca 3000,-, který vydrží i celodenní (nebo více) déšť, případně sněhovou vánici a teploty zmíněné výše. Krušné hory jsou mi nejčastějším útočištěm. Počasí někdy dost aprílové. Předsíňka na vaření by byla fajn, ale není podmínkou. Použití jak říkám - od jarního deště "celodeňáku" po zimní mínusovky i třeba s vichrem a sněhem.

V merku mám buďto Vandr 1, Tramp 1, nebo když se sežene za cenu Atak 1. Samozřejmě si nechám rád poradit.

Díky a jestli jsem porušil ono magické zaříkadlo "hledat", věřte, nebylo to úmyslně. :)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Celoroční stan od Jurka - pobyt

Příspěvekod F.i.l.a.s » sob bře 6, 2010 23:53

Tady je atak něco málo nad tři tisíce. Já zase pokukuju po ataku 2.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Jurek Vandr 2 Duo vs. Atak 2 Duo vs. Tramp 2 Duo

Příspěvekod DAV » ned bře 7, 2010 11:46

Mám Atak a docela mne štve ta pseudo předsínka, je tam místo tak akorát na botky, nádobí a nějaké ty odpadky a to nemluvím o faktu, že pokaždé když ráno otevřu stan, tak do něj napadá, nakepe nějaké to vlhké,studené nic. Osobně bych šel do Midi, Tramp.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Jurek Vandr 2 Duo vs. Atak 2 Duo vs. Tramp 2 Duo

Příspěvekod air2 » ned bře 7, 2010 12:19

Me se na Ataku libi ta jednoduchost, pokud to neni verze "1", tak si myslim, ze tam das urcite minimalne jeden batoh (bez stanu, spacaku, karimatky a min. nejakeho obleceni pod hlavu...) a myslim si, ze by poloprazdny 60l batoh sel v klidu dat i do te verze "1", spolecne s botama. Spinavy esus muzu nechat i venku. Atak2 bude mit navic uvnitr dost mista i na vyskladani batohu uvnitr.
Myslim si, ze se k tomu da praxi dojit.
To jak se Jurek rosi me stve taky, ale je to holt dan za naslednou delsi zivotnost materialu. Rosit se bude defacto vsechno, i kdyz mene. Da se to castecne snizit i tim, ze se budete maximalne snazit zvetsit pruduchy ve spodni casti stanu (nestahovat tropiko az dolu a koliky ho vypnout smerem od vnitrniho stanu). Vetrani na strese moc funkcni neni.
Na co bych si dal pozor u lidi kolem 190+ cm je vnitrni delka - aspon ja i prave proto preferuju Atak, kde se nohama protlacim maximalne do predsine - u Midi/Tramp a pod uz nohama budu tlacit na tropiko a to mi bude namacet spacak, v chladnem pocasi bude zima na nohy.
Vybiral bych tedy i podle velikosti (delky spacaku) a pamatoval na to, ze u Jurku diky odolnosti ve vetru klesaji steny trochu mene strme - tzn. rozmernost vnitrniho prostoru brat s rezervou.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Další

Zpět na Stany