Stan Ferrino - odolnost podlážky z PE

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan Ferrino - odolnost podlážky z PE

Příspěvekod Bucka » čtv lis 29, 2018 16:30

Ahoj, přemýšlel jsem o koupi nějakého skladnějšího stanu pro 2 (aby se vešel do příručního zavazadla v letadle). Docela mě zaujal stan Ferrino Gobi 2 (zvlášť za cenu, která je teď na Alze). Překvapilo mě ale, že nemá podlážku z plachtoviny, na což jsem zvyklý, nýbrž z materiálu podobného tropiku. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý na starý stan, nevím, jestli je to dnes standard, nebo jestli je stan trochu šizený... Vydrží to něco? Nepromočí se to hned, když si ve stanu na mokré trávě kleknu? Podle údajů na stránkách Ferrina má být vodní sloupec podlážky 2500 mm ve švech, respektive 3750 mm mimo švy. I to mi přijde ve srovnání s konkurencí málo. Chtěl bych, aby to zkrátka vydrželo, i když bude silnější déšť, protože když s ním poletím někam do ciziny, chci se spolehnout na to, že budu mít v čem spát (mimo extrémní situace). Přemýšlím teď, jestli je ten stan dobrý. Kdyby jo, využil bych té akce v Alze, kdyby ne, raději si příležitostně koupím něco lepšího.

PS: Když má stan sněhové límce, nabízí se otázka: Dal by se použít i pro spaní na sněhu, nebo jsou tady spíš na okrasu?

Díky za rady!
Bucka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 18, 2017 23:05

Zpět na Stany