Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » pát pro 26, 2014 17:03

Kupoval jsem ho urcite pozdeji, tak 2010, dalo by se to nekde dohledat. Tenkrat ho jeste meli v nabidce i u MB.

Material bourku da, ale jde o to, ze to neni uplny zdarak, ale obal na spacak. Takze neni pres hlavu. Vrsek se sice da stahnout, ale i tak tam zbude dira a dovnitr nejspis natece. Nehlede na to, ze je to nepohodlne. Taky je celkove trochu mensi, v Kotece 500 jsem v nem tak akorat, silnejsi perak uz by byl utlacovany a zmensil by se loft. I takhle, kdyz se ve spacaku nejak zkroutim a zatlacim proti zdaraku, tak tam vznikne studene misto. Jako zdarak pro pripad nouze je skvely, ale tyden v kuse bych v nem spat nechtel. Kdyz uz bych neco takoveho planoval, tak bych radej tahnul ten stary o 40 deka tezsi zdarak, ktery je vetsi, pohodlnejsi, prodysnejsi a dalo by se v nem nejspis spat pod vodopadem. Zas ale kdyz ten MB srovnam s nejakyma HighPointama, ktere jsou taky male a material podezrely, tak z toho nevyjde spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » pát pro 26, 2014 18:40

Jak to myslis s tim materialem u hp?

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob pro 27, 2014 0:46

Myslim tim, ze Blocvent je neporezni PU membrana, coz je na zdarak nejhorsi volba (a 2L je nejhorsi z nich). Z principu funkce PU membrany, telesna vlhkost se bude srazet na vnitrni strane zdaraku. Ze stejnych duvodu je nesmysl delat zateplene veci s membranou, nemuzou poradne fungovat a taky nefunguji.

Muj MB zdarak je z 2L GTX, ktery je rozhodne lepsi, nez 2L Blocvent a ani tak neni nic moc. Proti druhemu zdaraku z Air Permeable GTX, ktery funguje podstatne lip a dokud neni zvenci namrzly, tak vevnitr zadna voda nezustane. V MB obcas mivam spacak rano na povrchu vlhky, neni to zadna tragedie, ale nebyl jsem na to zvykly. On totiz ten 2L GTX ma na sobe taky tenkou PU vrstvu a to je proste spatne. Chce to opravdovou porezni membranu jako eVENT nebo GTX Air Permeable (coz je nejspis to same).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod pickard » sob pro 27, 2014 12:27

mike píše:Myslim tim, ze Blocvent je neporezni PU membrana, coz je na zdarak nejhorsi volba


Tzn. ty zdaraky od High Pointu jsou podle tebe blbý? Ty jsou z BlocVentu, ne? By mě překvapilo, kdyby HP vyrobil něco zřetelně nefunkčního... Prej to má odolnost/prodyšnost 20/25...

Fakt nevim, se jen ptám...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Žďárák

Příspěvekod petrbw » sob pro 27, 2014 18:06

Mám z této membrány(blocvent) bundu a je prodyšná dobře.kamarád má tento žďárák a chválí si ho.Je náročný a na funkční věci zvlášť, takže bych se toho nebál.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » sob pro 27, 2014 20:51

@ budo http://www.outdoorresearch.com/en/accessories/aurora-bivy.html toto je pro me pouzite naprosté BMW vuci HP. I když zasnezi, porad nějak zahadne dýchá. Ted je za dobre penize.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod pickard » sob pro 27, 2014 22:38

Jak velky a tezky to je sbaleny?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 0:27

booze píše:@ budo http://www.outdoorresearch.com/en/accessories/aurora-bivy.html toto je pro me pouzite naprosté BMW vuci HP. I když zasnezi, porad nějak zahadne dýchá. Ted je za dobre penize.

