Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod apuka » úte úno 21, 2017 12:41

dlouhan píše:Pláštěnka je takové pončo na pár použití než se roztrhá, nepromokavá bunda neřeší suché nohavice - mně z toho vyplívá, že má-li pršet, je pončo nutností, a samotný žďárák je spíš do suchého počasí, a do deště vzít oboje.
:(( #-o Nespletl sis vlakno? Odkud beres, ze se plastenka roztrha driv nec ponco (z Tve vety to vyplyva)??? Teda vetsinou se outdoorova plastenka a (outdoorove) ponco delaji z podobneho, ne-li stejneho materialu. Jedine, ze ponco (vetsinou) drzi jen na ctyrech drukach, kym plastenka zipem - a z toho taky vyplyva, ze jakmile zacna vat silnejsi vitr nebo se chodi v narocnejsim terenu, ponco je nachylnejsi k "urazu". Roztrhne jej vitr nebo se na nej stoupis. Taky kym jsem chodil v plastence nebo poncu (stridave, co jsem zrovna mel), tak jsem mel kalhoty naprosto stejne mokre - proto, ze v tezsim VHT terenu jedoduse si vzit dlouhou plastenku a obzvlast ponco je fakt o zivot, muze to byt zivotu nebezpecne (stoupis na nej a obzvlast u ponca ten vitr).

Jen stejne nechapu, proc toto resis v tomto vlakne. Jeste ponco jako tarp vs. zdarak - OK, ale plastenka a suche nohavice #-o.

Ne, nezasedl jsem si na Tebe, jen plati jeden(nebo dva?) z bodu, co jsem Ti napsal ve Tvem prodavacim vlaknu :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Bivak Yate

Příspěvekod pby » stř bře 8, 2017 6:26

Nazdar, má niekto skúsenosti s týmto bivakom od Yate http://www.yate.cz/bivakovaci-pytel-biv ... 00101.aspx parametrovo vyzera OK cenovo tiež - do goretexoveho US - ktorý je dosť zaužívaný nechcem isť kvôli cene (yate je o 50% lacnejší)
Potrebujem to ako ochranu spacaku z vonku a pred vlhkým počasím (na perový spacak)

Diky
Naposledy upravil sobb dne stř bře 8, 2017 10:22, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno ke žďárákům
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bivak Yate

Příspěvekod dudy » stř bře 8, 2017 7:52

Nevím, ale ty parametry...
Bych asi šel radši třeba do tohohle.
Bude to stejnej zapařovací igeliťák, navíc to má vyšší vodní sloupec, je to výrazně levnější a váží to skorem polovic.
Samozřejmě membrána je, co se týče vlhnutí zevnitř, nenahraditelná.
Tohle opravdu jen nouzovka.
Za ty prachy a při podobný váze bych radši šel do tarpu od Jurka, nebo trochu dráž pro jedince, nebo ještě větší od Terra Nova.

Co mě ale docela zaujalo u toho YATE je tohleto..
Jestli to váží kilo a půl, ale má to laminátový tyčky a osmnáct!!! ocelových kolíků, tak by se asi dalo, po přechodu na duralový mód, dostat pod kilo a pak by to mohla být zajímavá a hlavně ekonomická varianta pro zájemce o lehký skladný stan pro jednu persónu.
Jen se bojim, což by bylo u stanu blbý, aby do toho nechcalo.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bivak Yate

Příspěvekod pby » stř bře 8, 2017 8:50

použitie a podmienky pre ma sú:
-ochrana spacaku pred prachom a nečistotami (za suchého počasia spiš iba vo vaničke rozpisovaný..)
-odolnosť proti vode aspoň čiastočná pod to tak či tak dám nejakú ďalšiu nepremokavú celtu a nadomnou bude tiež nejaká ľahká celta napr od condoru
-musí to byt vak, nie prístrešky alebo malé stany pre 1 os. a musí mať zips po celej dĺžke (zapnutý budem len núdzovo keď to bude naozaj treba)
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bivak Yate

Příspěvekod dudy » stř bře 8, 2017 9:17

pby píše:...-odolnosť proti vode aspoň čiastočná pod to tak či tak dám nejakú ďalšiu nepremokavú celtu a nadomnou bude tiež nejaká ľahká celta napr od condoru...

