Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty, tarpy...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Stani » pon dub 18, 2016 22:29

Na prístrešku od Mountain Laurel Designs som si všimol tohto uchytenia háčikov priamo na látku. Prosím, nemáte bližšie info ako sa toto robí? Je to nejaká vodeodolná samlepka, ktorá prekrýva prišitie?

uchytenie háčikov na tarpe - celok.jpg


Alebo takto?

uchytenie háčikov na tarpe - šitie.jpg
uchytenie háčikov na tarpe - šitie.jpg (17.83 KiB) Zobrazeno 10397 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod S4TYR » pon dub 18, 2016 22:36

to vypada stejne jako na TT Scarp 2, tak zkus napsat wawrikovi, at se mrkne detailneji na zpusob siti/prelepeni. Myslim ze to je lepene, protoze by mi nedavalo smysl presivat a posleze podlepovat Sylnylon, ktery dirkuje pri siti uz tak sam o sobe a navic by to zvysovalo vahu ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 19, 2016 7:03

mam potvrzeno od Yopa, ze silnylon taky neprotece, ze maximalne pokud se vysrazi vevnitr nejaka voda, muze spacak/batoh navhlnout od toho, ale neni problem s dotekem.

Stani tak nevim, ja bych to asi prezila to susteni z videa, ale ta cena ](*,)

se mi celkem libi i smd gatewood cape co ma myslim budo, ale zas s kamoskou obcas davame celty k sobe do big acka nebo tak, vnimam to jak vyborny uni reseni a hlavne nechci nic, co primarne potrebuje hulku, no...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod dudy » úte dub 19, 2016 7:16

GreyMouse píše:Mě ta "stavba" přišla hodně vzdušná :-k


Pěknej pes.
Přílohy
pristresek.jpg
pristresek.jpg (86.3 KiB) Zobrazeno 10370 krát
IMG_0019.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod scinkk » úte dub 19, 2016 7:38

To očko tam bude asi normálně prisite, pokud vím na silnylon nic asi neprilepis, jen se musí zatrit ty švy pokud to neudělal výrobce. V tak namahanem místě to od sítí dokáže udělat slušný dírky, takže ten zátěr musí být pečlivý, sám nevím, zda se mi to u SMD zcela povedlo :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 7:48

@stani napul prehnuta lemovka presita tam, kde poleze skrz zaplatu. Potom je rozdvojena a sita naplocho, aby se rovnomerne roznesla sila tahu. Potom pres ni das tu "nalepku". Delal jsem to prilepenim silikonem, ale nefungovalo to dlouho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 8:03

siti.png
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod GreyMouse » úte dub 19, 2016 8:30

@dudy: Je vidět, že máš berňáka ve voku, když ho poznáš i s čumákem v misce :)

BTW, naše čuba je hroznej hospodskej povaleč, z turistiky má nejradši ležení pod stolem v hospodě. Nevím, kolik toho s ní nachodíme :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 19, 2016 8:48

moje je taky hroznej povalec... nicmene moje hyena se uz i sama serviruje, k tomu ma integrovanou tu vidlicku, takze staci snist:)
Přílohy
photo12.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod wawrik » úte dub 19, 2016 8:54

booze píše:@stani napul prehnuta lemovka presita tam, kde poleze skrz zaplatu. Potom je rozdvojena a sita naplocho, aby se rovnomerne roznesla sila tahu. Potom pres ni das tu "nalepku". Delal jsem to prilepenim silikonem, ale nefungovalo to dlouho.
Ty si dokázal niečo prilepiť na silnylon? :shock: AFAIK jediný výrobca, ktorý má technológiu na prelepovanie švov silikonizovaných látok, je Vaude.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod wawrik » úte dub 19, 2016 9:00

