Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 22, 2021 20:27

Jestli spacak nema membranu nebo dokonce zater, tak je to IMO celkem jedno. Prodysnost bude o nekolik radu vetsi, nez u PU. Pokud teda Hannah nepouziva misto latky igelit, coz se asi neda uplne vyloucit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod fenikso » úte srp 24, 2021 9:51

Takže HP BIVAK 3.0 COVER jsem sice o víkendu otestoval, ale vlastně jsem nic nezjistil. Na spaní pod širákem byly ideální podmínky – sucho, teplo, rosa spadla jen večer, ráno bylo všechno suché...
fenikso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 19, 2021 16:16

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » úte srp 24, 2021 10:41

Ja Ti nevi, ale neco jsi asi zjistil.
Nevim, co se Ti nelibi na podminkach? Pises, ze bylo teplo (tj. maly rozdil teplot vevnitr vaku a venku --> horsi prenos vlhkosti ven). Ze bylo sucho (ve smyslu neprselo) nic neznamena, dulezite je, jaka byla relativni vlhkost vzduchu - a ta posledni dny uplne nizka na vetsine uzemi republiky nebyla. Klidne mohla byt i 100%, za deste nebyva zadna extremni vlhkost vzduchu, to je spise, kdyz neprsi. To bys mohl zkusit z nejake blizke meteostanice (klidne na CHMU), jaka byla vlhkost tam. Pokud to bylo 70-80% nebo vyssi, tak zase je to horsi prenos vlkosti zevnitr ven. A v tom pripade nevim, co vic bys jeste chtel zjistovat?

Pokud TI spadne rosa nebo dest a zdarak bude zvenku cely mokry, stejne nema jak "dychat", voda se na povrchu nemuze odparovat. Kdyby byla k tomu jeste vetsi zima (velky rozdil teplot, tj. studeny dest), tak se bude nutne zevnitr srazet vnitrni vlhkost a (viz predchozi veta) budes mit zdartak mokry i vevnitr. Nezavisle na vysokych ci nizkych cislech prodysnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Žďárák

Příspěvekod fenikso » úte srp 24, 2021 12:58

To je pravda, to mi nedošlo. Tak jsem se podíval na údaje o vlhkosti z nejbližších meteostanice a fakt to šlo až k 80%. Pokud to jsou teda asi nejhorší podmínky kromě slejváku, pak dobrý. Spalo se mi v pohodě (kromě komárů) a neuvařil jsem se 8).
fenikso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 19, 2021 16:16

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » úte srp 24, 2021 15:34

Nejsou. Nejhorsi podminky, kdyz neprsi, jsou klasika v horach. Mlha, vlhko, lezava zima a padajici rosa. Na podzim bezne i kdyz je pres den krasne.

Zes mel sucho v podminkach, co pises, muzes brat jako dobre znameni, ze zdarak neni spatny a je docela pouzitelny. V igelitovem pytli bys mel mokro.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » stř srp 25, 2021 9:18

Hm, podle mne (u nas) jsou nejhorsi podminky 100% vlhkost, bezvetri a tropicka noc (25+ stupnu) - to bude na vnejsi strane zdaraku asi stejne teplo jako na vnitrni a rel. vlhkost taky nebude nizsi, takze s velkou pravdepodobnosti muze membrana zacit propoustet vzdusni vlhkost dovnitr. Ona neni jednosmerna ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » stř srp 25, 2021 14:59

To ale nejsou podminky na spani ve zdaraku. Co bych v takovych delal nevim, nejspis zdechnul ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod Quido » ned říj 3, 2021 9:03

apuka píše:.... 100% vlhkost, bezvetri a tropicka noc (25+ stupnu) ...


tohle je noc jako nekde na tropickem ostrove, to bych spise vybalil moskytieru, nez zdarak...
:rolleyes: :D
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Žďárák

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 11:05

Tak jsem dal na radu, že vše je to stejně igelitový pytel. Proč tedy za něj utracet balík.