Celta pod sebou, celta nad sebou a žďárák?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bivak Yate

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 9:28

Nebrat mala prodysnost. Ten tarp co posila dudy udela mnohem vic prace.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bivak Yate

Příspěvekod pby » stř bře 8, 2017 10:37

dudy píše:Celta pod sebou, celta nad sebou a žďárák?

-- hej, primárna funkcia ochrana spacaku.. až druhotná a je voda dažď a podobne, jednoducho nechcem to na bivakovania zdarak a nič viacej (resp. nebudem to tak používať)
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 10:41

Cetl jsi vlakno zdaraky?
Mont Bell by ti nevyhovoval?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod wawrik » stř bře 8, 2017 10:45

pby: Dudy ti tým chcel povedať, že to je úplne zbytočné. Neviem, kde plánuješ s tým spacákom spávať, ale trochu to s tou ochranou preháňaš a v konečnom dôsledku tomu spacáku uškodíš. V igelite sa ti bude kondenzovať vlhkosť a perie dostane na frak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Žďárák

Příspěvekod pby » stř bře 8, 2017 10:58

Booze: MontBell - nepoznám idem si to prejsť

wawrik: to ja viem že sa bude zaparovať, ak taký Yate je tak ho nechcem, určite ale nejaký potrebujem - ide mi len o to aby nebol spacak vystavený priamo, blato, hlina, vietor, bočný dážď za zhoršených poveter. podmienok, kedy mam nad sebou iba ľahšiu celtu a pod sebou iba menšiu druhu celtu pod spacakom ochranu pred vodou. A nejaké tie kvapky sa kumne dostanú.. Alebo keď prespávam v nejakom zrube kde sa so spacakom obtieram o nejakú drevenú konštrukciu a podobne kedy si poškodzujem spacak (môj starý ma od toho známky a na novom to žiadnom prípade nechcem. A viem že v bivaku budem spať iba ako vo vaničke a 90% rozipsovany hore odkrytý..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 11:12

Na tes srub by byl dobry ten mont bell a nebo si usit pytel dole s PU zaterem a nahore obyc sustak. Bude to horsi na skladnost, ale poslouzi presne.

Vlakno se muze sloucit klidne se zdaraky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 11:12

Waw ta rychlost. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod sobb » stř bře 8, 2017 11:17

Rychlejší než myšlenka :lol:

Jinak si taky myslím, že když už to musí být, tak by byl nejlepší nějaký převlečný šusťák.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Žďárák

Příspěvekod aksam » stř bře 8, 2017 21:53

pby....jsem na takovou ochranu spacáku, udělal pytel z tyveku soft, který jsem slepil 12mm oboustrannou transferovou páskou od 3M.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Žďárák

Příspěvekod pby » pát bře 10, 2017 6:25

no take riesenie sa mi nepozdáva si ucel splni al emam rad ked to aj vyzera..
-nic som nuteny dosporit a zoberiem US armadny gore-tex zanovny zdarak
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Žďárák

Příspěvekod Piepa » čtv bře 16, 2017 15:25

Zdravím, sháním nějaký zdarak. Zatím jsem narazil na toto: http://www.e-army.cz/povlak-na-spaci-py ... e3232.html http://www.army-surplus.cz/detail/22823 ... r-IIjakost http://www.survive.cz/product/potreby-p ... woodla/946
Zajímal by mě váš názor a případně nějaké doporučení. Díky
Piepa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 16, 2017 14:13

Re: Žďárák

Příspěvekod _Andy_ » čtv bře 16, 2017 15:43

Na ten první se rovnou vykašli.

