DD Hammocks

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » sob kvě 21, 2016 10:57

O Staice jsem ti psal a termin cesty se oddalil do zimy, protoze mi nevysla vakcinace (tzn. az po zloutence). ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pon čer 20, 2016 12:44

- DD Frontline Multicam -
[DD Hammocks]


Při koupi hamaky Frontline Multicam, dostanete v balení hamaku v kamuflážní barvě s celoplošnou moskytiérou, dvě minimalistické tyče, cca 10m lanoví, dvě elastické lanka, a nakonec obal stejné barvy a materiálu jako je samotná hamaka.

    Technické parametry:

    pokud se reálné parametry liší od výrobcem udávaných, vypisuji je v ostrých závorkách
    Hamaka má rozměr ložné plochy: 2,57 x 1,40 m <2,7 x 1,4 m>
    Váha samotné hamaky: 655 g <860 g>
    Lanoví (původní) cca 10 m: 390 g (nelze již určit, zda jde přesně o dvě 5 m dlouhá lana, protože jsem je zapomněl změřit před používáním)
    Elastické lanka: 2 x 2 m
    Tyčky: 2 x 40 cm (po složení poloviční délky)

    - zakoupeno vč. příslušenství na e-shopu českého dovozce http://www.natura-nuova.cz/
    - cena byla stejná, jakou má dodnes český dovozce na svých webových stránkách (2220,-)
    - doporučení že je vhodná pro lidi do 197 cm a 150 kg <na stránkách DD Hammocks je údaj 6 ft 5 in/ 195.58 cm a 125 kg max.> bych bral s rezervou. V hamace ležel zatím nejvyšší člověk 190 cm a bylo to pro něj už na hraně pohodlnosti, ale nutno podotknout, že v hamace běžně nebivakuje.

- Jednotlivé komponenty -

Po rozbalení hamaky jsem se jí snažil překontrolovat, abych našel případné vady na kráse a jiné nedostatky ještě před prvním testem někde venku. Objevil jsem pouze volné střapce látky u křížení šitých spojů a nerovné stehy, které by neměly mít na používání hamaky žádný vliv - subjektivně mě to ale rozčiluje. Teď už k samotné hamace a jejímu používání.

Hamaka Frontline MC je z prodyšné dvouvrstvé látky. Kamuflážní vzor je na skvělé úrovni. Prakticky jsem zatím v našich středoevropských podmínkách nezaznamenal prostředí, kde by nějak barevně hamaka křičela na pozadí. Látka je přeložená a drží na jedné straně podélným zipem moskytiéry a na straně s logem výrobce je přichycená čtyřmi suchými zipy. Do mezivrstvy se dá ze strany pohodlně vložit karimatka, která vás bude izolovat od studeného vzduchu zespod. Toto jsme s přítulkou již několikrát podcenili a klepali pak v hamakách kosu až do rána. Uvnitř hamaky jsou na každé straně, cca 50 cm od konce, všité dvě kapsy (24 x 14 cm). Jsou dostatečně velké, abyste si v nich mohli uložit čelovku, mobil, nějakou sladkost na svačinu, atd. Objemnější nebo hranaté věci však doporučuju vkládat do kapes směrem v nohách, protože se může stát, že se o ně během spaní budete šťouchat hlavou. Nad podélnými zipy moskytiéry jsou pak ještě našitá plochá pevnostní oka, vždy dvě 55 cm od konce. Při klasickém vypnutí hamaky ve visu jsem zatím jejich bližší účel neobjevil. Hamaka se jimi dá ukotvit třeba k zemi a vznikne tak minimalistický bivak, který si musíte ale předem odizolovat od země (např.: igelitem, přeloženým tarpem..) - hamaka je prodyšná a není vodovzdorná.

Moskytiéra černé barvy je k hamace napevno přišitá na obou koncích. Uzavírá se podélnými zipy s dvěma protichůdnými jezdci (nikde jsem nenašel údaj, že by šlo o zipy YKK). Po cca 55 cm od obou konců je nahoře moskytiéra vyztužená tunýlky na provlečení vypínacích tyčí. Tyče se do tunýlků navlékají z opačné strany než je logo. Mají rovnoměrně našitá tři pevnostní plochá oka, kterými můžete provléct elastické šňůry a ty potom přivázat k opěrám nad vázáním hamaky. V případě, že se tyče rozhodnete nepoužívat, tak jde oky provléct klacík, který splní stejnou službu. Po několika pokusech provlékám elastickou šňůru raději dvěma krajními oky, aby se moskytiéra vypínala více do šířky. Pokud vám bude z nějakého důvodu moskytiéra překážet, tak si ji před napínacími tyčkami stáhněte provázkem.

