Degradace tropika MSR Elixir 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » ned čer 28, 2020 14:43

F2156CD3-4251-4593-8FDC-97636E1D3C96.jpeg
F2156CD3-4251-4593-8FDC-97636E1D3C96.jpeg (25.95 KiB) Zobrazeno 27296 krát
249ECCD4-B019-4017-994A-DBFDF5999E72.jpeg
249ECCD4-B019-4017-994A-DBFDF5999E72.jpeg (21.16 KiB) Zobrazeno 27296 krát
B845E2AE-6B7C-4C0A-B516-18C273EDE07D.jpeg
B845E2AE-6B7C-4C0A-B516-18C273EDE07D.jpeg (28.76 KiB) Zobrazeno 27296 krát
Stan zakoupen 07/2017. Použit jen na tři noci (na větší akce bral stan většinou někdo jiný). Včera večer za šera postaven v režimu fast & light (foot print, pruty, tropiko.) Během bouřky mi dost kapalo na hlavu. Rano jsem zjistil odlupujici se pásky , kterými jsou přelepene švy a na tropiku zevnitř bílé skvrny, jako by se loupal zater. Tušíte oč by mohlo jít? Da se nějak opravit nebo koupit samostatné nové tropiko. Stan predtim použit cca před rokem, po akci řádně vysušen a zabalen.
Pokud se mi podaří přidám fotky
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mitau » ned čer 28, 2020 15:32

Neco podobneho se mi sstalo na UL tropiku od Jurka - tedy odlepeni podlepenych svu, samotny material tropika nejevil zadne vady. Nejprve oprava u Jurka, kdy jen vymenily pasky, ale ty se po prvnim postaveni zacaly odlepovat taky. Takze nakonec to skoncilo koupi noveho tropika.

Jak je to u MSR se servisem netusim. Pisu to sem jen jako upozorneni, ze samotna vymena pasek se nemusi povest.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Etheric » ned čer 28, 2020 17:33

Tyjo to je jako dost hustý, tohle bych čekal za tři roky vejletování víkend co víkend, ovšem že se to stane za tři roky ležení ve skříni... :-k napadá mě jedno - neskladoval jsi ho třeba vlhkej nebo nacpanej v malým transportním obalu, případně oboje?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Tomas » ned čer 28, 2020 18:18

Taky bych to takhle pochopil. Skladování ve rozpáleným kufru auta (nebo jinde) tohle taky ze zkušenosti dělá, případně někde na půdě, apod. Ale spíš tím stylem, že to ztvrdne a následnou mechanickou námahou dojde ke drolení (a to trvá leta). Mám tady pár pláštěnek na batoh, který tohle prodělaly, ale tohle spíš vypadá na to, že jen začlo vlivem tepla téct "lepidlo", vydrolený na mrť to není.

Zalepil bych to z venku vhodným lepidlem a dál neřešil. Těsnit to bude.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mike » ned čer 28, 2020 18:50

Nebude to zase stara znama degradace PU? 3 roky je na ni sice malo, ale kdo vi, jak dlouho predtim lezel stan na sklade. Degradace zacina dnem vyroby. Na skladovani nezalezi resp. to vypada, ze nepouzivanim se degradace spis urychluje. Standardni interval je 6 - 10 let. Jestli zdegradoval i zater, tak se s tim asi neda delat nic, jen vyhodit a sehnat nove tropiko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Tomas » ned čer 28, 2020 18:58

Něják jsem přehlídl, že nejde jen o podlepení švů. Provést recoating celýho tropika se dá ale taky udělat, rozhodně bych neházel flintu do žita (a tropiko do popelnice).

Popsaný je to třeba (opět) zde (dole) nebo zde.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Etheric » ned čer 28, 2020 19:27

Ta degradace mě taky napadla. Mohli to zalepit páskou staršího data výroby, pak by to časově možný bylo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Michal82 » ned čer 28, 2020 21:31

Hustý.... a pak má člověk koupit kvalitní vybavení, když tu lidi hlásí jak MSR protéká a teď tohle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 7:44

Podle mne to vypada skoro jako souhra obou moznosti - jak degradace PU (lepidla i zateru) tak i nechane to nekde ve velkem horku (kufr auta?), kdy PU lepidlo hodne zmekne a po nasledne manipulaci (i jen prenos sbaleneho stanu) se lehce odlepi.
Mike to dobre popsal - neni to o tom, kdys stan koupil, ale u zateru o tom, kdy se tenzaterovy material vyrobil (klidne mohl lezet na sklade u vyrobce latky, v meziskladu, u vyrobce stanu), uz hotovy stan taky mohl lezet na sklade(ch) jak u vyrobce tak i u vsech stacich prodeje. Kdekoliv se mohl taky vystavit nadmernemu horku (napr. v kamionu nebo kontejneru).
A u pasek na lepeni svu taky stari lepidla a/nebo (pokud je to "samolepici" paska) stari te pasky.