Druhej může bejt spravovanej, aspoň to píšou, takže bych šel do osvědčenýho US ARMY bivi, z tohohle výběru.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Žďárák

Příspěvekod Piepa » čtv bře 16, 2017 18:59

Díky, ještě jsem narazil na tenhle: http://www.army-surplus.cz/detail/22780 ... bivy-cover ...?
Piepa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 16, 2017 14:13

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2017 19:25

Hmotnost: cca 1280 g? To uz je snad lepsi si poridit nejaky maly stan. Zdarak se pouziva proto, ze je lehci a mensi po sbaleni a za to platis mensim komfortem. Tohle je tezke jako krava, kvalitni velmi prostorny zdarak ma tak polovinu. UL zdaraky sestinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod CloserMango390 » čtv bře 30, 2017 18:48

Zdravím, chtěl by si koupit žďárák od High pointu. Používáte ho někdo a pokud ano, tak který (dry cover, superlight cover nebo bivouac) a jak s ním jste spokojení?
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Žďárák

Příspěvekod Chmeld4 » pát bře 31, 2017 10:01

Mám Bivouac. Před lehkým deštěm a sněhem mě ochránil. Nicméně to bylo dohromady jen pár nocí. Srovnání mám jen s armádníma žďárákama který to tak dobře neudejchaly. Používám jen na čundry kde bych se stanem byl za mastňáka :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Žďárák

Příspěvekod slezacekm » pát bře 31, 2017 10:19

Jakože stan je moc komfortní řešení a žďárák je dostatečně nekomfortní, aby ho povolili? \:D/ Docela se divím, že ti povolí žďárák [-X Ale asi chápu jak to myslíš!
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Žďárák

Příspěvekod Chmeld4 » úte dub 4, 2017 12:31

njn ... na celtu už sou taky měkký, tak je žďárák i součastí jejich vybavení.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Žďárák

Příspěvekod JoseD » ned dub 30, 2017 20:13

CloserMango390 píše:Zdravím, chtěl by si koupit žďárák od High pointu. Používáte ho někdo a pokud ano, tak který (dry cover, superlight cover nebo bivouac) a jak s ním jste spokojení?


jj, mám High Point Dry Cover. Přespával jsem v něm i v teplotách blízko nule a dešti a vyspání dobrý. Jen při mokrým a studeným počasí začne kondenzovat pára zevnitř - sice neproprší, ale studená voda zvenčí nechá zkondenzovat páru která se z tebe bude odpařovat. Takže spacák bude lehce navlhlej. Ale tomu se AFAIK nedá zabránit.

Jinak je výbornej na letní puťákování, na ježdění vody atd. Na začátku si člověk musí zvyknout jak si schovat obličej při dešti, aby bylo dost vzduchu, ale pořád sucho, ale jde to vychytat.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Žďárák

Příspěvekod Hroozley » sob kvě 20, 2017 14:04

Ahoj,

je mi jasný, že je to pěkně ohraný, ale chci si koupit Žďárák a zajímal by mě váš názor :D
Moje představy - občas si vyjet za hezčího a teplejšího počasí někam ven bez potřeby tahat stan. Vpodstatě primárně ochrana před deštěm, který ale nečekám týden v kuse.
Protože nepředpokládám, že bych Žďárák používal příliš často, nechce se mi do něj ani nějak hodně investovat, ale zároveň bych rád našel nejlepší poměr cena/výkon.
Zatím se mi jako ideální jeví goretexové vojenské žďáráky, například:
http://www.army-surplus.cz/detail/22770 ... bivy-cover
Co vy na to?
Hroozley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 20, 2017 13:58

Re: Žďárák

Příspěvekod JoseD » ned kvě 21, 2017 21:49

No, minimálně k tomu co linkuješ:
    je dlouhej - 2,65cm je moc. V reálu máš k batohu pláštěnku, tak nevím k čemu ten přídavnej třičtvtěmetr je. dýlce odpovídá nekřesťanská váha.

    nekupoval bych to v takovém sekáči. Membrány stárnou.

