Na kolo se stanem.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Na kolo se stanem.

Příspěvekod Schnappi » stř led 17, 2007 0:43

Ahoj všichni, měl bych dotaz: Máte zkušenosti s delšími cyklovýlety pod stan? Jinými slovy - který stan se nejlépe hodí pro cykloturistiku? Vybíral jsem, vybíral, hledal a hledal, ale nenašel nic lepšího než Jurka Velo (no, možná spíš "nenašel jsem nic než") - existuje (klidně lepší ;) ) alternativa? A vejdou se do Vela dvě kola?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod djx1 » stř led 17, 2007 9:53

Ahoj. Bezne pouzivam Pinguin Gemini 150.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » stř led 17, 2007 11:02

do JURKA VELO se vejdou 2 kola /kamarád od švagra ho má/. stan ovšem váži 4 kg a na jiné použítí než kolo není příliš vhodný-zabere příliš místa, předsínka je zbytečně velká.
my jezdíma s JUREK VANDR1-malý lehký stan, nevejdou se do něj kola, ty máme vždy venku.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » stř led 17, 2007 12:49

Kola chceš dovnitř dávat kvůli tomu, aby vám je někdo neukrad, nebo kvůli dešti?
Mě teda v životě nenapadlo kola schovávat, asi proto, že mám kolo docela rachotinu, jinak proti dešti stačí, podle mě teda, přikrýt sedlo igelitem.
A tak, podobně jako na vše ostatní, tak i na kolo, máme staříčka Jurka Beskyd (teď už se, myslím, jmenuje Atak). I na kole se snažím šetřit váhu.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » stř led 17, 2007 16:07

Proc nesmi sedlo zmoknout? nebo kolo? maximalne bych prezil jeste prykryt sedlo tesco taskou, jinak at trpi, taky trpim, kdyz musim slapat :lol:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Stan na kolo

Příspěvekod Howadoor » stř led 17, 2007 16:41

Se stanem na kole občas jezdím, myslím, že se hodí celkem jakýkoli stan. Ani nevím v čem by měl být speciální. Jenom mne zarazilo, že chceš ta kola strkat dovnitř. Proč, prosím tě? Jednak bys na to potřeboval dost obludný hangár, hlavně ale nevidím nejmenší důvod.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod Schnappi » stř led 17, 2007 23:20

No jednak mi jde o déšť (když do kola vrazím ty těžké prachy, tak ho nechci odvařit moc rychle), jednak o zloděje.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod maro » stř led 17, 2007 23:59

no ale ked prsi tak vobec neslapes ? a ked aj bicykel zmokne aj tak kazdy den ho treba nastriekat olejom , niekedy aj 2x
maro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 3, 2007 21:49

Příspěvekod mandys » čtv led 18, 2007 0:10

kolo se nesmí šetřit, ani to nejlepší, je to pořád jenom stroj :-) ne, dělám si srandu ... když jedu na kolo pod stan, beru většinou jenom plachtu, pár kolíků a provaz, plachtu napnu přes kola k zemi, a pod tim spim, když je to ovšem vubec nutný, protože na kolo si vybírám zásadně hezký počasí :D a tu plachtu napneš přes kolo i tak aby nezmoklo.

Jinak jsem dřív bral vnější stan od hannahu troll-s , a pod něj jsem si ušil jenom z popruhů a oček takovej obvod čtverce, jenom na to postavení tyček.
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod djx1 » čtv led 18, 2007 0:36

No....kolo bud schovame nekam do travy a pridelame k sobe zamkem (jezdime dva). Pripadne je prikurtujem k nejakemu stromu. A kdyz je vidina deste, vozim takovou tu autoplachtu...lehka a obcas poslouzi jako nouzovej pristresek. Kola dame na sebe a pres ne prendame plachtu a par kolikama na stan prikurtujem k zemi. Zamcena kola nikdo neukradne a kdyz by chtel, uslysis ho. Jakmile se ti nekdo zacne hrabat pod plachtu, zase ho uslysis. A jeste pak prehazuju presmykac a prehazku....to kdyby naaahodou nekdo kolo vydoloval z podplachty, tak aby si pri prvnim slapnuti rozbyl hubu...nebo alespon kulky o ram. Pak ho tutove uslysis a chytis.
Brasny si jinak davame do stanu, ale kdyz jsme opravdu daleko od lidi, tak je nechavame na kolech a vse strcime pod plachtu. Samozrejme cenne veci do stanu.
A jeste jedna zasada....co nejmin spat v kempech....my tam nespime.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod mandys » čtv led 18, 2007 8:45

djx1 píše:A jeste pak prehazuju presmykac a prehazku....to kdyby naaahodou nekdo kolo vydoloval z podplachty, tak aby si pri prvnim slapnuti rozbyl hubu...nebo alespon kulky o ram.

