Pyramidové stany - tarpy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pyramidové stany - tarpy

Příspěvekod Kennedy » pon kvě 25, 2020 18:55

FrantaKrajta

Dám se odkaz, ať ostatní vědí o čem je řeč
https://locusgear.com/items/djedi-dcf-e ... e/?lang=en

Vy jste tady hrozně zběhlý v historii, to já takovejhle znalec nejsem. Ohledně nadšení jsem naopak spíše skeptik, ale zase dokud to člověk nevidí na živo, nemá v ruce, nemusí být hned předem negativně naladěn. Nereálný údaje u různých výrobků mi vadí hodně, ovšem po osobní zkušenosti s Locus Gear bych zrovna je z klamavýho marketingu nepodezříval.

Že se to nechytlo...tady záleží co si kdo představí pod pojmem "chytlo". Kolik toho prodali? Kolik jiných firem používá podobný materiály?
Spíš jde o to, že Locus Gear dělá segment výrobků na ultralight turistiku. Pro lidi, kteří chodí po horách a chtějí být lehcí ať už z důvodu, že si to chtěj usnadnit a nebo chtěj překonat rekord na pár tisíc mil. Ale nejsou to věci na Alpský štíty nebo do Himalájí.
Četl jsem rozhovor s majitelem a ten říkal, že jejich nejprodávanějším výrobkem je Khufu (pyramida pro jednoho). Ohledně materiálů - kdo neřeší prachy a kouká na každej gram vezme DCF. Kdo prachy řeší vezme silnylon. DCF je drahý i pro průměrnýho zákazníka z ekonomicky mnohem silnějších zemí než je ČR.
I kdyby kombinace DCF x eVent fungovala naprosto dokonale, nemá moc velkou cílovku. Má úplně minimální cílovku. Je to drahý. A kdo už prachy má vezme často spíš čistý DCF, který je lehčí. DCF x eVent nabízí za strašný prachy vlastnost, která není nikterak stěžejní. Je to spíše bonus, který potěší, ale dá se bez něho lehce obejít. Je to prostě pro fajnšmekry.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pyramidové stany - tarpy

Příspěvekod Etheric » úte kvě 26, 2020 5:47

@Kennedy: ručník taky peru v potoce, když tam meju i sebe, je to jedno :D ešus tim taky uttírám ale v něm se vaří jen voda.. ale zamokřit si ho hned v deštivý ráno od kondenzace se mi nechce..

Je to pěkně na prd když se točí vítr a přístřeší nejde uzavřít viď? Ono stačí ikdyž máš áčko, který je dlouhý a dobře tě chrání, jenže ty dva otevřený boky jsou průser a když se točí vítr a mrholí vodorovně, budeš durch.... To se dá krásně zažít i v ČR, v Karpatech to bude ještě daleko intenzivnější.
15D je na přístřeší strašně málo. Představa strohý napůl otevřený stříšky z 15D silnylonu v bouřce není zrovna hezká.. Není silnylon jako silnylon, mnohý příklad známe. Třeba zrovna to Sea to summit Ultra-sil drysack. 15D silnylon od STS. Bude to pončo to stejný? Ano? Tak to potěš koště, tenhle materiál zrovna moc nevydrží...
Viktorka se mnohdy prodává, až je to vyloženě trapný. Bushcraft má Krakena, UL zas Viktorku no... Jako nic proti ní nemám, jen to s tím marketingem přehání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pyramidové stany - tarpy

Příspěvekod Kennedy » úte kvě 26, 2020 19:01

Etheric: Kondenzaci jsem zatím ještě neotíral. Jen jsem se o ní párkrát otřel. :D Ale nic drastickýho.

Karpaty jsou v podstatě stejný jako Beskydy. Je tam pár vyšších oblastí, ale když jdeš přes celej ten oblouk tak se stejně většinu času pohybuješ 1000 - 2000 nad mořem dle toho jakou si vybereš trasu.
Já jezdím nejvíc český hory na klasický pár denní vandry a to už voser je. Veškerý áčka a podobný věci se mi sice vizuálně líběj a v Brdech to docela funguje. Ale funguje to i na horách, jen nesmí moc foukat, protože už v těch tisícovkách je to jiný než na Brdech, hůř se tam schováš. A jedna z dalších věcí je pak zima. To nemusí ani foukat, ale stačí jenom sníh, vločky se dostanou všude, i pod sebelíp postavený áčko, plachtu...poletujou a napadaj i pod převisy. Už mě to prostě sralo. Pyramida je strašně primitivní věc a řeší přitom úplně všechno. Zavřeš a neřešíš. A dobrá je i na těch Brdech, i v nížině. I tam může začít průtrž a bude se ti voda odrážet do otevřenýho tarpu.
Já ale trampy i lidi co používaj plachty a áčka chápu. Chtěj mít výhled, romantiku a je to tradice. A to, že sem tam zmoknou k tomu prostě patří, není to pokaždý. Já to ale nepotřebuju. V noci zalehnu a spím, otevřenej přístřech k ničemu nevyužiju. Pokud bych si ještě někdy něco takovýho pořídil, tak jedině Trailstar.

Viktorku obdivuju. Mnohem víc než všechny dálkový trasy v USA. V Karpatech nemáš na mnoha místech žádný značení, žádnou upravenou cestu, žádný záchytný body, žádný hotely a kempy, není to žádná hromadná akce kde to "sdílíš" s ostatníma. Moderně se tomu říká off-trail tuším. Vím, že přejít je není žádná sranda a pro holku už vůbec ne.
Bohužel s tou trapností máš pravdu. Vyzařuje z ní úplně křečovitá snaha na tom vydělat a to je dost možná ten důvod proč to úplně nefunguje. Vždycky si vzpomenu na Tomšíčka, který v jedný svý knize lakonicky prohlásil: "Kdyby mi psaní nevyšlo, někde ve fabrice mě vezmou vždycky." Viktorka to prostě moc hrotí.
To pončo je 15D. Chtěl jsem si ho koupit, abych se zase odlehčil. Jenže když jsem ho viděl tak jsem od toho upustil. Nevěřím tomu jako jediný ochraně před deštěm co mám. No a jestli Viktorka říká, že ho používá i jako podložku pod karimatku, tak to nevím kolik si jich už koupila.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pyramidové stany - tarpy

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 28, 2020 8:29

Ono aby se k tobě dostala voda, stačí i trochu otevřenej tarp, jako Deschutes. Já mám tu verzi s moskytiérou a vidím, kolik mrholení a odraženejch kapek pochytá. To všechno by jinak skončilo na mně/mým vybavení. Takže ta moskytiéra má dvojí význam, chrání před hmyzem i odrazovou vodou při pořádný pleskanici.

Vím, že to pončo je 15D, ale jde mi o to, jestli je to stejnej materiál jako ultra-sil drysack. Tohle na přístřešek ani omylem.
To zmiňovaný použití pod karimatku a propagace toho ponča obecně je ideální ukázka toho, jak Viktorka přehání. Používat takovej materiál jako podložku pod karimatku... Každýmu kdo aspoň trochu ví o čem je řeč musí bejt jasný, že je to úplná blbost, respektive obrazně řečeno je to jako sníst jedovatou houbu - jistě že to jde, ale jen jednou :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Stany

cron