Jo,nater se muze opravit, ale musis se nejdrive zbavit stareho, potom nanest novy - a mit tropiku stale na fest natazene aby spravne vsechno uschlo. Navic netusis, jestli materialu topica tou chemii neco neudelas. A kazdopadne to nebudes mit pekne rovnomerne... Podle mne je jednodussi si zkusit sehnat nove tropiko.

Jeste blby napad - MSR dava 3 roky zaruky, nevim kdes ten stan koupil, rychle bych ale napsal prodejci (pokud je z CR a dal Ti 3 roky zaruky, tak okamzite reklamovat), pripadne primo vyrobci, jeste je to na konci te zaruky.
I kdyz pisou, ze se to nevztahuja na degradaci materialu UV zarenim - tady ale jde o uplne jinou degradaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 9:10

95736625-95CA-4BA0-BF77-26D6066D864F.jpeg
95736625-95CA-4BA0-BF77-26D6066D864F.jpeg (26.69 KiB) Zobrazeno 27177 krát
Diky za dosavadní reakce.
Stan (alespoň u mne) nikdy nezůstal v zavřeném autě na slunci nebo někde v nevětrane půdě. Max hodinový převoz v autě i s posádkou a skladují ho ve skříni v ložnici tzn. Teplota tak do 27’C. Ted při rozbalování nejevil žádné známky slepeni nebo tak něco.
Balil jsem ho taky suchý, o výbavu si dost pečují (batoh treksport mi doslouzil po cca 24 letech cestování po celém světě včetně výstupu nad 5000 metru)
Zvenku vypadá tropiko perfektně, jako nové ( dokonce některé kotvící šňurky jsou smotane ještě od výrobce). Zevnitř je ted dost bída. Zater je jakoby zašedli a bude se myslím dost loupat. Když jsem ho ba vanvdru vybalil, ničeho jsem si nevšiml. Až rano těch švu a po uschnuti i těch fleku na tropiku jako celku. Skoro mi to přijde, jako by ve sbalenem stavu běžel nějaký proces, Který byl dokonán poté co stan po rozbalení zmoklými a opět uschnul.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 9:21

Nejvíc dekuji za rady co s tím dal.
Obnova nátěru (recoating) vypadá zajímavě, ale taky náročně. Prve co mne napadá je, jak se ale zbavit starého zateru (natirat loupajici se okapy bez odstranění stare barvy taky nemá smysl). Na toto upozorňuje též Apuka, ale jak to udělat ? (Pokud to není v těch článcích, proletěl jsem zatím zběžně).
No a pak je otázka ještě jak obnovit ty padly na švech a zda se celá ta pracnosti vyplatí.
Zkusim ještě prodejce, je to do tři let, ale moc si od toho neslibuji.
Jinak jsem hledal i možnost koupit jen tropiko. Samotné stránky MSR nenabízí (jen kolíky, footprinty apod.) U nějakých prodejců jsem nasel, ale vyprodáno. Pouze jeden aktuálně nabízí, ale má stary a nový model Elixir 2. Nevíte někdo kdy došlo k nějaké inovaci a jak modely odlišit ? Já kupoval 2017, kdy je vyroben marně hledám. Kromě návodu na stavbu, cedulky o nevystavovani ohni a lístečku made in Vietnam na obalu nikde nic jiného.
BTW cena s dopravou z UK vyjde asi tak na polovinu nového stanu
Naposledy upravil Jary dne pon čer 29, 2020 10:01, celkově upraveno 1
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Kjuba » pon čer 29, 2020 9:27

Pokud jsi kupoval v roce 2017, tak to bude myslím ta starší verze. Novější verze není kompatibilní, protože se tuším trochu zvetšovaly predsíňky.