A jeste jedna zasada....co nejmin spat v kempech....my tam nespime.


a ještě třeba rozpojit brzdy, a extrémisti i povolej představec, to si tu hubu rozbije 100% :-) (průser je když na to všechno další den zapomeeš, jako se to stalo jednomu kolegovi) :smt077

v kempech je fakt lepší nespat, ale zase sou kempy kde je dobrý spát :-) malej, útulnej kemp, s hospodou se zahrádkou a výhledem hned na kola, nic lepšího nemůže bejt :-)
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » čtv led 18, 2007 9:16

V normálním kempu by ti to kolo mohli zamčít někam do kůlny, ne? Aspoň myslím, v kempu jsem už nebyl fakt dlouho...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » čtv led 18, 2007 11:40

Přípluv píše:V normálním kempu by ti to kolo mohli zamčít někam do kůlny, ne? Aspoň myslím, v kempu jsem už nebyl fakt dlouho...


Ale jo, obcas se to taky zadarilo....ale jak jsem psal...pro nas je prijemnejsi byt nekde venku u vody...bez lidi. Ale jednou za cas na dlouhe ceste do kempu zajedem....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Dena » čtv led 18, 2007 14:03

a co tohle- dobrý, ne? :mrgreen: :finga:

Obrázek
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Schnappi » úte bře 6, 2007 21:55

Je tady dnes celkem dobrá sestava, tak zkusím trochu obnovit dotaz, jen s malou změnou - předpokládejme, že kola zůstanou doma - máte někdo zkušenosti s přespáváním psů (dvou) v předsíňce stanu? :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod brhel » úte bře 6, 2007 22:55

schnappi píše: máte někdo zkušenosti s přespáváním psů (dvou) v předsíňce stanu? :)

no to musí bejt ve stanu smrad...
Dědečku, kde bude bydlet to prasátko, když nemáš chlívek? Kde? Přeci se mnou, ve světnici. A co ten smrad? Však ono si zvykne
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod swisss » úte bře 6, 2007 23:05

schnappi píše:Je tady dnes celkem dobrá sestava, tak zkusím trochu obnovit dotaz, jen s malou změnou - předpokládejme, že kola zůstanou doma - máte někdo zkušenosti s přespáváním psů (dvou) v předsíňce stanu? :)


No, já nevím, nebude těm psům líp venku? Jinak, co vím o par lidech, že jezdí se psem pod stan, tak se jim vždycky nasomruje až dovnitř, předsíňka mu asi nevyhovuje :mrgreen:
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » úte bře 6, 2007 23:09

To je právě otázka. Jsou to dost závisláci, ale přímo do stanu bych je chtěl jen v krajním případě... Chtěl bych se pokusit o předsíňkový kompromis...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Dena » stř bře 7, 2007 8:10

.. taky záleží na tom, jak jsou ti psi velcí.. - jeden lezec, Rampík, má dva jezevčíky a na ně speciálně ušitý psí spacák, který na noc utáhne, ráno jdeš okolo a vylekaný štěkací klubko ve spacáku tě určitě vyleká .. :mrgreen:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod tulak » stř bře 7, 2007 8:21

já spal v kombíku se psem, spal jsem i ve stanu se psem a dalo se. leonberger je teda pes trochu větší a "své místo si uhájí", tedy myslím plošné :-). jo a dobře hřeje a bylo to v colemanu boa.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Schnappi » stř bře 7, 2007 9:05

Jeden velký pes a jeden střední pes - tak 35+18kg :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tulak » stř bře 7, 2007 10:05

ta moje obluda se do předsíňky nevešla, byla jako dospělák - 60kg, tak spala vedle mne a hřála ....... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

kolo i pes

Příspěvekod Misazap » pát dub 6, 2007 12:09

A Jak se dá spát se psem i kolama? :D

No my jsme loni spali s boxerem v tom Hannah Modul, letos jsme ho kvůli protečení zreklamovali a snad koupíme Jurek Tramp 2.