> Protože nepředpokládám, že bych Žďárák používal příliš často,
Tak si radši pořiď plachtu na turistický hůlky nebo tak něco.
Naposledy upravil mike dne ned kvě 21, 2017 21:55, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Žďárák

Příspěvekod Lev » stř čer 28, 2017 18:55

Tak jo, snažil jsem (vážně) poctivě přečíst celou diskusi a ke konci už mi z toho šla tak trochu hlava kolem (zvláště z těch částí o difuzi). Většina lidí tady celkem kladně hodnotila Dry Cover od HP (https://www.highpoint.cz/produkty/ostat ... cover.html), alespoň pokud jsem pochopil dobře. :D Můj dotaz je, spíše doplňkový, na tento žďárák od Mammuta:
https://www.hudy.cz/spacaky/mammut-ultr ... 4.html?&fi[77]=150.
Je o nějakých 200g lehčí, ale samozřejmě nevím, jestli to není na úkor kvality.

Má představa byla za žďárák utratit zhruba ty 3.000,-, kdy jej plánuji používat jako nouzovku při různých vandrech, ale i např. při plánované pouti do Santiaga (a jinam), takže ne zcela jen na víkendovky, ale zase žádné Alpy. :D
Lev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 28, 2017 18:48

Re: Žďárák

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 29, 2017 13:15

@Lev : A nepřemýšlel jsi spíš o nějakym tarpu vzhledem k tomu Santiagu? Žďárák je přecijenom taková záložní věc v které se jen vyspíš, ale pokud by tě mělo potkat špatné počasí přes den tak je tarp rozhodně výhra.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Žďárák

Příspěvekod fps » čtv čer 29, 2017 13:30

Lev píše:Můj dotaz je, spíše doplňkový, na tento žďárák od Mammuta:
https://www.hudy.cz/spacaky/mammut-ultr ... 4.html?&fi[77]=150.
Je o nějakých 200g lehčí, ale samozřejmě nevím, jestli to není na úkor kvality.

já v poslední době nemám moc dobré zkušenosti s mammutem, a taky BlocVent je u měl lepší membrána než ta co je u toho mammutu, když chceš UL žďárák, tak se koukni na High Point Super Light Cover který je ještě o něco lehčí než ten od toho mamutu, ale počítej s tím, že je to UL žďárák, stejně jako ten od mammutu, takže odolnost nebude taková jako u High Point Dry Cover, taky si se tady snad dočetl že to jsou žďáráky jen na jedno noční nouzovku, ne na každodenní nocování v dešti

Chmeld4 píše:@Lev : A nepřemýšlel jsi spíš o nějakym tarpu vzhledem k tomu Santiagu?

a nebo třeba Jurek Trio UL
Naposledy upravil fps dne čtv čer 29, 2017 13:34, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Žďárák

Příspěvekod Lev » čtv čer 29, 2017 13:32

Myslíš spát čistě jen ve spacáku pod tarpem? Není to vlastně jen "celta"? Jasně, že je šikovné se mít kam schovat přes den před deštěm, ale dá se to přežít v nějaké nepromokavé bundě a v noci v bivaku by to vadit nemělo. Zvláště, když člověk prostě jde dál i když prší, jelikož jinak by mohl uvíznout na tom samém místě mnohdy i celý den. :-D
Jde-li čistě o to přespání. Nepotřebuji žádný luxus či velké pohodlí. Proto i preferuji bivak před stanem, jelikož tam ten váhový rozdíl prostě je (na nějaký UL stan rozhodně nemám finance :-D ) a vzhledem k tomu, že nepoužívám trekingové hole, tak ne vždy člověk přespává tam, kde lze celtu (tarp) umístit.
Lev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 28, 2017 18:48

PředchozíDalší

Zpět na Stany