Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Might » úte říj 29, 2019 10:18

Ahoj, prošel jsem několik témat, ale nenašel co jsem hledal.
Vloni jsem si koupil skvělé Poncho Jurek, které se mnou dalo náročnou pouť norskem a udrželo mě v suchu během celodeních dešťů.

Nyní prodávám (tu v bazaru) svůj UL tarp a rád bych přešel na příslušenství DUO-TRIO. (Mám XXL TRIO - délka 265cm)

1.) Z fotek co jsem našel moc nechápu jak vypadá v závěru postavený, máte někdo své fotky z toho jak přístřešek vypadá v praxi ? Klidně detaily. Fotky co jsem našel na webu mi moc neříkají.

2.) Máte někdo zkušenosti s přístřeškem při poctivém celonočním dešti, nebo při silnějším větru? Podle obrázků to vypadá, že je přístřešek "visí" dost nad zemí. Tedy může tam profukovat a zatékat boční déšť?

3.) Zkoušeli jste si někdo s Jurkem TRIO hrát a postavit si trochu custom přístřešek,aby byl více krytý?

Děkuji
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 29, 2019 10:41

2) podle me.je to nouzovka proti rose a destiku, poradne se pod tim neposadis, protoze je to nizky, mam.pocit, musis mit hrb ven jinak ti planda pod celtou, pri velkym.desti a vetru podle me nic moc. mam rada fakt vetsi plachty, kdy mas skoro az k zemi a ses dost napohodu... ja teda mela velikost Mmyslim, takze delka bude mensi ale sirka cca 145cm mi prisla uboha
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 29, 2019 10:50

sem si pomohla holi abych se vubec oblikla v sede :D jakoze proti rose ok, do necasu bych premyslela...
Přílohy
P6010203_800x600.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Might » úte říj 29, 2019 12:36

Děkuji za zkušenost :-) .
Pod tím bych zažít déšť a vítr úplně nechtěl.
Víc se to po stranách stáhnout - vypnout, asi nedá viď ?
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 29, 2019 13:12

ten oblouk mas danej prislusenstvim, myslim, ze poutka jsou jen v rozich, jedine bys nejak zkratil ten oblouk, nebo vic nahl k jedne strane... ja to pouzila myslim presne 2 a pak to prodala a koupila si nepropro set a celtu... fotka z roku 2012 takze o moc vic info moje hlava derava neposkytne, batoh byl hodne na hrane...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Kennedy » pát lis 1, 2019 10:28

Mám tohle pončo, akorát velikost L a verzi UL. Je to skvělá věc, která s hrbem udrží v absolutním suchu hlavně batoh takřka za jakýchkoli podmínek. Používám ho jako jedinou ochranu před deštěm, protože nemám žádnou membránovou bundu atd., ani pláštěnku na batoh. Teď budu kupovat nový a to DUO, protože chodím s menším batohem, takže vezmu asi DUO XL, aby se pod něj pohodlně vešel.

Ohledně přístřešku - mám i to příslušenství. Hrb, kterej je uvnitř není problém. Střední batoh se ti tam bez problémů vejde. I jinak je to skvělá věc ale...jak je psáno nade mnou - není to stan. V běžnejch podmínkách OK, v lese nebo tam kde se můžeš schovat před větrem. Samotná stavba vydrží docela silnej vítr - materiály ze kterejch jsou obě verze ponča používá Jurek u vyšších řad svejch stanů, takže pokud to dobře zakolíkuješ pak už záleží jenom na tom co vydrží ten prut. Vydrží dost. Ale zase - není to žádnej expediční materiál, nevydrží to jako dvouprutej nebo tříprutej stan. V rámci pončo přístřešků je to ale asi nejstabilnější možná stavba - šest vypínacích bodů a velice nízkej profil. Určitě to vydrží víc než jiný provozorní pístřešky z ponča, různý áčka apod.
Když se na tu stavbu podíváš - ano, je to postavený výš nad zemí už jenom z toho důvodu, že si pod to pončo musíš nějak vlézt :) Další věc je ta, že kdyby to bylo zakolíkovaný až k zemi tak by jednak už nad tebou nebyl takřka žádnej prostor a jednak by na tebe kapala voda z kondenzace, která by se zákonitě v takhle uzavřený "rakvi" bez větrání vytvořila. Takž s tou stavbou nic moc neuděláš. Silnej déšť vydrží spolehlivě, ale pokud začne foukat a nocuješ na volným prostranství, vítr a déšť se na tebe pochopitelně dostanou.
Ve výsledku si myslím, že tenhle přístřech je vhodnej buď na víkendový vandry a nebo pro extrémisty. To znamená pro lidi pro který je hmotnost na prvním místě a po přírodě se pohybují spíše během než chůzí. Každej má hranici komfortu někde jinde, ale co se týká prostoru - v tomhle se ani neposadíš. V pololeže se v tom převlíknout dá. I tak je to jeden z nejmíň pohodlnejch tarpů vůbec - prostě vysloveně jenom na ležení. Další problém je, že pokud používáš pončo jako primární ochranu proti dešti, pak pokud si chceš postavit přístřech za deště, zmokneš během jeho stavby. No a ještě další věc - musíš k němu navázat 6 lanek a pokud ho během dne chceš používat jako pončo, musíš je zase odvázat a večer navázat... Jistě, pokud máš ještě nějakou jinou ochranu proti dešti, tak ti to nevadí a můžeš pončo používat primárně jako přístřešek. Pak je ale otázka zda při daný hmotnosti už neseženeš něco komfortnějšího do čeho nefouká. Taky se nabízí možnost doplnit to žďárákem, ale to opět zvedne hmotnost.

