DD Hammocks

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pát bře 11, 2016 13:03

O ruznych hamakach jsem tu par prispevku nasel, ale konkretne nejaky, co by se zabyval timto/nebo primo 'DD' hamakama nee, tak jsem se jal zalozit tohle tema. :)

Webovky vyrobce DD Hammocks v Anglii. Pro pripadne zajemce jeste e-shop ceskeho distributora vyrobku od DD Hammocks.

_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._
(?) jak jsem se k hamakam dostal:
Vyzkousel jsem si uz nekolik typu hamak. Prvni zkusenost s hamakami me hned ze startu odradila, protoze slo o tu 'sit' na spani z armyshopu, kterou mi nabidl k vyzkouseni kamarad. Velice si toto spani pochvaloval, ale me neoslnilo! Tyto site na spani jsou maximalne nepohodlne. Mezi oky obcas uviznete rukou a pak ani samotne lezeni nenabizi zadny extra komfort, abyste si odpocinuli treba u ohne. Jsou nestabilni. Pro vetsi pohodli se daji konce houpaci site vyztuzit klackem, ale pak je lezeni o dost vrtkavejsi a hrozi riziko prepadnuti.
Po nejake dobe jsme se vsak z duvodu stehovani nakonec trhli s partackou a partakem. Zbyl mi nas stan 'pro tri', ktery vazil i s prislusenstvim pres pet kg a to me po dvou vyletech preslo uplne. Resil jsem jak co mozna nejefektivneji poresit bivak, kdyz jsem zacal jezdit vesmes sam. Zdarak mi nevyhovoval - to bylo jako spat v pytli na zesnule, UL stanum nebo vubec stanovani jsem se chtel vyhnout, tak prisla na radu zkouska ohnem v hamace.
Kamaradka, z jiznich cech mela doma na zahrade prave hamaku o DD Hammocks a ja pri grilovacce zasl nad rozdilem komfortu oproti houpaci siti.
_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._
Od DD byla prvni hamaka Jungle, kterou uz vyrobce inovoval a je dnes o kus lehci. Tato hamaka se prodava s moskytierou, dvema uvazy, kryci plachtou, 4koliky a vnitrnim organizerem, ktery je vypnuty mezi tycemi. Da se diky dvema pulkruhovym tycim postavit na zemi jako stan, je z neprodysneho padakoveho hedvabi a je zastresena nepropustnou plachtou. Diky tem tycim nabizi obrovsky vnitrni prostor.. atd. info si lze dohledat na webu.
Hamaka to je komfortni, ale nevyhovovala mi vahou a neprodysnosti - v zime se mi vysrazely pary a pot az jsem si pak 'lebedil' ve spacaku ve vlastni stave.
Letos jsme s pritulkou zkusili hamaku Frontline a u te zrejme zustaneme. Bez puvodnich uvazu je vaha na slusnych 250g + 80g DIY uvazy, ktere si budu vyrabet. Je prodysna, prostorna, pohodlna a dokonce je maskovani na takove urovni, ze jsem mel problem hamaku najit po navratu z obchodu v lesiku :) proste zatim ideal.

Nekdy na jare bych rad udelal recenzi, tak se snad dokopu i k foceni.
Pokud by byly nejake dotazy, tak sem s nimi. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod Quido » sob bře 12, 2016 11:47

fajn, rad si na recenzi pockam, ale ted je idealni pocasi na to, proverit hamaku v nepriznivych podminkach, tak proc az na jare? :wink:

hamaka dobre nahradi stan ci zdarak na cundrech, kdy se pohybujes v lesich, ale zcela stan nikdy nenahradi, predevsim pokud miris i do vyssich hor, jsi bez stromu v ### :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » sob bře 12, 2016 12:17

Quido píše:..ted je idealni pocasi na to, proverit hamaku v nepriznivych podminkach, tak proc az na jare?

