Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Žďárák

Příspěvekod Majcolo » úte dub 17, 2007 19:51

Tak by som sa Vas chcel opytat ake mate skusenosti so zdarakmi, popripade ake ste vyskusali, ktore su dobre co vydrzia a podobne, pride mi to ,ze pri jednotlivych typoch su velke cenove rozdiely a popisovane vlastnosti rovnake,tak ako to v skutocnosti je? :(( *
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Dena » úte dub 17, 2007 19:58

.. Schwarzkopf s BlocVentem- x krát zkoušený- poměr cena/funkčnost je, dle mého názoru, úplně v pohodě .. :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod šíp » úte dub 17, 2007 20:00

máme tyhle
http://www.highpoint.cz/obleceni-podle- ... o-vak.html
zatím je vlastníme od velikonoc- tehdy jsme je vyzkoušeli 2 noci když jsme na kolech jeli Jantarovou cyklostezku - a dobře se osvědčily. vřele doporučuji
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kompik » úte dub 17, 2007 20:05

Jeden dotaz: v čem se výrazně liší žďárák od High Pointu a Tilaku, kromě membrány a vyrazně odlišné ceny ? :ú :twisted:
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod šíp » úte dub 17, 2007 20:07

kompik píše:Jeden dotaz: v čem se výrazně liší žďárák od High Pointu a Tilaku, kromě membrány a vyrazně odlišné ceny ? :ú :twisted:


tuhle odpověd uživatele jsem našla na stránkách bartsportu:
"No nevím jestli ten článek psal někdo s Bartsportu ale myslím že ne. Mohu z vlastní zkušenosti říci že toto je zatím nejlepší žďárák jaký jsem kdy mě. Koupil jsem ho loni na podzim a strávil v něm cca 20 nocí v loňské zimě.
Bydlím v Krkonoších a v zimě se tu dost střídají teploty. Jednou sněží, poté je mírná obleva, jindy zase mrzne.
Moje zkušenost je asi takováto po mnoha neúspěšných pokusech ušít žďárák vlastními protředky jsem se rozhodl pořídit pytel od f. Tilak s GTX. Dobrý pytel za docela dost peněz. Používal jsem ho cca 1 zimu. Při teplotách pod - 20 stupňů se začala odlupovat vnitřní vrstva laminátu GTX tudíž byl pytel za několik desítek nocí v zimě na horách nepoužitelný, úplně mě zradil v Tatrách předloni v zimě tam odešel úplně. Reklamace u Tilaku na odlupující se GTX byla neúspěšná prý jsem ho používal v rozporu s návodem k použití.
Nevím jestli se to stává také vám ale člověk se obyčejně v noci potí i při mínus 30 stupňů. Já taky a proto vždy vlhkost prošla spacákem ale co je s podivem zastavla se někd mezi pytlem a karimatkou a zkuste si odtrhávat ráno žďárák přimrzlý ke karimatce to dooprady nejde.
Když se mi to stalo poprvé pytel jsem odrtrhl a bylo ale další noci jsem ho nechával tak jak je a karimatku balil i se žďárákem a právě potom to začalo praskat.
Poté jsem tedy zakoupil tento a zatím jsem nezaznamenal žádný předešlý problém. Zdá se mi že je i viíce prodyšný a hlavně je lehčí a po zbalení zabývá méně místa což je velké plus. Jinak zkušenosti v lijáku s ním nemám jelikož žďárák používám povětšinou pouze v zimě."
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kompik » úte dub 17, 2007 20:14

No super, takže High Pointový je nejen levnější, ale i lepší :mrgreen: , to se alespoň při jeho pořizování nebudu muset bát, že jsem vybral špatně - takže asi neplatí, že dražší a gore je lepší než levnější a blockvent :ú ...
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod šíp » úte dub 17, 2007 20:15

kompik píše:No super, takže High Pointový je nejen levnější, ale i lepší :mrgreen: , to se alespoň při jeho pořizování nebudu muset bát, že jsem vybral špatně - takže asi neplatí, že dražší a gore je lepší než levnější a blockvent :ú ...


těžko říct-psal to nějaký anonymní uživatel.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kompik » úte dub 17, 2007 20:19

Jasný, díky moc ... ale i tak, pokud to není jenom zaujetí proti goremu, je to celkem užitečný ukazatel ...
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod šíp » úte dub 17, 2007 20:21

kompik píše:Jasný, díky moc ... ale i tak, pokud to není jenom zaujetí proti goremu, je to celkem užitečný ukazatel ...


každopádně bych přihlížela i na váhu- ten on highpointu váží polovinu proti tomu od tilaku.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Obyčajný žďarák

