Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod handyman » ned čer 12, 2016 11:32

Ahoj,

poradte mi prosim. Mam stan Marmot limelight 2P a tropiko ma malou nepromokavost, asi okolo 2000. Kdyz prsi, kapka, ktera dopadne na tropiko se "procedi" latkou donitr (cast kapky) a pak to vevnitr pocituji v podobe slabe sprsky - zachvili je ve stanu vhko. Musi existovat nejaky zpusob, jak zesilit nepromokavost tropika, aby se toto nedelo, a aby dovnitr voda nepronikala. Nejaky zater. Vite nekdo jak a cim nepromokavost zesilit?

Z.
handyman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 12, 2010 14:10

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod remy77 » ned čer 12, 2016 19:46

Ti preteka tropiko na Marmote? Ako dlho ho mas? Nebude to nahodou len kondenz zvnutra na strope, z ktoreho ak ti kvapne cez sietku, tak to mozes pocitovat ako "sprsku"?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod handyman » ned čer 12, 2016 22:28

Je nový.
Ne přímo, že by protékal - že by se udělal čůrek a někam zatékalo. Ani srážení na něm neprobýhá. Ale když prší trochu silněji, tak jak dopadají ty kapky v rychlosti, dostanou se částečně skrz póry tropika - v podobě mikrokapek - něco jako mačkátko na brambory, když se dělá bramborový salát - tak podobně se dostane skrz. Ve stanu pak není kaluž, jen takové nepříjemné vlhko. Neumím si představit, že by třeba pršelo celou noc.

Popravdě moc tomu nechápu, protože v článku, který se vstahoval na výstavu stanů v Praze psali, že při výběru nemá být rozhodující sloupec vody, že jsou to jen marketingové keci. :)

Objevil jsem tady ten zátěr, docela by mě zajímalo jestli s tím máte někdo zkušenost:
http://www.hudy.cz/impregnace_stany_spa ... 64162.html
handyman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 12, 2010 14:10

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod remy77 » pon čer 13, 2016 11:57

No vzdy mi to nejde do hlavy. Podla teba maju kvapky taku silu, ze sa "pretlacia" cez tropiko? To snad nie. Ak to realne presakuje (co by nemalo) a stan je skoro novy, tak ho jednoducho vyreklamuj.

K tomu vodnemu stlpcu:
Na Elixire ma tropiko 1500 mm a nikdy nepremokol.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod handyman » pon čer 13, 2016 12:30

No pri tom desti mi to tak prislo. Ne ze by se cela protlacila, ale nejaka mikrocast, ktera je citit na kuzi obliceje, ano.
handyman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 12, 2010 14:10

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 13, 2016 13:50

Zkoušel's sáhnout na tropiko zevnitř při tom dešti? Přesně jak to popisuješ to vypadá když je na vnitřní straně tropika v malém množství zkondenzovaná vlhkost. Vidět to není, samo to nekape, ale když z vnějšku dopadne kapka, tak tu vlhkost zkondenzovanou na vnitřní straně pošle dál a je cítit ta jemná sprška.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod remy77 » pon čer 13, 2016 18:48

GreyMouse:
To bolo prve, co som sa pytal, lebo sa mi to nezda, ale ze vraj nie

Aj tak si ale myslim, ze to je kondenz. Hlavne pri silnejsom dazdi, ak je vyssia vlhkost vzduchu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod remy77 » pon čer 13, 2016 18:51

handyman:

Este ma napadlo, skus to hadicou niekde vonku. Ci to bude tak ako pri tom dazdi.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Impregnace tropika - zesileni nepromokavosti

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 13, 2016 22:21

remy77 píše:GreyMouse: To bolo prve, co som sa pytal, lebo sa mi to nezda, ale ze vraj nie

Jo, já vím, ale taky psal, že stan je nový, tak jsem si říkala, že ho třeba ještě nemá pořádně vyzkoušený za různých podmínek. Pokud fouká, tak míváme tropiko zevnitř ráno suché, pokud nefouká, bývá vlhké, ale nijak se to neprojevuje pokud neprší. A za deště se občas stává právě to, co handyman popisuje; taky jsme měli pocit, že voda prochází skrz tropiko.

Taky bych zkusila ještě nějaký test s "umělým" deštěm než bych šla stan reklamovat nebo na něj stříkala nějakou impregnaci.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


Zpět na Stany