Jinak co se týče stanu "na kola". My jsme vozili takovou tu plachtu za 69 z hypermarketu, hodila se i na nouzové přikrytí při přeháňce. Kola přikurtovat k sobě a když tak i ke stanu. Speciální stan je na nic.
Letos sebou budeme mít i toho psa. Loni spal jen v předsíňce, ale na šumavě nám trochu prochladl (je to krátkosrstý pes - boxer). Tak mu budu dávat dohromady nějaké ležení v předsíňce toho trampa. Jediné co je z psa problém, tak to že si rád při lehání trochu pomáhá drápky (vyhrabává si imaginární ďolíček :roll: ) a pak si zásadně lehne tak, že se plnou vahou opře do stanu. Takže mu budeme asi muset vytvořit nějak rozumně přikolíkovanou malou vnitřní stanoboudu :mrgreen:
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Příspěvekod Schnappi » ned dub 8, 2007 19:43

Nuže dobrá, řekněme, že kola zajistím tisíci zámky k několika stromům a přehodím přes ně nějkou tu celtu. Pořád tu zůstává otázka, jaký stan je ideální pro dva lidi a dva psy. Dnes jsem díky Swissovi prohlédl z jurkovského obluzení a tak nějak jsem si "vzpomněl" na Pinguina - a velmi mě zaujal Jupiter 3; máte s ním (nebo s čtyřkou, pokud se týče nepromokavosti, tak klidně i o jiných z té řady) někdo zkušenosti? Hodně se mi líbí ta dlouhá předsíň a dva vchody, zdá se to být pro mé účely ideální...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Na kolo se stanem.

Příspěvekod zbuddy » pon dub 9, 2007 9:31

schnappi píše:Ahoj všichni, měl bych dotaz: Máte zkušenosti s delšími cyklovýlety pod stan? Jinými slovy - který stan se nejlépe hodí pro cykloturistiku? Vybíral jsem, vybíral, hledal a hledal, ale nenašel nic lepšího než Jurka Velo (no, možná spíš "nenašel jsem nic než") - existuje (klidně lepší ;) ) alternativa? A vejdou se do Vela dvě kola?
a co totok? Coleman X3 ve slevě
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Na kolo se stanem.

Příspěvekod ToM » pon dub 9, 2007 9:50

zbuddy píše:Coleman X3 ve slevě

Dobrá volba, pokud budeš mít možnost každý den nechat spacák a stan někde vyschnout... Coleman má mizernou prodyšnost, a to během jakéhokoliv ročního období. Ale zase má nové a pevnější Durawrap tyčky.
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Re: Na kolo se stanem.

Příspěvekod zbuddy » pon dub 9, 2007 10:07

ToM píše:Coleman má mizernou prodyšnost, a to během jakéhokoliv ročního období. Ale zase má nové a pevnější Durawrap tyčky.
A to píšou v prospektu "prodyšný polyester" :D :(( :roll:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Misazap » úte dub 10, 2007 8:25

Hele a na toho Trampa jsi se koukl? Tramp 2 Duo - má dvě předsíně, jednu budou okupovat psi a druhou batohy .. s možností zabalit si stan a tropiko zvlášť ..

Hele a jak řešíš spaní psů? dáváš pod ně nějakou podložku? My jsme zkusili karimatku, ale docela na ní ulpívala vlhkost .. :-(
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Příspěvekod šíp » úte dub 10, 2007 8:33

jinak na kolo se dá vydat i se žďárákem /zkoušeno 2 noci pod nulou/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » úte dub 10, 2007 8:37

šíp píše:jinak na kolo se dá vydat i se žďárákem /zkoušeno 2 noci pod nulou/

ja sem to zkousel ted bez zdaraku a bez kola...a ve spacaku ktery vyrobce oznacil jako letni (tulak 3d eco)...jooo taky žiju:-) A vyspal jsem se
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Stany

cron