Nová značka stanů WARG

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nová značka stanů WARG

Příspěvekod fjavoj » úte srp 31, 2021 17:57

Ahoj
Vybírám UL stan pro jednoho, již jsem tu jedno téma nedávno zakládal, tuto je ale již snad opravdu jiné "téma".
Narazil jsem na znaku stanů WARG, pravděpodobně se jedná o nějakou novou "army" značku o které zatím nejsou nikde na českých webech zmínky ani tady na foru, tudíž proto nové téma.
Každopádně stany zatím nabízí pouze 4camping a to asi docela čerstvě ale i tak se chci zeptat jestli už se zmíněnou značkou nemáte někdo zkušenosti či nevlastníte už nějaký stan (asi dvě recenze jsem dohledal ale z toho si reálný obrázek člověk neudělá...)

https://www.4camping.cz/p/stan-warg-atak-2/#zelena
https://www.4camping.cz/p/stan-warg-midi-2/#zelena
https://www.4camping.cz/p/stan-warg-alp-2/#zelena
fjavoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 28, 2021 11:00

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Etheric » úte srp 31, 2021 18:23

Zrovna UL to není, ale ultratěžký taky ne... Cena se zdá být až podezřele nízká oproti jiným obdobným stanům.
Můžeš ho vyzkoušet a preferovat :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod mitau » úte srp 31, 2021 19:01

Tipoval bych, ze to nebude zadna nova "army" znacka, ale proste si nekdo nechal v Cine udelat rozumne katalogove stany. Na prvni pohled klasicke konstrukce. Skoda, ze neudavaji poradne rozmery - jestli nebudou moc kratke pro vyssi lidi. Moc to posledni dobou nesleduju, ale napr. to vykrojeni latky na boku u Warg Atak 2 jsem zatim nevidel, takze treba tam bude i nejake vlastni invence v detailech.

Hmotnost i cena odpovidaji napr. Zajo Litio 2. Pisu jen jako ukazku, ze podobnych stanu muze byt na trhu vic. Kazdopadne vypadaji podle tech skromnych informaci na webu celkem rozumne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod oodoow » úte srp 31, 2021 19:40

Je to značka spadající pod 4camping, prý si to nechávají vyrábět na různých místech podle svých požadavků. Podle mě se dá na ali expresu koupit to samé a za míň.
Stany jsem nezkoumal, ale třeba karimatky warg vs alík.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 21:07

Vypada to dost podobne, ale uvadene parametry i rozmery jsou trochu jine.

- jedna z nejlehčích nafukovací karimatek
- hmotnost pouze 500 g
:roll: #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod apuka » úte srp 31, 2021 22:36

A co se Ti na tom popisu nelibi? Kolik znas lehcich nafukovacich karimatek (pod pul kilo) s vlastnostmi toho Wargu - rozmeru alespon tech 195x58x5 cm, maji pod hlavou "polstarek" a jeste jsou delane (alespon castecne) z ponekud odolnejsiho materialu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod mike » úte srp 31, 2021 22:55

Pisou jedna z nejlehčích nafukovací karimatek a ne jedna z nejlehčích nafukovací karimatek mezi podobnymi sunty. Proste to neni pravda, nejlehci bezne velikosti ma ani ne polovinu. To jen ty sis zas primyslel neco, co tam nepisou a navic ses vyhnul dulezitejsim vlastostem, jako je izolace, ktera je tady hodne mizerna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 5:11

stany od naturehike vypadaji dost podobne treba... takze se priklajim k rebrandingu nektere ze znacek z ciny

v kazdym pripade asi pro nektery lidi co neumi nebo nechteji objednavat z ciny tohle muze byt dobra varianta, a nutne to neznamena, ze to je propadak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Bruca » stř zář 1, 2021 11:41

Mawenzi - tak zas to máš doma "hned" a ne za měsíc, se zárukou,... Škoda, že ten Atak 2, je spíš jednomistny.
Brácha si pořizoval msr elixir 2, a tam se 2 fakt pěkně vejdou a vyspí, tady aspoň podle toho videa to vypadá na jednoho+batoh, což je škoda.
Chtělo by to verzi 2+ pro 2 a batohy :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 11:51

bruca
jj to spada taky do specifikace "nechteji objednavat z ciny" :D

celkove si myslim, ze je fajn mit zazemi cz dovozu pro takovyhle veci nebo i rebrandingu i za tu vlastne odpovidajici cenu. za me dira na trhu ktera chtela doladit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod fjavoj » stř zář 1, 2021 12:12

A co, myslíte že má cenu kupovat takovýhle stan "z číny" že se to nerozpadne po delším užívání? Mě na tom opravdu láka ta cena v poměru kolik to váží a celkově to vypadá dobře. Nebo si třeba připlatit za

https://www.ferrino.cz/zbozi/16560-nemesi-1/
https://www.4camping.cz/p/stan-msr-elixir-1/

Já chci jít právě jen do samonosného a těch zase na výběr aby byli do dvou kil a nestáli 10 tisíc není tolik :/
Stanů s tunelovou konstrukcí je docela hodně ale já s nimi mám blbou zkušenost...
fjavoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 28, 2021 11:00

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod obda » stř zář 1, 2021 12:19

Dost mne fascinuje, že ty názvy (Alp/Atak/Midi) jsou komplet okopírované od Jurka :-&
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 14:01

Bruca píše:zas to máš doma "hned" a ne za měsíc, se zárukou
Presne. Plus ze se to muze u 4campingu bez problemu vratit do 14-ti dnu, pripadne si i objednat na vydejnu nekolik ruznych, zkusit si to tam rozlozit, osahat a zaplatit jen ten, ktery se bude nejvice pozdavat. Konec koncu 4camping to sam takto doporucuje, sice ne zrovna u stanu, ale ani ty z toho nevylucuje.

