Jaký stan

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký stan

Příspěvekod Lenka » čtv srp 12, 2004 8:38

Shánim stan pro dva lidi, kritériem je váha a aby vydržel pořádnej slejvák třeba v horách. Váhám mezi Colemanem, Jurke, Pinguinem. Máte s nima nějaké zkušenosti? Případně do čeho byste šli vy. Díky
Lenka
 

Stany

Příspěvekod Woodoo » čtv srp 12, 2004 8:47

8) myslím, že Kolemanem nic nezkazíš! Já jsem zvolil Hanah, ale kolega jezdí s Kolemanem a je spokojen již dvě sezóny! Lijáku se neboj a hlavně ne u draších modelů! Jak jsem řekl mám Hanah a 4dny v kuse pršelo.. ani kapka..
Woodoo
 

Příspěvekod blondak » čtv srp 12, 2004 10:00

Nedoporučuju hannah vertigo je dobrej na zimu ale na obyč. stanování se nehodí a je nepraktickej. Spíš bych šel do jurka ten mi příjde dobrej :axe:
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod Dajda » čtv srp 12, 2004 14:27

Nevím co máš proti Vertigu:-) Je to super stan jak do extremu (voda,mráz,sníh) tak pohodovej stan na bezne kempovani - jedina nevyhoda je vaha kolem 4 kg. Ale to maji vsechny v teto kategorii. ALe kdyz se podivas do manualu, k cemu je tenhle stan urcenej...extrem series...
tak je to myslim nejlepsi, co je na trhu. Teda za rozumnou cenu, neresim salewy apod...Dva vchody, jsou napr. v horach nutnost, protoze nez by se jeden zahrabal do stanu, druhej venku zmrzne.:-)
Jinak si myslim, ze Jurek taky OK, Pinguine neznam, a collemana bych si neporidil. Smeckove materialy...Teda, jestli se za posledni dva roky nepolepsili:-)
Jinak hlavne vybyrej podle toho, k cemu ten stan pouzijes:-) Ja jezdim se dvema, protoze jeden je vzdycky kompromis.
Dajda
Dajda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 12, 2004 5:50

Příspěvekod Vojtos » čtv srp 12, 2004 14:46

Dajda píše:Nevím co máš proti Vertigu:-) Je to super stan jak do extremu (voda,mráz,sníh) tak pohodovej stan na bezne kempovani - jedina nevyhoda je vaha kolem 4 kg. Ale to maji vsechny v teto kategorii. ALe kdyz se podivas do manualu, k cemu je tenhle stan urcenej...extrem series...
tak je to myslim nejlepsi, co je na trhu. Teda za rozumnou cenu, neresim salewy apod...Dva vchody, jsou napr. v horach nutnost, protoze nez by se jeden zahrabal do stanu, druhej venku zmrzne.:-)
Jinak si myslim, ze Jurek taky OK, Pinguine neznam, a collemana bych si neporidil. Smeckove materialy...Teda, jestli se za posledni dva roky nepolepsili:-)
Jinak hlavne vybyrej podle toho, k cemu ten stan pouzijes:-) Ja jezdim se dvema, protoze jeden je vzdycky kompromis.
Dajda


Akorát je u vertiga trošku průda když chčije či sněží a člověk potřebuje vlízt do stanu. Díky těm báječně řešeným vchodům tam trošku jako nachčije dovnitř. Co blondaku? \:D/
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

stan

Příspěvekod Pavel » čtv srp 12, 2004 14:56

mam Jurka uz 4 roky a zatim bez problemu. Vydrzel zatim vsecho od neproizne pocasi po nesetrne zachazeni. je dobre skladny, neni moc tezky, pomerne snadno a rychle jde postavit. vyhodou je cesky vyrobce. U modelu MIDI je trochu neprakticke vyztuzeni predsinky. :finga:
Pavel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 6, 2004 16:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod blondak » pát srp 13, 2004 6:01

neříkám že vertigo neni dobrý na sníh ale když prší tak do něj špatně řešenejma vchodama prší a odvětrávání taky neni nejšťastnější
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod Choceň » pon srp 16, 2004 19:34

Myslím, že Jurkam nic nepokazíš. Vzhledem k vlastnostem materiálů apod. je to asi nejlepší poměr cena/výkon. Zkus si vybrat z jejich nabídky něco rozumného...