Příspěvekod Majcolo » úte dub 17, 2007 20:23

Ja este moc skusenosti snimi teda nemam, ale zaujimalo by ma ci mi ten zdarak bude stacit v lete na spanie niekde vk osodrevine bez stanu, len tak pod sirakom a ci mi v pripade ,ze bude leto a tym aj vyssia teplota bude stacit nejak lacnejsia verzia , v zime moc na tury nechodim a ked tak len jednodnove,dik. :((
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod kompik » úte dub 17, 2007 20:25

Takže pokud bych to neodborně shrnul, tak je prostě ten High Pointový lepší :mrgreen: ... super, to jsem chtěl slyšet :twisted:
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Re: Obyčajný žďarák

Příspěvekod šíp » úte dub 17, 2007 20:26

Majcolo píše:Ja este moc skusenosti snimi teda nemam, ale zaujimalo by ma ci mi ten zdarak bude stacit v lete na spanie niekde vk osodrevine bez stanu, len tak pod sirakom a ci mi v pripade ,ze bude leto a tym aj vyssia teplota bude stacit nejak lacnejsia verzia , v zime moc na tury nechodim a ked tak len jednodnove,dik. :((


v levnější verzi -jestli teda myslíš něco z igelitu, ne blockventu či goretexu- se natuty zapaříš
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Obyčajný žďarák

Příspěvekod sobb » úte dub 17, 2007 20:35

Mate nekdo zkusenosti, jestli se clovek v gore nebo blocventu zapari (pripadne jak moc) kdyz leje a navic je teplo?
Ja mam starsi zaterovy Big Pack a je to fakt jen uplna nouzovka, nic moc .. :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Obyčajný žďarák

Příspěvekod Rujir » úte dub 17, 2007 20:41

sobb píše:Mate nekdo zkusenosti, jestli se clovek v gore nebo blocventu zapari (pripadne jak moc) kdyz leje a navic je teplo?


No, skusenosti sice nemam, ale ver tomu, ze sa urcite zapari. Neexistuje nic, v com by si sa nezaparila v dazdi a teple. Ved vlhkost vzduchu musi vtedy dosahovat urovne tropov. :wink:

Inak mam dojem, ze blocvent lepsie pracuje lebo to je neporezna membrana a tie vraj vseobecne lepsie funguju aj pri malom teplotnom rozdieli medzi vonkajsim a vnutornym prostredim...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » úte dub 17, 2007 20:50

osobně si myslím, že dělat závěr z jednoho nepovedenýho výrobku, že High Point je lepší než Tilak, je dobrá blbost. Mám HP a sem spokojenej, ale rozhodně si netroufnu říct, že Tilak je drahej a špatnej!
Všeobecně je nejvetší rozdíl v membránách, Blockvent je neporézní, funguje "pomaleji", ale nemůže se zanést, Gore-Tex obráceně.
V tomto případě bude pravděpodobně rozhodující cena ;)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod kompik » úte dub 17, 2007 20:57

Vena píše:osobně si myslím, že dělat závěr z jednoho nepovedenýho výrobku, že High Point je lepší než Tilak, je dobrá blbost. )


To tu nikdo netvrdí. Jedná se tu pouze o o jeden typ výrobku.
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Re: Obyčajný žďarák

Příspěvekod tulak » úte dub 17, 2007 21:06

Majcolo píše:......ci mi ten zdarak bude stacit v lete na spanie niekde vk osodrevine bez stanu, len tak pod sirakom a ci mi v pripade ,ze bude leto a tym aj vyssia teplota bude stacit nejak lacnejsia verzia , v zime moc na tury nechodim a ked tak len jednodnove,dik. :((

používáme ho s manželkou 3 rok a pohoda v létě i v zimě. stan sebou netaháme. jediný problém jsem měl, jak už jsem tu někde psal a dával fotky, se zipama, ale ty mi opravili bez problému. jestli chceš aby to fungovalo, tak na levnou náhražku zapomeň. utopíš se v ní ve vysrážené vodě. jinak je potřeba, aby mezi žďárákem a spacákem nebyla žádná mezera, aby páry prostupovaly ven .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vena » úte dub 17, 2007 21:08

kompik píše:
Vena píše:osobně si myslím, že dělat závěr z jednoho nepovedenýho výrobku, že High Point je lepší než Tilak, je dobrá blbost. )


To tu nikdo netvrdí. Jedná se tu pouze o o jeden typ výrobku.

vím, mluvím pouze o jednom typu výrobku a taky pouze o jednom negativním názoru na něj.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Tomas » úte dub 17, 2007 21:09

Zhruba vice jak rok pouzivam velice casto prave onen zdarak od Highpointu a nelze si prilis stezovat. Snad jen zipy by mohly byt YKK -- asi nejvetsi slabina tohohle zdaraku (uz se mi parkrat "rozjely" :|).

Jinak odparovat odparuje, ale stejne se v nem clovek lehce zapari. Je to spise o kvalitnim spacaku. V moment kdy je teplo a prsi, ti spacak urcite zvenku navlhne, coz samozrejme s kvalitnim spacakem prilis nepocitis. Pokud je venku naopak zima, bude se ti srazet dech na zdaraku zevnitr kolem hlavy.

