Materiál tropika

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Materiál tropika

Příspěvekod klacek » čtv črc 28, 2022 13:20

Zdravím.
V r.2000 jsem v Carefouru koupil za tehdejších 1000kč jednoduchou kopulu s apsidou. Dvojplášť. Pro dva. Je ok dodnes.

Nyní bych chtěl koupit stan větší pro 2 dospělé a 2 malé děti. Mám nějaké kandidáty. Procházím si diskuze, recenze a fora o stanech. Narazil jsem zde na info o PU potěru polyesteru u tropika. Tazatelovi PU popraskalo, odlepily se švy už po třech létech. Měl to ještě v záruce, poslali mu nové tropiko. Do dvou let se mu to stalo znovu.

Osobně mám taky spíše špatné zkušenosti s PU povrchem. Z Lidlu 2 pršipláště(ty rybářské) koupeny v jeden den(v Británii). Jeden po 5?ti létech začal lepit, druhý je po 11ti létech furt ok. Batoh Karimor koupený v ASDA v Británii za 15GBP(x40kč tehdy) s vnitřní úpravou PU. Po 5ti létech se začal drolit a drolí se dodnes(16let má batoh). Jak strčím oblečení do batohu, vytáhnu ho s kousky PU. Batoh je ale jinak furt ok. Další zkušenost před 6ti roky nepromokavá bunda z Lidlu s PU vnitřkem a podlepenými švy. Že jsem při prvním oblečení bundy docela promokl při středním dešti by mě tak nevytočilo. Ale ty podlepené švy se během třech měsíců odlouply všechny. Nějakou dobu jsem bundu měl spíše jako větrovku.

Moc se mi tedy do PU úpravy nechce. Podíval jsem se na to moje tropiko, jestli je tam nějaké info o materiálu, ale není. Ten materiál je takový šusťavý. Něco jako igelitový. Je to ale tkanina. Zkusil jsem to vyfotit na makro. V jiných materiálech se vůbec nevyznám. Nevím, jak vypadá nylon, nylon+silikon, polyethylen... Pršiplášť má vnitřek takový měkky(PU)na omak. Tropiko je spíše jako igelit takový tvrdší, tuhší. Máte někdo odhad, o jaký materiál by se mohlo jednat?
děkuji
Přílohy
P1250186.JPG
P1250188.JPG
P1250189.JPG
Naposledy upravil klacek dne čtv črc 28, 2022 13:22, celkově upraveno 1
klacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 19, 2015 12:00

Re: Materiál tropika

Příspěvekod klacek » čtv črc 28, 2022 13:21

ještě obrázky
Přílohy
P1250183a.JPG
P1250184.JPG
P1250185.JPG
klacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 19, 2015 12:00

Re: Materiál tropika

Příspěvekod klacek » úte črc 11, 2023 7:36

Ahoj, tak po roce se zkouším připomenout, jestli máte někdo tušení, o jakou technologii tropika se jedná? V Dekatlonu mi prodavač nebyl schopen povrch určit. a mám další důvod, proč se po tom pídit.

Loni jsem zkusil stan z Lidlu s PU úpravou. Vrátil jsem jim to, protože dovnitř kapala voda. Tropiko nešlo vyšponovat tak, aby kapičky stékaly po boku. Překvapilo mě, jak moc kondenzace se na těch stěnách vytvoří. Ve svém starém stanu jsem nikdy žádnou kondenzaci na vnitřní straně tropika neměl a to jsme ve stanu spali dva, u potoka, u lesa, kde byla velká vlhkost, ale i na fesťáku, kde zase byla nízká.

děkuji
klacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 19, 2015 12:00


Zpět na Stany