Lanoví k vyvázání hamaky společně s 'Balícím rukávem' jsem si nechal nakonec. Samotné lanoví je z obyčejné uměliny a přijde mi zbytečně těžké. Jde o šňůru, která má tunelovitý oplet a u našich hamak jsem šňúry pro jistotu na koncích zatavoval, aby se netřepily. Délka vyvazovacích šňůr je plně dostačující (cca 2 x 5 m). Pozor si musíte dávat akorát při samotném vázání hamaky, aby se šňůry nekřížily, jinak se bude hamaka protáčet. A také by měla být vyvázaná na obou koncích rovnoměrně, abyste nespali hlavou/nohama dolů. Osobně mi původní šňůry k hamace nevyhovují a chci je časem nahradit.
Balící rukáv, který jsem si objednával k hamakám navíc, se ukázal jako velice praktický doplněk. Je to (v mém případě zelený/ nikoliv MC) rukáv materiálem podobný hamace. Rukáv je na konci obšitý a stahuje se klasickou šňůrkou na druk. Před jeho používáním napřed celou hamaku rukávem provlečete a vznikne tak jakýsi neforemný červ. Takto sbalenou hamaku můžete srolovat a její stavba - vyhrnutí rukávu; nebo složení - sejmutí tyček moskytiéry a provlečení hamaky rukávem, zabere minutu času.


- Frontline v praxi - A

Po prvním vyzkoušení pro mě bylo milým překvapením, o jak prostornou hamaku jde. Reálné rozměry a váha sice nekorespondují s údaji výrobce, ale uvnitř je prostor více než dostatečný. Měřím něco přes 175 cm a vážím střídavě 70 - 80 kg. Zatím jsem ale neobjevil limit, kterým by mi Frontline znepříjemnila bivak.
Vyvázání a příprava hamaky k zabivakování je otázkou pár minut. Při použití balícího rukávu, tato činnost nezabere víc jak tři minuty i s uložením do báglu. Mnohem déle mi trvá balení Tarpu. Při vázání si jen musíte dávat pozor, aby se lana nekřížila a byla rovnoměrně napnutá. Je proto vhodné si najít stromy nebo jiné kotvící body s rozestupem cca 5 stop. I malý rozdíl napětí může znamenat rozdíl v pohodlí:

volně vypnutá hamaka vám nedovolí ležet uvnitř rovně. Toho byste docílili pouze ležením diagonálně, ale při spaní na boku vás bude napětí po obvodu otáčet.
silně vypnutá hamaka vás po dolehnutí zabalí. Budete uvnitř stlačení jako v zavěšené rakvi a nedovolí vám ani pohodlně v ní sedět s nohama ven.
ideálně vypnutá hamaka je mírně svěšená. Spolu s lanovím tvoří jakýsi luk. Při dolehnutí vám nijak nebrání v pohybu uvnitř a díky rovnoměrnému napětí se v ní pohodlně a hlavně vodorovně vyspíte.

