Degradace tropika MSR Elixir 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod ThomasB » úte črc 6, 2021 22:53

Stalo se mi teď úplně to samé u zhruba 4 roky starého elixiru 3….takže v záruce už bohužel není. Napsal jsem email do Verticalu, proč se to stalo a jaké jsou možnosti řešení, tak uvidíme odpověď. Já si nejsem vědom ze své strany žádné chyby jako skladování mokrého nebo v nějak teplém prostředí…
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Procyon » sob črc 17, 2021 8:23

Mohu pouze potvrdit zkušenosti popsané výše. Elixír 2 jsem koupil v roce 2016, po snad dvouměsíčním vybírání, pro expedici do Skandinávie. Spokojen jsem byl až do doby, než jsem letos stan po roce a půl vytáhl a zjistil, že je kompletně vysypaná těsnící páska na švech. To by ještě nemusel být takový problém, protože to lze celkem jednoduše opravit, nicméně zásadní problém je se zátěrem, který jeví známky rozkladu. Je jakoby lepivý a strašlivě smrdí chemií. Co opravdu neberu je argumentace o nesprávném zacházení, vždy dbám na to, aby mi věci vydržely, takže údržbě a zacházení věnuju opravdu pozornost. Na českém zastoupení MSR mě fakt rozesmáli, protože na dotaz, zda lze tropiko nějak opravit mi odpověděli, že si mám koupit nový stan. Opravdu? Po 5 letech nový stan za nějakách 7000,- Kč. Zbláznili se? Je to banda tragédů? Tak jak tak firma MSR u mě definitivně skončila, stačí se podívat zde na fóru, nebo na nějaké zahraniční fórum. A nejedná se jen o stany.

Obrázek

Otázkou zůstává, co dál? Koupit něco takového:

https://www.aliexpress.com/item/32976654438.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6182469bf1DlRI&algo_pvid=78c3281f-8c03-4979-910f-dd2ec659729b&algo_exp_id=78c3281f-8c03-4979-910f-dd2ec659729b-2

Pokud mám stan každých 5 let zahodit, tak možná že toto bude cesta ...
Procyon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 17, 2021 7:28

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » sob črc 17, 2021 16:44

Mnezarazi pouze jedna vec stema tropikama. Jak je mozne, ze na skoro 30 let starem Jurkovi tropiko nejevi zadne znamky problemu. Jo, ten stan jsem pouzil naposled asi v r. 2006 (to uz mel asi 14 let), jen jsem jej pred dvema lety vytahl a rozdelal v obyvaku.
Predpokladam, ze tehdy se nezatiralo tropiko PU vrstvou, nema, myslim, ani lepene svy - ale bez problemu vydrzelo opravdu prudke i celonocni deste i bourky v Norsku v Jotunheimu, vevnitr jsme nemeli ani naznak mokra.

To se natolik zmenila "technologie" za ta leta - nebo ta PU vrstva a lepeni svu je jednoduse "kurvitko" u stanu, aby dlouho nevydrzely? Vzdyt na tropiko vubec neni nutne mit vysoky vodni sloupec, nedochazi tam k nicemu jinemu nez jen narazu vody ve vetru. A to by musel byt vitr opravdu orkan, aby vyvinul ekvivalent sloupci nad 10000, kde se uz vyzaduje lepeni, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Lipon » sob črc 17, 2021 16:59

Mohly být použity materiály či chemie, které už se dnes používat nesmí.
Jako třeba u membrán.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » sob črc 17, 2021 19:15

To by me prave zajimalo, jestli je to tak. Podle mne totiz ja na tom tropicu nemam zadny zater - vsak predtim ani u bavlnenych stanu (jednoplastovych) nebyl treba a ustaly i vetsi dest, teda, pokud se nekdo nedotkl steny. Ale jo, mozna, ze to meli necim napustene, to nevylucuji.
Ale muj stary Trek Sport ruksak ze stejneho roku jako ten Jurek stan ma zevnitr zater/laminat 'co ja vim, spise ale se klanim k zateru) z neceho, co vypada jako obycejny igelit. Nejspise neco se silikonem. Kazdopadne reagovalo to s nejakym sprejem s penou na holeni (to se povedlo "vyzkouset" prave v tom Norsku v jedne bocni kapse) a odlepilo se to - tak alespon vim, jak to vypada. Ale jinde to stale kupodivu drzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mike » sob črc 17, 2021 22:28

apuka píše:To se natolik zmenila "technologie" za ta leta - nebo ta PU vrstva a lepeni svu je jednoduse "kurvitko" u stanu, aby dlouho nevydrzely?

