Zajo Litio 2 WUL Tent

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zajo Litio 2 WUL Tent

Příspěvekod AlexBeck » pát říj 1, 2021 14:51

Po váhaní nad bivakovacím pytlem. Kdy všechny jsou prý stejný igelit. Klesajicí teplotou a přiběhem Libora Uhera (dokument o vzniku akce B7) Vzpomíná jak mu liška odnesla botu při planovaném přechodu Tater :(( Jsem zvolil prozatím bezpečí stanu 8)

Moje obrazková recenze :D

Ac se drzim toho ze nejsem tak bohaty abych kupoval levne veci... Tahla činska kopie MSR Access 2 za 1/5 cenu :shock: Tomu neslo odolat za 160 ojro. Navíc skladem na Štrbském plesu, kde zustala prodejna (ostatní krachli)
https://www.zajo.net/sk/ultralahke-stany-vystroj/litio-2-wul-tent-red.p10241-4.html

Pri výberu stanu me zaujal MSR Access 2 ac tu nemá hezke renomé + cena + je vyprodaný. Mojim dalsim favoritem byl Jurek light Alp. Jenze jeho variabilita, kdy nemá podlazku zvlast.
Zajo jako MSR má podlazku zvlast, loznice a vrchni plast.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Jde údajně o 4 sezoní ultralight verzi, ktera má oproti UL navic snehove limce. Prekvapive ve vaze Činani nelzou. Rozmer po dalsich sbalenich /Jak to ti Cinani bali?/ narostl, ale obal je dost velky. Ten je taky z toho silikono nylonu ze ktereho je plast stanu. Jak jsem otestoval na obalu nekamaradí se to s ostrou Tatranskou žulou. Zase se ani po roztrzeni dal neparal a po 4 balení zustala dira stejna...

Obrázek Obrázek

Dle popisku na webu Zaja jde postavit asi i bez loznice 1,8kg. Coz nevim jaky to bude mit vliv na pevnost krizeni konstrukce. Vrchni plast se k ni chyta jen cca 6 nebo 8 forovnimi suchymi zipy. Dle vsiteho manualu v obalu stanu se píše jen o stavbě bez podlazky. Ta je jinak dost festovní vuci zbytku ultralight stanu. Má i dokonce podlepene svy.

ObrázekObrázek

Stavba i napoprvé potmě ve fučáku bez problému. Tedy musel jsem přehodit pořadi a prvně kotvit a az pak stavet :D Pro sněhove limce jsem tedy nasel vyuzití. Zadna vichrice, ale obcas hezky profouklo. Umyslne jsem nehledal zavetrne misto. Kazdy limec ma dva stahovaci provazky kdy jde vytahnout k plasti. Asi to snizi ventilaci v lete. Zase na hory do vetru to neni spatna vec. Rozhodne to zlepsuje odolnost vuci sfouknuti stanu.

ObrázekObrázek

Vnitrni prostor je i pro me sirokeho dlouhama docela v pohode. Max large TaR a 200cm spacak. Druhá matrace by musela být uz asi regular 8)

ObrázekObrázek

Uvnitr mraky kapsicek a vetrani

ObrázekObrázek

Ranní kondenzace vlhkosti. Ten plast asi je z podstaty nepromokavy :(( Je to nejaky silikonový igelit. Svy dle recenzi nejsou podlepene uvidime v prvnim slejvaku. Sbalit ho je asi jako motat padak. Strasne se nafukuje a plapolá ve vetru....

ObrázekObrázek

Závěr ? Drsný co Čínaní vyrobí za takové peníze * Nebo maji renovované firmy takové marže ? Zpracovaní naprosto identicke jako u MSR. Dva roky jsme pouzivali Hubba NX 2. Toto je naprosto identické. Nikde se nic nepaře, nedrhne, nevypadá lacině. Spousta do detailu okopirovaných maličkosti. Reflexni šnurky koliku, provazku, samotneho stanu (bile potisky) Coz je asi jedinou nevýhodou a to ta barva :roll:

TEST MF:

Podzimní teploty s raním mrazíkem na Stohu. V závětří kosovky...

ObrázekObrázek

vnitřní kondenzace a vaření
ObrázekObrázek

Malý Kriváň vrchol. Jediné rovné misto. Stavba do ohradky - vchody (tj delší plochou) proti větru. Před tím varuje i manual... Nemam podkladací kliny pod karimatku. Takto jsem spal hlavou nahoru a nekutálel se dolu.
ObrázekObrázek

Snehove limce a kameny me asi zachranili od pousteni draka. Krome ne moc hezkeho vyspaní a lehkeho sramu na jednom z limcu stan odolal. Zjistení proc nestavet stan na placaká tj vchodem proti vetru je ze v takove fukavici i lehce asi profokuji zipsy ac jsou kryty. Nebo to ze by podfukoval jen plast stanu? :(( Pruvan uvnitř nebyl, ale teplo taky moc ne :D
ObrázekObrázek

Video fukavce:
https://www.youtube.com/watch?v=tUUg6xuTc-w
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Zajo Litio 2 WUL Tent

Příspěvekod erram » stř lis 16, 2022 12:16

V každém případě vám děkujeme za všechny vaše obrázky, díky nimž chceme jet na bali
erram
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 16, 2022 12:09


Zpět na Stany

cron