Já už mám několik let model ATAK 2 a i když bych si teď asi pořídil trošičku jinak řešený stan, co se týče mokra atd. tak je 100% spolehlivý a už mne podržel v nejedné přívalové potopě... Paradoxně asi nejhorší počasí jsem s ním nezažil někde v exotických krajích, ale při bouřce na Lysé Hoře v Beskydech... ale taky to byla čina ;o)
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Urcite nie Hannah

Příspěvekod Rujir » stř srp 18, 2004 19:23

Kup si akykolvek stan len nie Hanah Od tejto fy. som mal asi 4 veci (stan + nejake oblecenie) a vysledok bol vzdy rovnaky - strasny. Po tychto neblahych skusenostiach som musel dojst k nazoru ze Hannah je proste pre ludi co chcu vyzerat "outdoor", ale do hor prilis casto nepachnu... Ja si momentalne brusim zuby na Jurka...
Naposledy upravil Rujir dne čtv úno 17, 2005 17:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Urcite nie Hannah

Příspěvekod blondak » pát srp 20, 2004 7:54

Naprosto souhlasím, že hannah je těžká komerce. Lidi si to ani neuvědomujou, ale všechny ty reklamy na extrémní hadry vod hannahu do superextrému :lol: můžou bejt sami o sobě dost nebezpečný. Loni v zimě jsme s bráchou v tatrách na hřebeni předcházeli partičku asi pěti čechů právě oháknutou v těch extrémech :D vod hannahu a jemu podobnejch. Pak přišla náhlá změna počasí , tma a musela pro ně horská. Nejen, že nebyli vybavený čelovkama apod. ale ty jejich hadry stály v tom vichru za ho..... a přál bych šéfům hannahu slyšet ty nadávky, když už seděli v teple v chalupě.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Jurek nebo Pinguin

Příspěvekod Horal Fanda » pon říj 4, 2004 17:09

Do hor asi jedině Jurka nebo Pinguina. Já osobně vlastním od Pinguina Gemini 150 a nemůžu si vůbec stěžovat. Silný vichr (80km/h) na hřebeni Roháčů, alpské bouřky, vichr u Tete Rouse ve 3200m n.m., všechno tohle zatím přežil bez úhony. Maximálně se trošku ohnuly tyčky, ale ty jsem v pohodě srovnal. :wink:
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod fred » stř úno 16, 2005 19:14

k tomu vertigu, na jedné výpravě jsme měli vertigo a jurka a musím říct, že ten hannah na mě zapůsobil ohavným dojmem. každé ráno, ať už pršelo nebo ne, byly oba stany stejně vlhké (oba jsme tam měli po jedné ženské, já v jurku, on v hannahu). jurek po chvíli uschnul a dal se vpohodě sbalit. vertigo zůstalo durch nasáklé a ne a ne uschnout. když jsme pak v tom vertigu spali my (ještě s jednou dívčinou - možná za to mohla), měli jsme pravidelně mokré spacáky, protože kondenzát stékal dovnitř - něco ce se mi v jurku ještě nestalo. navíc mi přišlo, že má hnusnou fórovou podlážku a je celý jaksi ušitý ze šusťáku. ve slejváku bych byl nervózní. možná je stabilnější ve větru a má sněhové límce, ale to je asi tak všechno. od té doby s věcma od hannahu nechci nic mít.
fred
 

Příspěvekod uplne jinej martin » stř úno 16, 2005 21:14

Frede,
bylo to Vertigo nebo Vertigo SI a Jurek jakej - silikonizovanej bo ne?

