Stany Robens

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stany Robens

Příspěvekod Synalid » čtv črc 15, 2021 16:01

Zdravím,

Hľadal som vo fórach nejaké skúsenosti so stanmi od f.Robens, no veľa tu toho nie je. Chcem sa teda spýtať, či s nimi má niekto skúsenosť. Očividne nie sú veľmi rozšírené, len nepoznám dôvod...

Konkrétnejšie má zaujíma https://www.hanibal.cz/robens-elk-river-1_z24056/
ev. https://www.hanibal.cz/robens-buck-creek-2_z24055/.

Zatiaľ nemám skúsenosti s viacdennými trekmi, no chcel by som začať a tak hľadám niečo čo nezaberie po zbalení veľa miesta a až tak moc neváži. Zatiaľ sám, časom možno priberiem dcéru, ak sa mi ju podarí zlákať na turistiku. Každopádne nie som zrovna štíhly, tak aj z toho dôvodu sa nebránim dvojmiestnej variante.

Vďaka za akékoľvek postrehy.
Synalid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 15, 2021 15:45

Re: Stany Robens

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 1, 2021 7:57

tak muzes ho vyzkouset a napsat recenzi :D robens je (alespon na cr trhu) relativne mlada znacka, takze moc zkusenosti s ni neni az na nejaky varice, karimatky nejsou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stany Robens

Příspěvekod dzban » pát srp 13, 2021 12:25

Dobrý den,

mám stan od Robens - Osprey 2ex asi dva roky. Celkově jsem spokojený. Ještě přes něj neprošla ani kapka i za bouřek. Uvnitř velmi dobře cirkuluje vzduch. Materiály jsou kvalitní (nepromokavé tropiko, lehké duralové tyčky a kolíky). Řada šikovných vychytávek. Celkově dobře řešený, pohodlný, dobře se používá. Má jedno či dvě slabá místa, nevhodně vyřešená. Tento je poměrně složitý, trvá déle postavit. Za mě 80% s přihlédnutím ke značné ceně.

Zdravím Vás,
Ondřej
dzban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 13, 2021 11:28

Re: Stany Robens

Příspěvekod Bruca » pát srp 13, 2021 12:51

Koliky od robense mám ty hexagony a ohýbaji se už při uprenem pohledu na ně :D
ale y-stake drží hezky

Proste zlaté koliky od msr. Ale zas ta cena..
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stany Robens

Příspěvekod Synalid » čtv srp 19, 2021 8:41

Tak konečne niekto aspoň s nejakou skúsenosťou.
Nakoniec som nákup odložil, kvôli zdravotným problémom už by som ho tento rok asi ani nevyužil, takže mám na ďalšie rozhodovanie ešte ďalší nevyžiadaný čas, ale stále ma láka, možno aj tým, že to nie je masovka (hlúpe, ale neviem si pomôcť :))) ).
Ak sa preň rozhodnem, skúsim potom niečo napísať.

Vďaka za postrehy priatelia...
Synalid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 15, 2021 15:45


Zpět na Stany