Prvni faze 'testu' jiz probehla v ramci ctyrdenni cesty. Potreboval jsem za tepla zjistit u nove verze DD Frontline jeji + a - abych mohl vcas vratit 'vadnou' nebo vymenit model za jiny model. Frontline mi sedla, ale mam k ni zaroven DD Tarp 3x3m.
Pokud jsi uz v nejake hamace spal, tak tahle je prodysna. Nechtel jsem zadny zater kvuli zkusenosti s kondenzaci a vyhodou DD Frontline je dvojvrstvy plast, kde se pohodlne vleze karimatka. Bokem na me ve spacaku nijak nefoukalo, protoze jsem byl pod plachtou, ale bez ni by byla zima dost.
zbezne shrnuti:
    - nenadchlo me siti! Svy jsou misty krive, jindy presite krizem..
    (toto je muj subjektivni problem - jsem perfekcionista ;) a tyhle veci si vsimam u vseho hned)
    - samotna hamaka je lehoucka, ale s puvodnim lanovim vaha podstatne stoupne!
    (toto chci vyresit DIY uvazky, ktere odlehci hamaku o 600g - u verze DD Jungle jsou UL uvazy soucasti baleni)

    + velmi pohodlna lozni plocha, lze spat bez problemu na boku!
    + pri trose cviku lze mezi dve vrstvy hamaky vlozit TAR NeoAir XTherm, ale klouze - tady mi prijde vhodnejsi klasicka alumatka
    + spickovy maskovaci vzor (je lepsi si hamaku oznacit, aby ji clovek v seru nehledal hodinu)
    + kvalitni moskytiera soucasti hamaky
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod slezacekm » stř bře 16, 2016 13:40

díky za test..co srovnání Frontline a Travel/Bivi. Není Travel vhodnější možností toho nepromokavého zapnutí? Chápu, že to nebude úplně dokonalé a komfortní, ale zase člověk ušetří spoustu váhy plachty.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 21:15

otazku asi dost dobre nechapu.. ale s nepromokavosti BIVI nic navrch neziskas... maximalne se v ni budes vice potit :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod slezacekm » stř bře 16, 2016 21:45

no jde mi o to, že Frontline má pouze moskytiéru, ale Bivi má kromě moskytiéry nepromokavý obal. v případě deště bych čekal, že Bivi bude nepromokavá, samotná Fronline nebude. Proto ty s Frontline nosíš ještě plachtu, díky které taháš váhu navíc. Mě zajímá, v čem je Frontline lepší než Bivi (kromě prodyšnosti)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 17, 2016 14:17

Pokud bys chtel nepromokavou hamaku, tak se podivaj na model Jungle pripadne ta Bivi.

Mi jde predevsim o komfort a plachtu bych byl konec koncu nuceny brat i s hamakami nepromokavymi. K cemu by mi bylo dobre, ze jsem sice zastreseny proti desti/snehu, ale naopak mi chcije na vsechno mimo hamaku. Pod plachtou se prevleces, prezujes atd. a jsi kryty.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 8:17

Guly píše:Tak ja by som tej hamake vytkol nespôsobilosť k milostným hrátkam a ešte kopec nespôsobilostí....
Načo to vôbec je, teda na turistiku?!

K prvni vytce si prostuduj ilustrovane postupy :D zbytek trochu rozved.. jinak je hamaka predevsim na spani.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Příspěvekod Neo75 » pon bře 21, 2016 17:45

U té Frontline kde se dolů mezi ty dvě vrstvy vkládá karimatka, je to opravdu lepší řešení? Mám obyčejnou hamaku a samozřejmě s karimatku uvnitř občas peru, ale zase si ji můžu posunout kam zrovna potřebuji, zatím co v té mezivrstvě je na jednom místě.
Prosím tě S4TYR.... To odlehčené lanoví... můžeš to nějak rozebrat? Případně fotky? Díky moc
Neo75
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 15, 2016 15:57

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pon bře 21, 2016 21:05

S keroskou v te mezivrstve muzes manipulovat (bojovat) uplne stejne, jen tam v pripade, ze si ji vlozis dovnitr jak potrebujes, mas ji v te vrstve pod sebou :)
Jak ktery zpusob je dobry, at si posoudi kazdy sam. Mi tento vyhovuje uz od modelu Jungle.

