Ferrino lightent 2 do Skotska?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ferrino lightent 2 do Skotska?

Příspěvekod neliCZka » stř čer 21, 2017 19:14

Ahoj, myslite, ze Ferrino lightent 2 je vhodny na tydenni cestu do Skotska zacatkem cervence letos?
Pojedeme od Glasgow na Isle of Skye, takze se trosku bojim, ze tam ta puda bude vic podmacena, navic podle predpovedi asi bude prset (jak jinak ve Skotsku :lol: )
Mame stan novy, takze zatim vlastni zkusenosti nemame. Budu tedy moc vdecna za vase zkusenosti, postrehy a rady.
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Ferrino lightent 2 do Skotska?

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 22, 2017 14:22

Se stanem zkušenosti žádné, tak jen něco málo k tomu stanování ve Skotsku. S podmáčeným terénem jsme problém neměli, i když (na západě) pršelo často. Na Skye jsme ale chytili silný vítr, takže dalo práci vůbec stan postavit. V noci mě vítr budil a čekala jsem, kdy se stan začne trhat a po částech nás opuštět. Nakonec přežil bez úhony i když to byl jen Husky, který by ti tady řada lidí doporučila tak maximálně o prázdninách k Mácháči, když bude dobrá předpověď počasí :-D.

Kdybych se tím směrem vydávala znova, spíš než vlhko od země bych řešila, jak stan obstojí ve větru. Ten náš má 5 křížení prutů, takže je asi přeci jenom pevnější než tunelové Ferrino, na které se ptáš.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ferrino lightent 2 do Skotska?

Příspěvekod neliCZka » ned čer 25, 2017 19:31

Diky za reakci! :) Uvidime no, kdyby to bylo moc spatny, zkusime asi prespat v aute a nebudem se vydavat spat takove dny daleko od auta. Dnes v noci jsme stan zkouseli tady v Cechach a trochu se opotil pod karimatkama, ale tak to je asi normalni (snad)...Nefoukalo, tak tezko rict, co to bude delat ve vetru.
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Ferrino lightent 2 do Skotska?

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 26, 2017 14:46

Ve větru s pocením problém nebude, náš stan větral dostatečně, i když měl sněhové límce až k zemi.

Vzpomněla jsem si ale ještě na jednu britskou nepříjemnost - midges. Pokud by se vám podařilo čistě náhodou zakempovat někde v závětří, je dobré být na tyhle bestie připravený. Já si na ně při balení věcí nevzpomněla, přestože už jsme s nimi jednu zkušenost z předchozího výletu měli (večer dobrý, ráno nás probudily, když prolezly řídkou síťkou vnitřního stanu) a hořce jsem litovala. Vyzrála na ně dcera, která ukořistila obal na hrnce z husté síťoviny a natáhla si ho na hlavu. Kdybych si na ně doma vzpomněla a nestihla vyrobit dost moskytiér, vzala bych aspoň síťky na prádlo (ty menší válcové mají celkem dobrou velikost :-D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


Zpět na Stany