Tarpten Double Rainbow nebo MSR Hubba Hubba NX?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tarpten Double Rainbow nebo MSR Hubba Hubba NX?

Příspěvekod Pancho » stř led 17, 2018 8:13

Všechny zdravím!
Vybírám stan okolo 10 000,- na jaro až podzim pro mě 180 cm a manželku 162 cm. VHT jen občas, ale rád bych aby eventuálně nějaký ten vítr ustál. Dlouho jsem zvažoval i zde často zmiňovaný MSR Elixir 2, ale zde se obávám větší váhy...
Máme nedobrou klaustrofobickou zkušenost se stanem Jurek Vandr 2,0, což ale není chyba Jurka, ale nevhodného výběru stanu. Proto nyní preferuji větší prostor, menší váhu. Vím že oba stany nejsou primárně do vichřice, přesto se zeptám. Který z těch dvou stanů dle vašich zkušeností se jeví vhodnější? Který bude více stabilní ve větru? Dle konstrukce se mi stabilnější jeví MSR Hubba Hubba NX, ale myslím, že wawrik psal, že naopak Tarpten Double Rainbow by měl být stabilnější. Uvařím v předsíňce MSR Hubba Hubba, Double Rainbow? Jak to bude s teplotním komfortem uvnitř stanu MSR Hubba Hubba a Double Rainbow? Nevětrají až příliš ty Tarptenty? Nebude v něm profukovat proti MSR? Stan kupuji tak, aby byl komfortní hlavně pro manželku.
Všem děkuji za ochotu a fóru za to že je.
Díky!!
Pancho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 11, 2018 22:41

Re: Tarpten Double Rainbow nebo MSR Hubba Hubba NX?

Příspěvekod fps » stř led 17, 2018 15:05

- z těchto dvou stanů bude dle mě stabilnější nejenom ve větru MSR Hubba Hubba NX, už jenom proto že má dole v rozích zakončeny pruty, stabilnější než Tarpten Double Rainbow ale i než MSR Hubba Hubba NX je Tarpten Scarp 2, ale chce to ty křížené pruty z venku, já bych zařadil do výběru ještě MSR Access 2, ale ten už stojí víc
- v MSR uvaříš v předsíňce, stany MSR mají dost prostorné předsíňky
- stan musí pořádně větrat, aby se zevnitř moc nekondenzovala vlhkost, stan není na to aby zvyšoval komfort teplotu, na to máš spacák a oblečení, rozdíl v teplotě venku a ve stanu mívám cca 1°C
- když má stan správně konstruovanou spodní části vnitřku stanu, tak na tebe uvnitř stanu nefouká, tohle mají třeba stany MSR dobře vyřešený těmi dostatečně zvednutým boky na vnitřku stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tarpten Double Rainbow nebo MSR Hubba Hubba NX?

Příspěvekod Pancho » čtv led 18, 2018 22:16

Díky za odpověď!
Ten MSR Access 2 mi přijde podobný jako MSR Elixir 2, kdyby tedy měl takovou "udělej doma" úpravu...(někde jsem zde záhledl i fotky). Nabral by sic lehce na váze, ale zase ta cena... Jo Scarp je parádní, ale přijde mi, že ač plochu má větší než MSR Hubba Hubba NX, tak kvůli konstrukci, by člověk měl uvnitř Scarpu 2 pocit, že je menší než ten MSR Hubba Hubba NX. Ale v ani jednom jsem nebyl, to dedukuji z obrázků...
Tak si říkám, teď jen vybrat barvu u té MSR Hubba Hubba a je to. Asi lepší bude ta zelená, stanujeme častěji v zeleném údolí než ve skalnatých horách. Nebýt viděn je výhoda. Ale zase pocitově může ta šedá trochu zvětšovat prostor uvnitř ne? I když nějaký videa se zelenou variantou vypadají, že světlo propouští v pohodě. Bufff... Pokud má někdo zkušenost, budu rád za připomínky.
Pancho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 11, 2018 22:41

Re: Tarpten Double Rainbow nebo MSR Hubba Hubba NX?

Příspěvekod JoseD » čtv led 18, 2018 23:35

Pancho píše:Pokud má někdo zkušenost, budu rád za připomínky.

Já vždycky spával v zelenejch/modrejch stanech, ale teď mi přijde, že ze světlý hubby hubby ráno nevylejzám jak z jeskyně.

Pancho píše:Nebude v něm profukovat proti MSR?

No ona i ta Hubba Hubba je poměrně vzdušná :) . Ale neprofukuje, nějak je to vychytaný.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15


Zpět na Stany