Stan pro dve osoby a psa

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod suldovka » úte črc 4, 2017 11:33

Ahoj, poradil byste prosim nekdo s vyberem stanu pro dve osoby a psa? Nejlepe s predsinkou pro psa. Na cene a vaze az zase tak nezalezi, stan bude popovazen (na kole ci v aute) a mel by byt dostacujici pro dlouhodobejsi kempovani na jednom miste (= prostornejsi). Jsem fanynkou Jurka, bohuzel jsem nenarazila na vhodny exemplar v jejich sortimentu - poradite prosim? Dekuji.
suldovka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 4, 2017 11:20

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod Wiking » úte črc 4, 2017 16:12

Ahoj..
Hodne by nam pomohlo, kdyby jsi specifikovala, zda se jedna o psa jako civava, jorksirsky terier atd nebo o psa jako irsky vlkodav nebo nemecka doga..

Je tam docela rozdil ve velikosti a vaze.. dost zasadni rozdil rekl bych..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod suldovka » čtv črc 6, 2017 9:38

Haha, no pravdaze, to jsem nespecifikovala, omlouvam se. Jedna se o jack russela, v lete ma 11 kilogramu a v zime pres dvanact. Kdyz spi, tak se desne roztahuje, takze urcite bych ho pocitala za male dite :D
suldovka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 4, 2017 11:20

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod remy77 » čtv črc 6, 2017 13:15

suldovka píše: Jedna se o jack russela, v lete ma 11 kilogramu a v zime pres dvanact.


V tomto pripade budes potrebovat dva stany. Jeden na leto a druhy na zimu :rolleyes:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod dudy » čtv črc 6, 2017 14:27

Co má co pes dělat ve stanu?
Náš čokl chrápe venku (ne že by do stanu nechtěl) a přivázanej tak, aby na ten stan nedosáh.
Navíc JRT?
Co je znám, tak pokud mu neni devatenáct, tak venku přehodí listí kosák (a že ti umí dělat bordel) a tenhle blázen na něj vyběhne ze stanu druhou stranou než je vchod.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod PaKo » čtv črc 6, 2017 17:35

Taky jsme řešili jak spát s psouchama na vandrech, ať již v hamakách či stanu a poměrně rychle je vyšoupli ven :) Když jdeme s hamakama, spí pod hamakou (a tedy pod tarpem) na vodítku, které je přivázané k padákovce, co je natažená u země od stromu ke stromu jako hamaka (takže se mohou pohybovat ale nezdrhat a být v případě dešti krytí), a v případě stanu beru kousek UL celty která má se vším všudy 200-300g a mají "místo" mimo stan prostě. Ve stanu jsme je měli 2x a nikdy víc :D A přijde mi to lepší, jak kupovat dražší stany, těžší stany nebo připojovatelné předsíňky atd...
PaKo
 

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod suldovka » sob črc 8, 2017 7:29

Dekuji vsem za vase nazory na kempovani se psy. Mohl byste mi prosim nekdo nakonec poradit ohledne stanu? Jak jsem psala, na cene mi OPRAVDU nezalezi, klidne tu predsinku psovi dopreju.
suldovka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 4, 2017 11:20

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod PaKo » sob črc 8, 2017 8:17

MSR Elixir 2 (alternativně MSR Hubba Hubba - lehčí, ale dražší - ale pokud na váze nezáleží...) a k němu Gear Shed (je jak verze pro Elixir, tak Hubba). To je podle mne ideální řešení a to, co hledáš.
PaKo
 

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod Michal82 » sob črc 8, 2017 12:27

Jestli ti na ceně a váze nezalezi tak prodavam Hilleberg Staiku - ve stavu nového - místo je tam pro dva velký chlapi nebo 3 Japonce ;) dvě velké předsíně kde můžeš dat krosny a v klidu tam vejde pes velikosti telete. Materialy festovní, pevná konstrukce a velmi rychlá stavba.
Jen ta cena.... odradí většinou i ty kterým na ceně nezáleží ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod apuka » ned črc 9, 2017 9:30

Bylo to sice uz pred lety, ale my jsme spali se synem v pohode v trimistnem Jurkovi a pes (15kg, znatelne vetsi ve vsech smerech nez JRT) v presini. Model stanu tezko rict, v case nakupu (1993) jeste moc typu Jurek nevyrabel. Ale ze soucasnych se tomu nejvice podoba MIDI 2.5, je i v dvoumistne verzi, ale pokud neresis vahu, vzal bych ten vetsi, budes mit kam dat veci i mimo predsin.
Pes taky bezne se roztahujici, ale uplne v pohode mu stacilo misto, az nad hlavu a to jeste i s baglem a teniskama vedle sebe (nebo ze by prave proto spal tak dobre :(( :D). Stejne se bude roztahovat jen tak, jak mu to stan povoli. Jediny problem byl, ze chtel byt co nejblize panickum, takze jsem se uprostred noci budil na to, ze z jedne strany se na mne pritlacil syn, z druhe i s hooodne prohnutym vnitrnim stanem (asi pul metru smerem dovnitr) pes zvenci. Ale stan to v pohode vydrzel cely tyden a drzi dodnes.

Jinak ale mam podobny nazor na stanovani s JRT jako dudy - klidne noci rozhodne necekej a pokud to bude v kempu, tak se muze stat, ze Vas uprostred noci vyzenou :D. Pokud nemate uz hlucheho, chromeho JRT s poskozenym cichovym organem (nepreju mu to).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod amigo » ned črc 9, 2017 20:31

Pokud budete jezdit autem a kempovat na miste, pak
1. https://www.hudy.cz/stany/coleman-darwi ... 12952.html
2. https://www.hudy.cz/stany/coleman-tasma ... 27048.html
A vzhledem k tomu, ze mate JRT, tak doporucuju do predsine - https://www.spokojenypes.cz/prenoska-gu ... .-do-18kg/
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Stan pro dve osoby a psa

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 10, 2017 13:32

S bývalou partnerkou jsme měli kombinaci 2 lidi + 2 psi (bulteriérka a kříženka bulteriéra, tj. cca 15-20kg). Stan do hor jsme používali Coleman Phad 2 (dneska Tatra 2) a vešli jsme se krásně, hlavně díky velké a ne příliš dolu skosené předsíni. Do kempu jsme měli něco Amígem dávaný Coleman Tasman 2/3/4.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...


Zpět na Stany