Forclaz MT 500
https://www.decathlon.cz/p/nepromokavy-bivakovaci-vak-mt-500/_/R-p-304798?mc=8526595

Váha, sbalitelnost super, parametry nic moc. Neplanuji využití mimo léto ani vícedenní dobrodržství v dešti.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Žďárák

Příspěvekod tor88 » pon čer 6, 2022 10:59

Ten Forclaz MT 500 nahradil moji staričkou Salewu (ta červena věc co má uvnitř bilé lamino = 100% igelitový pytel)

Parametry (k ceně) nemá až tak špatné. Píšou RET 7 což by mělo být MVTR 15 000. Po dešti jsem zakempil na hraně Ostredku (VF) Blbě postaveny tarp. Brzy plnej kondenzatu. Silný vitr a tak mě stěna ometala celou noc. V noci další dešt a valící se mlha. Teplotu nejspíš v rozmezí 10-5C. Co lepšího na test.

Uvnitř letní spacáček 300g peří (stejnomený Trek MT900 10 °C) a ráno jen lehká vlhkost! Peři neztratilo loft ani v těchto podminkách. Když vzpomenu na spaní v Salewě :roll:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Žďárák

Příspěvekod dopom » ned črc 17, 2022 21:25

Jdu s prosbou o radu. Chodím na treky s péřákem, teď razím někam, kde se nesmí stavět stan ani přístřešek, takže mudruju, jestli prostě fláknout jen tyvek pod sebe a ráno spacák usušit, nebo jestli se vyplatí něco typu https://www.4camping.cz/p/bivakovaci-va ... aven/#oranžová nebo https://www.4camping.cz/p/obal-na-spacak-ferrino-rider/. Nebo přes sebe přehnout tyvek? Žádný pravidelný spaní a ne do velkyho deště, spíš sem tam jedna noc, když zrovna nemám stan. Trochu se klonim k tomu, že to nemá smysl pořizovat, ale nechám si poradit.
dopom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 1, 2021 10:08

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned črc 17, 2022 21:47

Tyhle levne nesmysly asi fakt nema cenu porizovat, ale slusny zdarak cenu ma. Precti si tohle vlakno, najdes v nem nejen me zkusenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 12:02

AlexBeck píše:Tak jsem dal na radu, že vše je to stejně igelitový pytel. Proč tedy za něj utracet balík.
Forclaz MT 500
https://www.decathlon.cz/p/nepromokavy-bivakovaci-vak-mt-500/_/R-p-304798?mc=8526595



2 000 mm proti ret 7 - a za 13 stovek... no to mne podrž ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Žďárák

Příspěvekod tor88 » pát zář 16, 2022 15:28

A? Já si nestěžuji. Do tarpu super :wink: Zvyšuje tepelný komfort spacáku, je dostatečně prodyšný i pro peřový spacák. Žadná mokrá slepice ráno. A když do rána vypadneš z pod střechy ani v dešti o tom nevíš 8)

Obrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Žďárák

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 21:11

no ze to je podivny material - kdyz ma ret 7, moh by mit aspon 5000 mm (ne-li vice), no to je fuk, kdyz ti vyhovuje...
:roll:
osobne jsem do tarpu ci pristresku nikdy zdarak nepotreboval, bud jeno, nebo druhe...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát zář 16, 2022 21:29

Je to zater, cimz je asi receno vse. Ret je v tomhle pripade uplne nesmyslna hodnota.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod Etheric » sob zář 17, 2022 6:36

Souhlasím s Quidem. Tahat tarp i žďárák je nesmysl.
Z fotky jde vidět, že tarp je nevhodnej, plně otevřený áčko. Tohle jsem měl jako začátečník a zprvu řešil tak, že jsem vyvěsil do toho nekrytýho předku pláštěnku. Jenže jsem věděl, že to je volovina a pořídil si tarp, kterej lze zavřít, když chčije a fouká.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Žďárák

Příspěvekod milarepa » sob zář 17, 2022 17:03

též moc nechápu, co kolega s tím igelitem od Decathlonu provádí.....vyhozených 13 stovek

tohle v pohodě nahradí tenký dvojitý malířský igelit, který v nohách slepíš a máš nouzový žďárák za 2 koruny.........v 90. létech jsem ven ani jinak nejezdil a doteď si s tím vystačím jako zálohou, kdyby se v noci něco nečekaně posralo, když spím jen tak volně

pokud bych uvažoval o źdáráku, tak jasnou volbou by byl nějaký slušný od High Pointu
https://www.highpoint.cz/produkty/ostatni-vyrobky/zdarskeho-vaky.html

ale nemám pro něj využití.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Žďárák

