Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Eleve » pát črc 14, 2023 13:55

Prý se to týká výlučně UL verze a údajně to nemá dlouhodobě vliv na funkci. Já jsem pro jistotu bral klasickou verzi. Rozdíl ve váze je vcelku zanedbatelný a aspoň to půjde normálně do sebe.
Eleve
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 9, 2023 6:36

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Etheric » sob črc 15, 2023 5:54

Rozdíl ve váze je citelnej, ve velikosti balení taky. Měl jsem tu nelepivou verzi, ale je to dost velký a těžký. Jenže ta UL lepí dost, to než rozbalíš...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 15, 2023 8:12

Etheric píše:Jenže ta UL lepí dost, to než rozbalíš...

Bývalý kolega z práce ji koupil a začal na to nadávat hned při prvním použití na vandru a trpělivost mu došla záhy, když s tím v podvečer v nějakém lijáku bojoval, aby to dostal od sebe. Jak se vrátil, tak to dal na bazar.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Eleve » pon črc 17, 2023 8:06

Na YouTube (název videa Victorinox Hunter Pro Wood. Jurek Tarp 2 vs Tarp 2 UL. Zkušenosti po čase v čase 5:03-5:05 tam bere do ruky jeden a hned druhej) mi rozdíl ve velikosti nepřišel až tak velkej. Ta UL verze se možná dá víc slisovat, těžko říct, neměl jsem to v ruce.. Rozdíl ve váze je samozřejmě neoddiskutovatelný. Na druhou stranu jsem koupil lehký péřák od Patizonu a UL karimatku Nemo Tensor a tím pádem mám ve váze rezervu. A kdyby náhodu byl problém, tak vím, kde je možnost odlehčit, ačkoliv mě to lepení dost odpuzuje
Eleve
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 9, 2023 6:36

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Etheric » pon črc 17, 2023 9:13

Nevim no, v dnešní době kupovat těžkej a po sbalení velkej tarp od Jurka, kterej má co do nepromokavosti parametry kdejaký UL celty... Navíc si tak znehodnotíš dosavadní odlehčení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 17, 2023 9:38

Eleve: Však nemusíš brát UL plachtu od Jurka. Souhlasím s tím znehodnocením odlehčení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy

Příspěvekod Eleve » pon črc 17, 2023 9:54

Vím, že nemusím brát Jurka a dlouho jsem nad tím koumal. Ten Jurek má v mých očích výhodu toho, že se dá zavřít ze všech stran, kdyby foukalo a pršelo a oproti plachtě mám pak všechno suchý. Jsem ale jenom teoretik, kterej ani v jednom nespal. V každým případě to vyzkouším a uvidím, když už to mám doma. Na UL se dá přestoupit vždycky a tenhle nákup mě určitě nezruinuje :D
Eleve
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 9, 2023 6:36

Předchozí

Zpět na Stany