Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob čer 8, 2013 5:24

fps píše:jaký bude rozdíl v tom že budu mít membránoví spacák proti tomu když na spacák navleču membránoví žďárák? mě připadá lepší varianta nemembránoví spacák, a ne to membránoví žďárák?

Dobra otazka. Neni mi to uplne jasne, ale kamaradka membranovy spacak ma a pochvaluje si ho. A to v nem spi ve stanu nejspis nejvic ze vsech lidi tady. Rozdil muze byt podobny jako mezi zateplenou membranovou bundou a zateplenou bundou, na kterou navleces membranovku. To druhe se chova jako mizerny zdarak na spacaku, mezi obema bundami kondenzuje voda a zateplena bunda je na povrchu mokra.

Taky to muze byt v tom, ze dovnitr membranoveho spacaku nevidis a zkodenzovana voda ti nevadi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod DAV » sob čer 8, 2013 6:19

Mám dojem, že membránový spacák bude akorát módní výstřelek. Určitě tam bude nějaká váhová úspora.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Žďárák

Příspěvekod Semo » sob čer 8, 2013 10:02

IMO v oboch pripadoch sa vyzraza voda na vnutornej strane membrany. Proste pri vyhodnocovani tepelneho spadu je niekde bod, kde to uz kondenzuje. Len v pripade zdaraku tu vodu uvidis a v tom druhom nie, tak mas lepsi pocit. Zdarak ale lahsie ususis. Asi jedinym riesenim je protiodparovacia bariera rovno na tele.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Žďárák

Příspěvekod wawrik » sob čer 8, 2013 13:40

Na dosť zaujímavú vec som narazil na stránkach Fjallravenu - windsack (jump na 0:50 min.). Niečo medzi stanom a žďárákom určené na krátke prestávky vo vetre a daždi.

Asi dosť zbytočná vec, ale dobrý nápad. Aspoň pre mňa je to novinka. Na pár vecí by to mohlo byť užitočné - varenie v silnom vetre, možno by sa tam dalo aj spať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Žďárák

Příspěvekod fps » sob čer 8, 2013 15:44

taky bych to viděl na to že dovnitř membránového spacáku není vidět na to orosení, než že by tam žádné nebylo, kdežto na žďáráku to je vidět zevnitř, žďárák má výhody nejenom v tom že ho lehčeji usuším, ale taky že když je pěkné suché počasí, tak ho na nemembránový spacák vůbec nebudu dávat, a nebo ho navleču jenom na nohy, taky stačí jeden membránový žďárák, na tři nemembránové spacáky, což je můj případ
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon čer 10, 2013 20:06

No, ja si myslim, ze to prece jen o neco lepsi bude. Jednak je jedna vrstva urcite prodysnejsi, nez dve, a jednak bude rozdil, jestli para zevnitr jde primo na membranu nebo se nejdriv dostane mezi dva studene povrchy. Ale zadna cisla neznam. Taky bude rozdil ve vaze.

OK, jestli to vazne chces, tak nepotrebujes zdarak, ale obal na spacak. Koukni na tenhle od mont-bellu. Mam GTX verzi a pouzivam ji jako UL zdarak, to je ten novy, o kterem jsem psal. Do stanu to myslim bude idealni, protoze je to jednak velmi lehke a jednak zabere minimum mista. Urcite bych ti doporucil vetsi verzi (wide&long), jelikoz jsi vetsi a mne je normalni verzi s Kotekou 500 akorat. Na zimni spacak uz by mohla byt i uzka. Bohuzel uz nemaji v nabidce GTX verzi a nevim, jestli trvale nebo prechodne. Maji ale nove i verze se zipem na boku, ale ty uz mi prijdou zbytecne tezke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod fps » stř čer 26, 2013 20:30

fps píše:v ultralight žďárácích je výběr prakticky nuloví, jiný než High Point Super Light Cover jsem nenašel, já ho chci používat ve stanu na spacák SJ Koteka, protože se v noci docela melu, a pokaždé jsem ráno nalepen na kratší, nebo delší stranu stanu, a když v noci prší, nebo je velká vlhkost, tak mam ty části spacáku které se dotýkali stanu navlhlé, tak bych chtěl používat žďárák jako vanu do které vlezu se spacákem, a tím budu chránit všechny strany spacáku, zip žďáráku bych měl na horní části klidně celí rozeplý kvůli větrání, ale problém je ten že žádný žďárák nemá zip který je přes celou délku abych ho mohl takhle použít, asi zakoupím High Point Super Light Cover, a ze shora ho rozstřihnu, a v šíjí dlouhý zip?

