2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » sob lis 3, 2018 15:52

Ahoj, dlouho jsem to tady pročítal, než jsem koupil nový stan, na oplátku bych se podělil o pár zkušeností. Nakonec jsem vybral Copper Spur HV UL2 a strávil pod ním sám 5 nocí ve Skotsku. Praktické zkušenosti po dalších 2 letech používání jsem doplnil dále.

Délka, velikost:
Měřím 204 cm a došel jsem k názoru, že stan s dostatečnou délkou stejně neseženu. Copper Spur je rozhodně jeden z nejdelších stanů, ale pokud jsem ve spacáku a narovnám se, stejně se dotýkám hlavou i nohama stěn (hlavně v horní části, kde jsou stěny více zkosené). V praxi mi to ale nedělalo problém, mezi ložnicí a tropikem je docela velká mezera (po vypnutí kolíky!), takže se ložnice nelepí na tropiko. Ale i tak je pro mě lepší spát na boku nebo na úhlopříčku :). Vedle sebe jsem měl většinou krosnu, předsíňky pouze na boty a místa bylo bohatě. Pro dva by to bylo trochu skromnější... Výhodou je, že se ve stanu nechá úplně v pohodě sedět.

Váha, balení:
Váha sedí dle údajů výrobce, cca 1450 g (tyčky + tropiko + ložnice + obaly = 1300 g, 8x kolíky + opravná trubička = 120 g, dalších 6 dokoupených kolíků = cca 50 g). Originální footprint není součástí a váží 170 g.
Pro srovnání váha Copper Spur HV UL2 je včetně footprintu cca 1600 g. Poměrně velký rozdíl oproti MSR Elixir 2 (uvádí 2,77 kg) nebo Hubba Hubba NX (uvádí 1,72 kg). Částečně je to díky tenčímu materiálu u Copper Spuru.
Rozměry: Obal na stan nemá kompresní popruhy, takže těch oficiálních 10x50 cm je trochu zavádějící (platí po kompresi). Osvědčilo se mi nosit zvlášť tyčky (délka 50 cm) a zvlášť tropiko s ložnicí, které v krosně zmáčknu skoro kamkoli. V galerii jsou fotky pro srovnání s karimatkou o velikosti 18x32 cm, stan před a po stlačení.

Stavba:
Je rychlá a bezproblémová. Dobré je červerné označení koncových částí tyček, rohů podlážky a tropika, takže i při slabém osvětlení hned víte, kam co patří. Kolíky se blbě vytahují ze země (není je za co chytit), na druhou stranu lze využít dírky na uvázání malých smyček, podobně jako má MSR.

Konstrukce:
Stan je sice samonosný, ale jak už to v UL kategorii bývá, předsíňky samonosné nejsou. Bez jejich ukotvení mi to moc nedává smysl. Fakt se mi líbí uspořádání tyčí (kříží se uprostřed stanu a jdou do všech 4 stran). V kombinaci se 4 šňůrami na ukotvení (každá v jednom rohu) je stan po ukotvení překvapivě stabilní. Většina ostatních UL stanů má konstrukci pouze s jednou hlavní tyčí, která se rozvětvuje do Y až u země a kotvicí šňůra vede pouze od toho rozvětvění (Hubba NX). Přijde mi ta Y konstrukce ve větru mnohem náchylnější, než je Copper Spur, ale osobní porovnání nemám.

Použití v praxi (nový stan, rok 2018):

První noc téměř celá propršela, chvílemi vyloženě liják a silný vítr s nárazy dle předpovědi 50-60 kmh. Zkoušel jsem jen samonosnou konstrukci bez zakotvení, což se neukázalo jako dobrý nápad. Po pár hodinách jsem vstával, jelikož stan jsem měl každou chvíli zploštěný a téměř nalepený na spacakáku. Po ukotvení 2 šňůr na návětrné straně (v balení není dost kolíků na všechny šňůry) byl najednou klid a mohl jsem v klidu spát. Ráno bylo všude sucho, nahoře na vnější straně tropika se držela loužička vody :). Překvapilo mě, že vítr není uvnitř stanu téměř cítit (ložnice má u nohou a u hlavy ideálně zvedlé stěny, tropiko jde přitáhnout celkem blízko zemi).