He? Vzdyt uz tu o tom asi tak 10 let diskutujeme, Mlho.

Jasne, ze ze to muze PU a jasne, ze je to kurvitko. Pro vyrobce idealni, zpocatku ma dobre vlastnosti, nejspis se s nim dobre pracujes a do 10 let te prinuti koupit novy stan. Co se pouzivalo driv nevim, mozna silikon. Ovsem treba me 20 let stare ponco uz melo PU, ktery zdegradoval stejnym zpusobem, jak tady lidi pisou o stanech. Za sucha se stala vrstva lepivou a za mokra ze zmenila v mazlavy hnus, ktery se dal normalne setrit a vodeodolnost ponca 0.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Procyon » pon srp 2, 2021 20:26

Tak ještě dodatek k výše uvedenému. Vzhledem k tomu, že na tom mém Elixíru už není v podstatě co zkazit, tak jsem se rozhodl zkusit re-coating. To však vyžaduje kompletně sundat zbytky původního PU zátěru, což se i navzdory jeho částečnému rozkladu ukázalo být větším problémem, než se zprvu zdálo. Dělal jsem s tím naprosto vše, co se se stanem zásadně nedělá. Takže po několioka cyklech v pračce, máčení X dní ve vodě a vyprání vě čpavku je skoro vše dole. Základní polyester je zcela bez úhony. Až to bude dole komplet, tak zkusím zátěr silikonem a případně napíšu, jak to dopadlo. Nic horšího, než že půjde do popelnice (jako že by stejně šel tak jak tak) se stejně stát nemůže. No a kdyby se to náhodou povedlo, tak udělat po pár letech re-coating silikonem je proti výše uvedenému legrace. Při koupi nového stanu však po této zkušenosti už v žádném případě nejdu do zátěru s polyurethanem.
Procyon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 17, 2021 7:28

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod jirkamz » pát srp 6, 2021 18:04

Taky mám Elixír 2 z roku 2016. Naspáno asi tak +/- 5-10 nocí ročně, takže celkově nic moc. Mám ho na motovýlety, takže přeprava v kufru, nebo motoválci. Vždycky jsem ho po každém výletě doma pověsil na půdě na šňůry, a nechal proschnout, skladuju ho zabalený ve skříni kde je teplota relativně stálá.
Nemám to teda tolik jako na fotkách výše, ale na pár švech je to trochu popraskaný...

Kupoval jsem ho taky po hodně dlouhým váhání a chtěl jsem ho na to aby vydržel jak alpský kempy, Balkán, tak Skandinávii (kam se ještě časem chci vydat) a ...
Kvalita mě teda dost zklamala, a to se k věcem chovám dost slušně, nejsem prase jak někteří co znám.
Asi se pokusím to opravit buď páskou, nebo lepidlem.

Možná, kdybych koupil nějakej obyč Coleman s hliníkovýma prutama, tak bych udělal líp :-).

Nejhorší je, že člověk k tomu už pak nemá tu důvěru.
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Kafac » pon srp 9, 2021 11:14

Dobré dopoledne,
přidávám se do klubu. MSR Elixir 2 zakoupen v polovině roku 2017 (má sotva 4 roky). Vždy byl dobře vysušen, skladován a obecně jsem se o něj staral jak to jen šlo (přeci jen to není levný stan). Používán tak na 10-15 nocí ročně.

Teď najednou došlo k odlepení téměř celé pásky, která veden napříč stanem (předsíňka - předsíňka) + i další lepených částí (zejména ty "trojúhelníky" kam se dává "středová tyčka").
Pásky jsou jinak v zásadě ok .... jen jako by se vypařilo lepidlo.

České zastoupení výrobce mi poradilo použít SeamGrip, anebo si objednat celé nové tropiko (za cca 2700 Kč).

