Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2012 21:44

:smt023 :twisted:

Jj, byl jsem docela nemile prekvapen svym novym zdarakem z normalniho GTX, ktery funguje prave takhle blbe. Zadna katastrofa, ale kondenzace vevnitr proste je. Ve starem ne, jelikoz ten opravdu funguje tak, jak tvrdi propaganda Gore. Jen nejak zapominaji rikat, ze to neplati pro zadne obleceni z GTX.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2012 2:29

Ted jsem narazil na krasny priklad vyse zminovane pitomosti. Teda, ono je tam tech pitomosti vic:

http://www.e-armyshop.cz píše:Pro ty, kteří nevědí co to vlastně Goretex je: Jedná se o speciálně utkanou membránu, která má tak jemnou strukturu že jí molekula vody nepronikne. Naopak ale molekula páry, která je menší touto membránou projde

Zvlastni, ze to nekdo dokaze takhle napsat, aniz by ho trklo, jaka blbost to je. Vzdyt psat se naucil, sice mizerne, ale zakladni skolu tedy snad dokoncil...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Žďárák

Příspěvekod Vachon » čtv srp 30, 2012 6:33

Nediv se, to je armáda. Za Velké vlastenecké války pracovali sovětští dělostřelci s cosinem až osm.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Žďárák

Příspěvekod Quas » sob zář 8, 2012 10:30

Otestoval někdo ten bivak od milletu? Koncept se mi fakt líbí. Nechci zažívat při vylézání pocit, že je bivak moje máma a já v něm byl 9 měsíců :shock:
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Ždárského vak - francouzská armáda

Příspěvekod descarte » ned pro 16, 2012 21:41

Ždárského vak - francouzská armáda

Zdravím nemáte někdo zkušenosti s tímto vakem? Koupil jsem vak v maskovacím vzoru CE z goretexu , ale není to trilaminát takže mám strach že nebude dostatečně voděodolný, nevím jestli ho mám raději poslat do světa, nebo se pak nechat nachytat při prvním pořádným slejváku v lese.. Nikde na internetu jsem ho zatím nevygooglil, takže nemám reference. Vršek i spodek je ze stejného materiálu a stejného vzoru, kapuce je na suchý zip bez možnosti zavírání zipem, má stahovací šňůru. Zip je jen z jedné strany a je krytý légou s druky. Budu rád za každou větu:-) Jinak samozřejmě osobní zkouška přijde ale nemám moc času a chystám se na přechod Krušnejch , tak abych popřípadě začal shánět něco odolnějšího.
Naposledy upravil vonkreuz dne ned pro 16, 2012 21:46, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
descarte
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 16, 2012 21:27

Re: Žďárák

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 16, 2012 21:52

Vnitřek je světlý jako klasický GTX nebo je černý/asfaltový/antracitový jako GTX packlite?
Pokud je světlý a je celkově tenký, tak jsi dost možná koupil super vak, protože to třeba bude air permeable GORE-TEX, který lépe dýchá. Více info o něm máš v předchozích příspěvcích od uživatele Mike.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Žďárák

Příspěvekod descarte » pon pro 17, 2012 16:37

Ten vnitřek je světle olivový, nejspíš to pořádně zjistím až ho ozkouším na horách. Jinak mám výborné reference na armádní gtx vak US. Pod rukou se dá sehnat za 1500 a výše , ale v supr stavu , často i netknuté. Většinou se ty armádní nechají sehnat za rozumnější ceny než turistické a jsou tested in war :-))
descarte
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 16, 2012 21:27

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » pon pro 17, 2012 20:35

Vachon píše:Nediv se, to je armáda. Za Velké vlastenecké války pracovali sovětští dělostřelci s cosinem až osm.


S ohledem na zakluzne baterie a ted zase delostrelce ... ses vojak nebo vojenskej nadsenec?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod Vachon » úte pro 18, 2012 10:17

Dovol!
Na vojně se mi pro drzost podařilo uniknout důstojnickým zkouškám, takže mě už radši nepovolali ani na cvičení :twisted:
Tady by se zase slušelo citovat Švejka o vojákovi bez disciplíny...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » úte pro 25, 2012 0:05

tak to jsme dva :-)
byl jsem zbaven funkce VD za odmitnuti splnit rozkaz (odmitl jsem pokracovat v klikovani, kdyz dementni nadporucik Smutny mne buzeroval, chtel abych klikoval, ale sam ty kliky nebyl ochoten delat se mnou. Byl to srac, kterej na to nemel. Ja kdyz nekoho trestal, vzdycky jsem zalehl k zemi proti nemu a makal s nim. Na to Smutny nemel a hral si na machra, tak jsem po 20 klikach zustal lezet na zemi a asertivne opakoval, ze uz nemuzu :-.. )
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod Pecan » úte úno 5, 2013 14:47