Takže ve výsledku - na víkendy kdy nečekáš vichřici OK. A nebo naopak na dlouhý trasy kde ti jde o hmotnost a počet uběhnutejch kilometrů (i když tady by už možná extrémisti sáhli spíš po ponču z cubenu pro ještě menší hmotnost). Jelikož máš verzi TRIO s hrbem, dedukuju, že máš velkej batoh, takže závodník po horách asi nebudeš. Osobně bych ale konkrétně v norskejch horách určitě nespolíhal na tenhle druh tarpu. Minimálně bych do doplnil žďárákem (kterej ale nepoužívám, protože se mi to osobně nelíbí).

Podle mě existujou lepší varianty a to třeba
https://www.sixmoondesigns.com/products/gatewood-cape
To postavíš na jedný trekový holi - 360 stupňová ochrana proti dešti a větru a trochu víc prostoru i na převlečení v sedě. I tak většina lidí upustila od představy, že to budou používat jako pončo i jako tarp právě z důvodu neustálýho odvazování a navazování vypínacích lanek.

Potom samozřejmě
https://www.sixmoondesigns.com/collecti ... /deschutes
to už není pončo, ale čistě tarp pro jednoho.

Pak existujou firmy jako Locus Gear nebo Mountain Laurel Design, který dělají taky podobný přístřechy, o nich tu píšu v příspěvku "Pyramidové stany - tarpy". Ale záleží co ti rozpočet dovolí. Díval jsem se na tarp co prodáváš a na aliexpressu seženeš spoustu podobnejch.
https://tinyurl.com/y2zqdtbz

Pokud ti nevadí hodně klaustrofobickej pocit, jsou tunelový stany pro jednoho...

Každýmu vyhovuje něco jinýho a věc co by si někdo nevzal ani na víkend je druhej schopen používat na půlroční expedici. O pohodlí podle mě až tak nejde, tam se dá snést ledacos, jde o to, aby člověk někde uprostřed Norska nezůstal trčet promočenej na kost s roztrhaným tarpem.

Zkusím sem vložit fotku toho Jurka. Našel jsem bohužel jenom tuhle z jednoho alkovandru, takže je to stavěný asi po deseti pivech :) I tak je aspoň zhruba vidět jak to vypadá.

jurek.jpg
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zkušenosti Jurek přístřešek DUO-TRIO?

Příspěvekod Might » ned lis 3, 2019 14:03

Děkuji za skvělý příspěvek! Plánuji příští rok vyzarit přes střed itálie, trek asi 300km. Spaní max v 1500mnm. Přemýšlím právě jestli bych užil jen Jurka jako plášť a příbytek, nebo bude nutné shánět navíc přístřešek.

Pocitvě cítím, že by měl stačit, ale zase, když bude déšť s větrem, tak budu hodně smutnej :-k .
On je ten samotnej Jurek docela těžkej, ale zase vím, že to snad jediná pláštěnka, která vydrží silnej několikadenní déšť, narozdíl od ultralehkejch nylonovejch ponč, který po hodině protečou. Nechce se mi pak vnitřně tahat takhle těžký pončo a ještě k tomu přístřešek. Nosim sice velký batoh, ale kila počítám, rád chodím poutě a delší štreky okolo 30km denně.

No vypadá to, že nad tím budu muset ještě chvíli meditovat.

Kdyby měl někdo příslušenství duo-trio a chtěl se ho zbavit, rád si ho za slušnou cenu vezmu "na vyzkoušení" :)
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha


Zpět na Stany