Jednu z nocí v The Highlands pod vrcholem Sgurr na Ciche přišla trochu nečekaně „sněhová bouře“ s nárazy téměř vichřice (dle předpovědi nárazy 70 kmh, cca 0 °C, ale jaká byla realita to nevím. Přes noc napadlo dole odhadem 10 cm sněhu, ačkoli sněžit mělo jen na vrcholcích...). Po zkušenosti z první noci jsem rovnou večer zakotvil vše co šlo. Vítr se stanem dost lomcoval, ale vše drželo jako má. Pouze asi dvakrát uprostřed noci byly nárazy tak silné, že stan se zplošťoval i přes kompletní zakolíkování. Podpíral jsem chvíli tyčky rukama a po pár minutách byl klid. Naštěstí to netrvalo tak dlouho jako v tomhle YouTube videu. Zásadní je, že stan to přežil a ráno jsem se zbudil do krásného východu slunce :). Ohledně toho sněhu, jednou nebo dvakrát jsem ho v noci lehce setřepal z tropika, jelikož se tropiko prověšovalo a bylo celkem blízko ložnici, ačkoli i se sněhem by to stan asi zvládnul. Celkově bych řekl, že na UL stan třísezonního určení je to výborný výkon.

Fotografie (r.2018): https://photos.app.goo.gl/vofdLVyuM1fj9LWKA


Zkušenosti po 2 letech, odhadem 30 nocí:

Stan mám stále rád kvůli nízké váze, relativně velkému prostoru, celkové vzdušnosti a prosvětlenosti ložnice. Ta vzdušnost je příjemná hlavně v létě, kdy stan krásně větrá. V zimě jsem si, po srovnání s Pinguinem Vega Extreme, uvědomil, jak velký rozdíl ta otevřená ložnice udělá. Pinguin má ložnici úplně uzavřenou a je v něm pocitově mnohem tepleji... Podlážku používám stále bez footprintu a problém s ní není, ačkoli jsem stan nestavěl na vyloženě rizikových místech.

Ke stanu mám níže bohužel několik nepříjemných poznatků, kvůli kterým bych opětovné pořízení zvažoval. (Na oficiálním webu mají pro rok 2020 novou verzi stanu, takže je možné, že něco vylepšily).

  • Nepromokavost tropika: Stan zažil (jen) pár dlouhých intenzivních dešťů. Po jednom z posledních bylo tropiko na pár místech vlhké/mokré a při zatřesení skapávaly kapky na vnitřní síť. Nebylo to sice nic hrozného, ale když byl stan nový, tak s tím absolutně nebyl problém. Později jsem tropiko testoval v koupelně a potvrdilo se, že vodu lehce propouští. Podle vyjádření Big Agnes je to běžné a je to způsobené degradací povrchové úpravy tropika – Doporučují ji po určité době obnovit impregnačním sprejem. Podrobnosti viz dále v diskuzi (led 28, 19:31).
  • Nasouvací spoje tyčí: U nového stanu do sebe všechny spoje zaskakovaly v podstatě automaticky. Nyní některé zaskakují také skoro samy, některým je potřeba pomoci ručně a otáčením je lehce „natlačit“. Je to tím, že duté konce se postupně lehce odírají a deformují, protože naráží do těch opačných plných konců, než se je povede správně zorientovat a nasunout. Stav je vidět na fotkách dále.
  • Zasekávání zipu do légy: Zip se mi jednou zasekl skoro u dolního okraje. Povedlo se mi ho silou uvolnit, ale setrvačností jsem jezdcem zipu sjel až k dolní koncové zarážce, kterou jezdec přeskočil a dostal se tak úplně ven. Zpět samozřejmě nasadit nešel... V prodejně mi prodaly náhradní šroubovací jezdec (FixnZip), který je na fotografiích. Jezdí se s ním o něco hůře a nasazování bylo také celkem zdlouhavé, takže žádná výhra.