Moje zkusenosti : GTX US - Armyzdarak a tak jak nemam rad nic maskovane , tak tohle je VEC. Presvedcil me fakt, kdyz jsem lezel pod nejakou lehkou celtickou "Alpin extra cosi" a byl zaparenej jako prasatko pri zabijace a kamaradi rano vylezli zpod peticentimetrove vrstvy snehu, rozepli zdarak a hle....suche spacaky. Takze tak. Mam ho vyzkouseny za kazdeho pocasi 10 az minus 10 a funguje a mrsknu ho kam chci...obcas nejake vetvicky , obcas nejaky kamuinek....nevidim...neresim...Kari dovnitr. Sice trochu vazi ale za ty prachy (1100) dela skvelou praci a je neznicitelny YKK zip atd...
A za ty prachy az doslouzi, koupim dalsi. Samozrejme za totalniho slejvaku se naprosto logicky fysikalne musi vevnitr zaparit lehce kazdej....nemuzes tu vodu vytlacit pri vode....ale zduraznuju lehce!! Doporucuju. (Nekde na plzensku je armysho odkud mi ho kamos dovez za tyhle penize....neni co resit.
Pecan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte pro 1, 2009 21:16

Re: Žďárák

Příspěvekod MichalRourka » úte úno 5, 2013 18:57

Přidám se k doporučení, taky vlastním a to tady tento:
http://www.us-armyshop.cz/index.php?pag ... 1&Itemid=3
kupovaný za rozumnou cenu v aukci /občas se objeví/, výborná vecička, moc ho nešetřím, nemusí člověk tahat stan, dovnitř dávám nafukovačku, boty ... , když potřebuji ráno brzo vypadnout, jenom sroluju všechno dohromady, připnu na batoh a jedu :). do nuly se dá i s lehkým spacákem, když nefouká. Dobře se do něho leze, dá se zapnout jenom na druky, které jsou překryté légou, když je horko. Venku mokro, ale ve ždáráku krásně sucho, můžu jenom doporučit. Zbytečné kupovat drahé GORE nebo levné "zátěry", ty jsou akorát na nasrání... .Do CZ/SK idealní.
Přílohy
21072012258.jpg
21072012258.jpg (25.74 KiB) Zobrazeno 9385 krát
Uživatelský avatar
MichalRourka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 26, 2012 8:01

Re: Žďárák

Příspěvekod Pecan » úte úno 5, 2013 21:14

asi takhle nějak to vypadá, když v něm spím.... zzzz
Pecan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte pro 1, 2009 21:16

Re: Žďárák

Příspěvekod Aranwe » stř úno 6, 2013 16:53

Michal: proc spis ve zdaraku pod celtou? :)) (neni to rejpanec ... treba byla velka kosa a prutrz a mels tenkej spacak .. jen se ptam :) )
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Žďárák

Příspěvekod MichalRourka » stř úno 6, 2013 17:11

to neni celta, je to pončo, měl jsem ho sebou a večer to vypadalo divoce, tak jsem ho natáhl, pro zichr, aji dost fučelo, tak jsem se kryl před větrem, taková dvojitá ochrana :)
Uživatelský avatar
MichalRourka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 26, 2012 8:01

Re: Žďárák

Příspěvekod skabry » čtv úno 7, 2013 8:00

Ahoj,

2 MichalRourka: A jak je ten žďárák velký? Myslím délku...
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Žďárák

Příspěvekod MichalRourka » pát úno 8, 2013 5:21

Ahoj, tak ten můj kousek má na délku 2m.
Naposledy upravil šíp dne pát úno 8, 2013 8:24, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace. Je jasné, že reaguješ na předchozí příspěvek. šipka
Uživatelský avatar
MichalRourka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 26, 2012 8:01

Prosba-pujcka zdaraku..

Příspěvekod rebi » pát úno 8, 2013 17:09

Ahoj,

mam troufalou prosbu - je tady nejaka osoba co by mi na termin 7-15.3
pujcila svuj zdarak???Jeste jsem ho nikda nemel,tak nez bych si ho koupil,tak
bych ho rad vyzkousel...
Klidne jako zaruku necham naky prasule,ktery bych pak po vraceni zdaraku dostal
zpatky...samozrejmosti je nejaka ta naturalie(flaska treba) na revanz...

Diky.

