Mlíko ve stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mlíko ve stanu

Příspěvekod jedik » ned říj 2, 2016 12:02

Bylo léto. Stan byl v cyklobrašně. V brašně bylo i mlíko. Mlíko se rozlilo (bez komentáře) a přišlo se na to až večer. Stan řádně zasmrádl.

Co jsem zkoušel? Omýt. Vyvětrat. Vyvětrat více. Vymáchat v dětském bazénu a vyvětrat. Svěřit s instrukcemi to hlavně neprat v prášku s aviváží nasledováno vypráním v prášku v aviváži. Furt smrdí.

Co jsem nezkoušel?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod slezacekm » ned říj 2, 2016 12:31

kdysi mi rikali Rybar...mel jsem Jurek stan, ktery dorazil v kontejneru s rybama :vom: vetrak jsem ho tak dlouho nez jsem si na to zvykl...po par letech to bylo v pohode :((
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod pavproch » ned říj 2, 2016 12:40

vyprat v těplé vodě s trochou prášku bez aviváže, potem vyprat v naředěném octu (těplou vodou ale nem moc těplou) a potem ve několika těplých vodách (tj. zbavit zybtků práku i vocta)

bechat pořádně uschout v hicu (na radiátoru nebo slunku)

následně pořádná impregance nejlépe se zažehlením

čti: rada bez záruky a bez odpovědnosti za případné škody
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod Víťa » ned říj 2, 2016 12:42

Mirazyme od McNettu
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod booze » ned říj 2, 2016 13:17

Nevysmradne. #-o
Muzu ti ho vymenit za "tri mesice mozzarella ve vnitrni kapse" hnus. :vom: Ani cisty ocet a mesic postaveny v pruvanu nepomohl. O hodne vic pomohl citronovy olej. Nekde jsem popisoval jak odsmradil zasmradlou vetrovku. :ú Stan jsem stejne vyradil. :((
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod mike » ned říj 2, 2016 17:55

slezacekm píše:kdysi mi rikali Rybar...mel jsem Jurek stan, ktery dorazil v kontejneru s rybama

:lol: diky, pobavilo :twisted:

jedik píše:Co jsem nezkoušel?

Venovat stan bezdomovcum, tem by to nemuselo vadit ;-) Co takhle naredene Savo? Kdyz to smrad (a stan) neznici, tak ho aspon prebije ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod Sirkka » ned říj 2, 2016 20:33

Zkusila bych to, co radil Pavproch. I když... nezabralo ani vyprání, těžko říct, zda pomůže ocet. Trochu jsem googlila, co třeba odstraňovač zápachu? Pár kladných ohlasů jsem našla na Subio - Stop zápachu (nebudu sem dávat odkaz, aby mě Mike nenařknul z reklamy :twisted:). Ale neznám, nezkoušela jsem. Píšou tam i na obuv, koberce,... tak by to mohlo být šetrnější jak Savo.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod mike » ned říj 2, 2016 22:15

Kdyz uz kyseliny, tak spis citronova. Ucinna je minimalne stejne, jako ocet, a na rozdil od nej nesmrdi. Plus UV zareni, delsi dobu nechat na slunci, ale to chtelo o par mesicu driv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod yenya » pon říj 3, 2016 8:59

Před léty jsme jeli po zemi do Gruzie a v Turecku jsme poprvé použili stan. Stavěli jsme ho za tmy a když jsme ulehli, libovali jsme si, že je to jako bychom spali v seníku. Až teprve ráno jsme odhalili ten hnus - kolega, kterému jsem stan před nedávnem půjčil, ho nevysušil, takže byl úplně zelený ... Další večer jsme spali u moře a stan jsme v té slané vodě důkladně několik hodin nechali koupat - "zeleň" sice nepustila, ale smard byl pryč ;-)
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod Víťa » pon říj 3, 2016 15:54

Tak já to zkusím ještě jednou: Mirazyme od McNettu.
Je tam přímo uvedeno, že je to i na stany, což ocet, kyselina citronová a asi ani mořská voda úplně nejsou. Známá mi jednou po půjčení stan (North Face) vyprala a odnesly to všechny zalepené švy, takže bych to moc nepral, spíš jen naložil do vany a nechal působit.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod jedik » pát říj 14, 2016 11:01

Díky všem, postupně to zkusím od těch nejméně invazivních.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Mlíko ve stanu

Příspěvekod Connor10 » čtv říj 20, 2016 12:19

Vymáchat dlouho a pořádně v octu s citronovou štávou asi toho budou litry, ale tyhle dva vždycky pomůžou.
Connor10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 13, 2016 12:27


Zpět na Stany