takže jsem zakoupil High Point Super Light Cover http://www.highpoint.cz/en/accessories/ ... cover.html, našil jsem ze shora 150 cm dvousměrný zip, celková váha je 302 g, bez zipu a s obalem byla 271g, a už jsem ho i vyzkoušel pět nocí, spal jsem ve spacáku Sir Joseph Koteka 290, všechny noci jsem měl žďárák rozepnutý od cca 0,5m po 1m v prostředku
- první noc několikrát pršelo, vlhkost vzduch přes 90%, teplota 17 až 14 °C, ždárák byl trochu orosený z vrchu u nohou, určitě z toho jak jsem se v noci mlel, a byl jsem opřený nohami v rohu stanu, mezi spacákem a ždárákem suchoučko
- druhá noc bez deště, vlhkost vzduch přes 80%, teplota 12 až 8 °C, všude suchoučko, i mezi spacákem a ždárákem
- třetí noc bez deště, vlhkost vzduch přes 80%, teplota 16 až 13 °C, všude suchoučko, i mezi spacákem a ždárákem
- čtvrtou noc jsem nenasadil žďárák, celo noc bylo bez deště, vlhkost vzduch přes 80%, teplota 15 až 11 °C, když jsem šel v noci na malou, tak jsem měl spacák na nohou lehce orosen, určitě z toho jak jsem se v noci mlel, a byl jsem opřený nohami v rohu stanu, takže jsem otřel spacák, a nasadil žďárák, ráno všude suchoučko, i mezi spacákem a ždárákem
- pátou noc bez deště, vlhkost vzduch přes 80%, teplota 18 až 15 °C, všude suchoučko, i mezi spacákem a ždárákem
můj závěr je ten že žďárák High Point Super Light Cover to stačil udýchat, a dokázal mi ochránit péřový spacák od vlhkosti která se sráží zevnitř stanu, takže na delší výlety budu sebou brát i ždárák, a budu ho používat i ve tanu, na jednu nebo dvě noci to je asi zbytečné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Žďárák

Příspěvekod gazman » úte říj 8, 2013 17:48

šíp píše:Možná je můj postřeh nošení dříví do lesa, ale možná tento příspěvek někomu pomůže.
Užívali jsme žďáráky tak, že jsem dovnitř strčili karimatku a spacák. Většinou byl spacák vlhký a vevnitř ve ždáráku bylo hodně zkondenzované vody.
Na radu některých zde z OF :prayer: jsme změnili systém. Karimatka je volně, do žďáráku strčíme jen spacák, čímž dojde k těsnému doléhání žďáráku a spacáku. Výrazně se tím zvětšila prodyšnost celé jednotky. Něco tedy bude na teorii, že membrána funguje, jen když přímo v kontaktu doléhá ke spacáku. Všem, kteří mi radili, patří dík. :prayer:

Mám stejnou zkušenost.
gazman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 8, 2013 16:04

Re: Žďárák

Příspěvekod jirkas » pon led 6, 2014 9:40

Ahoj, toto už tady asi padlo, ale i tak se zeptam. Hledam zdarak na obcasne bivakovani v horach. Proto se chci zeptat, zda mate nejake tipy.
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

Re: Žďárák

Příspěvekod slezacekm » pon led 6, 2014 10:26

wawrik píše:Na dosť zaujímavú vec som narazil na stránkach Fjallravenu - windsack (jump na 0:50 min.). Niečo medzi stanom a žďárákom určené na krátke prestávky vo vetre a daždi.

