Stan Jurek micro

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan Jurek micro

Příspěvekod wolfking » úte úno 11, 2014 22:02

zdravím Vás,
Chcem Vás požiadať o radu. Mám v pláne kúpiť stan Jurek Micro.
Parametrami mi úplne vyhovuje, jedna osoba(núdzovo 2) váha, materiál, farba ...
Chcem sa Vás však opýtať na praktické skúseností, napríklad v daždi (silnom a dlhotrvajúcom), či je tam praktické miesto na odloženie topánok a ruksaka (60l) a celkovo z pocitu v ňom. Nemám možnosť si ho pozrieť, objednávať ho budem prakticky na slepo tak rád by som vedel aspoň trochu viac skúsenosti.
Podvedome nejak tejto značke verím, no ak by ste vedeli o niečom cenovo priatelnejšom, rád si to pozriem. Idem na celkom dlhý stop/trek. Stačí mi málo ale rád by som mal vec od ktorej viem čo môžem očakávať.
Ďakujem :)

PS: prípadne uvažujem aj o dvojmiestnom stane, ak by bol v podobnej váhovej ale hlavne v cenovej kategorii, tu už si však vôbec neviem vybrať :rolleyes:
wolfking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 11, 2014 21:53

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod budo » stř úno 12, 2014 0:32

ahoj, pokud máš čas, zkus mrknout sem viewtopic.php?p=386364#p386364
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod wolfking » stř úno 12, 2014 7:38

vďaka, toto presne by som potreboval ... avšak do prahy to mám dosť ďaleko ...
wolfking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 11, 2014 21:53

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod JohnyFK » stř úno 12, 2014 10:24

Rakvičku Jurek micro mám a často využívám. S deštěm jsem problém nikdy neměl, ani loni když jsem s ním byl ten víkend co začínali povodně a pršelo opravdu fest. A to můj stan už neni nejnovější... Jen to balení v dešti je blbý, člověk musí být rychlej :) Místa je vevnitř dost, co se týká plochy. Batoh si dávám nad hlavu dovnitř, ale klidně by se vešel i vedle do předsíňky. Tam si dávám většinou jen ty boty a na druhou stranu vaření abych to měl po ruce. Vzhledem k ceně je to vynikající stan. Existujou lehčí, prostornější ta cena pak už je někde jinde. Já ho mám už asi 8 let a jsem s nim spokojenej.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod wolfking » stř úno 12, 2014 20:49

Rakvičku :D ... ďakujem za tvoje postrehy, prakticky si mi to len potvrdil čo som potreboval počuť. Žial, parazitné myšlienky opäť prišli, našiel som celkom zaujímavý stan za prakticky rovnakú cenu (je v akcii). Je však o pol kila tažší, no má vodný stlpec 8000mm (uff). Priznám sa, že neviem si v praxi predstaviť čo to znamená. Ale to ani tých 3000mm. Len tým to bude asi tažší. Otázna je však priepustnosť, či sa potom nebudem moc pariť v ňom keď má takú hrubú vrstvu...

http://www.zajo.net/sk/stany/fox-pesto.p869-12.html
wolfking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 11, 2014 21:53

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod budo » stř úno 12, 2014 21:37

Ta váha u Zaja už mi přijde moc velká, na to, že to je v podstatě 1 místný stan. Můj váží v plné palbě 2,7kg a kdybych koupil lehčí kolíky, tak to bude taky 2,5 kg, ale mrkni, jakej je to oproti Zaju hangár.

Jestli uvažuješ o tunelu, tak stojí za shlédnutí i Vango Banshee 200, který má 2 kg, staví se s už vepnutou ložnicí (za deště výhoda!) a když si vezmeš jen tropiko, budeš někde mezi 1-1,5 kg. To je za 3000,- prima. Dneska s odstupem si vzpomínám, že při mém ohledání toho modelu na výstavě hrálo fakticky velkou roli jeho nedostatečné vypnutí. Někdy si říkám, že by to vlastně bývala taky dobrá volba.

Pak doporučuju omrknout Tarptent.com
Kluci z Nalehko.com se je chystají dovážet a už teď mají zájemce o konkrétní modely. Je to dražší špás, ale jsou to hodně variabilní stany s velkým prostorem a přitom velmi nízkými váhami. Staví se na hůlky, které stejně většina lidí dneska nosí pro jejich praktičnost, tím ubývá váha. Tady z fóra má TarpTent například uživatel wawrik a někde se tady k němu celkem podrobně vyjadřoval, taky o něm píše někde na svém blogu. Ty stany, myslím, stojí za pozornost i přesto, že jsou cenově výš, než tvůj rozpočet. Hodně toho nabízejí.
Naposledy upravil budo dne sob úno 15, 2014 8:42, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stan Jurek micro

Příspěvekod martinnakole » pát úno 14, 2014 23:37

Koukni se i na AT 1.5 - http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/outdo ... #JUMP_HERE

Je o něco dražší než ten Micro, papírově o malinko těžší, ale taky je samonosnej, prostornější, potřebuje míň místa a má vyšší vodní sloupec u tropika. Navíc se fakt rychle staví / balí (neni třeba protahovat pruty těma tunýlkama), což oceníš hlavně v dešti. Mám ho necelej rok, užil jsem si s nim dost srandy (a deště taky) a na dlouhej trek bych ho rozhodně doporučil. Jen pozor na silnej vítr, v příčnym směru blbě drží, takže je třeba pořádně kotvit.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem


Zpět na Stany