Fotografie (r.2020): https://photos.app.goo.gl/UviJV5R2fe8jY1eP7


Poznámky na závěr (r. 2018):
Ohledně té odolnosti a konstrukce, sice jsem Copper Spur dost chválil, ale je to vše v rámci dané UL kategorie. Když srovnám Copper Spur s „expedičním“ stanem Pinguin Vega Extreme (váha 3,7 kg :)), je to taková měkká hračka. Zatímco Vegu téměř není potřeba kotvit (samonosná včetně předsíní) a je stabilní i v silném větru, Copper Spur potřebuje vždy zakotvit předsíně a při silnějším větru (40-50 kmh??) bude potřeba kotvit celý stan. To bude ale holt kompromis všech ultralehkých stanů a nelze od nich čekat stejné vlastnosti, jako mají mnohem tužší a těžší stany. (Koukal jsem ještě na Tarptent Scarp 2 s doplňkovými tyčemi, ale tam je cena o pár tisíc výše a váha včetně tyčí přes 2 kg).

Výrobce uvádí pouze 1200 mm vodního sloupce, což trochu nechápu, ale voda se dovnitř opravdu nedostala. Podlážku jsem měl navíc několikrát postavenou na podmáčené trávě.

Občas mi vadilo, že po otevření vchodu do předsíňky nejde vchod snadno srolovat a uchytit na tropiko. Sice je tam na to úchyt, ale vždy se mi to trochu rozrolovalo zpátky a na průchod zbylo málo místa. Zároveň se mi při otevírání předsíňky párkrát kousnul zip do légy na tropiku, málem jsem myslel, že to budu muset utrhnout.

Materiály mi přijdou špičkové, na omak příjemné a nešustí. Ohledně podlážky, ačkoli je to nylon 20D, subjektivně mi přijde celkem robustní a footprint zatím kupovat nebudu. Jediné co se začalo za pár dní prodírat je jen obal na tyčky, ale šetřit ho nehodlám, tak uvidíme :).

Stan jsem kupoval v nalehko.com, cena necelých 11 000 Kč.
Naposledy upravil vlastik dne čtv led 28, 2021 19:37, celkově upraveno 10
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Stani » sob lis 3, 2018 18:28

Výborné, díky moc. Veľmi pekné fotky.

Mal by som ešte dotazy:

1. zadrhávanie zipsu do légy - to je inak otrava, nemám BigAgnes, ale je to myslím všeobecný problém. kedysi sa do légy dávala také spevňovacia "lišta", aby sa léga nebortila a jazdec zipsu nenabral jej okraj. Má tvoj BigAgnes spevnenú légu, alebo je to len látka ako na tropiku?

Dsc05288.jpg
Dsc05288.jpg (48.08 KiB) Zobrazeno 10816 krát




2. model má, ak dobre vidím, len jeden vetrák nad hlavou. Ako to bolo teda s vetraním? nehodil by sa ešte jeden na opačnej strane, aby malo prúdenie vzduch väčší ťah?



3. vetranie cez dvere - máš tam dvojcestný zips? Máš tam aj rozpernú trubičku na rozšírenie medzery?

Dsc05282.jpg
Dsc05282.jpg (37.49 KiB) Zobrazeno 10816 krát



20D nylon dlážka je už fakt na hrane, ale keď píšeš, že je z odolnejšieho materiálu...no footprint by som pre istotu vzal :)

Rolovanie predsienky - používa sa aj elastická šnúrka, či úzky popruh, aby to lepšie zafixovalo a nedošlo k opätovnému rozrolovaniu. Ja som si to komplet prešil, to zvládne každý aj na kolene. Alebo namiesto olivky dať malý cordlock, ktorým sa zrolovanie pekne stiahne.

Na druhú stranu, ako si spomenul, že si musí človek dokupovať veci....no to veľmi nemám rád, priložiť dodatočné šnúrky a kolíky navyše predsa nemôže byť na škodu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Michal82 » sob lis 3, 2018 18:51

Vlastik - moc pěkná recenze.

