Husky Fighter 3-4

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Husky Fighter 3-4

Příspěvekod Gabriel » pon srp 31, 2015 8:20

Dobry den,
chcel by som si len potvrdit nazormi vatsiny o kvalite stanu.

Znamy, ktori stanuju (turisticky po Slovensku,Cesku atd, nie pocas vatsich poveternostnych extremov ani nie mimo SK,CZ) mi odporucili tuto znacku stanov a ja som si uz podla parametrov vybral s tym ze daky ten tyzden pozeram reakcie na forach.

Stan chcem zobrat so sebou na turistiku po Svedsku atd v tomto letnom obdobi, co ale nevylucuje, ze sa to pretiahne az do zimy ked bude plno snehu a mraz (po navrate hodlam vyuzivat stan nadalej do silnejsieho pocasia - teda ak bude zapotreby).
Skusenosti so stanovanim mam, ale nikdy som si moc nepotrpel na vyssiu kvalitu, ale zobral co bolo k dispozicii (pripadne pouzil celty atd) navyse tury so stanom nikdy nepresiahli 7 dni.

Teda stan by bol pre 2 dospelych silnych muzov (teda ta 3-4 by to mala splnat), kvalitny a hlavne odolny konstrukcne, snehove golieriky su vyhoda ako aj vetranie, vaha do tych 4,5kg, cenovo do tych max 300€ (8100CZ) atd parametre stanu.
Podla videa na husky sa zdal byt naozaj kvalitny, no som len laik v tomto a rad by som este pred definitivnou kupou pocul nazor ludi co sa v tom naozaj vyznaju, kedze jedna vec je marketing a druha naozaj kvalita a PRAX.

Pripadne ako som aj cital opacné nazory a Husky nebol vôbec doporuceny, tak aky ekvivalent by ste vedeli dat, respektive do akej znacky by ste ma skor usmernili?

DAkujem vopred za akekolvek konstruktivne odpovede.
Gabriel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 31, 2015 7:55

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod fps » pon srp 31, 2015 15:31

- vše co dělá Husky, je do nenáročných podmínek, v létě k Mácháči, a nebo do města, kvalita jejich výrobků je dost špatná, já bych si od nich už nikdy nic nekoupil
- koukni se třeba na MSR Elixir 2 nebo na MSR Elixir 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 31, 2015 17:07

nezavrhoval bych šmahem úplně všechno od Husky, ale podle mě je ten Husky Fighter na tvé použití zbytečně těžkej stan. Jestli chceš stan pro 2 chlapy, bohatě ti stačí stan pro 3 lidi a jak tu psal kolega nade mnou, koukal bych teď třeba na značku MSR nebo Vaude (jejich stany jsou fakt špička a určujou trend co se bude dělat dál). Konkrétně MSR Elixir 3 váží 3,1kg a ten Fighter má 4,5kg, to je docela rozdíl, jestli to chceš nosit pár dní na zádech, tak to kilo a půl navíc poznáš. Nebo mrkni třeba na Jurek Dome 2/3, toho bych se nebál ani do zimy vybíral bych i podle ceny. Nebál bych se ani Pinguin Gemini 150 extreme, taky jsem v něm párkrát spal a 3 dospělí jsme se vešli s přehledem.

Add sněhové límce - super do sněhu, ale v teplém počasí se s nima stan zevnitř rosí jak ***** a než to usušíš, docela to trvá. Pokud budeš spát v zimě třeba 2-3 dny za rok, tak ty límce nejsou moc potřeba (taky osobní zkušenost:D).
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod Gabriel » pon srp 31, 2015 20:05

No tak nečakal som až také zlé hodnotenie pre Husky (reakcia od fps), podľa reakcíi a marketingu som laicky ich daval aspon na vyssiu triedu, ale takto ani do strednej nespadaju - pri tom hádam, že skúsenosti máš hlavne z praxe.
Ako hovorim toto som presne potreboval objektívne (síce názor je vždy len a len subjektívny, ale ludia z brandže aspon základne rozdieli vedia dat najavo narozdiel od laika ako ja) reakcie ludi z praxe z praxe a este raz z praxe lebo vlastné prihievanie polievočky sa dá nájsť na nete všade. Takže díkes a aj za názor aj za model od MSR.
MSR som už mal možnosť vidieť v modeli Hubba Hubba NX, ale ako som spomínal dával som do Huskyho viac dôvery a pak pri náhradných dieloch by bol lepšie dostupný, ale ak je to naozaj tak s jeho (Husky) kvalitou tak neni o čom.

