jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio Tent

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio Tent

Příspěvekod TomasXXL » ned lis 19, 2023 21:03

Ahoj,

díky outdoorline.sk mám tu jedinečnou možnost mít oba dva stany doma a vybrat ten "lepší"
dlouhá excelová tabulka s výhodami a nevýhodami bude připravena a poté rozhodnu který je ten pravý... :)
mám hoodně dotazů, které nejsem schopen sám si odpovědet... proto zkouším tady, zda někdo bude sdílet zkušenosti a pomůže nasměrovat.
1) Kondenzace ve stanu a jak mokrý z toho budu....
nemám zkušenost s jednovrsvým stanem.... takže můj dotaz - kolik se reálně min - max tvoří kondenzace ve stanu za noc... je možné, že se probudím mokrý díky tomu, že je vysoká kondenzace a k tomu třeba fouká nárazový vítr a ta voda nesteče ze stanu dolů ale spadne zpět na péřák? tak jak padá, když ráno "klepeme" se stanem... kolik takových "klepání" se stanem se stane za noc???
Respektive je někdo kdo spí ve stanu z tohoto důvodu ve ždáráku? třeba High point Super Light 2.0 Cover ?
Nebo té kondenzace se za noc nevytvoří tolik aby to dávalo smysl? díky moc za reálné zkušenosti...

Proč se ptám - durston je krásný - propracovaný, ale pokud máte 2 metry myslím, že není šance aby člověk neotřel spacák o stěnu u nohou... tzn že jsem uvažoval že bych prostě spal ve zdaraku uvnitř...
Offset trio - díky 4 holím opravdu vytvoří delší stan i pro 2 metrového člověka, při použití ve 2 lidech je to opravdu veliký stan, kde vše ale úplně vše dáte do stanu, v přesínkách akorát místo tak na boty, případně opřít batoh o hulku, a myslím, že bych se tam vešel bez toho abych se dotýkal stěn ... tzn, tam bych zdarak nebral... pokud ovšem viz dotaz na realnou zkušenost kondenzace...

Jinak je zajímavé, že durston 2 + zabírá větší prostor - díky velikým apsidám, ale po zbalení je téměř poloviční než offset trio, který má minimální apsidy, ale ohromný vnitřní prostor - to je prostě garaž...

díky moc za odpovědi.
TomasXXL
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 12, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod oodoow » pon lis 20, 2023 9:03

Když fouká, tak většinou kondenzace moc není, takže scénář, že se ti vytvoří kondenzace a potom díky větru popadá na spacák moc pravděpodobný není.
To ale nic nemění na tom, že pokud se budeš otírat nohama ve spacáku o stan, tak budeš mít spacák mokrý.
Kondenzace se na jednoplášti tvoří v závislosti na tom, kde si vybereš kempovací místo. Typicky na loukách v nižších polohách bude kondenzace mnohem vyšší než někde výše a nejlépe v lese.
My měli tarp z silnylonu a byl někdy vlhký už když jsme do něj večer lezli. Další den ráno na tom byla opravdu spousta vody. Pak se opatrně vyleze ven, sbalí se to mokré a někdy v poledne nebo když začne pařit sluníčko, tak je nejlepší to postavit a nechat vyschnout.
DCF bude v tomhle lepší materiál, ale nějaká kondenzace tam bude taky.
Ždárák ti toto pořeší, otázka ale je, jestli jednoplášť + žďárák nezabere už více prostoru a váhy než větší jednoplášť, kde se nebude dotýkat případně nějaký dvouplášť stan.

Jinak Durston to je můj vysněný tarp. :smt023 Jestli ho koupíš tak jsem zvědav na zkušenosti po delší době. Nebýt problému s velikostí, určitě bych mu dal na tvé místě přednost před zpacks.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod TomasXXL » pon lis 20, 2023 16:35