Jinak k těm rozměrům je to dost individuální jak každý vnímá ten prostor jinak.
Mám trochu větší stan a mám 186 - a ve stanu cca rozměrů tvého (v užším jednomistnem provedení) jsem se cítil jak sardinka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 10:12

vlastik píše:Délka, velikost:
Měřím 204 cm a došel jsem k názoru, že stan s dostatečnou délkou stejně neseženu. Copper Spur je rozhodně jeden z nejdelších stanů, ale pokud jsem ve spacáku a narovnám se, stejně se dotýkám hlavou i nohama stěn (hlavně v horní části, kde jsou stěny více zkosené). V praxi mi to ale nedělalo problém, mezi ložnicí a tropikem je docela velká mezera (po vypnutí kolíky!), takže se ložnice nelepí na tropiko.

Jelikož mám taky vysokou postavu, cca 195 cm, taky vím jaký to byl problém než jsem sehnal stan do kterého bych se vešel, takže mě tohle téma dost zajímá. Já jsem v průběhu cca 10 let zkusil všechny výrobce od kterých se dají u nás koupit stany, nejlepší je si zajít na výstavu stanů v PVA EXPO Praha Letňany kde jich bývá velká kvanta k vyzkoušení, a našel jsem pouze dva výrobce stanů jejichž stany jsou i pro vysoké postavy, a to Hilleberg a MSR. A jak jsem četl v jiném tématu, tak si Hilleberg ani MSR nezkusil. Dle mě až budeš mít dlouhodobě špatné počasí, tak pak v praxi poznáš, že je problém když se opíráš spacákem o vnitřek stanu.
vlastik píše:Váha, balení:
Váha sedí dle údajů výrobce, cca 1450 g (tyčky + tropiko + ložnice = 1300 g, 8x kolíky + opravná trubička = 120 g, dalších 6 dokoupených kolíků = cca 50 g). Poměrně velký rozdíl oproti MSR Elixir 2 (uvádí 2,77 kg) nebo Hubba Hubba NX (uvádí 1,72 kg)

jak jsem napsal tady, "do celkové váhy MSR počítá i váhu footprintu, což u jiných výrobců tak není", a taky nemůžeš dle mě nedostatečně odolný 20D srovnávat ve váze s dostatečně odolným 30D MSR Hubba Hubba, nebo dokonce s 70D u MSR Elixir
Naposledy upravil fps dne ned lis 4, 2018 10:29, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 10:26

Stani píše:20D nylon dlážka je už fakt na hrane, ale keď píšeš, že je z odolnejšieho materiálu...no footprint by som pre istotu vzal :)

jojo, pro mě je 20D nedostatečné odolné, je to už dost UL, obzvlášť pro podlážku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » ned lis 4, 2018 14:30

Stani píše:Má tvoj BigAgnes spevnenú légu, alebo je to len látka ako na tropiku?

Léga zpevněná není, je to jen látka. Nejjednodušší, jak se tomu zaseknutí zipu vyhnout, je vždy při rozepínání držet légu zvenku několika prsty dál od zipu.
zip-copper-spur-hv-ul2-3.jpg
léga na tropiku


Stani píše:Ako to bolo teda s vetraním? nehodil by sa ešte jeden na opačnej strane, aby malo prúdenie vzduch väčší ťah?

S kondenzací jsem neměl jediný problém a to jediné větrání jsem měl dokonce „zavřené“ na sucháči (i když ten malý sucháč stejně pořádně nedrží, takže si většinou větrání dělalo samo co chtělo). Zásadní asi bylo, že každou noc aspoň trochu foukalo, takže větrání muselo být díky větru přirozeně dostatečné. Otázka je, co by to dělalo, kdyby se vzduch skoro nehnul (v ČR dost častý stav).

Jinak oproti třeba Elixiru je Copper Spur v horní části celý síťovaný, takže to bude přirozeně větrat mnohem lépe. Na druhou stranu se v Copper Spuru udrží mnohem méně tepla.

Stani píše:vetranie cez dvere - máš tam dvojcestný zips? Máš tam aj rozpernú trubičku na rozšírenie medzery?

