Stan pre 3 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan pre 3 osoby

Příspěvekod shorehead » stř úno 27, 2019 22:54

Ahojte,

mate niekto skusenosti, popripade tip na stan (idealne 3 osoby) pre dospelych a 2 malych prckov? Nechcem velky 5-10 kilovy kus, skor normalny trekovaci stan, ale pre viac osob, no prakticky kvoli detom. Premyslam nad moznostami ako:

Salewa Sierra Leone III
Coleman Tatra 3
mozno Pinguin Summit 3
Vango Scafell 300+
Robens 3ex

Akurat Vango a Robens mi pridu uz dlhe...

Dik za tipy.
shorehead
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 25, 2014 22:13

Re: Stan pre 3 osoby

Příspěvekod Hafi » stř úno 27, 2019 23:09

Mám k dispozici (nevlastním) Pinguin Storm 3 Duralu. A za dané prachy je to super stan, který vydržel vcelku extrémní zimní podmínky, ve třech se tam dá velmi dobře existovat, jediná nevýhoda je, že má obří plochu, tj. když ho člověk potřebuje zakopat, tak je to dřina jaxviň. Váha je vyšší, ale na 3 dospělý lidi ještě přijatelná. Předpokládám, že na letní rodinné aktivity (kdy ale primárnně neřekám, že bych ho někam daleko nesl) by byl OK a velikost předsíně opět beru jako výhodu.
A v rámci zvažovaní koupě vlastního jsem zahlédnul Robens Voyager 3ex, v podstatě totožné konstrukce za obdobnou cenu. Čekal jsem od Robensu možnná mírně chytřejíš řešení v detailech, tedy jsem vzal ten. Zatím stál jen na vyzkoušení na dvoře u baráku - je tam pár rozdílů, nejvýraznější nevýhodou je absence podlážky v předsíni. Je tam jinak řešený uchycení tyčí, tedy je (za dobrého počasí) vcelku snadné ho postavit sám, je tam moskytiéra ve vnějších dveřích (jen omezeně chápu proč), sušící šňůra ve stanu (simply clever), trochu jinak řešený vchod. Uvidím, jak poslouží.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan pre 3 osoby

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 28, 2019 7:19

Tatra se dříve jmenoval Phad. O verzi 2 i 3 je tu napsáno dost. Sám mám roky a roky Phad X2, verzi Phad X3 tu má jeden uživatel právě v kombinaci 2 dospělí + 2 děti. Na nick si nevzpomenu, ačkoliv znám civilní jméno jeho i ženy. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stan pre 3 osoby

Příspěvekod shorehead » čtv úno 28, 2019 10:50

vdaka za odpovede. Pri stanoch ako je napr ten Robens Voyager 3ex, neni tam problem s rozlozenim? Jedina vec, ktorej sa bojim je ta dlzka. Inak k detom - mame fakt male deti, ktore este nechodia ani do skolky.
shorehead
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 25, 2014 22:13

Re: Stan pre 3 osoby

Příspěvekod Hafi » čtv úno 28, 2019 20:34

mám děti 3 roky a necelý rok, tedy taky předškolkové.
je pravda, že ten hlavní díl - tropiko - je jistě nejtěžší, ale furt bych hádal kolem dvou kil. Ale to vžřdy jde ve skupině srovnat nějakým vařením, atp. Co se týče hledání dostatečně velkého +-rovného místa na postavení, tak ano je to oser, ale dá se. Viz třeba tu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan pre 3 osoby

Příspěvekod shorehead » pát bře 1, 2019 20:01

To vypada dobre, vdaka. My mame 1 a 2,5r :)
shorehead
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv zář 25, 2014 22:13


Zpět na Stany