Může někdo potvrdit? Jen si matně vzpomínám, 100% jist si nejsem.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 9:48

Tohle je hodně zásadní informace, tak prosím o potvrzení nebo opravu.
Bohužel u toho jediné prodejce je k dispozici pouze nová verze, ta stará je i u něho sold out.
Jestli mám starší verzi, tak se obavám ze je to v pytli.
Případně pokud někdo tušíte čím přesně by se měla ta nová predsinka lišit. Napadá mne přeměřit v nějakém rozměru moje tropiko a požádat nekoho z majitelů určitě nové nebo určitě staré verze o přeměřit téhož parametru.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mitau » pon čer 29, 2020 10:11

Nova verze se lisi v tom, ze ma lichobeznikove misto trojuhelnikovych predsinek. Mam pocit, ze jinak se stan nemenil. Pokud bude nekde zmena, tak bych si tipnul mozna prodlouzeni prostredni tycky, ktera dela prostor pro predsinky.
Jinak v tomhle bych se nebal napsat vyrobci - ten by to mohl vedet.
Kdybys byl nahodou z Prahy, tak na vystave stanu v Letnanech maji Elixir 2 v nove verzi postaveny, tak by sis tam mohl prohlednout, jestli se neco zmenilo.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 10:33

Ted na to koukam a už tedy vím, ze mám starou verzi. Potvrzuji trojúhelníkovy tvar predsinky (kromě rohu stanu je kotveni predsinky v jediném bodě) vs. Nová verze s lichobeznikovou predsinkou (kotveni ve dvou bodech).
Z Prahy bohužel nejsem a ted jsem vzdálen všech větších měst s outdoor obchody. Ale na první dobrou si říkám, ze by nové tropiko mohlo padnout i na původní verzi stanu. Největší riziko bych viděl v tom třetí prutu - můj má na délku 131,5 cm včetně plastových zakončení. Jinak hlavní pruty mají délku 120 cm od konců ke křížení a 162,5 cm mezi křížením. Délka tropika na kratších stranách (bez predsinky je 123,5 resp. 125 cm (evidentně made in Vietnam), měřeno mezi středy prišiti rohového kotveni. Pokud by někdo s novou verzi měl šanci a ochotu přeměřit, budu mu neskonale vděčný.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 10:58

Jary píše:Zkusim ještě prodejce, je to do tři let, ale moc si od toho neslibuji.
Nic si neslibuj, radeji zkus najit prodejni doklad a podivej se, jakou Ti dal zaruku (pokud to tam bude uvedeno). Taky se podivej, pokud mas do navodu nebo jinych papiru, co jsi k tomu stanu dosta a jeste masl, mozna tam bude uvedena alespon zaruka vyrobce 3 roky.
Pokud mas platnou zaruku prodejce, vubec nad nicim nepremyslej, sbal to, napis prodejci mail, ze mu to posilas a okamzite to hod na postu. Je to potom jejich starost, max. muzes resit dal, az to odmitne.
Pokud mas tu druhou moznost (nebo nic nenaleznes), tak napis vyrobci, ze mas tento problem, jestli jim to muzes poslat na zarucni opravu nebo pripadne jestli nemaji nekde v CR autorizovaneho dovozce, ktery by toto resil. Kazdopadne budes na zaruku potrebovat prodejny doklad, alespon elektronicky.

Edit: Tady mas seznam distributoru, u Czech Republic najdes Vertical Trade vcetne kontaktu, tak muzes zkontaktovat primo je a poptat se u nich. To by asi stacilo poslat k nim, mozna i v pripade ze bys chtel koupit to tropico nove se nejspise neco dozvis od nich.
A tady mas primo potvrzeni (pod prvni otazkou ve FAQ), ze MSR ma 3-letou zaruku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 11:11

Bohužel jsem ted sice v ČR, ale daleko od domova. Doklad budu moct dohledat až ve středu, kdy se vracím. Díval jsem se na stránky prodejce, ten už bohužel nic od značky MSR nenabízí, tak se obavám dosti “vlažné” reakce.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 12:03

Ale nic Ti nebrani zvednout mobil a zavolat na cislo do Verticval Trade-u, ktere je uvedene i na tom linku k MSR, co jsem dal na seznam distributoru.
A ted jsem videl, ze napr. na 4campingu maji uvedenou informaci o rozsirene zaruce, takze to asi i v CR bude platit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Semo » pon čer 29, 2020 14:53

