Zkusenosti se stany Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zkusenosti se stany Jurek

Příspěvekod pz1982 » čtv črc 3, 2014 13:53

Zdravim,
vybiram vhodny, lehky stan na delsi cestovani. Do oka mi padnul Jurek Alp 2.5 Lite viz odkaz http://www.hanibal.cz/stany/expedicni-s ... 7VQtvmSyMI .

Tento stan je z pohledu parametru snad nadpozemsky ;-)
* vazi jen 2,5 Kg
* Vodní sloupec tropika [mm] 10000
* Vodní sloupec podlážky [mm] 15000

Podobne vyhlizejici konkurence ma trochu tezsi stany, ale hlavne cca o tretinu nizsi vodni sloupce. Zjistoval jsem si nejaky informace o vyrobci a jde o ceskou znacku, vcelku malovyroba.

Proto me zajimaji vase cenne nazory na stany od teto spolecnosti a co si myslite o tech parametrech ?
Ne ze bych jim neveril, ale napada me jestli ty parametry vodniho sloupce vubec prochazi nejakou certifikaci/atestaci u vsech stanu vsech vyrobcu, nebo jestli si kazdy vyrobce ke stanu muze sam napsat co chce ?

Predem diky za odpovedi!
Pavel
pz1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:35

Re: Zkusenosti se stany Jurek

Příspěvekod pickard » čtv črc 3, 2014 14:16

Je dobré neptat se na to samé v šesti různých vláknech.

Jinak u mne je to zde už asi otravně známé - Jurka máme, používáme, velká spokojenost (model Atak). Pokud bych mu mohl něco vytknout, mohl by být o fous lehčí... ale jinak nic.

Kromě vysoké odolnosti bych za značnou výhodu označil no-bullshit konstrukci. Žádný vychytávky, vynálezy, pomocný typčky, tajemný očka, specifický zipy a záhadný kapsičky. Nic. Je to udělaný jednoduše, jasně a očekávatelně.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Stany