Takže jdu akorát vymýšlet, jak to samodoma opravím ... tj. zda mám pásky strhat a zatřít švy, či zda mám pásku zkusit znova nalepit ... .a případně čím :-)

Kafáč
Kafac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 17, 2014 0:50

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod jirkamz » pát srp 13, 2021 10:57

Teď taky řeším co s tím. I když těch 2700,- není zrovna málo, tak pokud by to už mělo vydržet, budiž.

Ta oprava znamená strhnout starou pásku a nalepit (nažehlit) novou, nebo jak se to dělá? Případně to vzít nějakým tím lepidlem...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod malejjarda » pát srp 13, 2021 11:46

Takže řešení je každých 5 let koupit nové tropiku za 2700,-? Otázka, kolik bude za 5 let stát, jesli ještě bude k sehnání. :cry:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod jirkamz » sob srp 14, 2021 1:11

To je otázka... Co jsem se díval a různě hledal (jen u nás, zahraniční fóra jsem nezkoumal), tak se jedná o stany zakoupené 2016-2017. Říkám si, jestli třeba nebyla jen nějaká vadná série? Pokud by tomu tak bylo a další už by byly OK, tak se o koupi nového tropika dá uvažovat, ale jestli to má po 5 letech zase odejít....

Zatím možná zkusím ten SeamGrip, nebo něco podobného...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Bruca » sob srp 14, 2021 6:50

To znamená, že jsou to ještě stany před tím "upgradem", kdy se zvětšovaly předsíňky a nějaké další drobnosti? Tuším 2018...
Pak je otázka, jestli na nás nedojde řada třeba za 2 roky, že :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod jirkamz » sob srp 14, 2021 7:01

Jo jasný, já mám ještě tu starší verzi. Předpokládám ale, že jede jen o změnu tropika, vnitřní stan se neliší, takže teoreticky bych mohl stan zmodernizovat koupí novějšího tropika, nebo se pletu?

Od kdy se vlastně tyhle stany vyrábí? Já jen že všude je tenhle problém (zatím) jen u 2016-2017...
jirkamz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 2, 2016 13:38

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Procyon » ned zář 12, 2021 22:03

Tak ještě dodatek k výše uvedenému. Vzhledem k tomu, že na tom mém Elixíru už není v podstatě co zkazit, tak jsem se rozhodl zkusit re-coating. To však vyžaduje kompletně sundat zbytky původního PU zátěru, což se i navzdory jeho částečnému rozkladu ukázalo být větším problémem, než se zprvu zdálo. Dělal jsem s tím naprosto vše, co se se stanem zásadně nedělá. Takže po několioka cyklech v pračce, máčení X dní ve vodě a vyprání vě čpavku je skoro vše dole. Základní polyester je zcela bez úhony. Až to bude dole komplet, tak zkusím zátěr silikonem a případně napíšu, jak to dopadlo. Nic horšího, než že půjde do popelnice (jako že by stejně šel tak jak tak) se stejně stát nemůže. No a kdyby se to náhodou povedlo, tak udělat po pár letech re-coating silikonem je proti výše uvedenému legrace. Při koupi nového stanu však po této zkušenosti už v žádném případě nejdu do zátěru s polyurethanem.


Tak abych dokončil výše nakousnutý příběh. Ani po těch všech hrůzách, co jsem s tropikem dělal se mi nepodařilo původní zátěr dostat komplet dolů, což je celkem tragikomický paradox. No abych to zkrátil, koupil jsem před pár týdny cíleně NatureHike Mongar 2. Přišlo mi, že je to kopie Huba Huba a tropiko by mohlo pasovat i na Elixír 2, což se také potvrdilo. Takže v tuto chvíli mám vlastně dva vnitřky a jedno univerzální tropiko, perfektně sedí na oba stany.

Pokud by se někdo chtěl vydat stejnou cestou, pak ale pozor na jednu věc. Chtěl jsem původně tropiko v tmavě zelené barvě, jako bylo u Elixíru, no a zrovna toto jedno jedinné, ze všech barev co NatrureHike nabízí, tak je bohužel polyester+polyurethan, tzn. stejný průser. Nakonec jsem skončil u tmavě modrého (Nylon + silikonový zátěr), je celkem nenápadné a z těch dalších hrůz (svítivě růžová, svítivě zelená s bílou a bílá) to byla nejrozumnější volba. Barvy mimo zelené by tedy měly být v pohodě (vše silnylon), ale doporučuju před nákupem zkontrolovat.

