Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Žďárák

Příspěvekod mike » sob lis 24, 2018 1:22

Membranu jsem mel taky, ale na bunde. V porovnani s GTX Respiration Positive je vyrazne min prodysna. Urcite ale bude lepsi, nez PU membrany, co se na zdaraky bezne pouzivaji (a lidi si stezujou na kondenzaci).
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oodoow » sob lis 24, 2018 10:58

Auroru tu někdo prodával, tak se ho můžeš zeptat, jak to fungovalo. Vzhledem k tomu, že to už i prodal, tak by ti mohl dát upřímný objektivní názor. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Re: Žďárák originál (nouzový přístřešek) / Bothy bag

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 23, 2019 19:21

Pokukuji po klasickém žďáráku tj. nouzovém přístřešku (typu skorostan, jak ho prý kdysi vymyslil Ždárský nebo skotském Bothy bagu).

Nemyslím samozřejmě "žďárák" jak je spíš chápán dnes, tj bivakovací pytel pro jednoho (dva) na ležení, ale klasický skoro stan na nouzové sezení pro několik lidí uzavřený ze čtyř stran, jako třeba Sir Joseph F1 (akorát ten je s membránou a zipem a těžší), nebo alespoň bothy bag.

Prostě lehoučký nouzový přístřešek pro víc osob, dostatečně lehký, na skupinové výpravy, ne žádné plánované přespání. Větru a voděodolný. Do půl kila, ideálně i míň, spíš silnylon (bez membrány).

Moc jsem toho u nás bohužel neviděl, kromě zmiňovaného SJ F1 (vymakanější, ale zase těžší), z klasických bothy bags jsem u nás viděl prodávat jen MSR Munro a něco od Survival Systems.

Zajímala by mne doporučení, zvlášť když je to většinou individuální dovoz, jak je u nás nabídka minimální. Ideálně velikost pro 3-4 (takže v nouzi 2x tolik :D )
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » stř led 23, 2019 19:40

Rab má v nabídce ze silnylonu verze pro dva, čtyři nebo osm lidí.
aksam
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Stany