add uvazy: jde o stejny zpusob, co nabizi i samotne DD Hammocks pod timto setem. Mi jen prislo absurdni platit dalsich skoro patnactset za originalni uvazy, kdyz si je DIY lze za tretinu udelat doma :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re:

Příspěvekod S4TYR » stř dub 6, 2016 11:53

Neo75 píše:U té Frontline kde se dolů mezi ty dvě vrstvy vkládá karimatka, je to opravdu lepší řešení?

Jelikoz uz mame nejakou dobu hamaky vypnute i v obyvaku mezi futry :D a diky pohodli v ni spime vic jak v posteli, tak si dovolim par poznamek k tomu uziti:
- je lepsi pred samotnym lezenim dovnitr, hamaku trochu natrast, protoze ta latka se tim natresenim uvolni
- roztazenim se uvnitr, nohama nebo rukama to je fuk, si muzes zpod tela povolit srolovanou hamaku kdykoliv je potreba (mi se treba shrnuje nad ranem, kdyz v ni lezim na boku)
- pokud usinas jinak nez na zadech, tak je lepsi se vytahnout smerem k hlave

Neo75 píše:Mám obyčejnou hamaku a samozřejmě s karimatku uvnitř občas peru, ale zase si ji můžu posunout kam zrovna potřebuji, zatím co v té mezivrstvě je na jednom místě.

- puvodne jsem myslel, ze je problem v nafouknute kerosce, protoze se mi pri vrteni premistovala - toto se da vyresit i s plne nafouknutou, kdyz si tu sirsi cast kerosky (ja mam NeoAir XTherm) vsunes hned ze startu pod hlavu
- pokud se ti pohne zadni zuzena cast kerosky, tak jednoduse roztahnes nohy do stran hamaky a keroska se srovna doprostred sama :)

:mrgreen: tak zatim tolik z domaciho uzivani Frontline
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 21, 2016 2:21

Hamaka Frontline + Tarp 3x3m MC
[DD Hammocks]

Po několika zkušenostech se spánkem ve visu jsem si tento způsob bivakování oblíbil. Abych si hamaku užil se vším co k tomu patří, nezbylo mi než si nějakou pořídit. Cesta k té pravé nebyla nijak zvlášť snadná.
Na internetu jsou nepřeberné typy 'houpacích sítí'. Toto byla také první zkušenost, která mě zpočátku na delší dobu odradila. Nenechte se však zmást, ani zbytečně houpat. S hamakou nemají tyto sítě nic společného!

Houpací sítě jsou obvykle pletené. Tvoří je oka, zužující se na obou delších koncích do propletených vypínacích šňůr. Většinou na ně narazíte v armyshopech, kde vám bodrý prodejce bude tvrdit, jak jsou tyto sítě pohodlné na spaní a místy se dokonce dočtete i o možnostech jejího využití při chytání ryb. Nezdá se vám to? Pak věřte, že chytání ryb je zřejmě jediný způsob, jak je lze využít pohodlně. Kvalita odpovídá ceně a klidného odpočinku se v noci nedočkáte. Síť má minimální ložnou plochu, která vás po dolehnutí obejme po celé délce. Ne, že by to bylo příjemné objetí a hlavně není problém mezi jednotlivými oky uvíznout loktem, popřípadě oky prostrčit nechtěně ruku. Následné vyprošťování pak končí mnohdy tragikomicky. Modely houpacích sítí s rozpěrkami na koncích jsou kapitola sama pro sebe. Jsou oproti těm jednoduchým mnohem nestabilnější a navíc vratké. Kamarád mi právě tento typ houpací sítě nabídl k zapůjčení, když jsem před lety hledal alternativu ke stanu. Je to veskze minimalista a velice si tento druh nocování pochvaloval. Netrvalo mu tedy ani nijak dlouho, abych se nechal v dobré víře přemluvit, že to také vyzkouším.
Na chatě rozložil svou Houpací síť mezi dva stromy a předváděl mi jak se mu v ní dobře leží, sedí..

