Nosné pruty MSR Elixir 2

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nosné pruty MSR Elixir 2

Příspěvekod Nemexis » sob srp 12, 2017 20:14

Ahoj. Strašně dlouhou dobu jsem měl v merku stan MSR Elixir 2, protože, jak jsem tady všude četl, se jedná o pravděpodobně nejlepší poměr cena x výkon ve své cenové kategorii. Měl jsem to štěstí, že jsem ho sehnal i za skvělou cenou (něco pod 5 500,-), takže jsem měl radost, že jsem udělal kauf století :D Každopádně stan dorazil, já ho hnedka šel stavět a všiml jsem si, že konce prutů nemají kovový zakončení, nýbrž plastový. Chvilku jsem na to koukal a říkal si, že jsem koupil fake, ale po chvilce na netu jsem zjistil, že se jedná o novější verzi Elixiru (ver. 2016). Upřímně nechápu, co MSR vedlo k tomu, aby na tak exponovaných místech změnilo materiál z kovu na plast a abych pravdu řekl, pořád mi to leží v hlavě. Dokonce jsem volal ofiko distriburovi, kde mi pán říkal, že to je v pořádku, že prakticky všechny stany po roce 2016 se již dělají s těmito pruty a že ještě žádný problém nebyl, ale přeci jen se zeptám ještě vás, zda máte pruty s plastovým koncem a je vše v pořádku, akorát jste o pár gramů lehčí.

Vim, že jde o takový detail, ale nedá mi spát...
Naposledy upravil Nemexis dne sob srp 12, 2017 21:22, celkově upraveno 1
Nemexis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 12, 2017 20:07

Re: Nosné pruty MSR Elixir 2

Příspěvekod wawrik » sob srp 12, 2017 20:55

Ak myslíš konce celých prútov a nie spojky, tak buď bez obáv. Kovové štuple som mal na tyčkách naposledy u Jurka pred desiatimi rokmi.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nosné pruty MSR Elixir 2

Příspěvekod Nemexis » sob srp 12, 2017 21:24

Uf, tak tos mě uklidnil. Asi žiju ještě v minulym desetiletí :D Díky!
Nemexis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 12, 2017 20:07

Re: Nosné pruty MSR Elixir 2

Příspěvekod fps » ned srp 13, 2017 9:21

tohle se tady někde už řešilo, že u nových stanů MSR jsou u prutů plastové špunty místo hliníkových, při dnešních kvalitách plastu bych se toho nebál
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Stany