Neni to zadny kdovijaky komfort, ale s rozumnym spacakem se v nem clovek vyspi vzdy bez ohledu na to jaky je pocasi. *

btw. doporucuji tmave zelenou nebo khaki barvu - vyborne maskuje na "zakazanych" mistech 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Tomas » úte dub 17, 2007 21:13

Nutno dodat ze BlocVent je z me zkusenosti velice odolny vuci jakemukoliv poskozeni.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tulak » stř dub 18, 2007 7:16

Tomas píše:.......Snad jen zipy by mohly byt YKK -- asi nejvetsi slabina tohohle zdaraku (uz se mi parkrat "rozjely" :|).
8)

tak to jen zopakuju (opakování mantaka zblbnutí ......) začali na ně šít zipy YKK a bez problémů mi je přešili ....... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Žďarák

Příspěvekod RUMcajs » stř dub 18, 2007 9:40

Majcolo píše:Tak by som sa Vas chcel opytat ake mate skusenosti so zdarakmi, popripade ake ste vyskusali, ktore su dobre co vydrzia a podobne, pride mi to ,ze pri jednotlivych typoch su velke cenove rozdiely a popisovane vlastnosti rovnake,tak ako to v skutocnosti je? :(( *


Mam DryCover od Highpointu a vyjma zipu jsem s nim spokojeny.
Uvital bych alespon 100cm zip na boku, aby se do toho lepe lezlo a vylezalo.
Prece jen trochu nastve, kdyz clovek vyleza a vymacha si obleceni v okolni trave :evil:
Co se zapareni tyce, tak to jsem vubec nepozoroval. Nevim, zda je to membranou, nebo tim ze se tolik nepotim.

Spat jsem sel za deste, vstaval na snehu a nepromokl.:
http://rumcajs.ulfree.net/Webgalerie/20 ... mage8.html

Na silvestra jsem sel spat na snehu, vzbudil se v bahne a taky naprosto O.K.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 11:21

@RUMcajs: Tak ta fotka je dost husta. :mrgreen: Problem potom vacsinou byva v tom, ako ostat suchy, aj potom co clovek absolvuje vyliezanie zo zdaraku, obliekanie sa a hlavne balenie tych veci s namrazou do batohu. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř dub 18, 2007 11:30

.Suché věci jdou do batohu a ještě do pytle, namrzlé pouze do batohu :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 11:36

Přípluv píše:...namrzlé pouze do batohu :wink:


Taka moznost u teba predsa neexistuje, nie? :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » stř dub 18, 2007 11:44

Tomas píše:btw. doporucuji tmave zelenou nebo khaki barvu - vyborne maskuje na "zakazanych" mistech 8)


nee doporučuji khagi nebo šedou. tuhle kombinaci máme
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 11:51

šíp píše:nee doporučuji khagi nebo šedou. tuhle kombinaci máme


Tmavozelena je tiez fajn. Ja v nej mam stan a jeho maskovacie schopnosti su celkom obstojne. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Salewa x Ortovox

Příspěvekod Majcolo » stř dub 18, 2007 12:19

Vyskusal uz niekto zadarak od salewy alebo ortovoxu aj take som nasiel v obchodoch ,tak sa chem opytat ake snimi mate skusenosti. :mrgreen:
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Salewa x Ortovox

Příspěvekod Rujir » stř dub 18, 2007 12:23

Majcolo píše:Vyskusal uz niekto zadarak od salewy alebo ortovoxu aj take som nasiel v obchodoch ,tak sa chem opytat ake snimi mate skusenosti. :mrgreen:


Kamarat ma ten od Salewy a nestazuje sa. Ak si dobre pamatam, tak ho zohnal za nejake smiesne prachy. Ale je pravda, ze v nom toho asi este vela nenaspal, takze by som jeho prehlasenia, ze ten zdarak je uplne super, bral s rezervou. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod RUMcajs » stř dub 18, 2007 12:44

Rujir píše:@RUMcajs: Tak ta fotka je dost husta. :mrgreen: Problem potom vacsinou byva v tom, ako ostat suchy, aj potom co clovek absolvuje vyliezanie zo zdaraku, obliekanie sa a hlavne balenie tych veci s namrazou do batohu. :ú


Jsem zapomel v CR plastenku na batoh, takze proto byla ta namraza na baglu :-)
Jinak boty jdou do velkeho igelitaku k hlave, nebo pod batoh (kdyz je na nem plastenka.
Baleni veci probehlo v pohode, spacak se pri baleni nemusi dotykat zeme, karimatka je tak jako tak venku na batohu a samonafukovacku sbalim tez ve vzduchu.
Zdarak pak staci oklepat ve vzduchu, zmuchlat do koule a dat do baglu.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Další

Zpět na Stany

cron