Příspěvekod Quido » sob zář 17, 2022 20:03

milarepa píše:
pokud bych uvažoval o źdáráku, tak jasnou volbou by byl nějaký slušný od High Pointu
https://www.highpoint.cz/produkty/ostatni-vyrobky/zdarskeho-vaky.html

ale nemám pro něj využití.....


tak tak - mám 3.0 od HP, ale je již dost dorasovaný - mé využití bylo hlavně v Karpetech a v Alpách, když/kde nebylo možno stavět stan :-..
a párkrát i tady u nás, když jsem nebral stan ani tarp...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Žďárák

Příspěvekod Boldar » sob říj 22, 2022 7:01

Ahoj všem,

i když jsem přečetl celé toto vlákno a všude se doporučuje HP bivak Cover 3.0. Nicméně bych chtěl i tak znát Váš názor.
Rád bych si pořídil žďárák a rozhoduji se mezi těmito:
https://bivakovaci-pytle.heureka.cz/hig ... B#prehled/

- u toho HP se jen bojím způsobu, jakým se do něj leze


https://www.top-armyshop.eu/zdarak-spec ... _wcB#36207

Chtěl bych žďárák používat jako ochranu karimatky a spacáku, ke zvýšení tepelného komfortu a v neposlední řadě samozřejmě před vnějšími vlivy (déšť / sníh). Často spíme v otevřených boudách, ale stane se, že není a musíme se plachty rozložit.
Vím, že si do pytle nemůžu dýchat, jinak se žďárák zapaří, ale ten HP bivak Cover mi přijde tou prodyšností jako nejlepší volba.

Moc děkuju a omlouvám se, že tady jsou podobné dotazy :(.
Boldar.
Boldar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 8, 2016 12:01

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2022 16:54

Ten druhy neni zdarak, ale obal na spacak, coz je jiste omezeni. Mam takovy, ale proto, ze je UL, takze kompromis mezi vahou a funkcnosti a nosim ho, kdyz neplanuju spat venku, ale nemuzu to vyloucit. Kdyz planuju, tak regulerni zdarak. Tenhle je navic z nejakeho igelitu. Z tech dvou jednoznacne HP.

Blbe se leze do kazdeho zdaraku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod vandrpa » pát lis 4, 2022 20:03

Ahoj,
plánuji do výbavy přidat bivak. Chodím párkrát do roka většinou tak na 2-5nocí. Spacák mám péřák od husky dinis https://www.huskycz.cz/spacaky-perove-dinis-10-c-zelena

Přemýšlím o HP DRY COVER 3.0 a HP BIVAK NANO COVER
https://www.highpoint.cz/produkty/ostat ... ver30.html
https://www.highpoint.cz/produkty/ostat ... cover.html

Myslíte, že se vyplatí těch pár stovek za větší prodyšnost, 100g na váze jako benefit moc nevidím, ale kdyby to mělo zajistit suší spacák na druhou a další noc, tak proč ne?

Budu rád za váš názor/zkušenosti.
vandrpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 29, 2022 19:02

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 4:47

Rozhodne Pertex Shield Air, muze to udelat rozdil mezi mokrym a suchym spacakem. A tech 100 g taky neni od veci.

Jestli jsou pro tebe dva tisice par stovek, tak neni co resit. V tom pripade ale nechapu, proc mas misto spacaku nesmysl od Husky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod vandrpa » sob lis 5, 2022 11:13

Právě, že jsem docela škrt:). ale ten BIVAK NANO COVER můžu mít za 4200 tj rozdíl 800 oproti dry cover. Ale chtěl jsem asi slyšet, že by se vyplatil i za příplatek 2k.

Nerad bych dopadl jako s karimatkou, kde jsem šel samonafukovačka penguin(1k) -> nafukovací decathlon(1k) -> nafukovací therm&rest(4k) a stále trochu lituji, že jsem si nepřiplatil za širší variantu(5k):)

K tomu husky spacáku, je to můj první péřák. Párkrát jsem sním už byl kolem 0 - zimu jsem neklepal, ale ani jsem se moc nevyspal. Tahat moudra o spacáku budu zase v jiným vlákně:).