To nespada do specifikace "nechteji objednat z Ciny", to je spise znak rozumneho uvazovani pro ty, co nemaji s danym konkretnim vyrobkem z Ciny primou zkusenost, ze alespon mohly jej u nekoho kouknout, vyzkouset, obhlidnout a zjistili, ze jim to dostatecne vyhovuje - a taky maji presnou specifikaci, aby si objednali z Ciny presne to, co videli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 16:50

ja sem to tak myslela. pro lidi co chteji zaruku, reklamaci, moznost vratit, osahat... ja treba neobjednavam z ciny vubec nic, presto to neznamena ze nejsu ochotna nejaky takovy veci pouzivat, kdyz se ke me nejak dostanou.

takze pod to muze spadat naprosto cokoli.

nicmene tu maskacovou karimatku nutne potrebuju:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod mitau » stř zář 1, 2021 23:46

@fjavoj: Pokud resis cenu, tak bych klidne do neceho jako Warg sel. Rozdil muze byt v nejakych malicko hure domyslenych detailech a horsich materialech oproti napr. drazsim MSR stanum. Ale pomer cena/vykon u nich podle me dostanes dobry. Ostatne i ty stany z Aliexpresu od Naturehike apod. jsou na dost dobre urovni. Do Alp obcas berem Naturehike Cloud Up prave kvuli nizke hmotnosti a tomu stanu nemam co vytknout (snad jen tenka podlazka, kterou maji ve Wargu trosku odolnejsi, ale ani s tou zatim nebyl problem). Cast te ceny u MSR navic je zkratka za znacku, zaruku a vyvoj (i kdyz ne jen za ne) - pokud te omezuje budget, tak omezit tyhle vydaje je lakave (i kdyz nekdo ty inovace delat musi a nejaky zakaznik musi ten vyvoj zaplatit)

PS: Kdyby te napadlo kupovat neco od mensich "ceskych" firem, tak je otazka, jakmoc si u nich oproti Wargu pomuzes (Zajo - cinske katalogove stany s nejakymi upravami, Hannah - cinske katalogove stany s mene upravami, nevim jak jsou na tom treba Husky, Pinguin atd.) Spis to sem uvadim jako
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod blue » pát zář 3, 2021 12:07

oodoow píše:Je to značka spadající pod 4camping, prý si to nechávají vyrábět na různých místech podle svých požadavků.


dík za objasnění… nedávno běžela na FB propagace týhle “mladý progresivní značky” a když jsem se snažil něco o ní najít, tak jsem neuspěl, nikde ani slovo, tak mi to přišlo prapodivný

samotnýho mě zaujal díky hmotnosti ten jejich tarp, ale už ho stihli docela zdražit
blue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát srp 23, 2013 16:07

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Quido » pát říj 15, 2021 17:31

ma nekdo zkusenost s reklamacema u 4camping?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod fjavoj » pát říj 15, 2021 18:22

jj úplná pohoda přineseš na prodejnu za pět minut jsi venku a peníze ti pošlou během pár dní, právě nedávno jsem si u nich objednával Stan warg atak 2 ( kvůli němu jsem zakládal tohle téma) a vracel jsem ho, ten stan vypadal dobře ALE, ty detaily na stanu nejsou domyšlené ( není dvojitý zip, odvětrávání nějaké pofidérní, když je otevřeno teče do stanu....) to tropiko bylo extrémně kluzké vůbec nešlo sbalit (asi kvůli tomu že materiál byl extrémně tenký), ale hlavěn jsem ho pořizoval že jsem chtěl co nejlehčí stan za vcelku "normální cenu" ale i těch 1,7 kg ( ve skutečnosti 1780g) bylo moc a nakonec jsem pořídil (ze kterého jsem naprosto nadšený) stan z decathlonu Forclaz trek 900 pro jednu osobu, važí 1,3 kg a vypapdá velice slušně.
fjavoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 28, 2021 11:00

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Quido » pát říj 15, 2021 19:15

no, uvedené parametry Folcrazu jsou trochu horší, nicméně, otázkou je, jaká je pak skutečnost a ne to, co je napsané... pokud je v praxi lepší, než ten "podezřelý" Warg, pak je asi lépe si připlatit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod apuka » sob říj 16, 2021 10:21

@fjavoj: to, co pises neni rekkamace ale vraceni.

Ale mohu potvrdit, podobnym zpusobem probiha i reklamace - prineses na prodejnu (nebo jim posles), sepisou si, co je za problem a potom cekas. Oni to posilaji dal vyrobci/dovozci na rozhodnuti.
Zrovna ve stredu jsem tam zanesl jednu mikinu na reklamaci. Prijali beze slov, pravda, problem byl videt na prvni pohled. La Sportiva Gemini, totalne se rozpadava sev na spodnim pruznym lemu, pulka zasivaci pasky je uz dole, nite z obou stran jsou neprotrzene, visi volne venku a i tam, kde to jeste drzi je asi na 5-ti mistech sev nacaty. Po asi 8,5 mesicich. Mit sici stroj na pruzny sev, zasijeme doma, ale s nepruznym svem se to ani neoblece.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Quido » sob říj 16, 2021 20:03

BTW: pruzny sev uspesne spravis jen overlockem, a to ma doma opravdu malokdo...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nová značka stanů WARG

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 18:42

mne trochu neni jasny ten maly zazrak - prizniva cena, spise nizka, pritom proklamuji podlazka 10 000 / tropiko 3 000, vaha stanu pro tri 2,4-2,5 kg, pro 2 kolem 2 kg, louznice prostorne... jak to delaji? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Stany