Pinguin Aero 3

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin Aero 3

Příspěvekod zumik » pon srp 18, 2014 9:35

Zdravím,
koupil jsem minulý týden stan Pinguin aero 3 a hned o víkendu jsme ho šli otestovat. Kupovali jsme ho jak na cestování s autem tak pěšky.
Hned doma mě dost zarazilo že hnotnost je o 300 g větší než měla být, tedy 3,15 kg místo 2,85 kg, ale něco jsem tu už četl, že to tak pinguin má, jen jsem nečekal takový rozdíl.
Co mě ale hodně dorazilo je to, že v takovém průměrném dešti nám po pár hodinách začalo kapat do stanu. Padali takový velmi jenmý kapičky. Člověk z toho ani nebyl mokrý, ale na obličej to bylo nepříjemné, kdyby bylo kolem nuly, dost by mi to vadilo. K ránu však dokonce začalo prosakovat skrz šev na větrání a začalo mi kapat na hlavu. To už je na mě opravdu moc. Je pravda, že stan jsem nevypínal šňurami, ale tropiko nebylo nikde přilehlé k ložničce. Nikdy jsem žádný stan nevypínal, pokud jsem nečekal velký vítr a nebyl nikdy problém s deštěm...
Nejhorší na tom je, že kamarád spal v našem starším stanu Loap Berk 2, který jsme kdysi kupovali za 1000, a ten byl naprosto v suchu.

Tak bych se chtěl zeptat, zda je tohle normální u stanů Pinguin? Nebo jestli jsme měli smůlu na špatný kus?
Nevím zda ho mám jen reklamovat a doufat že to bude vpořádku a nebo ronopu koukat po nečem jiném a stan vrátit.
Jsem z toho dost naštavný, protože jsem od této značky čekal mnohem víc a o levný stan podle mě také nejde.
zumik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 18, 2014 9:16

Re: Pinguin Aero 3

Příspěvekod TimTaylor » úte bře 17, 2015 8:48

ahoj, chci se jen zeptat, jak jsi se stanem dopadl - tedy jestli jsi reklamoval nebo ne, případně čím to kapání bylo? Nemohlo to být jen špatným vypnutím (nevypnutím tropika pomocí šňůr?). Mám Jurka DOME 3 a když ho alespoň trochu nevypnu šňurama, tak se tropiko místama dotýka vnitřního stanu a tudy by mohlo kapat....?

Sám vybírám už asi rok obdobný stan, pro 2 dospělé nebo pro 1 dospělého + 2 děti, kdy ho budu tahat třeba týden na zádech, takže právě Pinguin Aero 3 je jeden z mých favoritů. Taky se mi hodně libí nový MSR Elixir 3, kdy rozměry/váha stanu jsou obdobné, to MSR je asi o 1500Kč dražší, ale zase má více křížení prutů (tedy by mohlo být odolnější/stabilnější), tak váhám (navíc ten Elixir 3 má jen šedou barvu tropika, která není nic moc, lepší by byla zelená).

Tedy kdo máte Pinguin Aero 2/3, jak jste s nima spokojení? A kolik přesně celý stan váží - 2.85 nebo 3.1kg? Dík
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Pinguin Aero 3

Příspěvekod fps » stř bře 18, 2015 12:41

bych ti doporučil aby si si někde pořádně prohlídnout stany Pinguin a MSR, a pak bych řek že budeš mít jasno kterou značku koupit, pak půjde jenom o to jaky typ
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pinguin Aero 3

Příspěvekod axi12 » stř bře 18, 2015 19:44

Heh, taky dobré porovnávat Pinguin a MSR. Jeslti máš 1500 navíc, tak běž do toho MSR a nic neřeš. To bude kvalitativně někde trochu jinde...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Stany