Hamaky vážeme tak, aby ložná plocha byla zhruba v úrovni pasu, klidně výš - lanoví je tak navázané asi v úrovni ramen, aby byla hamaka rovnoměrně vypnutá do luku. S vázáním speciálních uzlů si hlavu příliš dělat nemusíte. Stačí párkrát podebrat křížem kořenová lana vedoucí k hamace a udělat klasickou smyčku a uzel stejný jako na tkaničkách u bot. Spíme hlavou naproti sobě. Což se osvědčilo hlavně proto, že nocujeme sice každý ve své hamace, ale pouze pod jedním Tarpem. Další výhoda spaní hlavami proti sobě je v tom, že máte díky tomu opticky větší přehled o okolí. Hamaky jsou navázané do 'V' - jeden kotvící bod je pro obě společný a na opačných koncích má každý kotvící bod samostatně. Tarp nad nimi míváme diagonálně s oběma nebo jedním koncem přikolíkovaným k zemi. To závisí hlavně na prostředí a možnostech.
Věc, která mě venku na Frontline zajímala nejvíc, byla její prodyšnost.
Hamaka je prodyšná dokonale. Toto plně oceníte při spaní v horkém počasí, ale nesmíte na to zapomínat v zimě. Společně s hamakou používáme DD Tarp MC 3 x 3 m a kvalitní karimatky T-A-R NeoAir Xtherm regular. Je potřeba si nafouknutou karimatku vložit do mezivrstvy tak, aby byla uprostřed ložné plochy. Osobně si ji ještě vkládám koncem víc nahoru, protože se mi pak s karimatkou lépe manipuluje uvnitř. Výsledné pohodlí v hamace se tím znásobí i za teplého počasí, např. u vody. Od vody stoupá chladnější vzduch a na vlastní kůži jsme tak pocítili, že není příliš vhodné podceňovat noční změnu teplot. Toto byla i noc, kdy jsme otestovali váhový limit Frontline. Kolem druhé hodiny ráno už byla taková vlezlá zima, že jsem si raději zalezl do hamaky k přítulce a tam jsme se zahřívali až do rána. Chvíli jsme oba čekali, která věc na hamace povolí dřív, jestli lanoví nebo látka. Hamaka naše tulení se k sobě a převalování uvnitř s váhou kolem 135 kg obstála na jedničku. Problém byl pouze v tom, že je pro dva nocležníky už těsnější. Prostornost oceníte i po ránu, když je venku sychravo a čerstvo, tak se uvnitř Frontline bez problémů můžete převléct do suchého teplejšího oblečení.
Kapsy v hamace používám na uložení čelovky, mobilu a pár drobností. Vždy si ukládám mobil a čelovku do kapes, které mám v nohách. Během noci se převaluju a několikrát jsem o čelovku zavadil hlavou. Nic příjemného to není. V nohách mi takto uložené věci nijak nezavazí a bez potíží se k nim kdykoliv je potřeba můžu natáhnout. Poutka, ktará jsou po obvodu hamaky našitá, jsem moc nevyužil. Zkoušel jsem si na ně připnout boty, aby mi do nich na zemi nic nevlezlo, ale ve výsledku se tím jen deformuje ložná plocha hamaky. Boty navíc zavazí při ležení a mají teď své místo přivázané na lanoví za hlavou. Hned po prvním výletu jsem si doma nastříhal malé kroužky ze silikonové trubičky a provlékl jimi jezdce od zipů moskytiéry, protože mě otravovalo jejich cinkání za větrného počasí. Hamaka sama o sobě nijak zvlášť nešustí, ale hluk cinkajících zipů může spícího rušit.

V hamace Frontline mám doposud naspáno něco kolem 50 nocí venku v proměnlivém počasí, při teplotách od -10 po 25 °C. Letošní zima nebyla na experimenty s minimálním teplotním mezníkem nijak nakloněna. V hamace se přesto dalo pohodlně spát i při -10 °C díky kvalitní karimatce a spacáku. Důkazem, že jde skutečně o pohodlný spánek, může být i fakt, že ji používáme na spaní, válení se a odpočinek.. i doma v bytě.

:) tak tolik v kostce k hamace Frontline a jejímu dosavadnímu používání.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 8:20

270cm nieje malo? Mam 330cm a 300cm. 300cm je uz na hrane, 330cm je pre mna optimalne na pohodlny spanok. Ma to velky vplyv na komfort, meriam 182cm.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 8:30

Tak jen na okraj v 'recenzi' jsem psal, ze to neni ani tech udavanych 270cm ;)

Ten udavany rozmer je snad u vsech typu DD Hammocks, ale limitujici mi zatim neprisel. Lezi se v ni pohodlne - zalezi vazne na vypnuti.
Ted zvazuji pracovni alternativu od Ticket to the moon Singl Hammock camo, ktera je sice prostornejsi a levnejsi, ale zase nema moskitieru atd. Z nabidky co je u nas k mani vypada prave TTTM jako zajimava alternativa (nsnost 200kg je prijemne plus).
Pripadne Double Hammock, ktera je 320 x 200 cm s vahou 600g. Opet ale bez moskitiery. Tak nevim jestli by sis pri vyslednem dokoupeni moskytiery a tarpu nejak polepsil? :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 8:53

Pred chvilkou mi jeden chalanisko poslal link na poliaka: http://lesovik.eu/ mozes pozriet aj tam. Pise, ze matros si nechal vyrobit specialne pre neho na hamaky, tak by to nemusel byt taky igelit ako od DD.