Recoating mozes robit aj zvonka, silikonom rozriedenym v benzine. Cim vyriesis lupajuci sa vnutorny zater a zaroven aj vsetky komplikovane usite vnutorne svy a putka, ktore sa rozumne zatriet nedaju.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod malejjarda » pon čer 29, 2020 15:44

Mám novou verzi Elixiru. Kupováno březen 2019.
A rozměry mi vychází stejně jako tobě. Takže je možné, že základní rozměr stanu je stejný, jen tropiko je jinak střižené.
Kupoval jsem ho z eshopu na Slovensku a záruka je uvedena jen 24 měsíců.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 16:53

malejjarda píše:upoval jsem ho z eshopu na Slovensku a záruka je uvedena jen 24 měsíců.
Tak to ten eshop si zjednodusil praci a nezapsal rozsirenou zaruku. Tu by normalne mel poskytovat MSR, resp. Vertical Trade, ktery je distributorom i pro SK.

Kdybys s tim mel problem po uplynuti 24 mesicu, urcite se obrat na Vertical Trade.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2020 18:46

Jary píše:Skoro mi to přijde, jako by ve sbalenem stavu běžel nějaký proces, Který byl dokonán poté co stan po rozbalení zmoklými a opět uschnul.

Ten proces se jmenuje hydrolyza polyuretanu a probiha ve vsem, co je z PU. Proto se u bot i bez pouzivani rozpadaji podrazky, proto odchazeji membrany, zatery atd. Neda se s tim nic delat, je to jen otazka casu. Dlouhe molekularni retezce se stepi na kratsi a projevi se to pri prvnim pouziti po delsi dobe. U bot odpadnou podrazky po par km, u stanu se stane tohle. Proto neni uplne rozumne kupovat dlouholete lezaky ve sleve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 20:34

Hydrolyzu znám z bot (Hanwag Alaska),ale tam to bylo po 10 letech. Stan mám necelé tři roky. Samozřejmě je možnost, ze ležel někde dlouho skladem, ale zase MSR Elixir se nějak extrémně dlouho nevyrábí. Řekl bych ze tak od 2015?
Jinak jsem napsal na českého distributora Vertical, ze bych s ohledem na skutečnost, ze původní prodejce již výrobky MSR neprodává, rád reklamoval u nich. Odpověď přišla rychle, bohužel pro mne neuspokojivě, totiž ze reklamacni technik má tento týden dovolenou. Abych neprosvihl tříletou lhůtu, tak jim to pošlu hned jak se dostanu k prodejními dokladu.
Při teto příležitosti bych se chtěl zeptat: jaký den se bere za datum prodeje při nákupu na Internetu? Den kdy jsem objednal, kdy mi objednávku potvrdili, kdy odeslali nebo kdy jsem zboží převzal? Tedy to poslední datum asi není moc dohledatelné, zásilka na poštu.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » pon čer 29, 2020 20:37

malejjarda píše:Mám novou verzi Elixiru. Kupováno březen 2019.
A rozměry mi vychází stejně jako tobě. Takže je možné, že základní rozměr stanu je stejný, jen tropiko je jinak střižené.

Diky moc. Věřím v reklamaci, tohle by byl ideální způsob vyřízení, dostat nové tropiko, kompatibilní s původním stanem.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 21:04

Jary píše:jaký den se bere za datum prodeje při nákupu na Internetu? Den kdy jsem objednal, kdy mi objednávku potvrdili, kdy odeslali nebo kdy jsem zboží převzal?
Den, kdy jsi to prevzal na poste, resp. od postaka.
Pokud mas objednano pres internet a dostal jsi upozorneni na zasilku i se sledovacim cislem a nesmaznul jsi to z mailu, dalo by se to dohledat. Kazdopadne, nemuze se pocitat drive nez zasilka byla podana eshopem. Tam max ztratis alespon jeden den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » úte črc 28, 2020 7:05