Ahoj,

díky moc, také jsem během psaní tušil, že to je "blbost" vím, že jsem slyšel že člověk vydejchá až 0,5 l vody..
mokré nohy ze stanu ať už jedno, nebo dvojplášťového stanu mám téměř vždy...
Ten Durston vypadá fakt dobře zpracovaný atd, ale mám trochu obavu ( nezkušenost ) vypínání v přírodě, kdy člověk netrefí přesný obdélník, nebo například je jeden roh dole/ nahoře.... už samotné stavění v obýváku ( ideální rovina ) vedlo k tomu, že vnitřní některé stěny nebyly vypnutý, "vana podlážky" ležela apod. abych řekl pravdu toho se trochu bojím.... navíc mi přijde, že na 4 kolíky je extrémní tlak, musí být dobře ukotvený, oproti zpack ...
u Zpack, kde je 8 vypínáků prostě tam, kde je to zvlněné, tak to člověk dotáhne a funguje snadno ( možná to je tím, že mám zkušenosti s podobným stanem - Lanshan)

jak píšeš větší jednoplášt, nebo větší dvouplášť, no nenašel jsem nic... kde bych necamral nohy a zaroven by to bylo lehké.... ideální by byl tunel např. od Cloudburst 3 od TT, ale je to 1,5 kg..
STAN BIG AGNES COPPER SPUR HV UL2 – PRODLOUŽENÁ VERZE má 1,5 kg...
durston i se ždarakem 864 g
offset bez zdaraku a 4 holí 732 g případně + 52 g za 2 krátké hole... zdarak ale často nebudu potřebovat - v létě, místech kde moc neprší atd...
Taky jsem byl nadšený z internetu z durstona, ale reality kotvení se bojím...
TomasXXL
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 12, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » ned led 21, 2024 22:35

Durston presel s vyrobou do PRC a na Ali je u prodejce ASTA GEAR a prvni Ali vlastovka z cuben
https://a.aliexpress.com/_EyoYDYl
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod oodoow » pon led 22, 2024 4:45

No, to není přímo Durston ale čínská kopie té geometrie. Moc důvěru to ve mně nevzbuzuje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » pon led 22, 2024 7:21

To jsem nechtel slyset. :twisted:
Vezmu ho na zkousku. Zustal by fakanum, ale nemyslim si, ze bude spatny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod oodoow » pon led 22, 2024 9:29

Jako ten cuben? To bude drahá zkouška. :)
Nevzbuzuje důvěru protože tam není napsaná ani váha.

Oproti tomu ten Yunchuan vypadá celkem dobře. Narozdíl od Durstonu to je ale Silnylonu, kterej se natahuje když je mokrej. Takže je otázka jak dobře bude tahle geometrie fungovat s tímhle materiálem ve větším dešti. Jinak je to celkem věrná kopie až na nějaké detaily. Řekl bych tak 70% Durston za 30% ceny a to se vyplatí. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » pon led 22, 2024 9:42

Nasel jsem na yt nejake zkusenosti od pana z Irska a ten provis neni extremni. Po natahnuti silnylonu snury drzi tvar a stabilitu. Z cuben chci jen pytliky na stan mi material nevyhovuje. Mel jsem v nem hodne direk, ktere sice netekly, ale byly tam. Tak jsem ho objednal uvidim, jak to dopane. Musim mu udelat misto.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod oodoow » pon led 22, 2024 11:35

Dej odkaz na Ira. Stan z cubenu taky nechcu, ale ze Silpoly co je originální Durston to bych chtěl. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » pon led 22, 2024 17:24

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod Quido » pát led 26, 2024 17:17

booze píše:https://youtu.be/6uXNWd3DY4Q?feature=shared


...nechápu, jak s sebou tahaj ty housky :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » pát bře 15, 2024 19:53

booze píše:To jsem nechtel slyset. :twisted:
Vezmu ho na zkousku. Zustal by fakanum, ale nemyslim si, ze bude spatny.

Kvalita stejna jak Sixmoon design i materialy.
Mam ten pro dva a je to party stan. :ú bez vnitrni casti se tam vyspi asi 4 lidi.
Prvni staveni trvalo pres hodinu, ale podarilo se i jednou rukou.
Vnitrni stan je proveseny a obri. Ma to spoustu vychytavek a detailu.
Jeste jsem ho nevazil, ale je dost tezky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jednoplastový stan DFC Durston 2+ vs Zpack Offset Trio T

Příspěvekod booze » čtv bře 21, 2024 11:18

Lanshan 2 1088g
Astagear 1209g
S kolikama
Dva pytliky jsou na nic. Chci ho mit v jednom obalu cely vnitrni/venek. To je bohuzel velky balik, takze musim usit neco z tyveku. Nebo objednam obal na Lanshan 2.
S Lanshanem toho mame projite docela dost a vlezeme se. V Asta se muzeme roztahovat a varit. Je dostt vzdusny, tak uvidim jak se popere s kondenzaci. Svedi me ruce koupit verzi z Cuben, ale zarekl jsem se, ze Cuben uz nikdy.
20240321_103951.jpg

20240321_103858.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Stany

cron