Nákup nového tropika za 2700,- Kč od MSR, jak zaznělo výše, je jistě levnější varianta, nicméně jsem se zařekl, že firma MSR ode mě už nikdy víc neuvidí ani korunu.
Procyon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 17, 2021 7:28

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod lojzmen » ned zář 19, 2021 20:23

I Jurkovi odlézají pásky přes švy.

Jurek ULLI1
Dva roky.
Tropiko:
Velmi hustá odlehčená polyamidová RIPSTOP tkanina natíraná speciálním japonským PU a silikonem ....
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Paleccc » pát úno 18, 2022 17:34

Tak uz aj mne sa podlepenie svov na elixire totalne rozsypalo... pozeral som fakturu, kupovany 2016. Zeby ozaj vadna seria?! :-k
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Paleccc » sob bře 26, 2022 23:21

Ahojte, vie mi niekto poslat link kde by sa dalo kupit nove tropiko na elixir 2? Googlim co to da a furt som nic nenasiel... za kazde info vopred vdaka :wink:
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod ThomasB » čtv kvě 26, 2022 9:32

Ahoj, kdyby to někoho zajímalo, tak nové tropiko na elixir 3 stojí 3300Kč a doba dodání až 8 týdnů. To jsou poslední informace, co mám od Vertone. Takže trochu váhám, jestli se mi do toho chce…
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » sob kvě 28, 2022 18:39

Tak jako zakladatel vlákna hlásím, ze u tropika, které jsem dostal jako nové na základě své reklamace, se necelé dva roky od obdržení tropika (ale je to ten stary model, takže mohl před tím ležet x let skladem) opět loupou pásky na přelepenych švech. S ohledem na C-19 jsem spal pod novým tropikem 2x, plus parkrat byl stan jako záloha v batohu, ale nakonec nepouzit, noc pod širakem.
Když vidim, co dalších uživatelů má stejný problem, zařazují firmu MSR na svůj black list. Jen nechápu, ze je u US firmy něco takového možné. Chyba vzniknout muže, ale čekal bych recall (stažení výrobku z trhu) a zaslání všem uživatelům nové vyrobena tropika, bez zjevné výrobní vady.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » sob kvě 28, 2022 19:53

Kurna, kdyz to tak clovek cte, tak si rika, jak to, ze takovy Jurek mohl mit tropiko na stanu, ktere sice mozna uz neco propusti (nezkousel jsem v desti uz tak 16 let), ale kdyz se to rozbali, stan se postavi, nikde na nem nic neodlupuje, nic se nerozpadava. A to se kupovalo v r. 1993, tj. pred skoro triceti lety. Pritom se moc nepouzival, vice-mene v tom roku 1993 na dva tydny v Norsku, potom parkrat se synem nekde na dedeckove zahrade nebo na tabore a naposledy v r. 2006 na jednom tabore na tyden. Jinak celou dobu slozeny i se stanem v obalu, nejspise v ne moc vhodnych podminkach.

Ale taky pravda, tehdy se jeste nepouzival PU zater ani PU lepidla - a nema podlepene svy. Ty ma, myslim, podrazka stanu a tam se taky neodlepuje nic.

Asi holt, techn(olog)icky pokrok si vyzaduje svoji dan...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mike » sob kvě 28, 2022 22:30

Vsak to furt rikam. PU je univerzalni kurvitko, omezi zivotnost outdoorovych veci na 7 - 12 let. Od data vyroby.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon kvě 30, 2022 13:40

Tak zástupce pro ČR Verton je schopen dodat nové tropiko za 6-8 týdnu. Nové ve smyslu i nového modelu (lichoběžníková apsida) a tvrdí, že žádný zvýšený objem reklamací u tropik elixir 2 neevidují. Tak opravdu nevím. Další stan od MSR už opravdu nechci, ale nevím zda teď kupovat stan jiné značky (se srovnatelnými parametry tak cca za 8 tis. a více) a vyhodit 2/3 jinak bezchybného elixiru nebo koupit teď za 2,5 tis tropiko a stále věřit, že jen ty původní modely roku výroby 2016/2017 měly nějaký konkrétní problém.
BTW: všichni, kdo jste měli s tropikem problém, jaké bylo barvy? Kamarád má šedivé a funguje už cca 6 let bez problému.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod ntz » pon kvě 30, 2022 14:28

apuka píše:ze takovy Jurek mohl mit tropiko na stanu ...


