Trekový stan pro 2 - 3

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Davis1999 » čtv srp 10, 2023 8:36

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit s výběrem stanu. Sháním stan pro 2-3 lidi (ideálně ať se v něm vyspime dva a vlezou se do něj batohy). Potřebuju aby něco vydržel (déšť a bouřky, na sněhu s ním spát asi nebudu) a vážil ideálně do 3.5 kg. Cenově aby byl do cca. 10 000. Koukal jsem zatím na Jurek ALP 2.5, který ale má kvůli sklonu tropika problém, že do něj prší při vylézání. Dále jsem koukal na MSR Elixir 3, který prý někdy může mít problém s kvalitou (pásky pod švy) s tropikem. Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo zkušenost!
Davis1999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 10, 2023 6:36

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod TimTaylor » pát srp 18, 2023 12:02

Jurek je jistota, ale používají stále 20 let starou koncepci, která je dost bytelná a těžká. Jejich stany tak vydrží kupu let, ale pokud ho neseš častěji na zádech, tak se pronesou (klidně o 1,5kg více než konkurence). Moc se u nich nezměnily materiály, používají silné tropiko, silné tyče.... Jurka Dome 3 mám asi 15 let a je stále jakžtakž cajk, ale na zádech bych dnes už nenosil...

Přešel jsem k MSR, mám modely Elixir 2 a Hubba Hubba NX. Elixir mam od roku 2016, v Evropě jsem v něm spal tak 50x určitě, přežil s námi Aply, Dolomity i Island, vše stále drží a funguje. Váží o kilo méně než ten Jurek stejné velikosti. Nebál bych se ani značek Sea to Summit, Marmot atp. Doporučuji zajít někam na výstavu stanů a okouknout stany postavené, vlézt si dovnitř atp. Sám bych dnes asi koupil znova MSR, pokud bych šetřil tak koupím Pinguin Aero nebo Pinguin Vega či Gemini, což jsou levnější kopie úspěšných zahraničních modelů stanů...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Davis1999 » pát srp 18, 2023 12:37

Moc děkuju za odpověď! Mezitím jsem se ještě bavil s kamaradem, který mi říkal ať kouknu na na Hannah Covert 2 a Jurek Tramp 2.5, ať ho nekupuji tak drahej že se o něj budu bát :D. Vím že Hannah tady mezi ostatními z fóra nemá úplně dobrou pověst ale říkal mi že mu drží dobře a že aspoň se (díky nízké ceně) nebojí že ho roztrhá někde na skále. Náhodou zkušenosti nebo nějaké info o téhle značce nemáš? Ten Jurek je celkem lehký, jen to asi tolik nevydrží v počasí.. nevím no. Na ty pinguiny kouknu!
Davis1999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 10, 2023 6:36

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod TimTaylor » pát srp 18, 2023 12:43

Hannah mě zklamal tím, že moc nefunguje pozáruční servis. Zlomíš tyčku a smůla, roztrhneš tropiko a nazdar, osobně znám lidi co se jim to po 4 letech od koupě stalo (zlomení tyčk) a Hannah jim pak napsal, ať si koupí nový stan (to se ti třeba u Jurka fakt nestane). Pinguin - náchodská firma vyrábějící vše možné na outdoor v Číně, dělají hlavně kopie úspešných věcí za 40% ceny. Znám lidi s jejich stany, i po letech jsou s nimi spokojení, sám mám třeba jejich titanový vařič a i po letech je super. Poměr cena/výkon velmi dobrý...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 13:20

Pinguin nadobi prosim, ale nic jineho... a ty doby, kdy mel punguin jakz takz slusne batohy za priznivou cenu, jsou uz taky prac...
A který stan konkretne bys od Hannah ci Pinguin chtel?
provnej si parametry (vahu) a cenu a pridej jurkovi 20% za spolehlivost i servis a uvidis, co ti vyjde... mne vyzdycky vysel Jurek
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Lipon » pát srp 18, 2023 13:49

Stan od Pinguina s klidným svědomím doporučím taky. Měli jsme dlouho Gemini a sloužil dobře, vybírali jsme tenkrát na výstavě stanů a vyhrál nad Jurkem.
Pozáruční servis hraje taky pro Pinguina.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Davis1999 » pát srp 18, 2023 15:22

No abych to shrnul. Původně jsem koukal na Jurek ALP a MSR Elixir. Akorát to jsou stany cenově kolem 8000 - 10000. Kámoš mi pak poradil ať nejdu ti draho (ať koupím něco do 5000) a kouknu na tyhle:

Hannah Covert 2, který stojí 4000 Kcz, váží 3.1 kg. Jediné co jsem si říkal že mi přišly zbytečné ty dvě předsíňky co to má a raději bych něco co má ložnici třeba 160 cm širokou. No a prostě fakt že to je Hannah.

A pak mi radil Jurek Tramp 2.5 který váží 2.8. Stojí 5000 Kč. Jediné co je že má horší odolnost tropika ale myslím že by to nemuselo tolik vadit.

A ještě jednou díky moc za všechny rady. Já mám doma osobně starší Decathlon který drží hezky ale jeoc těžký. A měl jsem půjčený párkrát Hannah serak S který držel opravdu hezky ale už se neprodává a právě si nejsem jistý kvalitou jejich nových výrobků.
Davis1999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 10, 2023 6:36

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Quido » pát srp 18, 2023 22:20

Lipon píše:Stan od Pinguina s klidným svědomím doporučím taky. Měli jsme dlouho Gemini a sloužil dobře, vybírali jsme tenkrát na výstavě stanů a vyhrál nad Jurkem.
Pozáruční servis hraje taky pro Pinguina.


Cim vyhral nad Jurkem?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Lipon » pát srp 18, 2023 22:49

předsíněma, ložnice a kotvení byly plusminus stejné
Pinguin je měl prostornější, uprostřed předsíňky netrčela opěrná tyč
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekový stan pro 2 - 3

Příspěvekod Quido » sob srp 19, 2023 9:46

jo, tu tyč mají jen některé koncepce - někomu vadí, někomu ne

Ale mně vždycky vyšel poměr cena výkon a ohled na hmotnost v prospěch Jurka...
pravda je, že se ve stanech řadu let nic moc ani u Jurka, ani u Pinguinů nezměnilo
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Stany