Ultralight/2-3os/do 4,8k

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod littlebee » úte kvě 19, 2020 16:30

Ahoj, sháním nějaký aktuální stan, ultralehký pro dva, ideálně aby se tam vešly i dva batohy.
Když jsem projížděla fórum, tak jsem nacházela tipy na stany mimo moji cenovou relaci.

Zatím jsem přemýšla o

STAN QUICKHIKER ULTRALIGHT 2
https://www.decathlon.cz/stan-quickhike ... 45650.html

a
Husky Sawaj 2 (tady na fóru jsem našla na HUsky negativní recenze)
https://www.4camping.cz/p/stan-husky-sawaj-2/

Jedná se spíš o nějaký běžný treky po Brdech. Jinak sama pro sebe mám hamaku, ale potřebuju i něco, když půjdu s přítel, nebo s mamkou někam do kempu.

Díky za tipy.
littlebee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 19, 2020 16:21

Re: Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2020 17:05

podle me po cr kdyz v pripade pruseru se muzu zbalit a jet domu je to skoro jedno, dekac i husky odvede za ty prachy fajn sluzbu.

osobne bych vrala kopuli, kde se clovek tak nejak posadi "vsude" kdyz bude celej den prset a budete chtit s mamou hrat karty, nez ten dekac coz je fakt tak na prespani, ale uz se vevnitr v desti treba hur bali, protoze posadit se muzes jen pod hornim obloukem a jinde ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 19, 2020 18:25

Prolezl bych to hlavni tema na stany, urcite tam byly zminovany i levnejsi typu Robens nebo Wild Country a pripadne jine rebrandy cinskych OEM kopii, prijde mi, ze zrovna Husky prodavaji akorat o generaci starsi OEM cinu a s nastrikanim sveho loga rovnou zdvojnasobi cenu - PC Sawaj je 7000? LOL, tolik stoji i MSR Elixir pred slevama!

Ale z hlavy ti bohuzel zadny tip nedam, jen bych v tomhle taky sel do aspon trochu samonosne kupole nez tunelu. Minimalne v kempu a pod. spis ocenis to, ze je nemusis v hezkym pocasi tolik vypinat, u tunelu ti dalsi kempari skobrtnou o hlavni snuru a mas to...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod dudy » úte kvě 19, 2020 18:41

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod Tomas » stř kvě 20, 2020 8:27

Já používám s děckem po ČR tohle a jsem naprosto spokojenej. Velmi snadná a rychlá stavba (jen jedna tyč do tvaru dvojitýho Y), ucházející velikost i váha. Můžu doporučit.

Ale tomuhle ani tomu co sem dáváš se ultralight říkat nedá. Ultralightu by jsi se u dvouplášťovýho stanu blížila třeba s tímhle, ale tam už jsi s cenou jinde.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Ultralight/2-3os/do 4,8k

Příspěvekod littlebee » stř kvě 20, 2020 12:44

Tak jsem se nakonec rozhodla pro Wild country Helm 2, ten vypadá super i na prostor. :)

https://www.vodahory.cz/stany/wild-coun ... m-2-detail
littlebee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 19, 2020 16:21


Zpět na Stany