Mne prave vyhovuje viac, ked je moskytiera zvlast, pretoze v nasich koncinach su komare ozaj otazkou 2-3 tyzdnov a to tiez predovsetkym pri vodnych tokoch. Cize viac krat ju necham doma, ako beriem so sebou. Ja som si z ameriky kupil na to matros /spolu s inym/ a usil som si ju sam, ziadna veda, na 330cm hamaku /350g/ vazi ta moskytiera 140g. Naklady 30 USD /matros, DPH, doprava/. Akurat ten material, to je celkovo u nas velka bieda.

Inak ta dlzka hamaky, to pochopis asi az ked vyskusas dlhsiu. Cim je dlhsia, tym vodorovnejsie si mozes diagonalne lahnut a menej ta obopina. Ak to vlacis so sebou, tak hamaka aj s uchytenim a popruhmi by mohla byt do 500g.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 9:15

Ja jsem si uz zkusil od prvnich pokusu hamak nekolik ;) dik za tip, mrknu na to.
Vetsi lozna plocha je u vetsiny vyrobcu hamak na ukor vahy, ale ano, komfort uvnitr je 100% pohodlnejsi. Zatim za me: DD Jungle Hammocks; Therm a Rest Slacker, Snugpak, Amazonas a behem posledniho jeden a pul roku Hennessy hammock a DD Frontline, kterou si zatim drzim pro jeji + vlastnosti i na ukor vahy.
Od nejhorsi po 'ideal':
Nejhorsi byla snad ta z usa od Hennessy - pak sice nejpohodlnejsi, ale nikoliv na cesty Amazonas - TAR Slacker (dobry na opruzeniny) spolecne s DD Jungle - Snugpak - az nakonec idealni kompromis s Frontline.

edit: diky, ten Panter se mi hodne zalibil. ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 9:19

tak vzdy je to na ukor vahy, netreba ale kupovat tie igelity z indociny /to je inak aj hennessy/
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 9:29

@ infrastellar: tak hamaky tam vypadaji super, ale ma to ten hacek, ze nejsou skladem :D psonkum jaks taks rozumim, ale nerozlustil jsem, jak to je s expedici do CR?
Hennessy doporucuji amici i pro ucely armady a ten, kdo by se v nich musel v jungli parit by driv umrel od nervu s opruzeninama. Hamaka se rozpina (coz neni idealni) a susti az hruza. Toz asi tolik k amikum a jejich doporucenim u hamaky.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 9:37

si to daj prelozit v gugli .... rafaelovi napis, a urcite nebude mat problem ti to poslat, aj ked by na strankach takuto moznost zrovna nemal
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 9:43

jo a este tu:

http://hamak.sk/

kludne mu napis, urcite ti urobi rozmery na mieru, ak by ti bolo malo
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 10:31

infrastellar píše:...

ten tebou postovany slovensky web udava rozmery skoro stejne jak mam u DD Frontline ;)
Rozmery “čisto len” hamaku cca 2,8m dĺžka x 1,45m šírka, čo je krátkodobo použiteľné aj pre dvoch ľudí Nosnosť hamaku 150kg, pri použití vždy skontrolujte úplné uzatvorenie karabíny.


Osobne bych idealne bral rozmer hamaky 220 cm sirky x 300 cm delky, uvnitr 4 kapsy, po obvodu na koncich dve pevnostni oka a vahu do 350g :D to je ale zrejme nemozne. Musela by byt nesustiva a s nosnosti, jak ma TTTM kolem 200kg.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 16:16

ved preto ti pisem, aby si mu napisal, mozno ti usije podla tvojich predstav. Usit hamaku nieje ziadna veda. Limit je jedine sirka, na dlzku ti z rolky odstrihne kolko potrebujes podla mna.

178cm na sirku mas napriklad tento hexon 1,6, pri 330cm je to 394g. Sirsie som nevidel.
http://www.dutchwaregear.com/wide-11-ft ... mocks.html

Ja mam od neho 330cm a 150cm na sirku co je 335g. Inak ten hexon je fantasticky matros.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 16:21

infrastellar píše:Mne prave vyhovuje viac, ked je moskytiera zvlast, pretoze v nasich koncinach su komare ozaj otazkou 2-3 tyzdnov a to tiez predovsetkym pri vodnych tokoch. Cize viac krat ju necham doma, ako beriem so sebou. Ja som si z ameriky kupil na to matros /spolu s inym/ a usil som si ju sam, ziadna veda, na 330cm hamaku /350g/ vazi ta moskytiera 140g. Naklady 30 USD /matros, DPH, doprava/. Akurat ten material, to je celkovo u nas velka bieda.

