MSR Elixir 3 - pocení zevnitř

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

MSR Elixir 3 - pocení zevnitř

Příspěvekod soldous » úte dub 23, 2019 9:51

Ahoj,

mám stan MSR Elixir 3. Jsem s ním poměrně spokojený, ale trápí mě jedna věc. Po každé noci ve stanu, je ráno stan z vnitřní strany tropica totálně opocený. Ventilačky mám samozřejmě obě celou dobu otevřené.

Máte s tímto někdo zkušenosti? Nevíte proč se stan takto potí a jak tomu zabránit? Je to docela otravné muset sušit stan ikdyž v noci nepadla ani kapka. U jiných stanů jsem se s tímto nesetkal a jelikož byl stan poměrně drahý, tak mě tento jev docela zařáží.

Díky moc za rady.
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: MSR Elixir 3 - pocení zevnitř

Příspěvekod fps » pát dub 26, 2019 19:40

- jak jsem už tady psal několikrát, tak dle mně když jsou špatné podmínky (a nemusí vůbec ani pršet), je vysoká vzdušná vlhkost a bezvětří, tak ti proti vytváření se kondenzace uvnitř stanu nepomůže sebelepší odvětrání
- proč stan sušíš, já ho jen oklepu, a zabalím ho mokrý, mnohokrát se mi stalo to, že byl po celé propršené nebo prosněžené noci stan úplně mokry nebo omrzlí, a zabalení nebyl problém, jen ho nechce nechat takto bez vysušení zabalen víc dní, kdybych měl vždy čekat až mi stan uschne, tak bych kolikrát musel čekat i několik dní než nebude pršet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: MSR Elixir 3 - pocení zevnitř

Příspěvekod soldous » pát kvě 10, 2019 14:23

Ahoj, díky za odpověď. Už jsem v horách něco prochodil, ale vždycky jsem si myslel, že když stan zabalím morký, bude to pak druhý den mít negativní vliv na voděodolnost tropika. :D
S tím tedy není problém? Zabalím stan nažmach a další noc se nemusím bát, že když bude pršet, budu spát v rybníku? :D

Díky moc.
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: MSR Elixir 3 - pocení zevnitř

Příspěvekod Stani » pát kvě 10, 2019 16:20

Nebude to mať vplyv, prečo by mal? Akurát, ako to píše fps, nesmieš ho nechať mokrý/vlhký dlho zbalený, lebo toto už stanu nerobí dobre = plesne, poškodzuje sa záter a podobne.

Takisto stan len vyklepem a zbalím. Ale potom doma v kľude ho rozvesiť, alebo kto má možnosť, tak postaviť a nechať poriadne preschnúť a až potom na dlhšie zbalený uskladniť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Zpět na Stany