nechci bejt otravnej, ale nas druhej JUREK zdegradoval asi za 15 let .. resp. ted je to cca 15-17 let od koupe a to tropiko je jakoby chemicky zmeneny, takovy lepkavy, fuj ... takze nemuzu potvrdit, ze by jurek byl nesmrtelnej
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 30, 2022 15:05

Jary píše:BTW: všichni, kdo jste měli s tropikem problém, jaké bylo barvy? Kamarád má šedivé a funguje už cca 6 let bez problému.


No já mám také to šedivé, koupeno přesně v téhle době a zatím je bez vady. Kontrolováno cca před týdnem. Že by ale hrála roli barva tropika mi nepřijde moc pravděpodobné. Ten proces zpracováním bude identický, pásky a lepidlo myslím také.

Stan ale nebyl nějak intenzivně využíván. Od té doby odhaduji cca 25-30 výletů/zájezdů. Někdy výlet na 14 dní, někdy na 3. Kolik v něm mám naspáno netuším neb takové statistiky nevedu.

Tak uvidíme, kdy se rozsype mě. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon kvě 30, 2022 15:20

ntz píše:nechci bejt otravnej, ale nas druhej JUREK zdegradoval asi za 15 let .. resp. ted je to cca 15-17 let od koupe a to tropiko je jakoby chemicky zmeneny, takovy lepkavy, fuj ... takze nemuzu potvrdit, ze by jurek byl nesmrtelnej

Tak s 15 lety bych neměl problém. Na mém Jurku z roku cca 2001 se také začaly odlepovat pásky přes švy (tenotkrát na podlážce), ale někdy okolo 2015, m.j. proto jsem kupoval v 2017 to MSR. Po 15 letech a stovkách nocí to pořád beru u toho Jurka jako fajn výdrž, ale MSR je v tahu po dvou nocích a dvou letech? WTF.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon kvě 30, 2022 15:24

Kjuba píše: Že by ale hrála roli barva tropika mi nepřijde moc pravděpodobné

No viděl jsem např. v Decathlonu stejný model trička, černé made in China a modré made in Romania. Možná se jiná barva dělala v jiné fabrice, nebo v jiném čase. Někdo tady taky psal o té čínské kopii, kde jedna barva je s PU zátěrem a jiná s něčím jiným.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon kvě 30, 2022 15:29

Tak jsem trochu surfoval a vlastní stránky MSR, zejména u modelu Elixir 3 jsou plné stále stejných příběhů degradace tropika
https://www.msrgear.com/ie/tents/backpacking-tents/elixir-3-backpacking-tent/10332.html
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 31, 2022 10:07

A tohle se tyka jen stanu MSR? :) Nasel jsem odpoved primo od MSR a rikaj ze to je dan za to ze lidi to chtej min lehky a mensi :)
Takze by me zajmalo, jestli tim trpi i jina znacka a nebo je to jen vymluva MSR? :-k

Sam stan casto nepouzivam, necitim se v tom dobre ale kdyz uz tak tahnu prave Jurek, jenze je to taky pres 3kg a tak bych uvazoval treba o dokoupeni neceho ultralight a mohl tak brat podle toho kam jedu :) Nekdy byse tak hodil, ale koupit neco za 10k a moct to skoro za 4 roky vyhodit, no nevim.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod ntz » úte kvě 31, 2022 10:38

mam 195cm a nasel UL stan svejch snu ... do kteryho se vejdu :: https://www.vango.co.uk/gb/camping-equi ... -ul-2.html .. mel jsem ho napr. tedka ve skotsku .. fakt super stan

kdyz jsem studoval co koupit, tak prave degradujou ta uplne UL tropika co jsou natreny nejakou chemii ... sak to MSR ma pouhejch 1200mm na tropiku a to tropiko je uplne prusvitne .. po skutecne dlouhem a zodpovednem studiu problematiku UL stanu jsem se rozhodl, ze nechci ani Big Agnes a ani MSR protoze pouzivaj stejnej 1200mm odolnej matros
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Stany