Dvojcestný zip tam je, rozpěrka tam není.
zip-copper-spur-hv-ul2-1.jpg
Dvojcestný zip


Stani píše:Na druhú stranu, ako si spomenul, že si musí človek dokupovať veci....no to veľmi nemám rád, priložiť dodatočné šnúrky a kolíky navyše predsa nemôže byť na škodu.

Šňůrky tam jsou, s tím problém není. Kolíků bylo jen 8, ale pro plné zakolíkování je potřeba 12. Teoreticky stačí i 8, podlážka by mohla být nezakotvená, stejně ji zatížíš krosnou nebo sebou :). Pouze při stavbě ve větru je potřeba nejdříve zakolíkovat 4x podlážku, aby neuletěla, a až pak pokračovat s tyčemi apod.
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » ned lis 4, 2018 16:06

Ohledně té délky stanu a dalších značek, odpověděl jsem do toho obecného tématu k výběru UL stanu, ať to nemíchám.

fps píše:nejlepší je si zajít na výstavu stanů v PVA EXPO Praha Letňany kde jich bývá velká kvanta k vyzkoušení

Výstavu jsem nestihnul, to mě fakt mrzí :(.

fps píše:Dle mě až budeš mít dlouhodobě špatné počasí, tak pak v praxi poznáš, že je problém když se opíráš spacákem o vnitřek stanu.

Upřímně to naštěstí nemusím řešit tak vážně, jelikož 99% času spím stejně na boku pokrčený a nikde se nedotýkám (to je asi nejlepší rada pro vysoké lidi :D). Ale třeba když napad ten sníh, tropiko se prověsilo až skoro k ložnici a já se narovnal, jasně jsem cítil jak se spacák dotýká tropika se sněhem...

fps píše:jak jsem napsal tady, "do celkové váhy MSR počítá i váhu footprintu, což u jiných výrobců tak není"

Díky za upozornění, doplnil jsem to do původního příspěvku, ať to není zavádějící. Footprint od Big Agnes váží 170 g.
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Stani » ned lis 4, 2018 18:36

vlastik - super, veľmi ďakujem, toto sú prínosné recenzie, zvlášť s fotkami, u ktorých záber na detaily človek len tak hneď nenájde. Ak by som ešte niečo potreboval, obrátim sa na teba, si zrejem prvý, čo tu na fóre má BigAgnes.

Zadrhávanie zipsu do jej légy - zistil som, že stačí, ak rukou ťaháš jazdec zipsu trochu viac do šikma smerom od légy, nie kolmo dole/hore. Netreba tak légu druhou rukou odhŕňať. Skús to, či si ti bude aj naďalej zadrhávať.

Vetranie - vždy sa radšej prikláňam k viacerým vetrákom, zvlášť v pozícii oproti sebe. Ak je teplá noc a stojí vzduch, tak ani tie nepomôžu :) .

farebné kódovanie pri stavbe stanu - ešte by ma zaujímal jeden detail. Prečo sú na jednom prute rozdielne farby nacvakávacích klipov (prúžkov na clip)? Chápal by som, že by boli v jednotnej farbe k prutu, viem okamžite, kde nacvakávam = tmavofialový prut + tmavofialový clip. Ale takto? To už mohli dať všetky do tej tmavofialovej. Alebo to má nejaký iný orientačný význam?

4sib7m.jpg
4sib7m.jpg (74.92 KiB) Zobrazeno 10695 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Michal82 » ned lis 4, 2018 19:24

vlastik - jaký Hilleberg jsi chtěl vyzkoušet?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » pon lis 5, 2018 15:11

Stani píše:farebné kódovanie pri stavbe stanu - ešte by ma zaujímal jeden detail. Prečo sú na jednom prute rozdielne farby nacvakávacích klipov (prúžkov na clip)?

Nejspíše to fakt nemá žádný smysl, asi jen zajímavější design :). Při stavbě se háčky jednoduše nacvakají nad tyče nad nimi, není potřeba vůbec přemýšlet, který kam patří. Teoreticky ty oranžové patří výše, ty fialové níže, ale pochybuji že by to někdo dokázal v praxi prohodit.