O tom MSR som sa dočítal pred pár dňami tu:
Kód: Vybrat vše
http://www.outdoorgearlab.com/Backpacking-Tent-Reviews/Buying-Advice
a pak sa dá prekliknuť na test 23 {ževraj} najlepších stanov na trhu, kde Hubba Hubba NX sa dostal na 5 miesto -> príspevok z augusta 2014
Kód: Vybrat vše
http://www.outdoorgearlab.com/Backpacking-Tent-Reviews?n=0&sort_field=#compare
. No v porovnaní som pozeral že MSR Elixir 3 by mal byť lepší. Medzi MSR Elixir 2 a MSR Elixir 3 by som rozhodne išiel do tej 3 kvôli piestoru pre dvoch (inak to vidím na tlačenku). Pri ďalších parametrov vypadá takisto veľmi dobre takže ešte pozriem dôkladnejšie - tá váha je fakt sila.

No k Vaude som sa popravde ešte ani nedostal takže díkes taktiež aj za názor aj za reakciu (TimTaylor). Tie Pinguiny aj Jurek som tak rýchlo prebehol a nad Pinguinom dákym aj rozmýšlal (nakoľko som tiež čítal že by mal byť kvalitný ale to vlastne bolo aj o Huskym) takže super aj toto ešte viac popozerám. No tie límce pri tom Huskym sa práve dali zrolovať a zopnúť takže by to malo byť asi ok. No tie kg máš pravdu nezdá sa to ale aj 1kg robí divy pri dlhých túrach - mám tiež skúsenosti :) No tak cena - ako pozerám fps-ho podpis tak by to mohlo byť aj moje krédo - samozrejme ak sú kvality tie isté a ceny rozdielne tak není o čom. ;)
Gabriel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 31, 2015 7:55

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod remy77 » pon srp 31, 2015 20:50

Gabriel: ak to sú normalni ludia a nie giganti, tak sa vojdu aj do Elixir 2. Na sirku staci a tym ze ma skoro kolme steny je vnutri prekvapivo priestranny pre 2 dospelych. Aby sa tam nevosli, to by im aj spacaky boli male :)
Na Husky fakt kasli, mam jeden doma a je vhodny akurat do kempu a namiesto papierovych 3,5 ma 4,3 kg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 31, 2015 22:21

sám mam aktuálně Jurek Dome 3 a MSR Elixir 2. Dome je uvnitř určitě větší, 3 lidi se vlezou, ale má taky už přes 4,3kg a MSR Elixir 2 je pro 2 lidi v pohodě. Pokud chceš ale rezervu (věci, batohy uvnitř atd.) tak bych bral asi ten Elixir 3. Nebo mrkni i jinde - třeba o http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/vega-extreme/p-1563 jsem taky vážně přemýšlel, ale nakonec jsem šel do toho MSR, ale jinak bych se ho taky nebál...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod Gabriel » pát zář 4, 2015 14:16

@remy77 No, som to myslel na tu sirku a tam pri sirke 65-70cm na jedneho plus batozina atd by to bola podla mna tlacenka (vid obrazok - vyska, ktoru tam uvadzam neni moc podstatna) - a taktiez aj tebe dik za ten Husky, vidim ze ti co vedeli dat svoj nazor aj pre moju prosbu, tak su neni za Husky znacku stanov. :)
@TimTaylor No, diky moc za tie všetky ďalšie značky dosť si mi pomohol a dosť som porovnával a nakoniec idem do tohto Elixiru aj keď tento posledny Pinguin ma dosť zaujal a bol som skoro na vážkach (kedze aj cena je v tom mojom limite). No ak sa mi nepodari objednať Elixira v rozumnej dobe (na SR je to pozeram mensi problem ak chcem pod 3-5dni), tak mozno este kuknem raz na ten Pinguin a dam jeho (tam ako som kukal je dodacia doba o dost lepsia).
Přílohy
stan.jpg
Rozmer
stan.jpg (56.38 KiB) Zobrazeno 5409 krát
Gabriel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 31, 2015 7:55

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod TimTaylor » pát zář 4, 2015 19:55

MSR Elixir se vyrabí jen asi rok a je to kvalitní stan, toho bych se fakt nebál. Váhal jsem kvůli barvě (původně jsem chtěl zelený stan) ale ta šeda není taky moc křiklavá a docela se v přírodě ztratí. Díky tvaru trubek je uvnitř docela dost místa, bez problemu se v MSR Elixir 2 převlíknu, rozbalím/sbalím batoh, spal jsem v něm několik nocí ve dvou a taky asi3 noci já + 2 děti a vešli jsme se celkem pohodně. Recenzi jsem psal už na heureku, tak to zkopčím i sem