Asi dosť zbytočná vec, ale dobrý nápad. Aspoň pre mňa je to novinka. Na pár vecí by to mohlo byť užitočné - varenie v silnom vetre, možno by sa tam dalo aj spať.

tak na to docela koukám...jak to začali roztahovat, říkal jsem si, co se bude dít dál. co by se asi stalo, kdyby nefoukal vítr a jenom pršelo? říkám si, že člověk si většinou hledá závětří, ale v tomto případě je to skoro nežádoucí :) mám žďárák pro dva, tak by se na to dal určitě taky použít
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 13:50

jirkas píše:Ahoj, toto už tady asi padlo, ale i tak se zeptam. Hledam zdarak na obcasne bivakovani v horach. Proto se chci zeptat, zda mate nejake tipy.

Tipu je tu spousta, staci hledat. Nemuzes cekat, ze ti na pozadani budeme opakovat to same, co uz tu mnohokrat padlo. Trochu vlastni snahy to chce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod jirkas » pon led 6, 2014 14:05

Pročítal jsem a přišlo mi, že se dost bavej o tomto http://www.highpoint.cz/en/accessories/ ... cover.html, ale jsou i jiné varianty? Muj dotaz asi mel smerovat timto smerem.
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 14:14

Jsou. Asi to bude na delsi cteni, ale byly tu zminovany i jine a myslim, ze celkem dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Mawenzi » pát led 10, 2014 14:12

dotaz, kterej mozna mirne vybocuje...

deuter-shelter-lite
myslite, ze to muze dobre slouzit jako takova zakladni ochrana peraku pred psem? necekam od toho zadny protiprseci zazraky, spis nechci,kdyz se na tom pes zavrti ze to hned protrhne i s perakem...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Žďárák

Příspěvekod Dalt » pát srp 22, 2014 13:52

ahoj, potřeboval bych prosím poradit od místních zkušených orlů :) Budu si teď kupovat žďárák a jsem na vážkách - ždárák jsem zatím nikdy neměl, hodlám ho využívat hlavně jako přístřešek typu stan (z důvodu nízké váhy) - je mi jasný že na komfort jako ve stanu můžu zapomenout, moje požadavky jsou hlavně: dobrá nepromokavost která vydrží i týdenní vandr kdy je reálná možnost, že by pršelo klidně každý den přičemž destinace využití budou: Čechy, Slovensko + Balkán - vysokohorská turistika. Po dlouhým bádání jsem vybral dva favority - oceňovaný a prý lety prověřený: http://www.highpoint.cz/ostatni-vyrobky ... cover.html a potom od sir Joseph: http://www.hudy.cz/spacaky/sir-joseph-b ... rvena.html Zajímalo by mě co byjste mi spíše doporučovali - ten Joseph by prej měl být prodyšnej i při celkovým uzavření a značku mám rád...na ten od hp je zase víc recenzí a většinou pochvalných...a teď babo raď :) za případnou odpověď díky :)
Dalt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 3, 2013 9:09

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » pát srp 22, 2014 16:17

ahoj.
mam ten HP. Je super, ale u obou je stejny nedostatek - kdyz se do toho pri velkem desti musis zavrit a spis na zadech, lezi ti na xichte zdarak ... proto to chce bud nejakou DIY vychytavku nebo kombinovat aspon s ponchem natazenym na hulkach nebo provazu nad hlavou. To uz je pak "velkej komfort".
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát srp 22, 2014 17:26

Nebo nespat na zadech ;-) Prijde mi lepsi zdarak, ktery nema zip nahore, ale jen po obvodu. Pak muze zip zustat rozepnuty i v desti a na boku se spi v pohode. Parkrat jsem se takhle probudil rano az za plneho slunce, kdyz mi zacalo byt horko, tak hluboce jsem spal :)