Říkám si, že na upgrade vybavení je teď dobrý čas, než se ta inflace propíše ve velkém i sem.
Naposledy upravil vandrpa dne sob lis 5, 2022 14:58, celkově upraveno 1
vandrpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 29, 2022 19:02

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 14:29

V tom pripade IMO neni co resit. V ruce jsem ho nemel, ale jestli je to ten samy PSA, co pouzivaji na membranovky (predpokladam, ze jo), tak to je jedna z nejlepsich moznosti, co dneska mas. Zato klasicky Pertex Shield bych bral jen v nouzi.

Jj, tohle je presne zpusob, jak se setreni prodrazi :D Lepsi je vybrat poradne hned na zacatku a zbytecne nesetrit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod EjdouuRotacak » ned lis 20, 2022 14:37

Jako nováček na tomto fóru se také podělím se svými dosavadními zkušenostmi se žďáráky.

Každý má jiné preference, někdo se vyspí v nadsázce zahrabanej do listí, někdo je princezna na hrášku.
Někdo gramaří, někdo ne. Za svůj život jsem osobně vystřídal cca 5 typů žďáráků a vynachválit si nemohu
(i přes velmi vysokou váhu) Holandské armádní Bivi.
dutch_bivi.jpg.jpg
dutch_bivi.jpg.jpg (118.23 KiB) Zobrazeno 3504 krát


Jedná se o armádní verzi komerčního produktu od Carinthia - tam je však cena nesmysl (+- 15-17.000kč)
Já to koupil asi před 4 lety z Holandska i s dopravou za cca 5000kč (XL - D=cca 270cm, Š= 100-90cm)
Při surfování jsem to našel na CZ eshopu za slušný peníz v poměru cena/užitek tady:
https://www.army-surplus.cz/povlak-na-s ... ivy-cover/

A proto jsem se rozhodl sesmolit tuhle subjektivní recenzi a ohlednutí se se za žďáráky obecně.

Používám to při tripech do specifického prostředí (Středoevropské/východoevropské pohoří)

Klady:
+ velmi odolný materiál, člověk se nemusí bát, že to někde roztrhne.
+ paropropustnost (jsem člověk, kterej se při fyzické námaze dost potí, i v noci ze mě sálá hodně par,
mám 195cm a cca 95-100kg podle toho jak moc žravé období zrovna mám) nikdy se mi nestalo, abych
s tímto žďárákem ráno našel na spacáku nebo žďáráku zkondenzovanou páru.
+ nepromokavost (bouřky v Tatrách umí být dost intenzivní)
+ v mrazech si člověk ve Žďáráku za chvíli zadýchá příjemné mikroklima
+ dost prostoru na ostatní výbavu v kupoli žďáráku + spoustu místa na boty a výsadkářský tlumok ve spod
žďáráku - délka 270cm.
+ !nemám osobně ozkoušeno thermo kamerou! prý by ten GTX materiál měl být ošetřený nějakým spešl
nátěrem, který tlumí IR vyzařování
+ není potřeba dodatečná celta. S normálnim žďárákem, když tě chytne průtrž mračen, tak si úplně v ****
tady se zapneš a neřešíš vůbec nic. Když přijde vichřice - opět ty, díky nízkému profilu neřešíš vůbec nic,
kolegové s celtama a normálníma žďárákama mají zkažený trip a ráno prochcaní balí domů...