Pak jsem přišel na řadu já. Nejprve jsem si do ní sedl. V tomto okamžiku byla síť ještě použitelná i pro mě. Když jsem se do ní položil, abych si lehl, tak mě po obvodu objala tak, že bylo nepříjemné vleže i dýchat. Chvíli jsem předstíral s vyceněným úsměvem nezájem. V paměti jsem se pokoušel vybavit chvaty, kterými bych se stejně jako kamarád mohl dostat zpátky do sedu, ale to se zdálo být nemožné. Vzpěry houpací sítě se totiž vždy pohnuly opačně, než jsem potřeboval. Po pěti minutách marného úsilí už jsem to chtěl vzdát. Ale to do toho přišla kamarádova sousedka a nabízela nám čerstvou bábovku. Snažil jsem se ze všech sil tvářit nenuceně a hlavně méně trapně, než jak jsem se v té síti cítil. Vrhal jsem na tu milou paní nejvřelejší úsměv, jakého jsem byl schopen 'jako že si s chutí tu bábovku dám'. Při pokusu o změnu polohy se bohužel obě vzpěry začaly otáčet protichůdně, čímž mě spacifikovaly úplně. Po třech obratech jsem výkrutem dopadl na zem s jasným otiskem ok na těle i obličeji a následně už jsem se pokoušel akorát vyprostit z jiných ok zbylé končetiny. Myslím, že krom plazícího se kamaráda, co smíchy sotva popadal dech, měla z mé zkušenosti silnější dojem akorát ta jeho sousedka, když se ještě hodinu poté dusila bábovkou, kterou jsem ani neochutnal. Osobně mě to nijak neuhranulo, abych si síť půjčil. V případě, že na světě opravdu existuje armáda, která vojáky zásobuje těmito 'závěsnými/houpacími sítěmi' na spaní, pak mi těch vojáků je upřímně líto.

Kdybyste však přemýšleli o Hamace, tak ta se od výše popisované houpací sítě liší v tom, že jde většinou o pruh látky, obšitý po obvodu tunýlky, kterými je provlečená vypínací šňůra. Dalším rozdílem je fakt, že hamaka nabízí pohodlí pro odpočinek i klidný spánek. Můžete narazit na hamaky pro jednoho, nebo pro dva. Poslední dobou se objevují spousty různých vychytávek, ale základ je vesměs stejný.
U kamarádky jsem si jednou k naprosté spokojenosti vyzkoušel model Jungle od DD Hammocks (dále jen DDh), Skotského výrobce, který je na trhu s hamakami od roku 2005 . Jungle jsem si pak mile rád půjčoval, kdy to jen šlo a vždy se mi v něm bivakovalo výtečně. Díky půlkruhovým tyčím, jej lze postavit i na zemi podobně jako stan. V případě klasického vypnutí nabízí hamaka Jungle nebývale velký, krytý vnitřní prostor. Tento model je však neprodyšný a uvnitř mě dost silně obtěžoval kondenzát.

Mé požadavky na Hamaku byly od začátku docela jednoduché:
- prodyšný a nijak křiklavý materiál,
- dostatek prostoru, abych se vyspal
- moskytiéra součástí samotné hamaky.