Akorat bych doporucil material, pres ktery se da dychat. eEvent nebo GTX Air Permeable (coz je nejspis to same). Je to celkem podstatny rozdil. Mam zdaraky dva, starsi je z toho permeable GTX, novy ze standardniho dvouvrstveho GTX. Ve vlhku je rozdil opravdu znat, v novem je spacak na povrchu rano znatelne vlhky a vic dni za sebou v takovych podminkach by mohl byt pro perak problem. Ve starem byl maximalne lehce navlhly. Jsem z toho lehce rozcarovan, ale novy vazi tretinu a je mnohem mensi, takze jako zalozni reseni na nouzove prespani staci. Na akci, kde bych planoval spat vic dni v kuse ve zdaraku a nebyla skvela predpoved, bych asi vzal ten stary. Pres HighPoint se dychat neda, to uz tu nekdo zkousel. Exel Dry GX od SJ nevim. Jestli jo, tak bych ho videl jako jasnou volbu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Dalt » pát srp 22, 2014 18:24

děkuji za rychlou odpověď :) Znamená to tedy, že v tom žďáráku od ho se nedá spát v dešti? (tedy ve smyslu, že bude pršet na hlavu kvůli nutnosti mít otevřenej vršek pro možnost volnýho dýchání?) Ten sir joseph nevim - na jedny diskuzi kdosi psal, že prodyšnej je...ale na stránkách hudy o prodyšnosti nic nepíšou - někdo kdo by znal vlastnosti materiálu Exel Dry GX? Pak ještě přichází v úvahu tenhle: http://www.hudy.cz/spacaky/millet-bivy- ... elena.html - tam se mi libi barva (nesvítí to na dva kiláky) a navíc je tam psaný, že prodyšnej je - zas mě ale odrazujou lidi z mýho okolí který mají povětšinou k milletu dost nedůvěru...tož co myslíte? :-k
Dalt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 3, 2013 9:09

Re: Žďárák

Příspěvekod pickard » pát srp 22, 2014 18:31

Nemám zkušenosti s tímto Millet žďárákem, ale mám zkušenost s četnými Millet produkty a všechny do jednoho bych s klidem doporučil jako dobře fungující, kvalitně zpracované a obvykle hezké (jakkoli je to otázka vkusu každého soudruha).
Takže kvůli "značce" bych se toho nebál.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát srp 22, 2014 18:39

@Dalt: musis nechat zip aspon trochu pootevreny, abys mohl dychat. Prodysny pisou u kazde membrany, ale to jeste neznamena, ze se pres nej da dychat. To je spis vyjimka u opravdu poreznich membran. Ale o dychani az tak nejde, pootevreny zip je dobre nechat i u tech poreznich, jelikoz i ty kladou trochu odpor a vydychany CO2 by se vevnitr uplne uzavreneho zdaraku hromadit mohl. Jde spis o zaparovani, tam je opravdu rozdil.

Opravdu prodysny zdarak poznas v obchode lehce: das si ho pres pusu a zkusis dychat. Melo by to jit jen o neco malo hur, nez pres kapesnik. Taky se z nej da pri baleni vytlacit vzduch i kdyz jsou zipy zavrene. U tech ostatnich to bude nepujde vubec nebo tak tezko, ze se budes dusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » pát srp 22, 2014 19:13

@Dalt: spat v desti se v tom HP da, ale jak pise mike - musis si nechat porozepnutej zip a spat na boku. Ja jsem zvyklej usnout a spat vetsinu noci na zadech a az k ranu se otacim na bok, takze pro mne to znamena pri spani zmenu, na kterou nejsem zvyklej. Ale da se to a nejak zvlast nevyspalej nebo rozlamanej z toho nejsem. Komfort to ale pro mne neni a tak pro pripad trvalejsi destive predpovedi beru jako doplnek poncho nebo beru jiny spaci system. Mam jich vic. Barva u HP je super, mame doma dva, jeden khaki a jeden petrolej. Nenapadnost je vyhodou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod Vachon » pát srp 22, 2014 19:37

HP je v pohodě. Nechat větrací otvor na boku nebo (ještě lépe) chránit hlavu něčím jiným (viz zmíněné pončo, převis apod.) Prostě pracovat s terénem, to většinou nějak jde a beztak je potřeba řešit kam dát batoh, boty...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát srp 22, 2014 19:57

Hmm, asi jezdim do spatnych terenu ;-) Pracovat obvykle neni s cim, a tak s sebou beru vetsi pytle na odpadky, do kterych dam batoh, obleceni co jsem mel na sobe a boty. Pres ty nekdy jen hodim membranovku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Vachon » pát srp 22, 2014 20:15

Jasně, záleží na tom, kde jseš.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Žďárák

