Pinguin nebo Hannah

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » ned čer 5, 2022 7:20

Dobrý den, sháním stan pro občasné výlety, vesměs pěšky, občas kolo, zbytek autem. Odhadem od pozdní jaro až brzký podzim, většinou Pálava nebo okolí řeky Sázavy, horní tok.
Jsme 1 (občas 2) dospělí a 2 malé děti, s výhledem na budoucnost jen 2 dospělé.
Mám kvůli váze a ceně v hledáčku 2 modely

https://www.pinguin.cz/gemini_150
a
https://www.4camping.cz/p/stan-hannah-c ... ws/#zelena

Bohužel tyto weby, tak i weby výrobců, případně prodejci uvádějí každý jiné informace o produktech, jaké mají materiály tropica, zda je ripstop nebo ne apod. Také hmotnosti jsou nepřesné. Dále na ně nejsou k dohledání recenze, jen pár názorů lidí.

Máte někdo reálné zkušenosti? Případně doporučení na něco ještě lepšího? Preferuji něco, co má malou předsíňku (aby občas mohly být děti ve stínu).

Moc děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod Lipon » ned čer 5, 2022 10:16

Používali jsme dlouho Pinguina, bez problémů. Po X letech (odhaduji tak 10??) se rozpadlo podlepení švů.
Výrobce navrhl dodání nového tropika za rozumnou cenu, nakonec jsme koupili větší stan. Jinak materiálově v pohodě, tyče nepraskly, zipy fungovaly normálně, oka a šňůry držely.
Výhody Pinguina vidím i v možnosti pozáručního servisu.
Předsíňka je ale malá pro dítě, spíš na batoh, boty a nádobí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » ned čer 5, 2022 10:37

Mám podobnou informaci od kolegy z práce. Jenže ten má ještě tu původní sérii Gemini 150, odhad rok 2016, dnes ji prý dělají nějak ošizeně - nemá silikonizaci (tu dávají na typ Extreme).
Proto se šťourám v parametrech s výrobce i weby nemají jasno.
Naposledy upravil jinevis dne pon čer 6, 2022 5:45, celkově upraveno 1
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod Lipon » ned čer 5, 2022 18:53

No, my ho kupovali někdy 2001 :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 5:46

No a teď je otázka jak je to dnes. Bohužel jsem nic nedohledal a výrobci zatím mlčí (víkend). Proto váhám s rozhodnutím
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon čer 6, 2022 9:54

jinevis píše:No a teď je otázka jak je to dnes.

Dobrý den, kompletní informace o aktuálním provedení stanů najdete na odkazech níže:
https://www.pinguin.cz/gemini_150
Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, zaručujícím vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou podlepeny vodotěsnou páskou. atd.

https://www.pinguin.cz/gemini_extreme
Tropiko je vyrobeno z Nylonu s RipStop úpravou a trojnásobnou oboustrannou silikonizací, zaručující vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy tropika nejsou podlepeny, ale jsou použity expanzní nitě, které při styku s vodou násobí svůj objem a utěsní tak otvor po jehle. atd.

Za informace uvedené na jiných webech neručíme. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 10:58

Dobrý den,
moc děkuji za informace. Teď, jeslti dovolíte, dokážete oba produkty porovnat, ikdyž je to konkurence? Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon čer 6, 2022 11:42

jinevis píše:Teď, jeslti dovolíte, dokážete oba produkty porovnat, ikdyž je to konkurence? Děkuji

Dobrý den, s tím by vám měl poradit někdo nestranný. Uvádíte odkaz na 4camping, poptejte porovnání třeba u nich. Děkuji za pochopení. Lukáš.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 11:52

Mě by právě zajímala i zaujatá odpověď, jak a co dokáže výrobce vyzdvihnout, co mi třeba uniklo z popisu a parametrů :D
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 19:55

Postoupil jsem v hlodání:

co porovnání Gemini 150 a Gemini 150 Extreme Snow? Vím z recenzí, že před lety kdysi měli podobné parametry tropica (silikonizaci oba), kdežto teď jsou více odlišné (obyč nemá ripstop,...). Ovšem pokud internet nelže.

Vyplatí se investice do Extreme Snow v našich podmínkách a běžný provoz?

Děkuji
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2022 10:17

Promin, nechci se Ti michat do vyberu, mam jen otazku, cemu nerozumim...

Proc najednou chces srovnavat obycejne Gemini s Gemini Extrem Snow a ne s Gemini Extrem (bez Snow)? Chces stan na staveni do snehu nebo ne? "Snow" tady znamena pridany snehovy limec (a neco vahy a ceny navic), jinak nic vice.

Jinak rozdil mezi Extremem a normalem je nejenom v silikonizace/resp. PU zateru a rip-stop uprave tropica. To tropiko je Polyester vs. Nylon (druhe "vydrzi vic", ale neni to uplne jednoznacne, i PES ma sve vyhody proti nylonu). Extrem ma vice koliku a pruty z vyrazne pevnejsiho duralu - tj. vydrzi asi vyrazne vetsi zatizeni vetrem. Proto je z jine kategorie (Trekking vs. Expedicni).

V jakych podminkach stan chces pouzivat Ty, to bys mel vedet sam, v tom Ti vyrobce ani nikdo jiny neporadi. No a podle toho se odviji, co potrebujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod Etheric » úte čer 7, 2022 10:48

Silnylon je lepší, ale prověšuje se, takže stan musí mít pro toto řešení, dobrý vypínání.
Polyester se neprověšuje. Osobně bych bral silikonizovaný PES
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod jinevis » stř čer 8, 2022 5:41

Děkuji, už jsem se bavil s výrobcem, materiály mám objasněny. Extreme Snow neberu. Takže volba zlůtává na Gemini 150.
Ovšem vcelku mi výrobce/obchodník nabízel Tornado 2 Duralu a vyzdvihoval možnost stavby bez ložnice. Je to v praxi dobrý nápad? Moc mi venkovní pruty ve švech/pouzdrech nesedí (možnost protržení)

Hannah jsem vypustil, neberu.
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Pinguin nebo Hannah

Příspěvekod ntz » stř čer 8, 2022 8:57

Pinguinoutdoor píše:Dobrý den, s tím by vám měl poradit někdo nestranný ...


na co bejt nestranej ... jen to hezky reknete "dycky pinguin !!" ..

jinak za me pri pohledu na oba stany je to jasne .. pinguin ma vic snur na zavetrovani, ma extra poutka uprostred sten .. tady neni co resit .. sel bych do pinguina ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51


Zpět na Stany