Osobne me komari obtezuji delsi dobu nez ty dva az tri tydny v roce. Je ale fakt, ze by bylo lepsi mit modularne nastavitelnou hamaku s prislusenstvim, ktere lze aplikovat podle typu akce.

______________________________________________

Diky, uz jsem se do komunikace zapojil vice nez cile ;)
S polakem se ale moc nedomluvim - preferuje komunikaci pres PM na Facefucku, tak jsem se spojil pres link pod webem se slovakem a vic fandim Matusovi.
Vymenili jsme si par skic s mymi upravami a uvidime, co z toho vyplyne.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 19:06

ak je niekde hejno komarov, je ovela lepsia moskytiera pristupna zo spodu. Tie zipsove su zle v tom, ze pri lezeni do hamaky si tam zazipsujes aj komare. Proste je to na prd. O vahe toho zipsu ani nehovorim.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 19:20

@ infrastellar: Ty tedy jezdis s hamakou, moskitierou (podle potreby) a tarpem?
Kde jsi prosim te prisel k moskytiere, kterou tech 330cm na delce hamaky prekryjes, aby ti vubec jeste kryla hamaku jako takovou? Matus mi k te delce psal, ze prave nema smysl se zabyvat delkou na ukor pouzitelnosti s prislusenstvim (tarp, moskytiera, atd.) a je to tak i logicke. Delku jsem mu nakonec na tech 280 cm cisteho rozmeru schvalil. Je to z 300 cm po prelozeni, zapositi a vytvoreni tunylku uplne dostacujici.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 19:43

no ved som ti pisal ze som si ju usil, najdi si na youtube fronkey style bugnet. V juznej amerike to pouzivaju uz stovky rokov, tak netreba objavovat uz objavene.

mam tarp 3x3 m a dam si ho diagonalne, cize hamak prekryje hravo. Budem ale sit este jeden tarp 3x4m aby sa vosiel este jeden hamak.

dole je shock cord, uplne sa to uzavrie
Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 19:49

inak dlzku hamaky vynasobis 0.83 a dostanes dlzku zavesenej hamaky, cize moskytiera nema 330cm, ale 280
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 19:55

mit latku se vzorem DD Multicam, tak uz Matusovi posilam strih i s vlastnimi navrhy uprav :D Ale jinak dik za inspiraci.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » čtv čer 23, 2016 20:01

infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 20:06

to ti presne nereknu, ale DD Hammocks ma zrejme na ten svuj typ kamuflaze nejaky patent :)

Vzor vypada zhruba stejne jako u jejich ilustracnich fotek DD Tarp 3x3 Multicam
Obrázek
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod rtlmfgmt » pon črc 25, 2016 9:43

Ahojte priatelia,

skúšali ste niekedy v týchto DD hammocks spať aj dvaja? Dalo sa to? :D

díky
rtlmfgmt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 25, 2016 9:33

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pon črc 25, 2016 11:55

@ rtlmfgmt:
Ahoj, vyspis se i ve dvou, ale jen pokud nevazite dohromady vic jak cca 180kg. Pohodli uz moc necekej. Na prespani to jde v paru, kdy se muzete i vrtet, ale s chlapem bych se v hamace fakt 'tulit' nemusel :D
Spali jsme dve noci v DDH Frontline, protoze jsme podcenili chlad od o kousek nize polozene vody pod nami a nebrali si s sebou kerosku. V noci me uz to profukovani dozralo a vlezl jsem si do hamaky k pritulce, kde jsme se vyspali do rana v teple. Na pravidelne spani v hamce ve dvou/v paru, bych zvolil ale urcite jiny model hamaky ;) Frontline je maximalne pohodlna pro jednoho.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » úte črc 26, 2016 11:18

v akejkolvek hamake /urcenej pre jedneho/ to nebude pohodlne v dvojici. Jedno je chvilku sa tulit, ine je stravit tam 8 hodin. Takze ak planujes iba jeden hamak, tak priatelka sa urcite vyspi aj na zemi :D
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Předchozí

Zpět na Stany