Pobyt v ciernom stane / dopad farby stanu na psychiku osadky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pobyt v ciernom stane / dopad farby stanu na psychiku osadky

Příspěvekod Spasitel » čtv bře 8, 2007 13:20

Caute,

chcem sa spytat: spali ste niekto v ciernom stane? Zaujima ma ci to neevokuje nejake neprijemne pocity a pripadne ci to nie je neprakticka farba z dovodu ze by tam bolo malo svetla…

Ak mate aj ine skusenosti suvisiace s farbou alebo typom stanu a podobne, napriklad ste zazili klaustrofobicke pocity, prijemna / neprijemna atmosfera vnutri (nesposobena spolubyvajucim :) ) alebo nieco ine, tak to sem napiste nech vyuzijeme vlakno ked som uz svojim prvym prispevkom rovno zalozil novu temu ;)

A dik!
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » čtv bře 8, 2007 13:38

Nu, trend je skor pouzivat skor ziarive farby, aby bol stan presvetleny. Cierny stan by mal nevyhodu hlavne v tom, ze cez leto by si sa v nom uvaril. Uz aj tak tam vie byt cez leto zivotunebezpecna teplota. Inak akasi americka firma vyraba kanarikovozlte stany v kombinacii so ziarivo oranzovou a vraj v nich je podstatne viac svetla, nez v klasickych.

Na moju psychiku by cierny stan sice dopad nemal, ale nechcel by som ho z vyssie spomenutych dovod. Staci takto? :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » čtv bře 8, 2007 13:44

Rujir píše:Nu, trend je skor pouzivat skor ziarive farby, aby bol stan presvetleny. Cierny stan by mal nevyhodu hlavne v tom, ze cez leto by si sa v nom uvaril. Uz aj tak tam vie byt cez leto zivotunebezpecna teplota. Inak akasi americka firma vyraba kanarikovozlte stany v kombinacii so ziarivo oranzovou a vraj v nich je podstatne viac svetla, nez v klasickych.

Na moju psychiku by cierny stan sice dopad nemal, ale nechcel by som ho z vyssie spomenutych dovod. Staci takto? :ú


S tímhle souhlasím. Ještě bych dodal, že když člověk spí, tak je mu barva stanu ukradená, protože je všude kolem tma a stejně má většinu těla schovanou v oblečení a spacáku.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod sobb » čtv bře 8, 2007 13:51

No, my si kdysi prohlizeli v hudaci cerno cerny stan, tusim, ze to byl Coleman a musim rict, ze predstava stravit v nem den nebo dva za spatnyho pocasi nebyla moc lakava. Spis uprednostnuji vnitrni stan svetle barvy a vnejsi nejake nenapadne "vyblite" zelene. :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Vilík » pát bře 9, 2007 0:11

Imho by mel byt stan takovej, aby dovnitr poustel co nejvic svetla... Ale na druhou stranu nejaky moc zarivy barvy bych nechtel... Takova zelena je ideal...

Ohledne psychiky by se to mohlo projevit az po delsi dobe traveni dlouhych casovych intervalu v tom stanu... Tyden by asi neuskodil, pokud by v nem clovek netravil 24 hodin a nebyl by psychicky nicen jinyma vlivama (Nemoci, destem...).
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát bře 9, 2007 9:59

zářivý stan (oranžová, žlutá) - má být viděn (ledovce, hory)
tmavý stan (zelená, hnědá) - nemá být viděn (les, armáda)

černý stan - nic v něm neuvidíš, do lesa docela v pohodě, psychiku bych neřešil, nebudeš v tom v kuse tejden. Dva dny v dešti to jde, stejně se snažíš spát nebo žereš. Asi by to šlo, mě přijde suprová varianta - světlá ložnice, tmavé tropiko, viz třebas Jurek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod petr.sis » stř kvě 9, 2007 19:39

Černy stan je neprakticky! Horko, tma. Psychyku nevim, asi jak na koho. Spis bych resil jestli chci aby me nekdo ve stanu videl - ledovec, lavina... Nebo nevidel - napr. splaseni ochranari. Pak si myslim a mam tu zkusenost, ze tmave zeleny stan neni v beznem porostu naprosto videt. A to je nekdy vyhoda :-)

Toz tak...
Uživatelský avatar
petr.sis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 9, 2007 19:00
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod tulak » stř kvě 9, 2007 19:59

dřív jsem občas spal v závěsném "staně". je ušitý z neprůsvitné látky, tak že je v něm tma. na psychyku to mělo spíš pozitivní vliv. tedy ve stěně, kde to dělalo soukromí. jedna nevíhoda - blbě se v něm budí. nevidíš denní světlo.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl


Zpět na Stany