Sbalení mokrého stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod markdragon » pon dub 14, 2014 18:05

V létě se chystám na výlet do Skotska a mám strach ohledně toho, jestli můžu zabalit vlhký stan s tím, že večer ho zase vybalím a budu doufat, že uschne a nebo jestli vždy musím čekat než stan pořádně vyschne a pak se teprve sbalit a jít dál.

Nemám se stanováním velké zkušenosti, ale myslím si, že když stan ráno zabalím vlhký, tak za těch několik hodin, než ho večer vybalím, zplesnivět nestihne, nebo ano?

Ještě by mě zajímalo jak je to se stanováním v zimě - šel jsem o Vánocích otestovat spacák na zahradu a ráno byl stan (Jurek TOP 2.5 duo) celý namrzlý, a tak mě napadlo, jak se to řeší v horách, kde je zima pořád - to jsou ve stanu nějaké "ohřívače", které stan udržují vyhřátý a nebo se to každé ráno oškrábe - MOKRÉ ZABALÍ - a jde se dál??
markdragon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 14, 2014 17:56

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod šíp » pon dub 14, 2014 18:17

Když jsme v podobné situaci, a není jiná možnost, balíme stan mokrý. Vždy se ale snažíme alespoň ručníkem ho co nejvíce utřít. Nevýhoda je. že vlhkost z vnitřního stanu se pak po vybalení dostane do spacáků. Když to jde, tak je lepší ho při zastávkách vytáhnout a vysušit.
Co se týká plísní: nám zplesnivěla podlážka zespodu po 9 dnech.
No a ohřívač zmrzlého a mokrého stanu existuje. Říká se mu turista :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod Semo » pon dub 14, 2014 19:31

Uz som tahal Jurka na horach, kde som ho tyzden balil kazde rano mokry, len oklepany od najhorsieho. A nijak mu to nevadilo, kazdy vecer sa zase vyvetral. Maximalny zbaleny cas som ho mal mokry 48h a ani to mu nevadilo.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod markdragon » pon dub 14, 2014 19:59

Super, přesně v něco takového jsem doufal :-)
Naposledy upravil mike dne pon dub 14, 2014 20:02, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
markdragon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 14, 2014 17:56

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod šíp » pon dub 14, 2014 20:37

Jestli Ti to pomůže, tak jednou ročně stan šplícháme tímto, což je impregnační prostředek na stany, mimo jiné bránící množení plísní. No a od té doby /2009/ jsme problém s plísní nezaznamenali a to přesto, že ho bohužel občas balíme a převážíme mokrý.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod sobb » pon dub 14, 2014 21:00

na Zélandu nám po půl roce různýho střídání mokra a sucha krapátek chytil plíseň vnitřní stan u Mantrapa, Jurek zas po delší době v mokrém sbaleném stavu docela smrdí ... ale jinak jo, zásadní problém v balení mokrýho stanu nevidím, děláme to tak i nadále, když okolnosti nedovolí jinak a lépe :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sbalení mokrého stanu

Příspěvekod fps » úte dub 15, 2014 13:36

pod stan jezdím celoročně, teploty od cca +35°C po cca -20°C, a v cca 50% případů balím stan když je aspoň trochu mokry, a nebo namrzlí, před zabalením ho pořádně vyklepu, a to je vše, za den umělotina nezplesniví, dříve co byli stany plátěné to bylo jiné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Stany