Mawenzi píše:... normalne spal na ni nalepenej a neproteklo to anu kapkou... jak je na tom sylnylon a tyhle matrose na celty?
Silnylon nepreteká, bežne mám bágel opretý v dosť veľkej ploche o tropiko a nikdy nič nepretieklo. Nevadia ani dotyky rukou ani naozaj slušný tlak.
moment_iceland.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 19, 2016 9:03

jj, yopo mi to taky potvrdil. asi sem ziskala mylnej dojem krz vysrazenou vlhkost, od ktere byl bagl navlhlej a ja to mylne urcila protykani, takze o to je to lepsi, asi znova pujdu do silnylon celty
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod wawrik » úte dub 19, 2016 9:21

Stani píše:Na prístrešku od Mountain Laurel Designs som si všimol tohto uchytenia háčikov priamo na látku. Prosím, nemáte bližšie info ako sa toto robí? Je to nejaká vodeodolná samlepka, ktorá prekrýva prišitie?
Aká látka presne to je? Silnylon?

Inak prichytávať háčiky záplatami do tropika dosť neodporúčam, ak to má zachytávať nejaké silnejšie zaťaženie. Nemá to ani približne pevnosť švov a ľahko sa to vytrháva. Raz som bol so Scarpom v silnej nárazovej víchrici (triezvy odhad v nárazoch tak 120-150 km/h), a jediná vec, čo nevydržala, bola kruhová nášivka, držala iba asi na polovici obvodu. Môžem si za to sám, lebo ja idiot som neprichytil aj apex stanu, len ten úchyt v strede - a zaťaženie celej tej obrovskej plochy jednoducho nezvládol. Ospravedlňuje ma, že to bolo vo výške cez 5000 m a správne mi nefungovala hlava :D
Scarp_Kancendzonga.jpg
Prišiť to naspäť a pretrieť to silikónom síce nebol žiadny problém, ale až doma.

Takže lampičky a fixácia vnútorného stanu áno, ale osamotené záťažové body radšej nie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Stani » úte dub 19, 2016 12:18

Vďaka vám za vysvetlenie toho uchytenia. Postupne sa dostávam do problematiky technológie, tak len, či už nevymysleli nejakú extra hyper samolepku. Toto je fakt na upevnenie vnútorného stanu, či moskytiéry.

wawrik - Laurel Designs pri tomto tarpe použil cuben fibre. Máš krásne fotky, veľmi sa mi páčia tie z terénu. A hore náznak hrany vrcholu, paráda! Inak predvčerom tu konečne slušne fúkalo, nárazovo do 65km/h, pomohlo mi to v skúšaní.

Mawenzi - Laurel Designs má v ponuke aj prístrešok pre psa, ale z nylonu. Aby potom netrucoval, že vy máte cuben a on, chudák, len nylon :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 12:45

wawrik píše:Ty si dokázal niečo prilepiť na silnylon? :shock:

Ceresit FT101
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 13:01

@mawenzi Mam objednanou silnylon 3x3 celtu z PRC, tak jsem zvedav, co se stim bude dat delat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 19, 2016 13:27

posli odkaz pls
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod scinkk » úte dub 19, 2016 18:06

Laurel Designs pri tomto tarpe použil cuben fibre.

aha, tak pokud je to z CF, tak to asi muze byt navic i lepeny, pokud vim, tak na cf se da lepit dobre.

Je vidět, že máš berňáka ve voku, když ho poznáš i s čumákem v misce

Nebude to spis tim, ze bernak je v top5 nejlepe rozpoznatelnych plemen? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » úte dub 19, 2016 19:51

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Yopo » úte dub 19, 2016 20:50

Stani: Ten kruzok je samolepiaci a popruh je na nom nasity. Cuben ma vseobecne problem s vpichmi po siti a trha sa - preto sa svy lepia. To putko je mas na moskytieru a na drobnosti. neda sa tak vyriesit kotvenie. Na silnylone je to podoben. Da sa to lepit silikonom napr. MCNETT Sil-Net Silicone Seam Sealer alebo sanitarny silikon. Moskytieru a celovku to udrzi, ale nie je to na kotvenie stanu. V DIY projektoch hlavne v Amerike to casto pouzivaju aj na kotvenie, akurat to lepia silikonom a potom to presiju a svy este zatru silikonom.