3-layer GORE-TEX® Respiration Positive™ bude asi novy nazev pro GTX Air Permeable. Mel jsem kdysi stesti a zdarak z nej koupil ve vyprodeji, aniz bych o tom neco vedel a aniz bych tusil, ze nic lepsiho neni. A pak jsem se divil, proc si vsichni stezuji na mokre spacaky ve zdaraku kdyz ja jsem nic takoveho nezazil. No a kdyz ma nekdo takovouhle zkusenost, tak uz nejake PU membrany neskousne. Ja to neberu jako BMW, ale jako standard a cokoliv horsiho je proste spatne. Ten MB z 2L GTX pouzivam jen proto, ze je vyrazne lehci a hodi se na akce, kde spani venku moc neplanuju, ale nemuzu ho uplne vyloucit. Takze v nem spim treba jednou nebo taky vubec. A to kdyz se stalo a tahnul jsem to 650 gramove BMW, tak jsem byl nastvany.

pickard píše:Tzn. ty zdaraky od High Pointu jsou podle tebe blbý? Ty jsou z BlocVentu, ne? By mě překvapilo, kdyby HP vyrobil něco zřetelně nefunkčního... Prej to má odolnost/prodyšnost 20/25...

Viz vyse. Nerikam, ze je to nefunkcni, jen ze je to pro mne funkcni malo.

petrbw píše:Mám z této membrány(blocvent) bundu a je prodyšná dobře.

Jenze bunda je neco jineho. Pod ni topis a potis se, cimz difuzi pres PU membranu vyrazne pomahas. Vsak tam taky pisou, ze pri vyssi zatezi funguje lip. Zdarak je ale opacny pripad. Teplo zustava ve spacaku a na obou stranach zdaraku je priblizne stejna teplota. Kdyz je navic venku vlhko, nemuze difuze fungovat a pot, ktery prosel pres spacak, zkondenzuje na vnitrni strane zdaraku.

petrbw píše:kamarád má tento žďárák a chválí si ho.Je náročný a na funkční věci zvlášť, takže bych se toho nebál.

A zkusil nekdy poradny zdarak z prodysneho GTX? Treba ten, co odkazoval booze. Ono je to totiz relativni, proti nejakemu zateru bude Blocvent urcite fungovat lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » ned pro 28, 2014 11:43

Osobne mam otestovane:
1. Igelitovy pytel nefunguje toto, kde jsou ty casy...
2. Homemade sustak s PU zaterem 74gr/m2 nefunguje.
3. Salewa bivi storm 1 nefunguje.
4. Zdarak US Army funguje super, ale je to svine.
5. HP rano lehce vlhky spacak. Na jednu noc dobre.
5. MYOG Tyvek :wink: rano lehce vlhky spacak. na jednu noc dobre.
6.Outdoor Research Aurora Bivy funguje super.
Serazeno od nejhorsiho po nejlepsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re:

Příspěvekod booze » ned pro 28, 2014 11:55

pickard píše:Jak velky a tezky to je sbaleny?

Mrkni sem 4:15 665g s obalem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 12:32

booze píše:3. Salewa bivi storm 1 nefunguje.

Co presne znamena, ze nefunguje?
booze píše:5. MYOG Tyvek :wink: rano lehce vlhky spacak. na jednu noc dobre.

To vypada jako zajimava levna UL varianta. Zvlada i poradny dest?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » ned pro 28, 2014 12:56

Nefunguje= ze se v tom neskutecne zaparis. Nemusi ani prset. Je to na preziti v horach, kdy proklepes noc a prezijes.

mike píše:To vypada jako zajimava levna UL varianta. Zvlada i poradny dest?

Zvlada poradny dest, pokud jsi byl pri vyrobe precizni. Ja jsem moc nebyl. #-o Dalsi se mi nechtel vyrabet, protoze cena vsech materialu je dost vysoka. Material muzu doporucit lehky, skladny, odolny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 16:13

Pisou tam: Hydrostatic head: 750mm. Myslel jsem, ze to na silny dest nestaci a je potreba aspon 2000 mm. Padajici kapky hnane vetrem maji slusnou energii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » ned pro 28, 2014 17:47

booze: jojo, to vypada opravdu moc dobre. Hlavne na rozdil od HP tak je vyreseny i to, ze muzes v klidu spat a nic ti nepada do obliceje a zaroven ti nelezi zdarak na xichte. Ty HP mame doma dva a zatim nas nikdy nezklamaly, ale taky nezazily nejaky extrem typu hodne nizka teplota + perak. Jinak v peraku jsem v nem spal nekolikrat v teplote tak do -5°C. Jednou jsem v nem spal i v desti, ale to byly muka - mel jsem na vyber bud moknout nebo se uvarit horkem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod tocak » pát led 2, 2015 19:20

