Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod booze » ned zář 15, 2019 21:18

V Tyvekovem praveku jsem lepil ten Tramplite. Jeste kdyz byly stare stranky Terptentu s navodem, jak co usit. Asi dva mesice jsem travil badanim nad tou striskou. :lol: Kdyz jsem vsechno polepil podle meho strihu, tak jsem zjistil ze na nerovnem povrchu si ani nesktrtnu. Tak sel do popelnice. Zas celou zimu jsem se nenudil. :D
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Stani » ned zář 15, 2019 21:46

Ako, že si neškrtne? To sa snáď ani nedá tak zle zlepiť, nie? :D . Ale to poznám. Tlmené hrešenie, ak sa nedarí, počas dlhých zimných večerov/nocí s tlmeným rádiom ako podmaz, aby som nerušil. Má to svoje tvorivé čaro :) .

Len v zime sa horšie vonku vymeriava, sneh skresľuje rozmery od zeme. Najlepšie sa robí koniec leta, jeseň, keď môžeš ešte kedykoľvek vybehnúť von a premerať si veci na skúšku v reále.
Stani
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod budo » pon pro 9, 2019 23:29

Tady se mi hodně líbí, proč to má zavěšený jen na jednou ze dvou vnitřních poutek https://youtu.be/Cc6jprsKYmQ?t=675

Pro netrpělivé: fór je v tom, že může udělat obdélník https://youtu.be/Cc6jprsKYmQ?t=808 a z něj pak otočením tarpu na tom jediném poutku z toho snadno a rychle udělá kosočtverec.
budo
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » úte pro 10, 2019 16:31

Zajímavý a hlavně efektivní :smt023 tohle musim vozkoušet. Celej ten jeho systém s drysackem, ukotvením..pecka.
Moje nová celta má jedno poutko uprostřed, mělo by to fungovat. https://www.bushcraftshop.cz/2151-bivak ... 90-cm-2018
Sme v lese tak hlubokým, na konec nedojdeš
miluju skills pro svůj tým, zbytky těl nenajdeš...
Etheric
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Taurus » ned úno 23, 2020 19:12

Chci se zeptat, jestli má někdo nějakou zkušenost se spaním v SMD Gatewood Cape 2018. Pro upřesnění, někdo s výškou 190-195cm. Co jsem o něm četl, tak lidé s v takovou výškou už jsou v něm natěsno. Já jej teď zvažuji při mých úvahách o celkově váze,skladnosti a víceúčelovosti mého vybavení. Toto pončo by mi udělalo službu v tom, že bych jej měl proti dešti na sobě a zároveň jako přístřešek a ušetřilo by mi hodně váhy tím, že by nahradil můj přes kilový Tarp od Jurka a zároveň bych nemusel kupovat a nosit membránovou bundu. Mám trochu obavy,abych v něm nebyl moc natěsno a navíc mám spacák prima anapurna 220, který je načechraný, takže by čouhal už ven. Navíc musím počítat s tím, že asi u okrajů bude zatíkat při dešti a tvořit se louže. A jak je na tom s velkými batohy? Třeba 100L. Když člověk bude mít pončo přes batoh , nebude už mít odhalená záda? Nebo to lze nosit, že člověk bude mít batoh přes něj a přes batoh s nepromokavým obalem? Pokud se mi ale podaří vybavení seskládat dobře, tak bych mohl mít i menší batoh.
Taurus
účastník
účastník

Příspěvekod davyd » ned úno 23, 2020 22:36

Ahoj, měřím 186 cm a už jsem na hraně. Základem je vypnutí zadní stěny za úchyty nad hlavou a nad nohama, volně položená podlážka (SMD Serenity Nettent by ještě změnšil prostor) a umístění tarpu tak, aby po vypnutí byly jeho okraje co nejvýše nad zemí. Na první pokus se většinou netrefím. V nejlepším případě mám nad obličejem kolem 20 cm a nedotýkám se spacákem žádné stěny. Ráno se jí většinou dotýkám spodní částí spacáku. Zatékání při dešti nebude problém, pokud tarp nepostavíš do dolíku. Sám bych si tento tarp kvůli velikosti podruhé nekoupil.
davyd
nováček
nováček

Příspěvekod Taurus » ned úno 23, 2020 23:20

Děkuju! Tohle jsem potřeboval vědět. Já měřím 193cm, tak bych to měl ještě horší a v pozoru také zrovna nespím.
Taurus
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Stany