Ivo - typek z Belgicka lepi na silnylone aj svy a potom to sije, ale je to zbytocne. Navysuje to hmotnost a svy je lepsie zatriet az po siti.

Lepene vystuze rohov a hrutu na pyramide zo silnylonu.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Stani » úte dub 19, 2016 21:45

Super Yopo, díky. Zase keď zlepí švy, tak mu to pri šití všetko pekne drží pokope, ja kým to našpendlíkujem...eech :)

Chcel som to na riešenie dotatočného vypnutia steny. Nechce sa mi do nej strihať. Zatiaľ to len provizórne riešim vrchnákom z fľaše. Ako drží to dobre, nastavíš si to hocikde, aby som vedel ako to pracuje vo vetre, zaznačiť si flek, kde bude kotviaci bod....ale látka tým trpí.

Vypnutie vetráku a steny stanu - celok.jpg
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2016 8:01

zustavam u yopo vyroby, takovej rozmer co by mi vyhovoval cca 230-240 x 290-300 sem stejne moc nenasla, a s obludou 3x3 se mi blbe manipuluje a prijde mi i zbytecne obri. taky sem si zvykla na ty plastovy uchytky na provazky, s kteryma je akce dotazeni/povoleni na pul sekundy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod booze » stř dub 20, 2016 11:48

Mawenzi píše:zustavam u yopo vyroby, takovej rozmer co by mi vyhovoval cca 230-240 x 290-300 sem stejne moc nenasla

Ceny?
Dorazila china celta. :lol: Trosku jsem prekvapeny, ale na pokusy dobra. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2016 11:57

v cem konkretne si prekvapen?

jinak teda yopo asi za mzdu cinskych deti nesije ani nema cenu velkoodberatele tun materialu, jestli se ptas na tohle:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod S4TYR » stř dub 20, 2016 12:03

Mawenzi píše:.. s obludou 3x3 se mi blbe manipuluje a prijde mi i zbytecne obri..

Nic ve zlem, ale kdyz jsi psala, ze bys bivakovala i s kamaradkou, tak prave 3x3m je rozmer akorat na zastreseni i vecma.. Premyslel jsem pred tim camo modelem co ted mam o UL verzi od DD, ktera ma rozmer jen o deset cisel mensi, ale odradila me jeho hlucnost (coz je u tech odlehcenych prip. lehcich materialu zcela bezne) :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2016 12:45

s4tyr de o to, ze kdyz si tahnem kazda svou celtu, tak si z toho pak udelame jedno velky Acko, neslouzim jako soumar pokud de o to a kdyz to mam casto sama pro sebe, tak se mi s tim dost blbe manipuluje (sklada). navic jednu big celtu doma mam, ale prave kvuli manipulaci pro jedince mi prijde fakt nepohodlna, sama pro sebe si ji nerada vozim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod S4TYR » stř dub 20, 2016 13:32

Pokud mate dve, tak je asi 3x3 zbytecna. Mi se sklada ta nase taky celkem blbe, ale jsme na to dva :D
Ja taky nesoulozim jako soumar, ale ten UL Tarp me jednoznacne odradil tou prisernou sustivosti. Pokud bych trval na co nejnizsi vaze, tak bych se s tim asi smiril.. ale hluk mi vadi. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2016 13:41

co sem mela sylnilon, tak nejak hlucnej nebyl, nebo byl srovnatelnej s bashou kamosky nebo plastenkou od jurka co ma kamarad. nova celta bude mit cca 420g, coz je pro me celkove i fajn vaha - kdybych trvala na co nejnizsi vaze, musim sahnout hloubs do kapsy a to nejsu ochotna:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Staveni pristresku z celty, výběr celty x plachty

Příspěvekod tmoe » úte čer 7, 2016 20:41

zdravim, jaky byste doporucili ponco, aby se z nej v krajnim pripade dal postavit pristresek? za co nejmensi cenu, ale rozumna kvalita
tmoe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 5, 2016 19:03

PředchozíDalší

Zpět na Stany