Mám z toho tyveku takovou tu kombinézu co používají v lakovnách, používám to na kolo, ale promokne celkem rychle.
Pak mám z Tyveku Soft pláštěnku na batoh a ta promokne taky, ale né tak rychle jako ta kombinéza a odolnost je výborná.
Jinak potvrzuju ve ždáráku HP se taky zapotím, ještě nikdy jsem v něm nespal 2noci za sebou, péřak pak usuším doma.
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » sob led 3, 2015 18:35

tocak píše:Mám z toho tyveku takovou tu kombinézu co používají v lakovnách, používám to na kolo, ale promokne celkem rychle.


Mam tu kombinezu a prochcije pres svy. Matros lehky destik vydrzi. Letni bourku vubec.

tocak píše:Pak mám z Tyveku Soft pláštěnku na batoh a ta promokne taky, ale né tak rychle jako ta kombinéza a odolnost je výborná.


Ja jsem postupem casu zjistil, ze plastenky na batoh nejsou vubec pro me. Stejne batoh prochcije pres zada. Pouzivam radeji nepromokave pytle.. Z Tyvek Soft mam tarp a tyden v bourkach jsem byl uplne v suchu. Ta odolnost je fakt super, ale ve vetru velka hlucnost.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob led 3, 2015 18:51

To uz je sice mimo tema, ale kdyz uz... Taky jsem dosel k tomu, ze plastenka je nahouby. Ani ne tak kvuli proteceni pres zada jako kvuli neprakticnosti, kdyz ma clovek na batohu cepin a flasky s vodou a obcas si pro neco potrebuje sahnout dovnitr. Ted pouzivam castecne nepromokavy batoh a veci balim do ziplocu a docela to funguje. Vlastne dost dobre, prezil jsem s tim vloni bez problemu nejhorsi pocasi, co jsem kdy na treku v Alpach potkal (dest, mlha, snih).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » sob led 3, 2015 19:22

mike píše: prezil jsem s tim vloni bez problemu nejhorsi pocasi, co jsem kdy na treku v Alpach potkal (dest, mlha, snih).

OT me prvni uletela ve vichrici v Alpach. Nevim jak silny vitr byl, ale trekove hulky litaly a sel jsem po ctyrech. Druha se vlivem cepinu, macek, snehu a vetru roztrhala. Nakoupil jsem vaky a je to v klidu.

booze píše:GTX myslim, ze od roku 2006 nedelaji. Nemuzu se dockat, az dojede kolega a doveze ho. Myslis, ze neda bourku?

Tak bourku neda (zahradni hadici), ho vratim. :( Proooooooc [-o< #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob led 3, 2015 19:52

Ja jsem taky o jednu prisel a to ani tak moc nefoukalo, asi jsem ji blbe utahl a kdyz jsem sundal batoh, byla fuc. Stejne je lepsi mit veci zabalene, tak proc se trapit s plastenkou.

booze píše:Tak bourku neda (zahradni hadici), ho vratim.

#-o neda to material nebo svy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » sob led 3, 2015 21:23

Material, dela to pri postrikani mlhu. Prodysnost je vyborna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob led 3, 2015 22:28

Tak to jsem rad, ze jsem tenkrat neusetril a koupil drazsi GTX verzi... Oni tam i pisou, ze je to mikroporezni material bez PU vrstvy, coz by tu mlhu vysvetlovalo. Asi to neni teflon, ktery zvladne i vyssi tlak.

Jde o to, jestli to v praxi opravdu vadi tj. kolik opravdu pri poradne prutrzi projde. Normalni dest by to zvladnout mohlo a dobra prodysnost se uplatni casteji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » ned led 4, 2015 12:57

mike píše:Jde o to, jestli to v praxi opravdu vadi tj. kolik opravdu pri poradne prutrzi projde. Normalni dest by to zvladnout mohlo a dobra prodysnost se uplatni casteji.

Pekne jsi me nakousnul...Ted jsem nerozhodny, jak nejaka 17-tka. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod dudy » ned led 4, 2015 13:21

mike píše:......Jde o to, jestli to v praxi opravdu vadi tj. kolik opravdu pri poradne prutrzi projde. Normalni dest by to zvladnout mohlo a dobra prodysnost se uplatni casteji.

