MSR Sand/Snow kotva

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

MSR Sand/Snow kotva

Příspěvekod Freediver » pon lis 19, 2018 22:43

Ahoj chlapci,

ze slušnosti jsem hledal, ale toto konkrétně nenašel (kdyžtak mě opravte). Tuto zimu se chystám kvůli focení stanovat v cca -20°C na vrcholcích Tater (hlavně Rysy), Dolomitů (plus tam mám nějaké Lofoty a Skotsko). Všude jsem tam byl jako fotograf hor už XX-krát, nicméně spaní úplně na špici bude premiéra.

Vybavení na to budu mít TOP (takže žádný strach), nicméně přemýšlím, jak nejlépe ukotvit stan ve sněhu, jelikož tam bude hoooodně foukat. A jelikož budu kotvit stan, který potřebuje 15 kolíků, nemohu to řešit hůlkami / sněžnicemi / atd. A na cédéčka spoléhat nehodlám.

Proto jsem objednal 7 sněhových kolíků MSR (ty zakopu cepínem jako kotvy dostatečně hluboko), nicméně kvůli ušetření váhy a kvalitnějšímu zakotvení rohových částí stanu chci použít MSRSand/Snow kotvení: https://www.msrgear.com/tents/snow-sand-tent-anchors

Vidím v tom 2 obrovské výhody:
1) váha skoro nulová (10 gramů) oproti těžkých sněhovým kolíkům (20-70 gramů na kus x 15 = moc)
2) velká plocha (nechci do toho sníh balit, ale jen cepínem vyhloubit dostatečně hlubokou rýhu, pak to tam vsunout a sněhem protáhnout vázání ke stanu)... podle mě by to mělo díky ploše držet lépe než hubený kolík.

Akorát jsem nikde na netu nenašel žádné info / review o použití ve sněhu (ačkoliv je to na to dle výrobce určené).

Nějaká zkušenost s tímto konkrétním typem kotvení prosím?

Díky moc 8)
Freediver
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: ned zář 19, 2010 20:09

MSR Sand/Snow kotva

Příspěvekod Michal82 » sob lis 24, 2018 18:59

Ahoj zkušenost s těmahle kotvama nemám nicméně fungovat ti budou jistě.

Jinak tady na tom videu je pár typů, že využít se toho dá opravdu hodně - mě se třeba líbí typ na podélné zakopání lyží kde jde hned chytit více lanek, nebo ze poslouží i delší klacek, nebo super je využití obalu od stanu/spacáku nebo od něčeho dalšího, což je v podstatě velmi podobné s těmi plátěnými kotvami cos objednal.

https://youtu.be/w1eflVl1zcE
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45


Zpět na Stany