Po nějaké době hledání jsem na internetu objevil novinku od DDh, který loni začal vyrábět krycí plachty (dále jen Tarp) a hamaky ve velice přívětivé kamuflážní barvě. Skontaktoval jsem se s dovozcem DDh pro ČR, abych si zjistil informace o dostupnosti a nějaké detaily. Dovozce mi doporučil ještě krycí rukáv na hamaku, tak jsem si to nechal projít hlavou. Po domluvě jsem neváhal a objednal si 2x model Frontline, 2x Krycí rukáv a jeden Tarp 3x3m CM /vše v kamufláži, abych v tom našem středoevropském podrostu mezi luhy a háji neprovokoval.
Zásilková služba přivezla 'balík' tři pracovní dny ode dne objednávky. Sám bych to asi nepostřehl, nebýt výrazné ceny za dobírku. 'Balík' totiž působil spíše jako vejčitá změť přebytečné lepící pásky, ukrývající jinou změť uvnitř černého sáčku, jaké se běžně používají na odpadky. Obsah příliš nepřekvapil. V sáčku byl daňový doklad, dvě hamaky, dva krycí rukávy zelené barvy (?), jeden Tarp a mikina DDh s kapucí. Vše jsem si pro jistotu pečlivě překontroloval a poté následovalo netrpělivé čekání na první ostrý test.

_______________________________________________
Toto je prvni verze/a zaroven prvni cast slibovane 'RECENZE', pokud se nekomu nebude zdat, tak mile rad uvitam pripominky (nejlepe v SZ) - nejsem moc na psani a vubec nemam predstavu, jak by takova recenze mela vypadat, aby zaujala i lidi, kteri s hamakami nemaji zadne zkusenosti.. :) Zbytek recenze bude doplnen az po uprave fotek a prevazeni jednotlivych soucasti.
Dekuji za trpelivost :wink:

@mike: Upraveno, snad je to citelnejsi :)
Naposledy upravil S4TYR dne čtv dub 21, 2016 7:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2016 3:31

Hamaky mne nezajimaji, ale mam pripominky k forme. Proc to je jako kod, tedy nejhur citelna volba pro normalni text? Male. zelene a neproporcionalni pismo, ktere se opravdu hodi jen na kousek programu. Vzdyt to vubec nemusi byt jinym pismem, klidne jako samostatny prispevek. Dale je citelnejsi odstavce neodsazovat a misto toho mezi nima delat mezery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2016 18:47

Fajn, takhle je to o hodne lepsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod booze » čtv dub 21, 2016 20:59

Na co je ten kryci rukav?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 21, 2016 21:16

Ten kryci rukav je uzitecna pomucka na rychle roz/skladani. Po prvnim rozbaleni nasunes hamaku do kryciho rukavu (bez tycek a fixnich snur moskytiery). Pak mas diky nemu vyvesenou stavnu bivaku do 1,5min :) baleni pak stejne tak. Funguje to jednoduse tak, ze rukavem hamaku provlekas pri baleni a svlekas ji z rukavu pri stavbe. Nejdele mi zatim trva stale klasicke skladani Tarpu.

K tomu jsem se jeste nemel sanci dopracovat.. toto je pokus o uvod - pak bude recenze Frontline, po ni Tarp a prislusenstvi az posleze :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod AuHau » pát dub 22, 2016 8:24

Čauves!

Ta DD Frontline mě velice zaujala a mám trochu nestandardní otázku. Myslíš, že by se ta hamaka dala použít jako moskytiéra tím že by se položila na zem a případně ty horní oka sítě zavěsily třeba na trekové hole?

Jde o to, že budu na přelomu květen/červen hikovat na severu Finska. Mají tady libový systém chat a přístřešků na spaní, ale občas se může stát že chaty/přístřešky jsou plné a pak se musí přespat venku. A vůbec je mít dobrý nějakou možnost se někde vyspat když se něco posere... Každopádně jelikož budu za polárním kruhem, tak se může stát že nenajdu strom na co to zavěsit. Tak pro ty případy jsem přemýšlel, že bych postavil střechu z tarpu zavěšený na trekových holích. To si myslim že problém nebude, ale jelikož mluvím o Finsku - zemi tisíc a jednoho jezera a tím pádem milionkrát víc komárů, tak trochu řeším moskytiéru...

Já vim, že bych si mohl koupit nějaký tarpy přímo se sítí atp. ale popravdě bych spíš chtěl vyzkoušet hamaku no.