Zápory:
- VÁHA. 1,5kg je pro spoustu (zejména) ultra-hikerů nepřekročitelná mez, což u horolezců a vysokohorské
turistiky obecně chápu, ale....na to české "šudlání" po Krkonoších, Tatrách, Šumavě, Alpách...holt to není
ideální pro 50kg drobnou ženskou.
- rozměr ve sbaleném stavu

Dřív jsem chodil s Condorem - nic moc, takovej šusťákovej shit. Sice váha dobrá, ale z principu nechceš,
aby v noci lilo. HighPoint - je to lehké, docela to dýchalo, ale....nemůžeš s tím ležet blízko ohně, nesmí přijít
průtrž mračen, protože ti nezbyde nic jiného, než se zabalit jak do pytle = zku*vená noc, ráno vylezeš nas*aný
a opuchlý. Pak takové ty levné žďáráky z Army Shopu za 1500-2000kc (Mil-Tec, Italský originál apod.)
Ty jsou z trojitého lamina. Je to těžké, špatné to funguje, špatně to dýchá. Nemá to vlastně žádnou výhodu
proti klasickým Condorum/HighPointům, které jsou když nic, alespoň lehké.

Uff....jsem se rozjel jak kolovrátek :axe:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Žďárák

Příspěvekod Etheric » ned lis 20, 2022 20:06

Za tu váhu a objem už máš plnohodnotnej stan, kde si sedneš, převlečeš se a s trochou opatrnosti i uvaříš když to venku nejde ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2022 20:08

EjdouuRotacak píše:Jako nováček na tomto fóru se také podělím se svými dosavadními zkušenostmi se žďáráky.

:smt023

EjdouuRotacak píše:Jedná se o armádní verzi komerčního produktu od Carinthia

Pouziva stejny material? Carinthia pouziva GTX Gas Permeable Technology, coz je nejlepsi material na zdaraky. Jediny, ve kterem se muzes uplne zapnout a neudusis se. Mam uz pres 15 let (jina znacka) a je skvely.

EjdouuRotacak píše:+ paropropustnost (jsem člověk, kterej se při fyzické námaze dost potí, i v noci ze mě sálá hodně par, mám 195cm a cca 95-100kg podle toho jak moc žravé období zrovna mám) nikdy se mi nestalo, abych s tímto žďárákem ráno našel na spacáku nebo žďáráku zkondenzovanou páru.

Ano, to odpovida zminenemu materialu. Pak je tady jedine minus vaha, muj ma 600 g, ale je asi o neco mensi a nema zadnou podperu. Pri tenhle vaze uz je otazka, jestli by nebyl lepsi stan... i kdyz tohle uz se mu trochu podoba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod EjdouuRotacak » ned lis 20, 2022 21:15

2 Etheric

to určitě ano, stan je pohodlnější, ALE....ne všude s ním ofiko můžeš. Většinou stačí schovat se
mimo turistické trasy, ale je tam to ALE. Bivakování je přecijen dostupnější ve vícero lokalitách.

Oproti klasickým Bivi/ministanům allá Snugpag - tohle je z GTX, tak tě po ránu nemusí štvát
"litry" kondenzátů na stěnách stanu. To mě vždycky v zimě na stanování štvalo, ráno jsem se
probudil a zevnitř všude jinovatka.

Používám to jen v horách, kde je kamenité podloží a blbě se vypíná stan, celta. Tam kde často
hodně fouká a s celtou bys byl v p*deli a se stanem v možných obtížích. Na čundry allá Brdy
s výhledem na dobré počasí tahám většinou jen 300g Bashu.


2 Mike

nevím, jaká je tam generace GTX, ale řekl bych, že to funguje velmi slušně. V porovnání
s trojitým laminem nebo takovými těmi šusťáky alá "Condor, Decathlon šprcky" určitě.

EDIT
já váhu moc neřeším - v zimě chodím s výsadkářským tlumokem TL 98, tam se vejde hafo
https://www.t-12.cz/Batoh-ACR-TL-98-kom ... 5-d955.htm
Naposledy upravil EjdouuRotacak dne ned lis 20, 2022 21:26, celkově upraveno 1
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2022 21:20

Neni to tam nekde napsane? Ja to na zdaraku mam. Jednak na cedulce a jednak myslim i zevnitr na laminatu.

Podle popisu to ale musi byt ono, zadny jiny material takhle dobre nefunguje. A ano, ve srovnani se sustaky je to uplne jiny level. Mam druhy UL zdarak z 2L GTX, ktery je taky opravdove prodysny, ale ve srovnani s timhle je znatelne horsi, a tak ho beru jen pro pripad nouze, kdyz spat venku neplanuju, ale nemuzu to vyloucit (vazi tretinu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Stany