Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod CloserMango390 » ned čer 18, 2017 8:20

Zdravím kupuji nový stan a rozhoduji se mezi Jurek Alp 2,5 a Jurek dome 2.0. Máte někdo zkušenosti s těmito modely? Slyšel jsem že Jurek dělal spatný švy, je to pravda?
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod ondrejst » ned čer 18, 2017 11:12

Ahoj, mám Jurek Alp 2,5 (verze s odlehčeným tropikem - Extreme lite) - tři roky. Moje zkušenost:
- lehký a skladný; vevnitř bez problémů pro 2 dospělé s batohy, nouzově pro 3 pokud nechají batohy venku (a nejsou prostorově výraznější..), nebo jeden dospělý a dvě děti s batohy rovněž ok..
- mám jednu předsíňku - do té se toho moc nevleze a navíc sklon způsobuje, při dešti a otevření stanu a pak tropika prší dovnitř (sklon tropika kopíruje sklon vnitřního stanu a není dostatečná mezera) - tzn. nelze vylézt aniž by napršelo do stanu
- odlehčené tropiko začalo po cca 1,5 roce "lepit" - je zde na to samostatné vlákno... Při stavění stanu opruz.. Mokré tropiko to paradoxně nedělá :-)
- tropiko se moc dobře nevypíná - zejména vlhké se prověšuje a více vypnout nejde - podle mého vada - nestačí ani oko uprostřed na vypnutí boční stěny - pod okem se opět prověsí nevím zda to nedělá jen toto odlehčené tropiko, nebo už nějak vylepšeno; kombinace deště a větru tak u mě znamená, že se tropiko lepí na vnitřní stan..
- začalo se tento rok odplepovat podlepení švů (stan i podlážka)
- nikdy jsem ale neměl ve stanu mokro (že by protekl), zvládnul i stanování na mokrém sněhu s děštěm před týdnem..

Stan jsem nepoužíval nijak intenzivně (byl venku cca 30 nocí) a znovu bych jej nekoupil. Důvodem je kombinace blbě řešené předsíňky ve spojení s dalšími "vlastnostmi". Na hory nesnese moc vítr v kombinaci s deštěm - špatné kotvení - do kempu nepohodlný - špatná předsíňka..
Popravdě jediný důvod pro koupi je celkem ok cena a servis - ten jsem na tento stan zatím nevyužil (ale na jiný jurek - hotel 6, který vozíme do kempů ano -a bez potíží..).
Osobně bych zkusil msr elixir, klidně i dome - ale zrovna u 2.0 mi ale přijde podobně nešťastně řešený vstup a předsíň - malý odstupu otevírání stanu a tropika v kombinaci s malou předsíňkou.. než alp, tak to snad raději top - ten má alespoň lepší předsíňku..

Zajeď na výstavu stanů - Jurek tam mívá stánek - tzn. dáse porovnat s tím, že zkusíš chvíli po sobě více stanů - a dá se koupit s výstavní slevou (alespoň když jsem tam před třemi roky byl naposled).
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod fps » ned čer 18, 2017 12:52

CloserMango390@

za cca stejné peníze koupíš lepší stan MSR Elixir 2, o stanech MSR Elixir se tady můžeš dočíst dost, a na výstavě stanů si ho můžeš taky prohlédnou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod CloserMango390 » ned čer 18, 2017 14:19

Díky za názory, celý den jsem řešil jaký a nakonec to vypadá, že příští týden vyrazím na stany a vyberu asi nějaký msr nebo wild country, plánuji s ním jezdit i na sníh, takže asi to bude elixir nebo Wild Country Trisar 2. Líbí se mi hlavně jejich váha. Jediné co mě trochu odrazuje je nižší vodní sloupec, ale asi bude dostačující.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod fps » ned čer 18, 2017 16:46

- od Wild Country bych já stan nekupoval, to raději něco od Jurka, jestli chceš něco podobného jako je Wild Country Trisar 2, tak se koukni na něco od Vaude nebo Terra Nova, i když já bych raději kupoval stan se dvěma vchody, se dvěma předsíňkami, do stanu který má vchod zboku se lépe leze, stany MSR jsou díky tomu tvaru hodně prostorný, čehož si na výstavě stanu určitě všimneš
- o vodním sloupci u stanů tu bylo hodně napsáno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod CloserMango390 » ned čer 18, 2017 17:08

Ten msr bych radši, ale nevím jak by se choval na sněhu.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 20:01

Normalne. Stoji a nepremoka... Ak nefuka, staci ukotvit predsiene trekovymi palicami a byvas ... Aspon tak to robim ja :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jurek Alp 2,5 nebo dome 2.0

Příspěvekod fps » pon čer 19, 2017 16:10

CloserMango390 píše:Ten msr bych radši, ale nevím jak by se choval na sněhu.

já mám MSR Hubba který má cca stejné parametry jako MSR Elixir, používám ho celoročně, mám ho šestým rokem, spal jsem v něm 187x, u nás, Tatry, Alpy, -25°C, zažil jsem v něm několik celonočních vánic, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Stany

cron