Předem dík za tvůj názor!
AuHau
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 4, 2011 20:53

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » pát dub 22, 2016 10:06

@AuHau: Ahoj,
predtim nez ti odpovim, bych te rad na neco upozornil. Je urcite lepsi si hamaku vyzkouset pred jejim porizovanim. Mi v nasich podminkach sedi tento zpusob bivakovani dokonale. To vsak neznamena, ze musi sednout tobe nebo nekomu jinemu ;)

Frontline je prodysna (pokud bys chtel nepromokavou hamaku, tak se podivej na model Jungle), moskytiera je soucasti hamaky a prijde mi neprustrelna - nepusti do vnitniho prostoru ani skotske Midge. Vypinani hamaky neni az tak zavisle na stromech, staci kdyz mas dva vhodne pevne body cca 5 kroku od sebe (sloupky verandy, zabradli..)
V pripade staveni hamaky na zemi, musis Frontline odizolovat od vlhkosti jinak ti bude zespoda propoustet vlhkost/vodu. Moskytieru vypnes na trekove hole a hamaku muzes pro zichr zakolikovat po obvodu, kde jsou k tomuto ucelu nasite na latce po obou stranach dve pevnostni oka aby ti neujizdela. Urcite doporucuju kvalitni kerosku a spacak ;) at uz bys hamaku pouzival klasicky nebo na zemi.
Snad ti to pomohlo.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod AuHau » sob kvě 14, 2016 11:23

Díky moc!

Jojo já jsem v hammace už párkrát spal, jenže jsem si původně pořídil nějakou no-name hamaku za 500 Kč a nebylo to uplně ono. Hlavně jsem měl problémy s odizolováním ze spoda, tak jsem se rozhodl zainvestovat do něčeho pořádnějšího no :-)

Já jsem se nakonec rozhodl pořídit si Warbonnet Blackbird XLC se Superfly tarpem. V pondělí by mi měla dorazit, tak se na to těším jako malý Jarda :tonqe: Mám k tomu v plánu si pořídit Exped karimatku která by mě měla vpohodě odizolovat na tří-sezonní používání. Pokud ji ale někdy budu chtít použít i v zimě, tak si asi pořídím underquilt :-)

Díky za tip no! Nakonec jsem trochu pohledal na internetu a našel jsem nějaký setupy s hamakou na zemi, tak se mám z čeho inspirovat no :-)

Až ji ozkouším tak dám vědět! :-)
AuHau
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 4, 2011 20:53

Re: DD Hammocks

Příspěvekod infrastellar » pon kvě 16, 2016 10:00

Tak to si dobre kupil :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod Pavel48 » stř kvě 18, 2016 10:00

S4TYR píše:Hamaka Frontline + Tarp 3x3m MC

Dobrý den, Satyre. Zde Pavel Chamalidis-dovozce DD Hammocks do ČR.
Děkuji Vám za jinak poměrně dobře napsanou recenzi hamak se spouty postřehů z běžného užívání.
Pouze mne mrzí, že tu uvádíte, že Vás překvapila vysoká výše dobírky (poštovného? Není to úplně jasné) když jste žádné poštovné neplatil. Od určité výše objednávky-a tu Vy jste přesáhl, je poštovné zdarma. Dále, že Vám hamaka přišla až třetí den po objednání. To že jste ji Vy nebo někdo převzal až třetí den nemohu bohužel ovlivnit. Objednávy odesílám do druhého dne s doručením následující den. Potom mne mrzí, že jste nezmínil, že onu mikinu s kapucí DD Hammocks-myslím, že velmi kvalitní a pěknou jste obdržel zdarma, jako dárek k Vaší objednávce. K objednanému zelenému balícímu rukávu(ke kamuflážním hamakám) uvádíte otazník. Na e-shopu je balící rukáv pouze v barvě oliva zelená, jiná barva skladem v té době nebyla a proto jsem Vám zaslal rukávy v olivě zelené. Dále je asi škoda, že když už jste do této diskuze umístil odkaz na e-shop Českého dovozce, je to očesaná-mobilní verze. Plná verze pro PC je zde(pokud je nevhodné abych ji sem umístil, prosím ať ji admin odstraní) http://www.natura-nuova.cz/
Ke způsobu zabalení-zboží bylo zabaleno v plastovém pytli a velmi pečlivě přelepeno-obaleno neprůhlednou balící lepící páskou. Rozumím, že to nevypadá vzhledně, nicméně je to velmi odolný obal. Chápu, že úplně nepříliš pohodlný pro rozbalení. Nicméně na cestě balíku velmi odolný.
Toto vše se, prosím striktně týká informací, které jste tu uvedl o Českém dovozci produktů DD Hammocks. Nijak Vašich postřehů k hamakám. Jsem rád, že Vám hamaky slouží!
Pavel48
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 18, 2016 9:16