Příspěvekod slezacekm » pát srp 22, 2014 22:26

mike píše:Hmm, asi jezdim do spatnych terenu ;-) Pracovat obvykle neni s cim, a tak s sebou beru vetsi pytle na odpadky, do kterych dam batoh, obleceni co jsem mel na sobe a boty. Pres ty nekdy jen hodim membranovku.

jestli nakonec neni lepší pořídit jiný spací systém? jednoplášťový stan? tarp? mám žďárák pro dva od Salewy se zátěrem a spaní v něm je jen nouzovka. prostě mi přijde mnohem lepší mít něco nad sebou než na sobě
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát srp 22, 2014 23:00

Dostanes se s vahou neceho jineho na 20 deka? Nepotrebuju mit neco nad sebou, naopak, rad koukam v noci na hvezdy, na horach jsou fantasticke. Potrebuju mit neco na spacaku proti rose, desti, snehu a vetru a na to je zdarak fajn. Se zaterem ne, to je fakt nouzovka, proto jsem vyse zduraznoval opravdovou prodysnost.

Ano, je to min komfortni, nez stan, ale ta vaha... neco za neco. Vzdycky. Muj stary zdarak je komfortnejsi a lepsi ve vsech ohledech, nez novy, ale vazi 3x tolik (asi 65 deka). A docela mne stvalo, ze jsem ho nekdy tahal zbytecne ciste pro pripad nouze nebo v nem spal treba jen jednou za celou akci. Novy uz mi v takove situaci nevadi, naposled jsem v nem spal z deviti noci prave jednou, jelikoz nouze prisla (priserne pocasi a v cerstvem snehu jsem jedno 3k+ sedlo dal, ale na druhe k bivaku jsem si uz ten den netroufnul).

Nekdy jde i o misto, ktere potrebujes. Ve zdaraku potrebuju jen tolik, abych si lehnul, na stan prece jen trochu vic. Uz jsem spal na hrebeni v zakopu z prvni svetove valky, jinde misto nebylo, a tam bych se stanem asi nepochodil. S tarpem taky ne, dost foukalo a navic nenosim hulky a vetve nad hranici lesa nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod slezacekm » sob srp 23, 2014 7:50

rozumím, že na tvoje použití bude asi žďárák dobrá volba. jen pro aktualizaci, který že máš žďárák, co váží 20 deka? zrovna v tom zákopu jsem si myslel, že by to šlo hodit přes vrch, ale nevím, nebyl jsem tam. jednoplášťové stany se dostanou tak na cca 650 gramů
nikdy jsem v horách takhle venku spát nemusel, vždy jsme měli stan (což bylo mimochodem za trest nosit)
využití pro mě je v našich podmínkách
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Žďárák

Příspěvekod wawrik » sob srp 23, 2014 7:57

Tu máš žďáráky od 50 gramov. Pertexové, goráčové, igelitové... Príjemnú zábavu s klikaním :-)

Mimochodom, slušné a použiteľné dvojplášťové stany začínajú na pol kile.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned srp 24, 2014 0:33

slezacekm píše:který že máš žďárák, co váží 20 deka?

Tenhle od mont-bell, ale v GTX verzi, kterou uz zrejme nedelaji.

wawrik píše:Tu máš žďáráky od 50 gramov. Pertexové, goráčové, igelitové...

50 gramu by bylo skvele, kdyby to bylo prodysne a ne nejaky kosmicky igelit ;-) Prvni, ktery vypada jako opravdu pouzitelny plnohodnotny zdarak je tenhle a ma 340 gramu. Docela se mi libi, jelikoz se do nej vejde i nafukovacka a mozna bych s nim mohl nahradit ten svuj stary...

wawrik píše:Mimochodom, slušné a použiteľné dvojplášťové stany začínajú na pol kile.

580 komplet, ale i tak se mi docela libi. Nema ho nekdo tady?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49386
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Vachon » ned srp 24, 2014 8:12

mike píše:Docela se mi libi, jelikoz se do nej vejde i nafukovacka a mozna bych s nim mohl nahradit ten svuj stary...


... prostě rozdíl mezi materiálem za dva tisíce a za sedm tisíc.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Stany