Jinak tu légu zkusím, až budu stan někde stavět, nechce se mi do toho doma, ale díky za tip.

Jinak když jsmě u těch detailů - zaujalo mě, že tyčky (respektive vždy jeden člen na každé straně) jsou předohybané. Ten spojovací „hub“ je oboustranný, tyčky se vždy sami natočí tak, aby směrovaly dolů.

Michal82 píše:vlastik - jaký Hilleberg jsi chtěl vyzkoušet?

Upřímně jsem o něm ani neuvažoval, ta cena je pro mě moc vysoká. Na druhou stranu ta tunelová konstrukce se mi zamlouvá čím dál více, samonosnost u těch UL stanů stejně nemá moc výhod.
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: 5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Stani » pon lis 5, 2018 21:23

Vlastik, díky.

Farebné kódovanie - vpredu je oranžové kódovanie, to je naprosto v poriadku a potom - ha - oranžová je aj hore na vnútornom stane....čo sa mi tu snaží BigAgnes naznačiť? :D :D No no, asi to bude len o pozícii klipov - horné/dolné.

Predohýbané pruty - šetrí to materiál v sériovej výrobe - kolmejší tvar = látka tak nemusí kopírovať oblúk (ale to sa dá poriešiť aj pri obúkových prutoch) + kratšie pruty ako oblúkové.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Michal82 » pon lis 5, 2018 22:12

vlastik - aha takže nějaký Anjan?

Hm já často uvažoval o tunelu, pár jsem si jich prohlédl v reálu ale většinou ty těžší verze.
Jednoprutové Akto jsem měl.

Asi by mne to lákalo na druhou stranu vím že bych vždy dal přednost Soulu - jen mi přišel dost těsný.

Na druhou stranu jako doplněk Staiky tak na léto a na lehko by se mi líbil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

5 nocí s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Michal82 » pon lis 5, 2018 22:14

Stani - to vážně ušetři materiál tak aby to uživatel nějak poznal? Ten předohýbaný prut?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: 2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Mawenzi » pon led 18, 2021 15:04

@vlastik
diky za doplneni zkusenosti :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: 2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod Johny198 » čtv led 21, 2021 17:22

Chtěl bych se zeptat, zda by sis stan i přes uvedené mínusy koupil znovu, nebo šel raději do nějakého jiného? Mám ho také v hledáčku, ale velkým mínusem je jeho cenovka :D Takže potřebuji najít ujištění, že vydrží dlouho. Jinak koupím nějaký Lanshan za polovinu

Děkuji :-)
Johny198
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 17, 2016 19:24
Bydliště: Humpolec

Re: 2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » čtv led 28, 2021 19:31

Ta voděodolnost tropika mi nedala a testoval jsem to v koupelně. Nechal jsem tropiko pověšené s několika cm vody uvnitř. Přibližně za 1 až 2 hodiny se na druhé straně tropika začaly podél podlepených švů (kolem okraje pásky) tvořit malé kapky vody... Psal jsem kvůli tomu do Big Agnes. Odpověděli, že používáním stanu se může postupně degradovat povrchová úprava tropika a že je to normální, což vysvětluje moji zkušenost. Doporučují vodotěsnost tropika obnovit sprejem "NixWax TX Direct" nebo "Nikwax Tent and Gear Solarproofs". Stejné informace uvádějí i v podpoře na bigagnes.com.

Každopádně by mě zajímalo, jestli je to typické jen pro Copper Spur (1200 mm vodní sloupec), nebo je to běžné i u jiných UL stanů.
Naposledy upravil vlastik dne čtv led 28, 2021 19:42, celkově upraveno 1
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: 2 roky s Big Agnes Copper Spur HV UL2 (recenze)

Příspěvekod vlastik » čtv led 28, 2021 19:32

Johny198: Za dlouhou životnost bych ruce do ohně nedal, ale pokud se k němu budeš chovat hezky, tak by něco vydržet mohl :-). Myslím že v důsledku je nízká váha u ultralehkých stanů vždy na úkor životnosti a odolnosti...
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43


Zpět na Stany