Aktualizuji další vývoj.
Protože prodejce už značku MSR vůbec neprodává a i oficiální US stránky odkazují v otázce reklamací na lokální zastoupení, stan jsem na počátku července poslal s průvodním dopisem na Vertical Limit, zastoupení značky MSR pro ČR. Dne 3.7. mi pošta potvrdila doručení k nim, pak dlouho nic a v pátek 24.7. jsem našel ve schránce výzvu k převzetí balíčku na poště. Včera vyzvednuto, stejná krabice v níž jsem posílal, na mém průvodním dopise pouze propiskou dopsáno "tropico vyměněno" a razítko. Ke stanu skutečně přibaleno nové tropiko.
Takže spokojenost, že reklamace byla uznána, ale asi jsem čekal trochu více vysvětlení apod. Mírné obavy mám z toho, že se jedná opět o tropiko staršího typu, takže buď je MSR stále vyrábí jako náhradní díly nebo (čehož se bojím jako více pravděpodobného) bylo vyrobeno ještě někdy v roce 2017 než přešli na výrobu tropika novějšího. Tedy mírná obava, aby jej do dvou, tří let nestihl podobný osud hydrolýzy PU (pokud to byla ona) jako u toho původního.
BTW, pokud byla nějaká součást vyměněna, nevíte někdo z hlavy, jak je to se zárukou k té měněné součásti? A kdyby (nechci to přivolávat) došlo k něčemu podobnému, je ten přípis s razítkem na mém průvodním dopise dostatečnou dokumentací toho, že proběhlo reklamační řízení?
Jinak jsem samozřejmě rád, že mám funkční tropico a mohu stan nadále používat. Snad to byl jen exces jednoho kusu nebo důsledek nějakého dlouhodobě nevyhovujícího skladovaní původního prodejce stanu.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Kjuba » úte črc 28, 2020 9:33

No tak to jen fajn. Jinak samozřejmě, že na to tropiko máš záruku v rámci Tvého původního nákupu. To znamená do konce záruky původního stanu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Jary » úte črc 28, 2020 10:11

Kjuba píše:... Jinak samozřejmě, že na to tropiko máš záruku v rámci Tvého původního nákupu. To znamená do konce záruky původního stanu.

Záruka původního stanu měla skončit 13.7.2020, tři roky poté, co jsem stan koupil (resp. fyzicky vyzvedl na poště a zaplatil), teď by podle mých znalostí měla být prodloužena o dobu reklamačního řízení ... cca 3 týdny).
Ale neplatí, že na nějakou v rámci reklamačního řízení měněnou součástku (pokud se na tropico stanu takto budu dívat), mám alespoň půl roční záruku?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod Kjuba » úte črc 28, 2020 10:46

Jojo, máš pravdu. Záruční doba se prodlužuje o dobu reklamačního řízení. To jsem zapomněl. To je o ty 3 týdny v Tvém případě. Dle mě nic víc. Žádná záruka na samostatné tropiko ze zákona není. Není k tomu žádný důvod. Pokud ji neposkytne výrobce/prodejce dobrovolně.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Degradace tropika MSR Elixir 2

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 12:21

@Jary: Bohuzel, novy Obc. zakonik zmenil zrovna toto ustanoveni, tj. v pripade, ze v ramci zaruky se vyrobek nebo jeho ucelena soucast vymeni, tak bezi dal puvodni zaruka. Predtim zacala bezet (alespon na vymeneny dil) nova zakonna(!, tj. ne tri roky, jako na cely stan, ale jen zakonna dvouleta). Dalsi veci je, ze ted uz mohou v ramci zaruky vymenit vadny dil nejenom za novy, ale i za starsi, opraveny, napr. z jineho zarucniho rizeni - coz nebude tento pripad, ale je dobre vedet, ze uz nemuzes zadat vzdy vymenu za novy.
Ale o delku reklamacniho rizeni se zaruka prodluzuje, vzhledem k tomu, ze jsi puvodne jeste komunikoval s dovozce, protoze prodejce zaruku nevzal (? kdyby to tak bylo, tak to neni spravne, protoze odpovednosti za reseni zaruky se nezrika tim, ze prestane danou znacku prodavat), tak mozna by se to dalo jeste o par dnu prodlouzit. Ale to by Te asi nezachranilo.

(I aktualni osobni zkusenost - Garmin eTrex30x. Po cca 1,5 roku od nakupu se udelal vetsi cerny flek na obrazovce - vypalene pixely, docela velka plocha - navigaci vymenili za novou. Ted, asi 23 mesicu od vymeny se zda, ze tam odchazi asi vnitrni pamet, se to vypina samo, po factory resetu, smazany vsech cest i map, vypada, ze pri zapisu do pameti. Kdyby byl platni puv. Obc.Z, tak nevaham reklamovat. Takto ale bud to muzu vyhodit nebo nechat opravit u dovozce za pekne penize. :evil: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Stany