Re: DD Hammocks

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 16:36

Upravil jsem prispevek vyse, aby byl citelny a aby bylo poznat, o co jde. Puvodne totiz vypadal jako jedna velka citace Satyra, takze jsem myslel, ze je to zas nejaky spambot a chtel jsem ho smazat.

Forum ma funkci nahled a vlastni prispevky se daji editovat. Neni spatne se kouknout, co odesilam a pripadne upravit. Plati obecne, tady to ale bylo pomerne extremni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod Pavel48 » stř kvě 18, 2016 21:12

Díky za úpravu, omlouvám se, nejsem ve fórech příliš zběhlý a to ani v těch vtipných.
Jak je vidět. :D
Díky, Pavel
Pavel48
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 18, 2016 9:16

Re: DD Hammocks

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 21:17

V pohode, neni zac :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 7:06

A nejake fotky by nebyly? [-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DD Hammocks

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 16:09

Jsi ve spatnem vlakne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DD Hammocks

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 19:45

Chtel bych to vyzkouset, jen naposledy jsem mel pujcenou nejakou sit a to bylo za trest. Tolik pic. a ku.ev... :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » sob kvě 21, 2016 9:49

Pavel48 píše:...

Psal jsem o tom, ze me prekvapila vyse dobirky (nikoliv postovneho!) a myslel jsem to tak, ze bych asi jinak v zaplave posty nijak neumel odlisit primo balicek s hamakami. :wink:
Zpusob prepravy - opozdene doruceni uz moc neresim. Z USA jsem si objednal veci k samodomo vytvoreni te montaze s karabinou a neprisly dodnes. :D Zasilka s hamakami mozna v tomto baleni obstoji prepravu, ale je pak potreba opatrnosti pri rozbalovani. Ten kilometr lepici pasky po ruznu prelepeny na sacku na odpadky cloveku nezaruci, ze pri demontazi neprereze vlastni hamaku nebo jine veci zabalene uvnitr.
Ohledne 'recenze' jsem se zatim moc nepohnul, nebot toho mam momentalne vic nez dost v praci a na psani jsem pak vice nez vyzdimany.
Kryci rukav jsem po zjisteni rozdilu uvital. Jen me zamrzelo, ze neni stejne CAM barvy jako samotne hamaky, ale ve vysledku na tom prilis nesejde.
Mikina se libi mi i pritulce, ktere taky vic sedi. Na me je uzka a mel jsem ji na sobe jen behem jedne akce v EDU na rybach, jelikoz jsem si nesbalil vlastni fleesku.

Tak zatim asi tolik. :) Hezky den.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: DD Hammocks

Příspěvekod S4TYR » sob kvě 21, 2016 9:51

booze píše:Chtel bych to vyzkouset, jen naposledy jsem mel pujcenou nejakou sit a to bylo za trest. Tolik pic. a ku.ev... :roll:

:mrgreen: o cem prosim te pises? Ty nadavky jsem sice pochopil, ale nevim k cemu presne patri?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

DD Hammocks

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 21, 2016 10:41

Hele jak dopadl ten tvuj nakup Staiky a ta cesta kolem sveta na rok-dva ted si přesně nepamatuji cos psal.
Uz mas poreseno a vyrážíš?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Další

Zpět na Stany