PLUSY
lehký a prostorný
samonosný (není třeba použít kolíky při stavbě)
v ceně stanu je i podlážka pod stan
díky více křížením prutu je odolný i ve větru
inteligentně udělané předsíňky + jejich otevírání/zavírání
rozumně provedený obal (není třeba nic silou presovat, vše se pohodlně vejde do obalu)

MINUSY
pro někoho už vyšší cena
dělá se jen v jedné barvě
ke stanu je dodáváno jen 6 základních kolíku

Hledal jsem lehký, samonosný stan pro dva, který mužu použít i v horách a našel jsem. Stan se rychle staví (obvykle mám stan postavený první z celé party), má dobře udělané detaily (zipy, větrací otvory, síťky uvnitř stanu na věci, otevírání předsíněk s kolíky a očky na rychle zafixování atd.). Chválím přiloženou podlážku pod stan, u mnoha konkurenčních značek je jen za příplatek, tady je v ceně. Nevýhody jsou jen 6 stanových kolíku (sice bohatě stačí na postavení, ale na dokonalé vypnutí je to málo) a že se dělá jen v šedé barvě, což mi ale nevadilo. Po pár akcích bych ho koupil znova, rozhodně své volby nelituji.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod Gabriel » ned zář 6, 2015 10:56

Tak zelenú by som tiež viac uvýtal do hôr-zelene, ale v podstate ma to moc netankuje (a aj som to tak dáko čakal ako píšeš, že by nemala moc kričať tá farba).
No túto recenziu som už čítal, ale dajako som si ju nepripojil k tebe. Tak či tak je konštruktívna, čo je super a dáva širšší pohľad z praxe. Tak už len počkám nech sa kámošovi na dotaz niekto ozve a bereme.
Gabriel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 31, 2015 7:55

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod remy77 » ned zář 6, 2015 11:09

Gabriel: na každej strane je predsien na veci, cize obaja noclaznici maju po ruke svoj batoh. Nemyslím ze by batohy bolo potrebne trepat dnu. A casto sa mi stava, ze je batoh spinavy, zapraseny minimalne odspodu, tak to je dalsi dovod any som ho nebral dnu.
Ak si niekde z BA alebo sa v okoli pohybujes, kludne sa mozes prist pozriet ak si si nie isty ohladom priestoru
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Husky Fighter 3-4

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 15, 2015 13:07

Nedá mi to a musím se Huskyho trochu zastat, i když vím, že tady půjdu proti proudu. Husky Fighter 3-4 jsem koupila před čtyřmi lety narychlo, když nebyl čas na dlouhý hledání a objednávání přes internet. Hledala jsem něco, do čeho se vejdou 2 dospělí a 2 větší děti a budu si to moci rovnou odnést z obchodu domů a zatím nemůžu říct, že bych svý tehdejší rychlý volby litovala. Myslím, že přirovnání k Tesco stanu nebo váhání, jestli si takovej šunt vzít k Berounce (jak jsem četla v nějaký diskuzi) nejsou na místě. Nevím, jak by se choval v extrémních podmínkách, ale myslím, že na třísezónní použití u nás (pokud nebudou zrovna padat stromy) je naprosto v pohodě. Přečkali jsme v něm v suchu pár bouřek, ve Skotsku jsme ho stavěli v takovým větru, že jsme ve čtyřech měli co dělat, aby nám neuletěl, ale přečkal pak 2 větrný noci bez jedinýho problému. Já osobně si teda na kvalitu stanu stěžovat nemůžu, co bych ale výrobci vytkla je klamání zákazníka ohledně rozměrů vnitřního stanu. Deklarovaný je obdélník 205 x 220 cm, což vnitřní stan nemá ani náhodou (navíc jsou rozměry na nákresu prohozené; vzdálenost vchodů není 220, ale 205 cm). Podlážka je totiž šestiúhelník, jehož hrany u vchodů měří asi 160 cm. Já jsem si stan nechala v obchodě rozložit a přeměřit, takže jsem věděla, že když si s manželem lehneme uprostřed a děti u vchodů, tak se dovnitř pohodlně vejdeme, ale pokud by si někdo naplánoval nacpat do stanu 4 průměrně vysoký dospělý, byl by po rozložení stanu asi dost naštvanej.

Samozřejmě nechci tvrdit, že je Husky Fighter lepší než výše navrhované stany, ale z toho co máme (nebo jsme měli) doma my, je každopádně nejlepší, takže mi přijde vůči němu nefér, když ho lidi často přirovnávají k nejlevnějším stanům ze supermaketu.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


Zpět na Stany