Mirek.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Žďárák

Příspěvekod oodoow » pát úno 8, 2013 17:19

Jestli si pro něj dojedeš do Olomouce, tak klidně, mám hp dry cover.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Žďárák

Příspěvekod zoul » pát úno 8, 2013 18:01

Taktéž Dry Cover, kdybys jel přes Boskovice. Případně bych se ho asi dokopal poslat poštou, jestli se ti chce platit poštovné.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Žďárák

Příspěvekod šíp » pát úno 8, 2013 19:34

Taky mohu zapůjčit HP Dry Cover.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Žďárák

Příspěvekod Happy » sob úno 9, 2013 22:06

Praha. us zďárák.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Žďárák

Příspěvekod rebi » ned úno 10, 2013 13:01

@oodoow,sip,zoul,Happy: vsem vam dekuju za ochotu,nakonec jsem si ho pujcil od Happyho vzhledem k tomu,ze bydlime kousek od sebe..
Kazdopadne je fajn vedet,ze tu jsou lidi ochotni pomoc... =D> *
Peknej vikend!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Žďárák

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 14:51

Ahoj, když tak vidím, jak se to tu rozjelo :mrgreen: ...nepůjčil by prosím někdo ždárák, teď od středy 13. do pondělí 19.? Jsem se v nějakém pomatení smyslů přihlásil na zimní survival a je v povinné výbavě (praktické použití ani neplánuji).
Ideálně Praha, příp. Pardubice.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Žďárák

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 11, 2013 17:56

Horská zimní výzva? :-k :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Žďárák

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 22:23

já tom říkám "asistovaná sebevražda"
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » úte úno 12, 2013 0:23

no to jsem zvědav na "veselé příhody z natáčení" :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod Chlupatec » pát úno 15, 2013 20:53

Ahoj,

nechtel jsem vytvaret nove tema tak se zeptam tady a doufam ze ho ozivim.

Budu nejmene mesic ve volne prirode a noci budou krusne (destive), na cez jsem premyslel o prespani a jako idelani reseni se mi jevi zdarak. Ale nikdy jsem se s timto spacim pytlem nemel to stesti potkat.

Tak se chci zeptat jak se v tomto pytly spi? Jedna se mi hlavne o hlavu, kdyz prsi jste zavreni v tom pytly cely a nebo vam prsi na hlavu? Protoze kdyz se do pytle zavrete cely tak se tam muzete udusit, ne? Nebo se mylim a pytle jsou vyrabeny z tak prodysneho materialu ze se tam muzete zavrit cely vcetne hlavy?

Trochu stupidni otazka, ale berte to tak ze jsem v teto veci tak trochu novacek, diky. :D


Dekuji moc za odpoved,
Chlup
Chlupatec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 15, 2013 20:47

Re: Žďárák

Příspěvekod zoul » pát úno 15, 2013 21:04

Pročti si předchozí část vlákna. Většina moderních žďáráků není dostatečně prodyšná, takže se v nich nemůžeš zavřít komplet. Můj HP Dry Cover má dýchání řešené zipem se dvěma jezdci, takže si můžeš udělat „díru“ na boku, do které ti (tolik) neprší. Ještě jsem v něm pořádně nezmokl a pokud to půjde, budu se tomu aj vyhýbat, protože to nebude nic pohodlného.

Kdybych předem věděl, že mě čekají deštivé noci, vzal bych si aspoň ještě plachtu, nebo lépe ultralight stan. Nemám ani s jedním zkušenost, ale počítám, že tam komfort bude výrazně větší (i když pořád nic moc proti plnotučnému dvouplášťovému stanu).
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Žďárák

Příspěvekod oodoow » pát úno 15, 2013 21:15

Jo, přežít deštivou noc se v tom dá, ale není to nic moc. Jestli se často převaluješ, tak to bude ještě horší, furt musíš řešit, kudy budeš dýchat a zároveň to nějak udělat, aby tam tudy neteklo dovnitř. Pokud prší silně a nepřetržitě, tak si musíš dávat bacha už když to chystáš a strkáš tam spacák, aby do toho nenateklo. Stejně tak ráno je problém z toho za deště vylézat, pak musíš ještě vyřešit kam schováš batoh, aby ti neprotekl. Ono se naštěstí skoro vždycky dá najít místo, kde neprší zas tolik. Pokud bych ale musel spát víc nocí někde na otevřeném prostranství, kde by pořád pršelo, tak bych si vzal určitě radši stan.
Zavřít úplně se v tom nedá, pokud se přes to nedá dýchat a to u většiny žďáráků nejde. Lehce si to vyzkoušíš sám na tom svém.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Stany

cron