Btw, ze soucasnych Jurku bych bral asi uz jen radu Extreme, popr. tu prostredni ale model 2003 (ty jsou jeste delany v cesku a maj uzasnej hacko-tkanickovej system navazovani vnitrku na pruty - ne plastovy cvocky. Podle me je ten puv. system lepsi (kdo to videl vi o cem mluvi), co jsem se na Vystave stanu ptal p. Jurka ten rikal ze "zkousi novy system", asi levnejsi naklady...)
Jurky maj oproti jinejm stanum (srov. s alu-hannah, pinguin, coleman) trochu tezsi pruty. (zas vic vydrzej)

Gemini 150 neni spatny, akorat kdyz jsme je vazili, byly cca o 300-500 g tezsi nez na obale. (spolu s 210 nejprod. stan na Vystave v lete...)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » čtv úno 17, 2005 6:23

COŽE? Jurek opouští svý špagáty a jde vsříc plastu? A už to nešije v tý stodole? Sakra, sakra teda, co se to s ním děje? :((

A jaký jsou teda ty nový modely?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv úno 17, 2005 14:34

Přípluv píše:COŽE? Jurek opouští svý špagáty a jde vsříc plastu? A už to nešije v tý stodole? Sakra, sakra teda, co se to s ním děje? :((

A jaký jsou teda ty nový modely?


Špagáty jsou u extrémů, ty jsou ještě dělaný u nás (a co řikal Jurek, tak tam zůstanou).
U outd. a outd.lite je plast, jsou šitý tušim někde v Asii. Ale řekl bych že si kvalitu dokážou ohlídat (narozdíl od pofidérů Husky, Campingaz, TescoTent apod...).
Bivi je specifikum, to je taky domácí.

Nový modely (myslím tím outd. + lite 2004) jsou stejný jako starý, akorát maj "na omak trochu jinou" podlážku a ty plastový háčky. (podlážka u st. modelu ale 2003 co byly 'na výprodej' se mi zdála masivnější, ale nemam to vozkoušený v praxi [subjektivní názor prodavače na výstavě stanů :-)])
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pát úno 18, 2005 6:23

Tak to snad nebude nakonec tak strašný. Právě jsem se bál, aby Jurek neskončil někde u těch pofidérů. Uvidíme...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jaký stan

Příspěvekod Návštěvník » stř srp 24, 2005 1:42

Lenka píše:Shánim stan pro dva lidi, kritériem je váha a aby vydržel pořádnej slejvák třeba v horách. Váhám mezi Colemanem, Jurke, Pinguinem. Máte s nima nějaké zkušenosti? Případně do čeho byste šli vy. Díky




tak co jsi nakonec koupila? A jak jsi spokojená?
Návštěvník
 

Příspěvekod Squish » stř srp 24, 2005 11:24

Já si teďka koupil Jurka S+R Vandr 2, vešli jsme se tam i tři i když natěsno, staví se fakt rychle a je lehoučký, celý stan jsem nesl jen sám. Jurky rozhodně doporučuju :supz:
Uživatelský avatar
Squish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 24, 2005 11:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pampalíny » pát bře 3, 2006 14:00

Přípluv píše:COŽE? Jurek opouští svý špagáty a jde vsříc plastu?


Ty plastové háčky jsme zkusili kvůli některým požadavkům zákazníků a prodejců u řady LITE a OUTDOOR, ale je to pomalé a dost nepraktické :oops: . Po zkušební sérii se tento typ upínání definitivně zrušil (až na 1 vrcholový háček) a všude jsou už jen šňůrky (a nikdy jinak!).

Ne vždy se má vycházet vstříc požadavkům zákazníků :|

Petr
Pampalíny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř říj 26, 2005 10:00


Zpět na Stany