Připomínám, že jde o test žďaráku zahradní hadicí.
A předtím:
mike píše:
dudy píše:....Intensivní test cca 20 minut pomocí masážní sprchy v nejprudším režimu a ani kapka.

Tim nic neotestujes. Kdysi jsem takhle zkousel bundu, ktera mela jen DWR a zadnou membranu. Taky ani kapka. V desti samozrejme protekla za chvili. Energie kapek vody padajicich z nekolika km je nekde jinde, nez sprcha......Proud z masazni sprchy je o hodne hustsi, nez dest, takze ho jinak citis. To ale neznamena, ze kapky maji stejnou energii a tlak na latku pri dopadu je stejny..... Membrana ma vydrzet tlak nejakeho vodniho sloupce a kdyz kapka pri dopadu vyvola vetsi tlak, tak (aspon castecne) projde. A ja si myslim, ze stejne podminky se sprchou vyvolat nedaji protoze i masazni proud ma moc malo energie....

Takže jednou je masážní sprcha s proudem jak hovado málo a jindy to, že to prodojí pod zahradní hadicí ještě neznamená, že to proteče v dešti?
Sem z toho volajaký zmëtený.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Žďárák

Příspěvekod fps » ned led 4, 2015 13:48

booze píše:me prvni uletela ve vichrici v Alpach

mike píše:Ja jsem taky o jednu prisel a to ani tak moc nefoukalo

v některých batozích jsou pláštěnky přidělané suchým zipem v místě kde je pláštěnka schovaná, třeba u Osprey http://static.www.hanibal.cz/noRW_/esho ... 1196263762,
pláštěnku na batoh už taky nepoužívám, používám vaky, v zimě je zbytečná, jaro, léto, podzim mam pončo s hrbem na batoh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 15:49

dudy píše:Sem z toho volajaký zmëtený.

Ja taky ;-) Kdyby tohle delala bunda, tak bych se vubec nerozmyslel a vratil ji. Protoze ta prutrz zvladnout proste musi a uz jsem jich par zazil. Ve zdaraku se mi to jeste nestalo, kdyz je opravdu hnusne, tak nekam zalezu. Pouzivam ho hlavne proti vetru, rose, snehu a mirnemu desti a to by ten material zvladnout mel. Navic je to spis obal na spacak, nez plnohodotny zdarak a prutrz bych nechtel zazit ani ve sve GTX verzi. Ale zas vyloucit se to uplne neda... Tezke rozhodovani, nezavidim ;-)

Jinak jde o to, ze jde o opravdu UL zdarak a dobra prodysnost je vyhoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Žďárák

Příspěvekod tocak » ned led 4, 2015 21:03

Mně se osvedčilo dát si dovnitř batohu velkej tvrdej igelitovej pytel stojí 20kč a neproprší nikdy a plaáštěnka jen aby nebyl batoh tak nacucanej :D
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Žďárák

Příspěvekod booze » ned led 4, 2015 22:50

mike píše: Tezke rozhodovani, nezavidim ;-)
Jinak jde o to, ze jde o opravdu UL zdarak a dobra prodysnost je vyhoda.


:axe:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Žďárák

Příspěvekod budo » čtv led 15, 2015 9:32

Chodí mi infomaily od Alpkitu, kdysi jsem chtěl kupovat jejich péřák. Teď přišel tip na bivibag. Sice mi to parametrama nepřipadá, že by to zajímalo náročnější uživatele, pro wawrika to asi nebude, ale třeba to někoho z méně náročných vzhledem k jejich destinacím, cenou zaujme. Parametry je třeba rozkliknout https://www.alpkit.com/products/hunka#collapseOne

Mám takový pocit, že Alpkit je takový anglický lepší Pinguin...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Žďárák

Příspěvekod wawrik » sob led 17, 2015 5:54

budo píše: ... že by to zajímalo náročnější uživatele, pro wawrika to asi nebude...
No to som dopadol... To fakt vyzerám ako snob? :-D Túto význačnú funkciu predsa na fóre zastáva grco...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod budo » sob led 17, 2015 22:39

Proboha tak jsem to rozhodne nemyslel, ze bych te povazoval za snoba! :o)

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Stany